Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

hviezdicka77
31. júl 2012

@katussska24 to dufam aj ja 🙂 pockaj este take tri tyzdne 🙂

vivianaba
1. aug 2012

@hviezdicka77 ja by som si aj na planovanu sekciu zazmluvnila lekara, preco si myslis ze je to bezpredmetne? Alebo uz mas niekoho? Necitala som vsetky prispevky dozadu.

@katussska24 ty uz teraz chodis ku Krizkovi? Ja nie, v minulom tehu som chodila k nemu do nemocnice od 34tt. Ale chystam sa mu zavolat tak okolo 30tt, cim skor tym lepsie, najradsej by som chodila uz iba k nemu odvtedy az do porodu. Aj ked moja doktorka je tiez fajn, ale predsa je dobre byt uz v kontakte rovno s porodnikom, nedajboze sa nieco skomplikuje alebo porodim skor. Nastastie vsetko ok, len sa mi babo este neotocilo, este ma cas tak snad sa otoci. Syn bol uz v 25tt dole hlavou a vydrzal az do porodu.

katussska24
1. aug 2012

@vivianaba ja som u neho stale. v decembri sme riesili potrat zial a teraz nastastie tehu 😵

petulka_29
1. aug 2012

@cucuriedka Ahoj včera sme sa teda určite stretli 😀 Jeho meškania ma úplne fascinujú hlavne keď potom nič nestíham 😀 Ten malý chlapček ale táral ani som mu nerozumela. Najlepšia bola jeho mama "ja už polku vypúšťam " 😀 😀

cucuriedka
1. aug 2012

@petulka_29 jj ja som sedela hned vedla nej 🙂 a buduci utorok ides zase?

shmoulinka
1. aug 2012

Kocky su v ruzinove nejake predporodne "kurzy"? a neviete nahodou ci zazmluvnenie je nejaky pausalny poplatok alebo je to individualne?dakujem.

hviezdicka77
1. aug 2012

@vivianaba preco? ved karkalik mi pri tom nehrozi, teda aspon dufam,a ostatny su v pohode, ci?

petulka_29
1. aug 2012

@cucuriedka nie objednaná som až na 21 a to idem do gynaexu na posledný UZV pred pôrodom a až 28 do Ružinova 😖 , tyuž to budeš mať hádam aj za sebou 😀

Ja som sedela oproti tebe mala som biele tričko 🙂

cucuriedka
1. aug 2012

@petulka_29 🙂 a co si sa neozvala 🙂

cucuriedka
1. aug 2012

@petulka_29 oj ale je lepsie ist do gynaexu... lebo tam to aspon nema taky sklz, a utz Jurovi Drobnemu?

petulka_29
1. aug 2012

Jasné vtipkár Drobný nesmie chýbať 😀 minule mi hovorí : Akú máte kabelku, krajšia ako od Vuitona 😀 😀 😀 😀 😀

mychaella
2. aug 2012

Baby prosím Vás je treba zobrat si do porodnice v ruzinove aj podlozky pod pacienta a poporodne vlozky? a baia sa tam deticky na siroko?
Prípadne co ste si brali a bolo to zbytocné a co chýbalo? Dakujem

cucuriedka
2. aug 2012

@mychaella ahoj, tychto veci je tam nadostac... poporodne vlozky.. tymi ta snad aj zasypu a tie podlozky si vzdy pri sesterni mozes zobrat. Deti tam nasiroko nebalia. chybali ked tak plienocky, jednorazove utierky na prebalovanie... a dostojne jedlo (nie kapustnica, fazulovica atd 😉 lebo pri takych tie deti div ze pod plafonom nelietaju 🙂 )

cucuriedka
2. aug 2012

@petulka_29 hej a moj datum poslednej MS si pamata podla VOSR 🙂 tak ja uz ani nehovorim ze kedy, iba ze VOSR... a minule tehu zase podla jeho menin... sak povedzte ze je to na moje meniny 😀 😀 😀

cucuriedka
2. aug 2012

@doory stale drzis pokope ci si ma uz predbehla? 🙂 ja som vcera uz mm plakala ze uz toho mam plne zuby a ze uz nechcem byt tehu... uz aj protivna z toho zacinam byt 😔

mychaella
2. aug 2012

@cucuriedka ďakujem pekne, lebo na kramaroch som si vsetko musela nosit, aj teraz som tam mala ist len moj dr ma dovolenku, tak idem k doktorke ktora je v ruzinove...a nejak som sa jej zabudla spýtat na zoznam a mam pocit ze coskoro sa tam ocitnem, kedze uz mam po termine...takze ak tam budete niektora teraz rodit tak sa mozno stretneme... 🙂

cucuriedka
2. aug 2012

@mychaella tu keby nieco je link co ti tam treba, zhoduje sa s tym co davaju na poradni: http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-ruzi...

petulka_29
2. aug 2012

@cucuriedka Presne mňa sa pýta vždy na poslednú menštruáciu a kedže som šťastná že také nič nemám si to nepamätám 😀 a on vždy vyrukuje s nejakým výročím s komunizmu 😀 😀 😀 To sa smeje aj sestrička

mychaella
2. aug 2012

@cucuriedka Ano viem dakujem, podla toho som sa balila, len som nevedela, ci mam medzi hygienicke potrby zaradit aj tie vlozky a podlozky, ked tam neboli samoztatne vypisane.

a este k babatkovskym veciam, tam davaju deti do perinky alebo daco? pytam sa koli tej deke, lebo ked bude v perinke tak podla mna je este deku zbytocne nosit teraz v lete a nepisu bavlnene plienky, to tam davaju ci si mam aspon zopar zobrat?

boooze si pripadam ja hotentot co si nevie zbalit par veci

petulka_29
2. aug 2012

@cucuriedka Ja musím ešte mesiac aj dačo vydržať ale tiež už som s toho na nervy pritom mám iba malé bruško ale všetko ma tlačí neznesiem ani podprsenku ☹

petulka_29
2. aug 2012

@mychaella deku si netreba brať dávajú do perinky bavlnené plienky tiež netreba. Mne sa razstalo že nemali plienky a dávala som svoje tak aspoň 3 si vezmi pampersky 😉

mychaella
2. aug 2012

@petulka_29 hej jednorazove si vezmem viac, ja som sa hlavne na tie bavlnene pytala...ale pre istotu teda vezmem, deku teda nebudem tahat...
ďakujem

vivianaba
2. aug 2012

@mychaella ja som mala bavlnene svoje a davala som ich malemu pod hlavicku, ked sa stalo ze grckal tak mi to prislo prakticke ze si neogrckal perinku a nemusela som chodit pytat cistu (nie vzdy reagovali hned a raz som mala maleho zabaleneho celeho len v plienke a v perinke, lebo sa pokakal a veci boli spinave a nove nedoniesli hned). Takze podla si pribal aj nejake bavlnene.

doory
2. aug 2012

@cucuriedka moja, este stale držím... neboj.. nepredbieham sa 😀 i ked moc rada by som... vcera som myslela,ze uz..ale nakoniec to boli len spolickovia... ☹ a zufala som veru aj ja..Ja som extremne stavy mala cez vikend v nedelu..som myslela,ze ked neporodim,ze sa zblaznim... zajtra mam poradnu.. ale uz prestavam dufat,ze sa dozviem nieco pozitivne 😔

lyrra
2. aug 2012

kocky ja som sa vratila v nedelu z Ruzinova, takze moje skusenosti:
porodnica v pohode, ale mne bolo dost teplo, aj na porodnej sale, mala som zazmluvneneho Dr. Divekyho, v podstate sme sa dohodli, ze ideme rodit, porod super rychly, co bolo fajn pre babatko.
Na sestonedeli teplo, zvlast na nadstandarde, slnko tam svieti poobede, cize ani vetrat sa vtedy nejako velmi neda, klimatizacia sa nepouziva. Vetra sa otvorenim dveri na chodbu, ale ak ste citlive na hluk, tak nic moc, lebo tam je dost velky ramus, co mnohym mamickam vadilo + sestricky dvere nezatvaraju normalne, ale trieskaju nimi... Inak v pohode, vlozky brat urcite netreba, podlozky tiez urcite nie, su k dispozicii v neobmedzenom mnozstve. Plienky pre babatko davaju - tusim 5 ks na den - nam to stacilo, ale davaju velkost 2, cize babatku su dost velke. Bavlnene plienky netreba, davaju k perinke na grckanie, nasiroko nebalia. Babatko je v perinke, oblecene v bodynku s dlhymi rukavmi a polodupackach. Ja som mala so sebou aj lahku decku, ale moc som nepouzila, ciapocku a rukavicky som vobec nepouzila. Odsavacku si radsej zoberte vlastnu - odsate mliecko sice bude len pre vase dieta, ale s ich odsavackami su dost problemy - kym najdu vobec fungujucu a nakoniec aj ta funguje tak, ze v polovici odsavania prestane ist...
Ked som bola ja, bolo dost prazdno, na nadstandarde boli volne izby, ja som bola jeden den na standarde a boli sme na izbe len dve. Personal v pohode, ked porovnam so stavom pred styrmi rokmi, ovela volnejsie, ziadna buzeracia.

cucuriedka
2. aug 2012

@lyrra jeej super, cerstva skusenost. Vdaka za echo! 🙂

cucuriedka
3. aug 2012

@lyrra PS gratulujem k miminku

lyrra
4. aug 2012

@cucuriedka dakujem a nech to aj tebe dobre dopadne🙂

shmoulinka
7. aug 2012

Kocky su nejake predporodne kurzy v ruzinove?

tinasc
7. aug 2012

ahojte, nečítala som celú vašu diskusiu, poprosím vás o informácie kedy býva poučenie o epidurálnej anestéze? treba absolvovať prednášku, alebo len pohovor s anesteziológom? ďakujem za info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre