Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

vevusiatko
6. máj 2009

Zoldy vies co na Orave som bola dva krat. teraz ideme do Zuberca do jedneho penzionu. Som zvedava ideme tam prvy krat 🙂

vevusiatko
6. máj 2009

To s tou dietou som zvedava 🙂

patricia1971
6. máj 2009

no baby v pondelok začíname!!!!!! 🙂 🙂 🙂

vevusiatko
6. máj 2009

😀 nestraš

patricia1971
6. máj 2009

no áno, aj zoldy ide na to 😉 😉 😉

zoldy
6. máj 2009

jasne,zaciname...
vevus,ja zuberec milujem,ako sa vola ten penzion?len nepovedz,ze josu...to nebudete spokojny... ☹

a.d.r.i.k.a
6. máj 2009

Čaute baby...no kukám,že sa tu ide dietovat... 😀
No veru aj ja by som mala zhodit nejake to kilo....aspon 10.... 😀 😀 😀 ale dietovat veru neviem

zoldy
6. máj 2009

treba vyskušať,ani ja nedietujem,ale skusim to.... 😀

a.d.r.i.k.a
6. máj 2009

ja dufam,že aj kojením zo mna niečo zleze... 🙄

patricia1971
6. máj 2009

ahoj adrika 🙂 kým kojíš,diéta nehrozí...ja som kojením vôbec neschudla,tak som musela rázne hodiť diétku a schudnúť.....ale idem ešte,nech som v lete v tých plavkách trošku chudšia 😵

zoldy je dobrý žihlavový čaj a čistiaci čaj,tie je dobre vtedy piť 🙂a čo sú tam tie steaky,tak to som si robila vždy jedno kuracie prso,no niekedy aj trošku viac 🙂

zoldy
6. máj 2009

zihlavovy,to nie,lebo sa rozgrcam a hned budem o pät kg lahsia 😉 ved aj ja si asi urobim viac ako jedno prso... 😀 ale iba o trolilinku viac...

a.d.r.i.k.a
6. máj 2009

Ahoj Patka! Ved prave,že ani dieta,ani nejaký aerobik alebo čo.... Po malej to išlo pekne dole samé...na jej 1.narodkach som už bola fešanda.. 😀 😀 😀 Ale teraz po Lucaskovi...neviem či sa zase tak rýchlo "scvrknem"...hlavne tá kožaaaa na bruchu,to je des a hruuuza 😠

patricia1971
6. máj 2009

zoldy ale žihlavový je super 🙂 ale tam si môžeš dať porcie aké chceš,keď nemáš presne napísané 😵

adrika no aj mne po prvom šlo všetko dole, po staršej dcére mi potom ostalo 6 kg a po tejto tretej mi ostalo vyše 10kg,tak som musela zakročiť......len ja neviem pomaly chudnúť,to ma nebaví,ja musím rýchlo a potom si to udržiavať,to mi ide,čo som schudla týcch 6kg,tak tú váhu si držím a jem všetko,ale tak v norme a po 17hod.nejem,ale to som sa už za tie 2 mes.naučila......no adrika ja mám výhodu,brucho mi ostalo nádherné,úplne super,ako keby som ani nerodila,ale ja som s bruchom nemala nikdy problém,ale nohy a zadok mám pekne mlandravý,to je môj problém......ale neboj, dáš to dole aj tý,ale tvoj malý je ešte malinký 😵

bublinka34
6. máj 2009

lietala som okolo malej, preto som neodpovedala.. fitko máme v Trnave v bývalých "parných kúpeloch".. baby - i keď niektorým by sa hodilo povedať skôr dámy (keďže veková kategória začína na 18tich a končí na 60tich) - sú skvelé!!!.. oni si sem nechodia len zacvičiť, ale hlavne vykecať sa tak "po žensky".. 🙂 to je počnúc receptami, skúsenosťami a končiac chlapmi.. prídu uštvané z celého dňa a odchádzajú síce fyzicky unavené ale s úsmevom na perách a snáď aj na duši.. 🙂

zoldy
6. máj 2009

kde boli parne kupele?niekde pri spartaku????

bublinka34
6. máj 2009

hej.. neďalekop štadióna.. ak troška poznáš TT, tak hneď vedľa sú plynárne.. my sme v budove na prvom poschodí a dole je okrem krčmy aj obchod LA ROBE (oblečenie pre tehotné + pre mimčatá + požičovňa šiat)..

bublinka34
6. máj 2009

hmm.. malá mrnčí, tak idem zachraňovať.. pekný večer a príjemnú noc.. 🙂

zoldy
6. máj 2009

jasne,poznam,pekny vecer aj tebe...

vevusiatko
7. máj 2009

😀 😀 😀 Zoldy o trosku viac ako jedno prso su tri prsa 😀 😀 😀

nikollette
7. máj 2009

Ahojte baby..
no dnes sme boli na kramaroc na tej neurologii kvoli tomu ze maleho tahali vakuom, a vsetko je OK 😉 tak som rada 🙂 a stretli sme aj Ivanku (Zoldy) 😀 😀 😀 bola taká milá a dosla za nami ked sme boli vnuttri ambulacie.. a poviem vám je strasne zláta.. urcite najkrajsia sestrička na Kramároch 😀 😀 😀 velmi milá baba 😉

lenka85
7. máj 2009

baby, nechce sa mi moc to tu citat cele a nenatrafila som na skusenosti s porodom... Ake mate skusenosti s Ruzinovskou porodnicou? Mali ste aj epi? Please, hodte mi sem svoje nazory, som uz sice viac menej rozhodnuta tam rodit a aj s epiduralkou, ale potesia ma nejake informacie. A su tam aj nejake kurzy? Ja som mala prvy porod v Banskej Bystrici a bol katastrofalny, mam z toho traumu, tak sa chcem teraz informovat...

sirinka
7. máj 2009

lenka co sa tyka porodu ja som bola spokojna, mala som ale svojho doktora, ku ktoremu som chodila cele tehu a aj predtym. PA velmi mila, pomohla mi malu vytlacit. PEDA sice nezabrala, lebo to slo prilis rychlo, ale anesteziologicka taktiez zlata zena. nic nezanedbali, dali si zalezat.

odd. sestonedelia trosku ina kava...mala som nadstandart, ale nejako som to nepocitila, sestricky tiez nic moc, ziadna pomoc pri dojceni...bola som rada, ked sme mohli ist domov.

lenka85
7. máj 2009

sirinka mne sa jedna hlavne o porod, ja som mala ten hrozny. Potom to uz hadam nejako ten tyzden prezijem. Uz jedno dietatko mam, tiez budem mat taky vekovy rozdiel medzi detmi ako ty, takze novacik uz nebudem, hadam uz nebudem potrebovat tolko pomoci... Co je PEDA, epidural? A kolko si rodila?

nikollette
7. máj 2009

Lenka dalo sa.. porodne asistentky mile, lekari super, mala som ale svojho zazmluvneneho, nie nejakeho sluzbukonajuceho, ale bol tam aj taky ktory asistoval tomu mojmu a bol super, a to som ho nemala zazmluvneneho.. EPI super vec, mne starse pomohla, neviem co su to kontrakcie 😉 sestričky zo seštonedelia super,sestričky z novorodeneckeho asi ako píše Sirinka... az na niektore vynimky...
Inak som bola s ruzinovom celkom spokojná 😉

lenka85
7. máj 2009

nikollette a kedy ti pichali epiduralku? Kolko si rodila? Prosim popis mi hlavne epi, ja som pri malej nemala, teraz chcem, ale niektori ludia ma strasia, tak sa toho trosku aj bojim

sirinka
7. máj 2009

lenka hej, PEDA je epidural...rodila som...no od podania epiduralu sa mala narodila do hodiny...kontrakcie som mala cely den, ale slabucke, take silne asi dve hodinky....

nikollette
7. máj 2009

Lenka ne porod vyvolavali o tej rano.. no vyvolavcka zabrala az okolo 22tej vecer.. prisli slabucky kontrakcie, ktore som ledva citila... okolo polnci, som to zacala citi troska silnejsie, tak mi pichli prvu davku EPI... bolo to super.. vobec ma to nebolelo ked mi to dávali, ani som nemal s toho nasledky ziadne ako bolesti hlavy, tocenie hlavy, ci strpnutie.. proste nic.. uplna pohoda.. hodinku som sa prechadzala, do takej 1nej v noci, a ked som citila ze prestava zaberat vypytala som si dalsi davku, ale to som uz asi nemala, lebo uz som maal ist rodit 😅 aked sa ma asisitentky pytali ci mam tlaky na konecnik (mala som velmi slabo som to cítila) tak som ich oklamal ze nie nemam bay mi picli este jednu davku 😅 lebo EPi sa uz tesne pred samotnym vytlacanim babatka nedava, nakolko potom rodicka nespolupracuje, lebo neciti kontrakcie a nevie kedy ma tlacit.. a to bol aj moj pripad.. dali mi dalsiu davku nic som necitila, a uz sme aj isli rodiť.. no a samozrejem som bola ako teliatko nevedela som kedy mam tlacit.. oni za mna museli ledovat kedy ide kontrakcia a kedy mi tvrdne brusko.. ja som to necítila 😅 takze bl porod dost dlhy a narocny.. natrapili sa somnnou.. a po vytlaceni maleho, ked ma už mali ísť šiť, som si vypyptal dalsiu dávku EPi, na šitie.. a to nie vzdy davaju!! To ti daju vacsinou len taku omrtvovacku, co aj tak to sitie cítiš, a bolí to.. no ja hned som zavelila ze chcem EPI aj na zašívanie.. tak isli zavolat anestez.a dai mi daslizu dávku 😅 a uz ma chceli ist aj šit a nato som hned povedal, nech pekne počkaju kym zabere.. a oni, že dobre, dobre, ešte vás teda nebudem šiť, počkáme 😅 😅

Cize som mala dokopy 3 dávky EPI!!!! je to super vec... len mi vadilo ze to hned nevybrali az na druhy den ti to pride anestez.vybrta, a je to tae neprijemne spat s tym v chrbte, sprchvovat sa s tym a takk.. ale dá sa to vydržať 😉

sirinka
7. máj 2009

tak som bola na poradni...zatial to vyzera dobre...
doki mi hovoril, ze maju nejake nove upraty a ze je tam teraz lepsia cistota...tak som zvedava 😝

mkg
7. máj 2009

Prosím vás baby pošlete mi niektorá tú diétu? ☹

zoldy
7. máj 2009

ahojte babulky,dnes som bola s Nikollette,velmi zlata baba a aka stihlunka 😉 aj ja raz budem taka,ale neviem kedy 😀 😀 😀 a ten malinky...strasne sikovny na to ze este ani nema tri mesiace...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre