Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

boise
20. jan 2010

Pustia ho len ak bol pri porode, ale to len na to, aby tam odniesol veci, zotrva tam max.5minut a potom ho uz vyhanaju. Samozrejme musi byt v tom erotise oblecku co bol pri porode a potom uz len cez sklo. Ale ako pise pietra, ja s tym suhlasim. Nie je velmi prijemne ked chcete kojit alebo co a niekto cudzi sa vam osieva po izbe 😒

renatkas
20. jan 2010

ja nemam nic proti tomu ze bude babo za sklom, urcite je to lepsie ako na kramaroch, ked rodila moja svagrina tak zobrala malu na chodbu, tam milion ludi a kto zaruci to ze niekto neni trochu nachladnuty, aj na chodbe nebolo najteplejsie. Ja len ze ci nerobievaju nejake vynimky v pripade tatinkov, ci neberu sestricky nejaku pozornost a neprivru oci 😀

pietra
20. jan 2010

renatkas, otecko neotecko, aj tak to nie je prijemne, ked sa ti po izbe premava cudzi clovek 😔 Mne nerobilo problem kojit aj pocas velkej vizity, vobec mi nepripadalo cudne, ze mi prso vidi krdel gynekologov 😀 Ale ked za spolubyvajucou po cisarskom prisiel manzel na izbu, tak som ocami hypnotizovala hodinky, nech uz vypadne 😔 Skratka ubolena po porode, ledva lezuca z tej uzasnej vysokej postele a k tomu cudzi chlap na izbe 😔 len som si v duchu vravela, ez snad oddide skor, ako si maly vypyta papat. Nehovoriac o tom, ze aj ten dotycny moze byt prechladnuty alebo cokolvek. Skratka na oddeleni nema co robit. Tesne po porode by mozno sestricky ukecal, aby si mohol babo popestovat, aj ked nebude pri porode. A keby aj nie, tak to predsa tie 4 dni vydrzi 😉

m.i.r.i
20. jan 2010

no asi mate pravdu,..kvoli tej hygiene a tiez sukromiu to mozno nie je najlepsie dovolit navstevam chodit na izby...ved pravda, tych par dni vydrzat mozu 🙂

Viete mi este poradit s tym doktorom zazmluvnenym? Treba mu volat ked to pride ci to zavola nemocnica ked tam pridem?

och
20. jan 2010

pietra hej normalne ma objednala na 27 jan uplne bez reptania dokonca sa mi zdala vcelku mila 😉

a to preco nam to neurobili pri odchode tiez nechapem, tak isto ako nechapem ockovanie na TBC, ze ockuju len v pondelok, stredu a piatok 😲 ved je to novorodenecke ktore je otvorene stale 🤐 ale zase ked som bola na vzdycharni a mala som vysoky tlak, sestricka mi ho sla premerat a dosli baterky, ta chudina zacala tak nadavat, ze to co je zase za system, ze baterky objednali a vzdy poslu len dve aj to raz za tri mesiace, normal mi jej bolo luto, musela zhanat taky ten rucny potom 😝

inak otecko si dietatko nepopestuje ani hned po porode, pretoze kazde mimi ide na hodinku do inkubatora a potom ho beru este na novorodenecke 😉 ja som porodila vecer, segra bola pri tom a malu nedal nikto z personalu z ruk, akurat mi ju polozili asi na dve minuty k tvari a kukali sme na seba ako puk, ze ty kto si? 😀 otecko videl malu v inkubatore a potom ma odviezli na izbu a tam mi malu doniesli na prilozenie, ale obe sme boli po tych 9 hodinach tak unavene, ze sme hned zaspali 😀 tak ju zobrali a doniesli az rano o siestej 😉

pietra
20. jan 2010

och, no asi si tam volala medzi prvymi, tak este neboli znechuteni invaziou ruzinovcaniek 😀 skus sa opytat v teme o Antolskej, kde presne to robia

ja ani neviem, ci teraz mal manzel maleho na rukach, taky frmol tam mali, ze asi ani nie 😒 Ale dcerku si popestoval, len co ju doniesli zabalenu v perinke, mal ju na rukach skor ako ja

supi
21. jan 2010

Ahojte na 99 % mam planovanu sekciu, koho by ste mi z Dr. odporucili na rezanie? Mali ste niekto sekciu u nich v celkocej narkoze, ako to je potom s prilozenim a kedy asi dostanem malu? Dakujem 🙂

renatkas
21. jan 2010

supi ja mam zazmluvneneho Dr.Divekyho, lebo je to aj moj osetrujuci lekar a je skvely, ale co sa tyka sekcie tak ti neviem poradit. Viem len ze keby som isla na sekciu, urcite nie do celkovej narkozy, svagrinke robili sekciu a len ju umrtvili a bola hore a nevie si to vynachvalit.

supi
21. jan 2010

renatkas ja musim mat celkovu narkozu ☹ lebo v Ruz. robia spinal len s mozocainom a ja mam na neho alergiu.

renatkas
21. jan 2010

supi tak to nezavidim. po celkovej narkoze budes ako mechom prastena, ale aj to sa da prezit 😉
a preco ides sekciou?

supi
21. jan 2010

renatkas, mala je KP a mam nejake hranicne hodnoty panvy-uzku panvu. No, tesim sa 😖

tweety22
21. jan 2010

ahojte, neviete ci domov pustaju aj cez vikendy? dakujem

supi, ja som mala celkovu narkozu pri prvom porode... maleho mi nosili na kojenie hned, este som sa ani nepostavila, na 3.den som ho uz mala stale pri sebe ale zalezi ako sa budes citit

tweety22
21. jan 2010

supi, a kedy ides na prijem? ja idem v pondelok, v utorok maju robit sekciu

pietra
21. jan 2010

tweety, ano, aj cez vikend pustaju domov 😉

supi
21. jan 2010

tweety22 este nemam presny termin okolo 4.2

supi
21. jan 2010

a po sekcii ste na 10.poschodi? A tam je nadstandart? A po normal porode ste kde? na 9.posch. a aj tam maju nadstandart? A novorodenecke je na 9?

nikollette
21. jan 2010

Aj po sekcii, aj po normálnom pôrode si na 9.poschodí.
9.poschodie je novorodenencké a šestonedelie.
Na 10.poschodie by ta jedine dali ak by nemali absolut zainde miesto na 9tom podla mna...

opica
21. jan 2010

ako pise nikollette.
ak ta ale hosptalizuju dopredu, tak ides na 10. tam je jedna izba nadstandard...ale dostat sa tam je tiez umenie 😉
po porode, ak nie je plno, tak na 9., ja som skoncila na jendu noc zas na tom 10., kedze bolo plno, ale dobre mi to padlo, vyspala som sa celkom a dieta som videla az na druhy den na kojenie, to som porodila 21,20. cize vyse 12 hodin, ale pohoda 😉

simonka11
21. jan 2010

Ajoj , chcem sa Vás mamičky spýtať či treba zobrať pre bábetko hrúbu alebo staci aj taká tenšia deka? Býva na oddelení teraz v zimných mesiacoch chladno ? Ďakujem 🙂

pietra
21. jan 2010

simonka, ja som mala tenku a podla mna stacila, ved babo je aj v zavinovacke. Mne sa tam zdalo teplo. Ale niektore maminy tam mali deti zababusene v hrubych dekach

trpezliva
21. jan 2010

Ahojte, chystam sa popisat svoje zazitky z Ruzinova od kedy sme doma, len som sa k tomu nejako nedostala, takze teraz rychlo sadam k pocitacu, kym nezabudnem, co som chcela.
johanka sa nam narodila 5.12./ozaj, je tu nejaka mamina ktora rodila v ten isty den v Ruzinove?🙂/. V piatok sme isli do nemocky, lebo som mala kontrakcie, vysetril ma dole na poradni primar Holoman a poslal na pasy. KOntrakcie vsak boli nepravidelne, tak sme isli domov. Cely den a celu dalsiu noc som mala stahy, nadranom uz 8 minutove, navyse som uz dost krvacala, tak sme k druhej dcere zavolali svokru a isli sme na prijem. Na oddeleni bol klud /mozno preto ze bola sobota 😅/, poslali ma znova na monitor a cakalo sa co bude dalej, kedze som rodila aj predosle babo cisarskym. KOntrakcie stale len 8 minutove a otvaranie ziadne, tak sluzbukonajuca doktorka/Kozolkova, inac velmi mila/ zavoalal mojmu porodnikovi a rozhodli, ze pojdem cisarskym. Museli sme vsak cakat, lebo rano som jedla a ked som chcela spinalku, tak to treba byt nalacno. o 14tej nastala hodina H. Naj, naj, naj zazitok mam z anesteziologa, zial neviem jeho meno, ale taky sympos, mlady lekar, ktory sa o mne tak dobre staral, cely cas mi nieco rozpraval, aj pred aj po operacii...vek tak do 30r. Urcite ho spoznate, lebo je fakt velmi sympaticky. 😉 . Cisarsky prebehol v pohode, mala bola trosku zakliesnena, tak sa dve sestricky vrhli na moje brucho a tlacili mimino smerom k rezu, tak to som dost citila, inac nic. Potom ako Johanku vybrali, tak hned isla vedla do miestnosti, kde cakal manzel a fotil o dusu. Este pocas sitia mi Johanku doniesli ukazat asi na 2minutky a neskor brali do inkubatora. Po siti som isla na izbu, posledna postel sa mi usla, som mala obrovske stastie, dalsie maminy uz viezli na 10.te 😒 . Izba super, aj spolubyvajuca. Manzel isiel spolu so mnou, niesol mi tasky a potom som ho este poslala na novorodenecke dozadu, aby kukol malu v inkubatore a porobil dalsie fotky/toto vela mamiciek nevie, ze manzel moze ist aj tam dozadu a fotit..pri prvom tehu tam nebol ani moj 😉 /. Na oddeleni bola jedna super sestricka, taka blondina, tiez neviem jej meno, ale velmi, velmi, velmi mila a ochotna. Obsakovala ma a chodila sa pytat, ci potrebujem lieky proti bolesti a pod., obdivovala som ju, ze taka pekna zena a robi takuto pracu/umyvat zeny po porode nie je nic gustiozne 😖 /. Aj tuto sestricku urcite spoznate/na nadstandarde sluzi/.
Inac na Ruzinov nemozem povedat ani jedno zle slovo, akurat jedna novorodenecka doktorka bola cudna, aj my malu odrthrla od prsa, lebo "vyprsal cas na prilozenie"/po cisaraku mi ju nosili kazde 3hodky.../. Ale v noci sa sestrickam velmi nechce, tak sa pytajte, aby vam mininka nosili aj v noci, ja som otravovala kazdu chvilku, aby sa mi rozbehlo kojenie/..co sa mi teda aj rozbehlo, dalsie rano po cisarskom som uz kojila 🙂 .
No a este nieco na zaver, pisala som sem v roku 2008 po porode Lili na modrehokonika o jednej sestricke, ktora sa vtedy nespravala ku mne najlepsie a si predstavte, ze ma spoznala teraz, takze davajte bacha co pisete a koho ohovarate, lebo tuto diskusii cita aj personal z Ruzinova 😉 ./pozdravujem sestricku Kralovu 😀 /

m.i.r.i
21. jan 2010

trpezliva..dakujeme za super popis..som rada, ze si mala dobre zazitky...ale ten natresk v tych porodniciach ma ozaj netesi 😖 Ked si predstavim, ze budem niekde pendlovat hore dole z oddelenia na oddelenie ked nebude miesto..pomaly sa zacinam zmierovat s tym, ze nadstandard asi len zazrakom dostanem.. 😒 Ale mas super zazitky a ja sa uz tiez nemozem dockat...
A to ze si personal z nemky cita fora? Ved to je dobre..ja si myslim, ze na to je to dobre..prave nech si citaju, nech pocuju pozitiva aj negativa, ja si vzdy vravim, ze dufam, ze si to tu niekto aj precita a vstupi do svedomia ak napriklad na nejaku sestricku su len same staznosti..hadam by sa mohla aj zmenit 😉 A ti anjeli nech tiez vedia, ze si ich cenime..

mizulienka
22. jan 2010

dievcata v ruzinove nadstandard je izba dvojka alebo jednotka? prve som rodila v antolskej a tam je tusim nadstandard uplna "samotka" 🙂

opica
22. jan 2010

trpezliva...pises mi z duse, presne na tu istu sestricku sme mali statsie...uzasna to zena 😉
a ja mam pocit, ze vsetci anesteziologovia su uzasni. ja som mala zas taku mladu kocku a kamoska nejaku starsiu a vsetci ich chvalime...tiez ma o vsetkom informovala, davala rady a tak... 😉

mizulienka...no, je to tak (myslim,ze aj na antolskej), ze izby su dvojky, ale pokail nemaju pacosky, tak tam mozes byt sama,ale platis ako za dvoch. vtedy tam vraj moze byt aj tvoj muz, ale moja skusenost hovori, ze budes mat stastie, ak sa vobec dostanes na nadstandard a skoro na 100% tam budete dve 😉

renatkas
22. jan 2010

mizulienka viem ze ked chces byt sama, tak sa plati 2x tolko ako ked ste klasicky po 2.

inac mna napadlo, ked uz na mna pridu porodne bolesti, tak kde sa mam hlasit? na pohotovosti, alebo priamo na tom deviatom? Este som sa to nestihla opytat mojho lekara, mam na to este cas 🙂

A tiez by ma zaujimalo - trochu mimo od tejto temy, lekar mi povedal ze keby som maleho necitila tak ze mam utekat na pohotovost, ako to funguje s pohotovostou? Musim cakat v rade (tam je vzdy priserne vela ludi, aj na 4 hodiny cakania) alebo mozem zaklopat a hned ma zoberu ako tehulku?

m.i.r.i
22. jan 2010

ja som sa tiez Reni toto nespytala doktora..ja trubka..ze kam vlastne mam ist..ci na centralny prijem, ci rovno na 9 poschodie.. 😲 a vzdy neviem ci mam volat doktorovi ja ked ho mam zmluvneho, ci to poviem tam kde dojdema oni ho zavolaju.....

nikollette
22. jan 2010

Opica ja som sa tam dostala na nadstandard na 10.poschodí 🙂
Som bo,a vopred hospitalizovaná a je pravda ze tuším je tam jedna jediná izba ako nadštandardná 😉

m.i.r.i
22. jan 2010

inak baby..len tak zas "skvely" system v pokladni v Ruzinove... 😠 Chcela som v stredu vyplatit vsetky poplatky ( epi, manzela, doktora)..tak pokladna ze otvorena od 7-14:30, obednajsia pauza o 11-11:30. My sme dosli na 11:30...tam asi 4 zienky uz cakali..klopeme, nikde nik..tak cakame..cakali sme asi 20 minut a nik nic..klopeme a tetusky ani fuk..tak moj muzo co tam bol so mnou to nejako nevydrzal a skusil otvorit dvere..a tam si 2 tetusky sedeli jak fretky a ani nemukli! 20 minut sme tam cakali v presvedceni, ze tam nik nie je! Tak potom zacali vybavovat..keby moj muzo nebol chlop, tak my vsetky zeny by sme tam cakali nadalej, ze tetky sa asi zdrzali na obede...no nic...som zaplatila len epi a muza pri porode, lebo zmluva na doktora bola stale u riaditela...tak ze fajn...pre zmluvu siel manzel vcera teda a hned s nou do pokladne..o 13:00...a tam zamknute..nikde nik...tentoraz uz aj dvere zavrete..podotykam, ze tam maju byt do 14:30...inak po 14:30 sa da platit na recepcii na centralnom prijme..tak siel muzo tam a tam, ze este nie je po 14:30, tak ma ist do pokladne...prisiel domov na...ty ze to hadam nie je mozne..ale tak ok, pojde dnes rano...isiel rano o 8:00..otvaraju ze o 7:00..zamknute opat...tak vosiel do vedlajsich dveri a tam povedal tetuske, ze co sa deje, ze uz 3 krat sa pokusame zaplatit za dokora a ze tu nik nie je...tak ta tetuska vosla do tych dveri a tam tie 2 tetky normalne si sedeli v pokladni, ale za zamknutymi dverami..moj muzo tam vosiel teda tymi bocnymi dverami, ze by rad zaplatil a nemoze sa tu dostat uz druhy den a oni na neho vyprskli, ze oni maju vela roboty, nevedia kde im hlava stoji, ze nemaju cas na platby, ze ma ist na centralny prijem... 😖 😠 By vas neporazilo? On este pred robotou rano skoro vstaval aby tam siel..a tie sproste sa oboria na vas..keby aj mali vela roboty, tak su tam dve..nech jedna robi aspon..alebo nech daju na dvere nejaky oznam, ze dnes mame zavrete, chodte na centralny prijem alebo co..ale oni ignoruju klopanie, vsetko, nikomu nic nepovedia...uplny hororrrrr!!!! Doteraz nemam zaplatene...

fanta
22. jan 2010

miri ja som svojmu lekárovi volať nemusela, prijímal ma jeden lekár, ktorý sa ma hneď spýtal, či mám niekoho zazmluvneného, on mu potom sám zavolal, že som už v nemocnici. A keď už som bola otvorená na 4 cm a pichli mi epidurálku, zase mu volala sestrička že už je čas a on potom prišiel
bolo to ale v noci, skôr vlastne ani chodiť nemusel
a išla som na centrálny príjem, nemusela som čakať, hneď som zaklopala a zobrali ma dnu. Vlastne keď sme prichádzali do nemocnice, zastavil ma jeden pán, neviem ani kto to bol, ktorý mi vraví, aby som išla do tých a tých dverí a hneď zaklopala a nečakala. Keby nie jeho, možno by som sa posadila do čakárne na pohotovosti a čakala kým by na mňa prišiel rad 😀 😀 😀

blanocka
22. jan 2010

fanta, mna tiez navigoval nejaky pan pri vchode 😀

inac tehulky maju prednost, raz som bola na pohotovosti a sestricka ked ma tam zbadala, okamzite ma volala dnu a to som tam nestala ani pol minuty 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre