Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pe
21. aug 2012

@adka22 v porodnici sa este nebali nasiroko, mne to ukazala az pediatricka, co prezrela malu v den, ked sme prisli z porodnice, ona pride k vam domov, a odvtedy som az ja balila nasiroko

adka22
21. aug 2012

@pe pytala som sa preto lebo ked som tam rodila pred 5 rokmi tak ked sme isli domov tak mi ju sestricka zabalila nasiroko aj mi to ukazala ako sa to robi.A balili sme nasiroko az kym sme neboili na utv tych klbikov.Viem ze sa toho vela zmenilo preto ma to zaujma.

fanta
21. aug 2012

@adka22 ja som rodila v marci a na široko sa nebalilo, dokonca ani pediatrička mi už nekázala baliť, a ani ortopéd, keď sme boli na kontrole, povedal, že pampersky stačia

adka22
21. aug 2012

@fanta dakujem za odpoved 🙂

vivianaba
22. aug 2012

@adka22 ja som rodila v Ruzinove pred 2 rokmi a pri odchode mi syna sestricka zabalila nasiroko, ale len preto aby som videla ako sa to robi. To bolo prvy a posledny krat ked bol zabaleny na siroko. Pediatricka nam to nekazala a ja som na tom netrvala, myslim ze sa dnes od toho dost ustupuje aby sa preventivne balilo nasiroko. Az keby ortoped na uzv povedal ze nieco nie je ok a treba balit nasiroko tak az vtedy, ale inak netreba.

adka22
22. aug 2012

@vivianaba no ved prave mne to tiez sestricka ukazala takze domov isla nasiroko a povedala ze potom podla pediatricky a ta nam kazala balit az do utv co bolo za tyzden takze tyzden sme balili.Ved to som rada ze sa od toho ustupuje.Samozrejme ked to ma opadsatnenie ,tak jasne nech sa bali.Len som chcela vediet ci treba este postolky priniest do porodnice. 🙂

adka22
22. aug 2012

@vivianaba vidim ze mas termin predo mnou,ak samozem spytat ides aj teraz do ruzinova rodit?

vivianaba
22. aug 2012

@adka22 ahoj, ano, jasne, dame si repete v Ruzinove. Ty tiez? Postolky urcite nebudem balit do tasky, mam asi 3ks ale ako som pisala vobec ich nebolo treba, ani do porodnice ani doma.

adka22
22. aug 2012

@vivianaba ano pojdem do ruzinova.Tak potom aspon das cerstve info ako to tam teraz chodi 😉

skrecok
23. aug 2012

Ahojte,
aj ja som pocula ze sa uz nebali nasiroko. Ale ja s manzelom sme sa dohodli, ze max. mesiac budeme ako pri prvom a potom uz nie. Tiez kamaratke povedali, ze nema balit malu a balila tiez mesiac. A vsetko je ok.
Postolky zatial nemame...

lyrra
23. aug 2012

kocky mne malu pri odchode z porodnice nasiroko nezabalili, ale to ani syna pred styrmi rokmi (v obidvoch pripadoch som mala pripravene aj bavlnene plienky aj postolky).
Dnes som bola s malou u ortopeda, nasiroko sa uz fakt nebali... pred styrmi rokmi som bola so synom u toho isteho ortopeda - museli sme balit nasiroko - pamperska + 2 bavlnene plienky + postolky... inak aj v synovej prepustacej sprave z porodnice pred styrmi rokmi som mala v zavere napisane, ze balit nasiroko a v dcerinej z pred mesiaca to uz nebolo...

woman04
24. aug 2012

Teraz sa už nebalí naširoko z dôvodu,že sa robí sono už v pôrodnici..takže balí sa iba,ak je treba a na to lekár upozorní..voľakedy nebolo sono,iba RTG a ten sa mohol robiť myslím až po 3,mesiaci,preto sa preventívne balilo naširoko a hlavne problém nevyvinutých jadierok bolo špecifické pre niektoré oblasti..nebolo to nikdy celosvetové 😉 😉 Dcéru som balila až do kontrolného RTG,syna vôbec 😉

gilly
27. aug 2012

@lucik194 a ako je to s erarnymi koselami? v phoode davaju pocas pobytu, aj na porod?

lucik194
27. aug 2012

@gilly ja sama som mala erarnu koselu (bolo teplo tak som mala taku s kratkym rukavom) akuratne nemaju gombiky, takze treba si doniest nieco na "zapinanie" lebo inak mas vystrih az po pupok 🙂

zeytin
27. aug 2012

@gilly na chodbe su k dispozicii stale ciste kosele, cize ked chces, mozes si menit aj kazdy den, ale tak ako povedala @lucik194 , treba si priniest zapinacie spendliky 🙂

gilly
28. aug 2012

@zeytin @lucik194 dikes baby za info, pribalim teda este tie zapinacie spendliky 😉

sissmiss
28. aug 2012

Ahojte. Ma niekto cerstve informacie ako je to s bondingom po porode? Dala som si do porodneho planu ziadne odlucovanie od dietatka a k tomu sa mi porodnik nevyjadril. A akym sposobom davaju vitamin K?

zeytin
28. aug 2012

@sissmiss Hned po porode som si vypytala malicku polozit na brucho a dali mi, hodili cez nu plienku. Ale to asi zalezi aj od toho ake bude mat apgar skore 🙂 My sme mali 10/10. Ked som isla rodit placentu, tak mi ju zobrali, obliekli.... tam bol pri nej manzel, 2 hodky som si polezala na porodnej sale a potom mi ju priniesli na izbu. A vitamin dali sestricky - kvapky. V ruzinove mi vysli celkom v ustrety 🙂 takmer vo vsetkom.

sissmiss
28. aug 2012

@zeytin jasne za apgar a priebeh, ja samozrejme pisem o idealnom pripade ze vsetko bude ok 🙂
Ale to uz by mali robit snad vsade prilozenie a tak. Ale tie dve hodiny si bola bez babatka????? Ak ano, manzel bol s babatkom cele tie dve hodiny? Alebo co robili s babatkom pocas tych 2 hodin.... Tie ma zaujimaju

skrecok
28. aug 2012

@sissmiss Ja som mala pred 4 rokmi cisarsky, hned po porode mi dali maleho nachvilu, bol pri mne aj manzel a drzal mi lebo som mala zviazane ruky. Potom maly siel na 2 hodiny do inkubatora aj ked mal apgar skore 10/10... Teraz som zvedava ako bude.

sissmiss
28. aug 2012

@skrecok na dve hodiny do inkubatora 🙄 no to som si vybrala porodnicu teda 🙄

skrecok
28. aug 2012

@sissmiss Ja tiez tam idem opat rodit, ale neviem ci to plati u kazdeho, co ja viem, nezistovala som. Nas mal dobre apgar skore ako som pisala, len ked ho vybrali z brucha bol fialovy a dali ho vraj "ohriat" do inkubatora. 😒

zeytin
28. aug 2012

@sissmiss Mali ju sestricky... a uprimne ti poviem, ze som bola rada, lebo mala som silne poporodne kontrakcie a ten cas sme si vychutnali s manzelom sami... Bolo treba spracovat vela emocii. A tiez sme telefonovali rodine a tak... Ale nepocitujem to tak, ze som o nieco prisla... vobec nie. Tesila som sa, ked ma privezu na izbu, osprchovala som sa a doniesli mi ju. Bolo to tak fajn 🙂

sissmiss
28. aug 2012

@zeytin tak by to malo byt aby to kazdemu vyhovovalo. Mne to zase vyhovuje inak ale nenatlacala by som svoj sposob niekomu kto to citi inak (ako to robia v porodnici ze ich postup je ten spravny). Oba postupy, ak je dieta aj matka ok, su v poriadku, ide o preferencie tej ktorej maminy. Moj postup neohrozuje dieta ani mna, podla mna ma benefity pre mna aj pre dieta. Ak to niekto chce inak, neberiem mu to, len by som chcela moznost vybrat si...

zeytin
28. aug 2012

@sissmiss Jasne, ja ta uplne chapem. Tiez som citala vela o tom, aka je "zlata hodinka" dolezita a tiez som aj dost dlho zila v zahranici, kde bolo zdravotnictvo daleko vpredu... Tam sa "baby friendly hospital" chapalo uplne inak ako na Slovensku... ale myslim si, ze v Ruzinove je to este celkom fajn... Mala by si vidiet, ako to funguje napr. v Trnave!!!

sissmiss
28. aug 2012

@zeytin zazila som aj ine sk mesto a BFH a bol to des 🙄 takze verim 😖

ixinka
29. aug 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, ktori lekar/ka je v ruzinove ochotny/a vypocut a v pripade nekomplikovaneho porodu aj prisposobit sa poziadavkam rodicke. v novembri ma caka treti porod a mam jasnu predstavu, co by som chcela a co nie, kedze predchadzajuci porod bol dost rychly a nebyt nastrihu, bol by uplne prirodzeny. Nieco podobne by som chcela zazit opat. Dakujem.

kubkatka
30. aug 2012

ahojte, chcem, aby muz bol pri porode, treba v ružinove chodit na nejaky kurz predtym? je to povinne? niekde som to uz na nete nasla, ale teraz to neviem (ako na potvoru) najst, poradite aspon link? dakujem.

kubkatka
30. aug 2012

oazj, este by som rada vedela, ze ako je to s tym platenim otca pri porode, ked zaplatime vopred a muz nemoze byt (z nejakych nahlych okolnosti) so mnou, tak peniaze vratia, ci sa s nimi musim rozlucit? vdaka.

seva
30. aug 2012

@ixinka skus Dr. Mareka Draba. mozes aj podiskutovat o tom nastrihu. keby si chcela blizsie info, IP.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre