Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

panki
19. aug 2010

Baby prosím Vás sú na štandarde (keďže predpokladám že na nadštandard sa nedostanem) umývadlá na izbe? Ležala som na 10-tam sú, tak dúfam, že aj na 9. sú 😒 lebo baba čo somnou ležala hovorila, že sa jej zdá že nie sú, čo by bol pre mňa úplný kríž.

sirinka
19. aug 2010

@panki su

nivejka
20. aug 2010

ahojte......chcem sa opýtať,či potrebujem počas pobytu v pôrodnici bavlnené plienky?--v deň odchodu asi treba aj poštolky že? dakujem

zuzuz1
20. aug 2010

@nivejka mne kamoska povedala ze na pobyt netreba bavlnene... maju ich napisane na zozname z ruzinova ale ona vravela ze netreba... pri odchode vsak ano aj s postolkami a spol.

nikollette
20. aug 2010

Netreba bavlnené plienky počas pobytu. Pri odchode stačí doniesť do poštoliek 😉

zuzuz1
20. aug 2010

ludia dobry teraz som si uvedomila ze pri mojom mene svieti 38tt... dokelu sak to je tod zachvilu...vlastne kazdu chvilu to na mna moze dojst... dostavuju sa mierne nervy 🙂

nivejka
20. aug 2010

veľmi pekne dakujem...tak si ich vyhodím z tašky 🙂

zucha
20. aug 2010

baby, postolky sa uz nenosia 😉

nivejka
20. aug 2010

@zucha ....vieš to určite,že poštolky netreba--nie že mi tam niekto vynadá 😕

karmelka77
20. aug 2010

@nivejka postolky netreba iba ked ma babo problem s klbikmi...urcite nie...ja som sice balila asi 2 mesiace nasiroko pre istotu, ale uz to nie je povinne.

iwet001
20. aug 2010

@nivejka vobec ich nemusis brat, ja som ich mala a sestricky mi povedali, aby som maleho nebalila, ze uz sa to nema, az po prvej kontrole ked ti ortoped povie ze treba. ale aj tak si myslim, ze ked budes potom doma drobca balit, nic sa nestane, urcite mu to neublizi 🙂

nivejka
20. aug 2010

dakujem baby zase som o niečo múdrejšia 😀 😀
ešte niečo : J.Simko je aj pôrodník? a má tam aj svoju ordináciu?

panki
20. aug 2010

@nivejka Simko ževraj už nie je pôrodník v Ružinove. Neviem to ale na 100% iba na 99%. 😉

zucha
20. aug 2010

@nivejka ako pisu baby, urcite netreba 😉

arrett
20. aug 2010

@nivejka Nie, Simko zial nerodi. Keď som sa ho na to pytala pri prvom, vravel, že po tých rokoch už stačí🙂)) škoda no.

zlatiak
20. aug 2010

Ahojte maminky a buduce maminky 🙂, chcela by som sa spytat ci by mi niekto vedel dat cislo kde sa mozme objednat do poradne ruzinovskej k dr. Divekymu (viem ze mam este cas ale tak aby som na poslednu chvilu nezhanala cislo 🙂)) ). Chcela by som si ho zazmluvnit tak aby som uz od zaciatku k nemu chodila. 🙂 dakujeeeem 🙂

nivejka
21. aug 2010

no škoda,že Simko už nieke pôrodník,lebo je to môj dr. a som s ním spokojná...

arrett
21. aug 2010

@nivejka Aj môj☹ je úžasný🙂 ani by som na okamih nevahala a zazmluvnila. Možno ho presvecime😀 😀

smejko1
21. aug 2010

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=66165
toto ste si citali? ja uz fakt neviem a za chvilku mam ist rodit ☹

karmelka77
22. aug 2010

@smejko1 presne tak to tam chodí!!! chvilami akoby som citala svoj pribeh, s tym rozdielom ze malemu zltacku nastastie zachytili...

sirinka
22. aug 2010

@smejko1 tak chod rodit inde...
k tomu clanku...netusim o aky zanedbany cas islo zo strany toho dr...ja som si tiez pekne "odrodila" pred cisarskym rezom cca 5 hodin...nastastie som si nechala dobrovolne pichnut epidural a neboli to muky ale prijemne straveny cas s mojim mm...kedze vdaka magdulkinej polohe KP som to cele musela prelezat a mm bol cely cas pri mne...ale jednoducho maternica potrebuje cas na pripravu k samotnemu rodeniu, pomaly sa otvara a kontrakciami posva babtko do porodnych ciest...neviem, co mal dr. podla nej v tom case robit...
ze ma po infuzke modrinu...ked mala kontrakcie a nelezala pokojne, nie je lahke napichnut kanylu...som sestra, viem o com hovorim, niektorym ludom lahko praskaju zily, za to nie vzdy vinu nesie sestra...
neviem, preco bola na pooperacnom, mna hned dali na sestonedelie, aj ostatne baby po CR v spinalnej narkoze ako mala tato baba. zrejme aj preto hned nebola informovana o babatku a ani jej ho neprilozili...aj ked to nepovazujem za spravne...
co sa tyka zdrav. stavu jej syna nedokazem posudit ako postupovali, moja prva mala tiez relativne vysoky bilirubin, na 5. den ju dali pod lampu...inac s nou nic nerobili, nastastie potom jej zacala pomalicky klesat a je ok...
neviem, preco pri synovi neostala hospitalizovana, kedze ho podla vsetkeho dojcila, ma na to pravo...

sirinka
22. aug 2010

a aby som nezabudla...k tomu dojceniu v ruzinove vam naozaj nikto nepomoze....treba si co najviac nastudovat pred porodom, viac ako o najmodernejsom kociku a najkrajsom hniezde do postielky...a pripadne si vziat so sebou tel. kontakt na laktacnu poradkynu...

karmelka77
22. aug 2010

@sirinka neviem ako to je po cisarskych, ale mne tiez maleho neprilozili...a ta baba ma v tom clanku pravdu ze akonahle je v porodnici prvorodicka spravaju sa k nej hnusne - no povacsinou. A keby ste vy viacrodicky trosku pomohli tym prvorodickam, nic by sa Vam nestalo. Ja som bola na izbe s jednou co mala druhe dieta a cely cas na mna len ticho pozerala ako som sa trapila, a az ked som uz asi druhy den vkuse revala jedine co mi povedala bolo ze nech nieco robim lebo sa z toho zblaznim...ale co? Druhy krat budem aj ja mudrejsia. Aj ked co sa tyka kojenia nie, lebo som maleho vobec nekojila vdaka nim tam. A to pre mna naozaj neboli predtym dolezite kociky a postielky...toto vsetko musel nakoniec nachystat manzel kedze som skor rodila ako som mala.

sirinka
22. aug 2010

@karmelka77 ani mne po cisarskom neprilozili a po vaginalnom iba aby sa nepovedalo... a ja kolko viem, tolko pomozem...ohladne kojenia...

akdarka
22. aug 2010

baby, ako ste to mali s odtecenim plodovej vody? mne odchadzala vcera a dnes hlienova zatka a dnes od rana neviem ci mi unika moc alebo tak pomaly plodova voda. neviem ci to viem volou zastavit, lebo to nestiham vyskusat popri tych "cvrkancoch".v utorok mi dr povedala, ze na porod to nevyzera (aj ked to sa neda nikdy predvidat)... ziadne kontrakcie dnes (mozno 1-2 kontrakcie slabe), citim sa fajn. po odteceni by mali nastupit kontrakcie, nie? nechcem ist na pohotovost zbytocne aby ma tam nechali na tej ich slavnej chodbe alebo napichali nejakymi vyvolavackami ked uz mam termin. mate nejake podobne skusenosti?

sirinka
22. aug 2010

@akdarka pri klarke som mala 3 dni pomalinky odtok plodovej vody, tiez ma najprv presvedcili, ze je to unik mocu...daj si vlozku a s tym chod na pohotovost, vysetria a zistia co je to. pomaly mi odtekala preto, lebo mi plodove obaly praskli niekde hore. az na stvrty den ma hospitalizovali, uz v porodnici mi potom praskli obaly aj dole a postupne nastupili kontrakcie, v noci som rodila.
u magdulky mi praskla voda a naraz vytieklo dost vela...potom samozrejme az do porodu vzdy tiekla ako keby som sa trochu pocikala, ale kontrakcie neprisli do druheho dna. tak mi nasadili infuziu...ale mala bola otocena ritkou a tlacila sa za hlavou, tak preto sa mi nerozbehli kontrakcie a nakoniec som mala CR kvoli nepostupujucemu porodu, aj ked som mala uz riadne kontrakcie aj otvorena som bola...
ty si uz 41tt takze vlozku a sup na pohotovost ak mas pocit, ze ti tecie voda...

akdarka
22. aug 2010

@sirinka dakujem, aj som si myslela, ze takuto radu dostanem kedze na dialku sa ine neda povedat kedze je to take individualne 😉 jaj no, ruzinovska pohotovost...bude to tam asi vesele v nedelu. a poslu ma s planym poplachom domov. dakujem za tvoj cas a skusenosti 🙂

lili_a_mimi
22. aug 2010

@zlatiak skus sa s nim skontaktovat cez www.gynaex.sk - je to sukromna ambulancia, oni ti urcite poradia 😉 Su tam fakt mili 🙂

karmelka77
22. aug 2010

@sirinka nehovorim ze nepomozes, ale je vela takych co sa tvaria akoby zozrali mudrost sveta ale neporadia, to nie je tvoj pripad...🙂))) ty tu dost radis, ale neberme tym co mali zle skusenosti to ze to porozpravaju ostatnym aby sa mozno poucili na ich skusenostiach, len o to mi ide...

heni79
22. aug 2010

@smejko1
Počuj, asi by si mala prestať čítať tieto negatívne reakcie. Ja som ti síce tiež opísala moju skúsenosť, ktorá nebola práve najlepšia, no na druhej strane je aj množstvo báb, ktoré boli spokojné. Ono je to všetko individálne. Závisí to od samotného pôrodu a najmä, ty už jedno bábo máš, takže budeš múdrejšia, ako som bola napr. ja. 😀
Nenechaj si skákať po hlave a žiadaj všetko, na čo máš právo (ľudský prístup, informácie atď.) 🙂 A to bez ohľadu na to, či budeš v Ružinove, alebo nie. No pokiaľ to teda bude v BA (a písala si, že veľa možostí ísť inam nemáš, čo je pri malom dieťati pochopiteľné), tak asi veľmi na výber nie je. Nikde však nie je dané, že sa tebe stane niečo podobné. Nalaď sa teda skôr pozitívne a radšej už nič nečítaj. 🙂
Ja viem, vyznieva to paradoxne. Píšem ti a zároveň ti radím nečítať. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre