Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

auroruska
7. apr 2011

@lucia1181 ahoj rodila som pred troma mesiacmi sekciou. A dali ma rovno na izbu. NA ziadne aro som nesla. A po dvanastich hodinach si musela vstat z postele.

heni79
7. apr 2011

@elllla
@tara2
Nezabudnite si vziať poradové čísla - vytlačia vám ich na informáciach. 😀
Na č.dv. 53 berú podľa čísla, na č. dv. 41 sa o čísla nezaujímajú - berú ako príde. Len na 41 sú kratšie OH. 😅

maropoko
8. apr 2011

@elllla nezabudni si moc, budu ti aj merat tlak. ja chodim do dveri 53, udajne si mozes vybrat 41 alebo 53. a ked su v 41 hotovi, tak sestricka berie aj baby z 53, vyjde na chodbu a zoberie zopar tych, co su podla cisla na rade. na 53 je dost jedno (podla mna) kedy prides, ja som dosla dva krat okolo 10:00 a vtedy tam este boli baby z 8:00 rana...ja si tam take dve hodky posedim vzdy.

elllla
8. apr 2011

@maropoko ok, dakujem, moc nosim vzdy do poradne, aj k mojej dokyne som nosila, skumavok mam este doma dost, minule som dokupovala 🙂
a vazit sa mam doma alebo ma odvazia tam?

takze najblizsie sa tak s niektorymi aj uvidime vo stvrtok, nie? 🙂

maropoko
8. apr 2011

@elllla so mnou urcite 🙂 budem na 53 🙂 ale zasa az tak okolo 10. a odvaz sa doma. tam tusim ani vahu nemaju....ale to neviem isto, pytaju sa a ja im poviem.

tara2
8. apr 2011

@heni79 - ja chodim na 57 k svojmu dokimu 😉 a tam mi cislo netreba. Ja chodim do poradne pondelky, tak vas tam asi ziadnu nestretnem...asi az v porodnici 🙂

elllla
8. apr 2011

@tara2 @sirinka
ahojte babulky, tak mi volala @jankaslamka a vyzera to tak, ze ju dnes nepustia... ma za sebou dalsi monitor a caka ju este jeden zatazovy test, ale s vyssou davkou oxytocinu... a primar ju uz varoval, ze to moze sposobit, ze sa rozbehne normalny porod... takze uvidime, ako to cele dopadne.. vraj sa im stale na monitore zda, ze sa mala nehybe, aj ked janka citi, ze sa hybe a aj na sone bolo vidiet, ze sa hybe.. len ten stroj to nejako nezachytava alebo co..

sirinka
8. apr 2011

@elllla boze a preco cakaju? mne tiez na monitore malinkej srdiecko ukazovalo prilis rovnu tu ciaru, na zatazovy test som sa ani nedostala, lebo kontrakcie sa mi aj sami od stresu rozbehli a vtedy jej srdiecko zlyhavalo a hned ma aj brali na CR...nastastie, vodu som uz mala zelenu a hustu ako kasa, malinka mala apgar 7/10, museli jej davat chvilku kyslik...proste trpela zrejme nedostatkom kyslika v brusku a podla lekara by tam uz prezila max. 2 dni...
a ved ten stroj CTG nezachytava ako sa babo hybe, ale ako mu pracuje srdiecko...ale je pravda, ze moja sa posledne dni pred porodom naozaj malo hybala...
tak dufam, ze vsetko dobre dopadne....ze jej drzime palce!!!

elllla
8. apr 2011

@sirinka no ozvy vraj ma celkom OK, okolo tych 140, ale ze pri tom zatazovom teste nejdu hore, kde by mali ist az na 160 a viac..
a ja som si toto prezila pri prvom porode, lenze u mojej malej boli ozvy naozaj nizke - 95-105, pri zatazovom teste klesli na 60 a tak to skoncilo po troch dnoch monitorovania cisarskym... preto je pre mna teraz monitor nocna mora a dufam, ze bude vsetko OK, chcela by som druhy porod prezit normalne...

elllla
8. apr 2011

@sirinka inak, toto je zaznam z mojho monitora, co som bola vcera - este poslednykrat u mojej dokyny... sestricka na to pozerala, ze je to prilis monotonne, ze nevie, ci sa to dokyne bude pacit, ale ta len povedala, ze je to OK...

sirinka
8. apr 2011

@elllla fiha...no aj moja mala frekvenciu v pohode okolo 140, ale tiez ten zaznam bol monotonny" asi ako u teba hned na zaciatku, ja som mala cely taky...
no a kontrolny o 4 hodiny uz som mala tie kontrakcie a vtedy isla frekvencia az na tych 60 za minutu a stale rovnaky monotonny zaznam a hned ma brali na salu...preto sa cudujem, ze to tak dlho trva, ked mna hned riesili...
a malicka po porode bola hned v pohode? aj ti povedali, ze preco to tak bolo?
ja som prve dve mala uplne v pohode v tomto...

elllla
8. apr 2011

@sirinka mna vtedy tiez len tri dni monitorovali kazde 2 hodiny a az potom spravili cisarsky... takze som si uzila najprv tri dni nervov... a nepovedali mi dovod, vraj ze mozno mala pupocnu snuru okolo nozicky.. ale ked som to potom preberala s terajsim porodnikom, tak povedal, ze to je blbost, ze to by videli hned a aj pri porode, ze jednoznacne to bol problem placenty, prietokov a vyzivovania plodu, preto aj mala mala len 2760g, ked sa narodila (a to bolo 3 dni po termine)..
vcera som trpla na monitore, lebo ozvy boli zase podla mna nizke, tak 115-120, co sa mi zda malo, aj ked viem, ze spala, lebo som sa predtym najedla.. tak som zvedava, co mi povedia v poradni vo stvrtok, ked uz budem chodit do ruzinova...

sirinka
8. apr 2011

@elllla moja mala 2820g v 38tt...najmensia zo vsetkych troch, tie dve sa narodili tiez v 37 a 38tt. a prietoky som mala dobre, len cele tehu som mala mierne zvyseny tlak a v case porodu silnu virozu...ale tiez nevedia povedat, v com bola pricina

a ta frekvencia je podla mna ok, ak spinkala, no ale mohli ju skusit zobudit...

tara2
8. apr 2011

@elllla - chudatko, strasne moc jej drzim palce nech vsetko dobre dopadne...

elllla
8. apr 2011

@sirinka @tara2 volala @jankaslamka - ma za sebou dalsi zatazovy test, predychavala este dozvuky kontrakcii, su to teda riadne supy, ostava tam este do pondelka, dovtedy ju budu este monitorovat a podla toho sa uvidi, ak sa porod nerozbehne sam, ze ci bude rodit buduci tyzden alebo ako sa lekar rozhodne... lekar sa o nu velmi stara a sestricky jej velmi pomahaju. a pozdravuje vas!!!

sirinka
8. apr 2011

@elllla uf...nezavidim jej, no hlavne nech jej to dobre dopadne...

tara2
8. apr 2011

@elllla - ja jej tiez nezavidim, mne davali oxytocin pri prvom porode celu dobu hned ako ma prijali na porodnu salu az do porodu lebo som sa pomaly otvarala, tak viem co to je 😝 . Pozdrav ju a ze na nu myslime 😉

avenev
9. apr 2011

Prosim vas, kolko jednorazovych plienok si mam zobrat do nemocnice?

zuzkagu
9. apr 2011

jeden balik cca tych jednotiek, neviem či davaju ešte aj teraz ale ja som mala aj svoje

avenev
9. apr 2011

@zuzkagu A kolko je prosim ta v tom jednom malom baliku? Akurat si balim veci a mam doma len tie velke baliky a tam je 78 ks, tak neviem kolko si mam zobrat.

iinuska
9. apr 2011

@avenev davaju 5 ks na den, a jeden balik Ti urcite bude stacit. Ved aj ked nie, tak povies pribuznym, mozu dokupit. Inak rovno pri hlavnom vchode je predajna so zdravotnickymi potrebami 😉

zuzkagu
9. apr 2011

tak tých 20 ti bude stačit ked 5 davaju

sirinka
9. apr 2011

@avenev ja som mala malinke deticky a tak som v porodnici pouzivala iba svoje, tie najmensie od 2kil a tie ich som odkladala na neskor...moje deti sa v nich sli utopit 😝 este aj teraz pouzivam tie celkom najmensie plienocky.

ninus272
10. apr 2011

@vavrenka ahoj, ja k nemu chodim cele tehu, budem aj rodit u neho, momentalne som v 36tt,zazmlunila som si ho minuly tyzden, cakam vsak este na podpisanu zmluvu je s tym len birokracia co s tym robia. Ja som s nim maximalne spokojna. Sice toho malo nahovori niekedy,ale nepusti ta len tak domov, je zodpovedny a svoju pracu ma rad. A ja k nemu chodim rada, citim sa bezpecne.

jamika
10. apr 2011

Prosím vás preco dr.Kriska robi tie zatazove testy? A USV? ved ja som rodila v Ruzinove 3x , nemala som zazmluvneného nikoho, ale v tej spolocnej predporodnej ambulancii, to slo ako na pase: moč, tlak,len vysetrenie, potom napisali CS do knizky a hajde domov. Nikoho nezaujimalo ako reaguje babo na oxitocin, Ja by som nebola rada keby ma takto este pred porodom potrapili s vysetreniami a hlavne nie uz s nemocnicou. To robia teraz kazdemu? (myslim tie zatazove testya USV)

vavrenka
10. apr 2011

@ninus272 🙂 ja k nemu tiez chodim - do stupavy, mam vzdy pripravene otazky, tak ze sa vacsinou rozosmeje, ze prosim, postupne.. a zatial mi na vsetko pekne odpovedal a zda sa mi zodpovedny.. a co sa mi paci, vzdy mi na konci poda ruku a popraje dobry den. take fajn..

dankadina
11. apr 2011

@jamika ctg robí križko stále aspon mne lebo som už bola kvoli zlemu monitoru aj noc v nemocke - perfektne sa staral a záťažové testy robí len ked sa mu niečo nezdá

tara2
11. apr 2011

@jamika - ja k nemu tiez chodim uz 2 tehotenstvo a ziadne zatazove testy mi nerobil, len CTG od 36 tt a klasika poradna...

jamika
11. apr 2011

@dankadina
@tara2
To ste ma potesili, Zajtra mam aj CTG ale to este u mojej lekarky v GPN a potom idem do roboty a potom ku Kriskovi. Som zvedava. Idem prvy krat, dufam, ze to stihnem na cas a dufam, že povie ze to bude rýchlo (týzden a pol som teraz prekaslala, aj tak sa divim ze som cela po tých tlakoch). Velkost bambulky som mala este zaciatkom 36.t 3130g a hlavicku mi vtedy odhadli na 39.t. Tak co to bude uz teraz neviem 😀

Dakujem za info, pomohlo mi to.

ninus272
11. apr 2011

@vavrenka ano, ku mne je tiez zdvorily a tiez mi poda ruku. je to mile gesto, dnes sa to uz len tak lahko nevidi. Tak som rada, ze mame dobreho lekara 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre