Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

cucuriedka
23. júl 2012

@hviezdicka77 ja 13. augusta, ale cakam ze sa asi rozpadnem skor ...

hviezdicka77
23. júl 2012

@cucuriedka tisko zavidim, ja som uz v stave ze by som to chcela mat cim skor za sebou, ale asi to poznas 🙂

cucuriedka
23. júl 2012

@hviezdicka77 juj ani nehovor, zacinam pravidelne znasilnovat manzela, ale zatial sa nebrani prilis 😅 😕 😀 😀 😀

hviezdicka77
23. júl 2012

@cucuriedka si ma teraz veelmi pobavila 🙂 ze znasilnovat

sushizienka
24. júl 2012

@woman04 dakujem 🙂 vsetko som vybavila 🙂

medynka82
24. júl 2012

@cucuriedka ja mam termin 10. august, tak sa mozno uvidime. Co robievas na materskej?

cucuriedka
24. júl 2012

@medynka82 staram sa o prvorodeneho 🙂 a upratujem, a kopu dalsich veci od sitia, hackovania, strikovania, upratovania atd... podla toho kolko mam casu.

petulka_29
26. júl 2012

Ahojte ja budem tiež rodiť už drúhe mimino v Ružinovskej u DR. Divekyho. Neviete ako je to tam potom s kávou? Už teraz padám do kolien 😀

doory
26. júl 2012

@cucuriedka ahoj vitaj! sme sa asi pravdepodobne videli na vysetreni kvoli Epi min.piatok 20.7 😉 vidím,že si ešte stále 2v1 😉

doory
26. júl 2012

@cucuriedka joj to ja chcem znásilnnovat,ale ten moj sa zrazu braaani... ze ona tam malej stuchat nebude ked ma otvorene okienko😀 (uz som sa zacala otvarat- tak na 1prst) a pripadne je to teraz nebezpecne,lebo co ak aj pri najlepsej cistote zanesieme nejaku infekciu a nebudeme to riskovat a podobne...no ale kocky mne uz zacina kvapkat na karbit z toho.. ved potom 6tyzdnov nic... to treba este vyuzit kym sa da 😀

cucuriedka
26. júl 2012

@doory anoooo to som ja 🙂 u nas ziadna zmena, ani som neni otvorena. Kaja sa nikam nechysta... tak dnes vecer ak nebudem uplne mrtva od unavy manzel neutecie 😀 Ja uz si tak zelam mat to za sebou, lebo sa vobec nevyspim, panva boli, v noci tvrdnutie brucha, cez den tiez a k nicomu to nevedie 🙂

@petulka_29 ja sa priznam ze cele tehu pijem dve denne, mozno ma niekto za to odsudi, ale ja som mala take stavy unavy, ze v stoji som bola schopna zaspat za sekundu... a pri drobcovi si to nemozem dovolit 😔 tak snad doma nebudeme mat maleho energizera 😨 Inac ja tiez idem rodit k Divekymu, uz druhy krat.

petulka_29
26. júl 2012

@cucuriedka Ja pijem kávu tiež 2-3 denne a aj v prvom tehu som pila a nič mi to neublížilo a krpec je zdravý ako ryba 😀 😀 Len ma zaujma ako je to tam s automatom či je káva obstojná aké mince treba a tak lebo inak celé dni prespím ☹

@doory Ja som po prvom mala 6-nedelie len 1 týždeň aj to len slabučké, vôbec to nie je hrôza. No uvidíme teraz po druhom.

Už sa neviem dočkať kríže bolia, chrbát bolí všetko tlačí. Malý ma tak kope a vrtí sa až to bolí presne také citlivé miesto trafí až sa mi kolená podlomia 😀

A záha je hrozná ráno na obed večer, furt .

cucuriedka
26. júl 2012

@petulka_29 jaj to si mala pekne sestonedelie, ja som si ho pekne 'odzila' cele, aj s hormonalnymi vykyvmi pri prvom. No a automaty to netusim, ale sestricky tam maju kanvicu, tak podla mna si zober aj vlastnu a vodu ti urcite zohreju.

a zaha ta polavi, uz to mas max za 7 tyzdnov a bude pohoda 🙂

doory
26. júl 2012

@cucuriedka
@petulka_29 kocky no ja sa cítim úplne rovnako. Všetko ma uz boli, tvrdnutie brucha tiež, kríze bolia, dokonca mám aj mrcha bolesti a zatial nic.☹

Ja som po prvom pôrode vydržala až 14 dni bez tutumutu, pri druhom ešte menej, ale tentokrát som vážne zvedava ako dlho vydrzim, ale kvoli hokejovú by som chcela čo najdlhšie, no uz teraz mám abstaky. Zajtra po poradni mi muž neujde😀
@cucuriedka som vážne zvedavá, či sa v porodnici stretneme, alebo nie🙂 ale verím v to😉

petulka_29
26. júl 2012

@cucuriedka @doory vy uhánate manželov ? To je pekne 😀 Ja keby manžel aspoň jeden deň nechcel tak je to zázrak 🙂 Už by som si začala myslieť že má inú 😀
Ja by som chcela ísť na nadštandard nie že by mi normálna izba vadila bola som tam prvý raz ale teraz by som si rada oddýchla

cucuriedka
26. júl 2012

@petulka_29 nadstandard je fajn, ja dufam ze sa mi ujde. No a ked nie, tie 4 dni ci 5, snad to vydrzim ale ako vravis, tam clovek chvilku nema klud.
No a manzelov uhanat treba, akonahle prekuknu tvoj zamer preco ich uhanas, tak horsie spolupracuju 😀 😀 😀

petulka_29
26. júl 2012

@cucuriedka Môj manžel je so mnou už 9 rokov 😀 😀 a stále vidím že mi tak skoro pokoj nedá čo je obrovský úspech 😀
Hlavným krédom po pôrode aj teraz je pre mňa aby som naňho nezabúdala aby mi neušiel 🙂

cucuriedka
26. júl 2012

@petulka_29 jaj babulky ja vas tak obdivujem, mne po prvom tehu nabiehala chud do keksiku strasne dlho... a pri tych par razoch ani neviem kedy sup a dalsie babo... vy ste s tym nemali problemy, ze sa rozhybat a v tej unave aj keksikovat?

doory
26. júl 2012

@petulka_29 moj manzel je rpasne taky ako ten tvoj... najlepsie kazdy den 🙂 ale odkedy som sa zacala otvarat,zrazu je strach o malu silnejsi nez jeho prirodzený pud....no chápeš to? na jednej stranke je zlaty..ale aj ja uz potrebujem utíšiť svoje pudy 😀 😝

doory
26. júl 2012

@cucuriedka ja som mala nejaký divny boj hormonov,lebo hned kao som porodila, zobrali malu a dr ma zasil a nechal tie dve hodky na sale.. tak prve co som myslela na keksik.. a strasne..no ale aj keby sa mohlo nenasla by som toho cernocha s takym obdarenim aby ma ukojil po porode 😀 😀 😀 😀 to boli vyslovene hormony... a ked som dosla domov, tak prvykrat to bolo ako rozjad trabantu zapadnuteho prachom niekde v garazi..ale dalo sa a potom.. no bola som unavena..najma ked uz som mala oboch.. novorodenca a 18mesacnu..to sa nedalo len tak..vtedy to urcite nebolo kazdy druhy den.. to zase taka hrdinka niesom.. 😉

doory
26. júl 2012

@petulka_29 to poznám. tato kontrolka sa aj mne vzyd zapína!!! a tiez som statsna,ze ho stale tak pritahujem a zrovan sme aj rovnako spolu.. 9rokov a 7r zobratí.

petulka_29
27. júl 2012

@doory @cucuriedka Ja som tiež mala prvé 3 mesiace pohoda potom útlm žiadna chuť, a teraz neviem čo zo sebou.
Uvidíme čo bude po pôrode 😀

Teraz už ma ale všetko tak strašne tlačí a bolí už by som to mala rada za sebou. Už sa ani nevyspím. mám strach sa aj najesť, hneď mám brucho ešte väčšie. 😢

petulka_29
27. júl 2012

Postavím si kvások na knedlu a zabudnem na to to už čo je so mnou ??? 😀

cucuriedka
27. júl 2012

😀 😀 😀 inac v tom ruzinove (ked uz recnime o jedle), tam malokedy davaju vhodne jedlo pre kojo maminy... my sme so spolubyvajucou minule ofrflali rovno obed, ze to sa vobec nehodi pre kojacie... a tak sa cudovali a po chodbe si to este kricali... som zvedava ci sa v tom nieco zmenilo.

petulka_29
27. júl 2012

@cucuriedka ano to máš pravdu ja som rodila prvé 2010 a to tiež nebola výhra navyše sme dostávali jablká a podobné. Ešte že som si zabalila nejaké prkotinky. 😀

margarita
27. júl 2012

@cucuriedka
@petulka_29
moc sa toho nezmenilo - naposledy sme mali napr. hraskove rizoto 😀 kapustovu polievocku a pod.
ale tych par dni sa da prezit, ked vam nieco donesu z domu 😉
ale tiez nechapem, ze tam nie je jedna normalna dieta pre tehu a kojace - ved ich tam maju cele 2 podlazia .

prajem pohodovy a rychly porod 😵

petulka_29
27. júl 2012

@margarita Ja som až od Nového Mesta tak to ale snáď vydržíme nabalíme lakocinky 😀

doory
27. júl 2012

@cucuriedka toto bolo aj za mojich porodnych cias.. a uprimne, pochybujem ci sa nieco zmenilo...
@petulka_29 co by bolo? normálne tehudemencia 😀 vitaj medzi nami ostatnými, rovnako psotihnutými 😀

Ja som dnes bola na natáčani CTG a museli ma psolat na 9.poschodie, lebo dolu bolo plno, tak som mala suchý nácvik...ale tie babatenkaaaa...si viete predstavit co to so mnou robilo.... sa mi chcelo plakat,že: "halooo,ja už chcem rodííííť" 😕

cucuriedka
27. júl 2012

Ja utekam na CTG v pondelok, ale ku gyndosovi nie do ruzinova, a kontrola zase v utorok...
inac ja som dnes bola s kamoskami na nealko pive...jaka mnamka, a zacali mi bolesti na mrchu, panvove kosti ma bolia co ani lezat riadne nemozem ani na jednom boku... tak dufam ze to uz coskoro bude tfuj tfuj tfuj nah to nezarieknem... babule v kuse dohovaram ze vonku je tiez pekne 😉

cucuriedka
28. júl 2012

@doory @petulka_29
tak mm sa brani, zevraj az po jeho uzavierke v praci 😝 😠 😀 😀 😀 tak som si dnes dala pikantne a prehanam sa hore dole schodmi 😀 bozinku ak by si to nahodou precital tak ma ukrka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre