Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

boise
23. nov 2009

no veď ja mám tesco tu v petržke hneď cez cestu, takže nebude problém...
a ja som ročník 83 tak to trochu posuniem 🙂 Ale tiež som si to všimla v poradni...

weronyca
23. nov 2009

Ahojte kocky.. Som v 33tt a chystam sa rodit do Ruzinova. Ste tu niektore na tom tak ako ja? myslim priblizny datum porodu.

och
23. nov 2009

ahoj weronyca 😉

ja mam termin 10 januara ale mam citaka, ze pojdem skor 😀 aspon by som chcela bo sa na malu uz tak tesim, ze budem rodit sediva 😀

lia
23. nov 2009

tilly,kolko bodyniek a dupaciek si brala??kefu na vlasy si nemala??to tam maju ??
cim natieras maleho??
mas noive foto??ako sa vam dari??

iinuska
23. nov 2009

lia, latkove plienky do nemocnice nepotrebujes 😉

fanta
23. nov 2009

ja som látkové plienky potrebovala, aspoň jedny na posledný deň, keď pred odchodom z nemocnice malú sestrička zabalila naširoko

tilly
24. nov 2009

lia, mala som 3 x dupky aj body, kefu na vlasy nepoužívame ani teraz, nie sme vlasáči, malého natieram nejakou bio gebuzinou z dm, foto nemám, nezmestia sa mi sem do albumu...

byggyt
25. nov 2009

baby neviete či je v nemocnici Wifi pripojenie?
zajtra idem do poradne a mám tušáka že si ma tam nechá kvoly tlaku ☹ ☹ ☹ , veď tam skapem na nudu

lia ty si nechala veci v šatni alebo ti ich zobral manžel domov?

lia
25. nov 2009

nie byggyt,ja som isla do nemocky chvalabohu az vecer
mas vysoky tlak??aj ja mam blby pocit,ze tam zajtra zase pomaširujem

byggyt
25. nov 2009

no ja im to tam nenechám mám v pláne sa počas návštevných hodín odplížiť na poštu lebo čakám dve zásielky čo som si cez net objednala a dnes nestíham dať mužovi splnomocnenie, no srandy kopec ešte si idem dokúpiť nejaké veci kdyby neco, asi doktora neukecám on sa nenechá 😖
mám ho vysoký, viacmenej aj dosť kolísavý tak neviem čo si mám o tom myslieť, lia možno sa tam stretneme, ty sa máš ty už môžeš rodiť ja by som chcela potiahnuť aspoň do 38tt ako pri prvej dcére

lia
25. nov 2009

neboj,mozno ti daju len lieky 😉

boise
25. nov 2009

byggyt ja som mala vysoký tlak celé teho, pod 150/90 som ani poriadne nešla. A teraz jak chodím do Ružinova do poradne, tak mi namerajú max. 115/75...Ja som si pre to kúpila aj tlakomer na doma, a tu mi nikdy nevyskočil tlak ako v poradni. Tak som to zhodila na syndróm bieleho plášťa, proste aj doktorka povedala že vidí že som z nej vystresovaná, tak to neriešila. Nemáš podobný problém? Nestresuješ sa už keď tam ideš, že Ti namerajú vysoký?

byggyt
25. nov 2009

to by bolo úplne super riešenie keby mi dali lieky a poslali ma domov, boise to nebude tým že tam idem to som si hovorila aj ja ale odkedy si doma meriam tak mám aj doma vysoký ved ráno som mala 170/100 a to som vstala a urobila dcére raňajky takže to nebola bohvieaká námaha

boise
25. nov 2009

tak to bude teda asi iné ☹ ...ja som sa ešte napchávala magnézkom a cesnakom, aby som to znížila...Ale dá sa to aj liekmi...

byggyt
25. nov 2009

to magnézko si mala 500mg? ja ho mám doma a dávam si ho večer som nevedela či môžem aj dva krát denne, ja sa skúsim dohodnúť že to budem brať častejšie a keď sa mi to nezníži tak tam teda budem musieť ísť, zajtra pôjdem aj na sono inak dole nemali volný termín na tento týždeň tak mi ho budú robiť hore na 10, snáď budem mať prietoky ok lebo že z vysokého tĺaku sa poškodzuje placenta a bábo nedostáva výživu, no keby to takto bolo tak určite že tam ostávam

boise
25. nov 2009

No ja som mala 300mg a brala som jedenkrát denne... A nebolo by lepšie keby si si ho dávala ráno? V noci si v kľude, to netreba moc znižovať (ak sa necítiš blbo), ale cez deň má telo predsa väčšiu záťaž. Ešte tlak znižujú aj orechy a minerálka magnesia. A este medovkovy Rajec alebo teda medovka celkovo...

byggyt
25. nov 2009

inak aj mama mi hovorila že by bolo rozumnejšie si to ráno dávať tak to tak urobím, inak ja sa cítim úplne v pohodičke ani nemám bolesti hlavy ani nič, skúsim aj tú magnesiu aj medovku dík 🙂

lia
26. nov 2009

dnes rodi iwa 😅 asi cisarakom nakoniec 🙂

byggyt
26. nov 2009

držím jej palce tak to bude lepšie veď ona mala malú tuším KP

boise
26. nov 2009

čaute baby, tak ja som sa práve vrátila z poradne, pán doktor mi zapílil že do termínu určite nevydržím, lebo malý sa už tlačí 😕 Tak ak sa neozvem tak to tisnem zo seba 😉
Iwe držím palec, možno ju tam týmto pádom ešte aj stretnem 😀

arrett
26. nov 2009

Boise, držím palce nech je tvoj pôrod krasnym zážitkom.

boise
26. nov 2009

Ďakujem arrett, tvoje príspevky mi veľmi pomohli zbaviť sa strachu a často myslím na to, ako sa to tebe skvelo podarilo a snažím sa nastaviť si myseľ na to, že aj ja to tak hrdinsky zvládnem 😉 Inak mohla by si si dať do albumu nejaké fotky malého, nech sa inšpirujem ešte viac 🙂

byggyt
26. nov 2009

Ahojte tak aj ja som sa úspešne vrátila domov z poradne, samozrejme že som mala tlak vysoký ale po premeraní bol v norme. Musím tam ísť znova v utorok a magnézko mám brať 3x denne, no a premeriavať tlak a zapisovať.
Ozaj a v knižke mám že krčok na 2,5 cm to som akože už otvorená ? 😲 😲 😲 😲

boise
26. nov 2009

No vidíš, super s tým tlakom, ešte že sa to dá riešiť takto. To je dĺžka krčka, a 2,5cm je v pohode na tvoj týždeň.. 😉 A cervikálne skóre Ti tam nezapísal?

byggyt
26. nov 2009

Boise neviem to vylúštiť strašne píšu tí dr. idem to ešte kuknúť no ale nebudem sa nad tým vzrušovať a dnes tam ani nebol môj dr. lebo je chorý ale bola tam velmi milá dr. A u koho si bola dnes u Španku?

boise
26. nov 2009

Áno u Španku, a dnes bol v dobrej nálade, dosť mi povedal, dokonca aj celé brucho prehmatal, bola som prekvapená 😕 Ale žiaľ tiež čarbe ako kocúr a tie hieroglify z knižky neviem vylúštiť...Skús nejak rozlúštiť to CS...

zuzitka
26. nov 2009

ahojky

iwa má už simonku!!!
dnes, 13.13h, 3980g, 51cm

🙂 🙂

boise
26. nov 2009

Jéééj, gratulujem Iwe, tak konečne to má za sebou 🙂

byggyt
26. nov 2009

Boise niečo ako CS tam fakt nevidím no ale opýtam sa v utorok ak na to nezabudnem

Iwa gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pekná váha 😉 😉 😉

boise
26. nov 2009

ešte to zvyknú zapisovať aj ako CI, píšu to do kolónky..ehm mne do kolónky subjektívne ťažkosti...na koniec toho riadku..potom je tam uvedená tabuľka pre primi a multi že akú môžu mať v danom týždni maximálnu toleranciu CS...ale možno to nezapisujú všetci lekári 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre