Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

elllla
16. sep 2012

ahojte, tiez sa pridavam k tym, co sa asi stretneme v novembri 🙂 este ma cakaju 2 poradne u mojej dokyny a potom (asi o mesiac) idem do poradne v ruzinove.. som zvedava, ci sa nieco zmenilo, ved som tam bola nedavno 🙂))

petus29
17. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa spytat, tie co ste boli nedavno ako boli miesta na nadstandarde, bolo plno? Dakujem

emogeon
18. sep 2012

@sissmiss to je dobre, ze netreba nosit a ze to zostalo rovnako 🙂

ranya
19. sep 2012

@sissmiss robi sa aj tam nejaka pripravaM aj ti ukazu porodnicu?

didianac
24. sep 2012

Ahojte baby, zajtra ideme na prehliadku porodnice, snad to nezrusia 🙂 tak potom dam vediet, ako to tam prebieha 🙂
inak kolegyna v ruzinove rodila pred 2 tyzdnami tak prikladam jej postrehy 🙂

co sa tyka veci, tak som potrebovala hlavne doklady- OP, tehotensku, plus je dobre ak nevies, mat aj udaje manzela, lebo tam potom chodi teta, ktora vypisuje papiere na vybaenie rodneho listu, a tam potrebujes udaje svoje aj manzela.

co sa tyka veci do nemocnice, tak sice som mala vsetko cca podla zoznamov, ale v skutocnosti com potrebovala len:
hzgienicke, uterak, pyzamo, jednorazove gatky, plienky pre babo( pre pripad, ale davaju tam kazdy den), oblecenie pre maleho ( ale tiez ddavju nemocnicne, takze to len ak by sa moc precikala, alebo ogrckala....a nemali by hned) - tu je dobre si zobrat aj rukavicky a ponozky.
to bolo snad vsetko.

Potom uz len ked pojdete z nemocnice, tak oblecenie pre teba, pre malu a autosedacku.

jaj a hlavne vodu na pitie, lebo po porode potom musis vela ppit ... ideal je cca 3 litre denne, aby si mala mliecko.

V ruzinove som bola spokojna, boli tam prijemne sestricky- novorodenecke, aj doktori v pohode, asi som mala stastie na ich sluzby-.)

katussska24
24. sep 2012

@didianac tie info zneju dobre 🙂 ja sa chystam do Ruzinova koncom novembra - teda dufam 🙂 🙂 🙂

didianac
24. sep 2012

@katussska24 no ja sa tam chystam o daco skor, ale uz to nejako musim vydrzat :D ono je to asi trosku aj o stasti. staci jedna ,,zla,, sestricka alebo lekar a bude cely obraz porodnice zly. tak dufajme, ze aj my o par tyzdnov pridame prijemne postrehy :D

katussska24
24. sep 2012

@didianac no ja si nerobim idealy, najma preto, ze poznam zopar doktor a sestriciek a pri ich robote a divim, ze niekedy nerozkusu tych pacientov 😀 😀 😀 aj ked samozrejme su vynimky, kt su nasrate furt 😉 ja som nastastie v ruzinove este nelezala, mala som to stastie na kramare, este ako decko. a tam bolo tiez inak z hodiny na hodinu - zalezalo kto sluzil na oddeleni. 😅 ale celkovo mam dobry obraz o Ruzinove, tak snad ho nezmenim 😀 viem, ze nejdem na rekreaciu, ale do porodnice, takze nemam naroky na stravu, krasu socialnych zariadeni a pod 😀 no ako spravna prvorodicka mam stresy, tak si snad neurobim hanbu ako hystericka mamicka 😅

didianac
24. sep 2012

@katussska24 ja som tiez prvorodicka a bojim sa ako pes :D hlavne cim je to blizsie, zacinam mat divne pocity, ci to zvladnem ale to asi kazda sme na tom rovnako :D obcas lutujem, ze nechodim na nejake sedenia pre tehulky :D

katussska24
24. sep 2012

@didianac tak zdielam tvoje pocity 🙂 hlavne tento vikend som mala dake bolesti v noci, asi mala zatlacila kde nemala...a teda moja prva reakcia v hlave, ze "pomooooc" 😅 tak snad budem vediet byt disciplinovana, kludna a pekne dychat. ja som zacala chodit na ten prednaskovy cyklus - tie klasicke 4 prednasky, tak mam dobry pocit aspon troska 🙂

tinasc
24. sep 2012

@didianac ja si o pôrodnici nerobím ilúzie, ja som tam bola pred 7 rokmi, dokonca na nadštandarde, ale necítila som sa tam dobre, sestričky tam vtedy boli také nič moc, spoľahla so sa viac menej na seba, mala som pocit, akoby som ich len otravovala, o dojčení mi toho moc nepovedali, bola som rada, keď som prišla domov... a teraz tam budem rodiť znova, ale už som skúsenejšia 🙂

tinasc
24. sep 2012

@katussska24 neboj sa ty nič, že si urobíš hanbu, lebo ja som na pôrodnej sále tak vzdychala a nariekala, že sa ma mamičky na čakačke báli 😀 lebo malá bola veľké bábätko a nevedela som ju vytlačiť 🙂

didianac
24. sep 2012

@tinasc jeej, mame rovnaky termin 🙂 tak sa mozno teda aj uvidime, ja som sa rozhodla byt na normalnej izbe, aj ked ten nadstandart ma laka, ale vraj je tam mamicka odtrhnuta od okolia, ze nikym sa nestreta okrem spolubyvajucej. je to pravda?

@katussska24 a to je nejaky kurz v ruzinove?

katussska24
24. sep 2012

@didianac mimo ruzinova 🙂 ked chces dam ti info do IP, ale tak asi to uz ani nestihas 😅 v ruzinove su tusim tiez nejake prednaskove cykly, neviem ci to neni aj zadarmo, tak ked budes mat cas. mozes nakuknut 😉

tinasc
24. sep 2012

@didianac vieš čo aj ja teraz nebudem asi na nadštandarde, ono keď som tam bola, tak som v podstate bola len na izbe, alebo keď boli návštevy, tak pri dverách, inak veľmi ani nikde... keď na nadštandarde majú všetko na izbe, tak ani veľmi nemusia nikam chodiť 😉

katussska24
24. sep 2012

😀 😀 😀 @tinasc no to si ma potesila

tinasc
24. sep 2012

@katussska24 v podstate si nebudeš ani uvedomovať, aké zvuky vydávaš, jediné na čo budeš myslieť, aby si vytlačila bábo a mala to už za sebou... mne dve sestričky tlačili do bruška, ani som to nevnímala, ale manžel z toho mal hrôzu a potom ma mesiac boleli rebrá 😀

katussska24
24. sep 2012

@tinasc 😅 😅 😅 pomoc...

tinasc
24. sep 2012

@katussska24 všetko zvládneš 🙂

katussska24
24. sep 2012

@tinasc nooo... dam vediet 😀 ale ako, mam skutocne velky respekt... 😨

tinasc
24. sep 2012

@katussska24 hmmm, tak ja už viem, do čoho idem, no všetko je prvýkrát... ale zase tá námaha stojí za to 🙂

katussska24
24. sep 2012

@tinasc ved to... co by sme pre nase male buchty nespravili 😀

tinasc
24. sep 2012

@katussska24 no ja pre môjho mládenca 🙂

elllla
25. sep 2012

@tinasc @didianac ja som prvu rodila sekciou na antolskej, druhu pred necelym rokom a pol prirodzene v ruzinove..
po tom, co som citala, som isla na prehliadku porodnice a ten sok som predychavala este tyzden.. antolska sa mi zdala nadstandard cele oddelenie oproti tomu, co som videla v ruzinove.. ale som si povedala, ze porodnik mi za to stoji, aj keby som mala ist na kamcatku.. a nelutujem.. mala som zaplatenu epi, ktoru som nevyuzila, pred porodom - chcela som nadstandard, ale po porode na standarde mi bolo tak dobre, ze som nadstandard odmietla.. izbu sme mali na konci pri novorodeneckom, hned tam boli poruke aj sprchy, stretli sme sa super partia zienok a teraz sa uz celkom tesim, ze tam pojdem zase 🙂
inak, vraj mam uz zrelu placentu, podla mojej dokyny nevydrzim ai do konca oktobra, tak uvidime.. mozno sa stretneme na jednej izbe 🙂)

tinasc
25. sep 2012

@elllla v Ružinove nadštandard bol v pohode, ležala som už aj na gynekologickom oddelení v Ružinove, bolo to celkom v pohode, samozrejme hotel to nie je 😀 ja mám Antolskú dosť ďaleko... epi stále zvažujem, ale neviem sa dokopať k tomu, aby som to konečne išla vybaviť 🙂 možno to ani nestihnem a ušetrím 😀 Tebe držím palce, nech to vydržíš teda aspoň ku koncu októbra 🙂 a novorodenecké oddelenie je tam pri štandardných izbách?

didianac
25. sep 2012

ahojte, no ja som dnes bola na prehliadke porodnice, ale okrem nadstandartu nam sestricka nic neukazala 🙂 ale mala som z toho celeho dobry pocit, strasne vela mamiciek tam bolo, co akurat isli domov, potom tie male deticky co sa prave narodili :D take micro uzlicky 🙂 ach jo... uz nech to mame za sebou :D

elllla
25. sep 2012

@tinasc hej, novorodenecke je uplne na konci standardnych izieb, blizko je aj ta laktacna izba ci ako sa to vola, kde uskladnuju mliecko.. a su tam aj sprchy pre standard izby...
ked nam na prehliadke totiz ukazovali nadstandard, bola to taka miniizbicka, kde boli 2 kovove postele v modrych igelitoch s kovovymi stolikmi a mini kupelnicka..

janasoltes
25. sep 2012

@tinasc ...ahoj, tu epi si vybav🙂 aj ja som sa koncom minuleho roka presne takto rozhodovala (samozrejme ze aj rodit som sla s tym, ze to je len pre vnutornu istotu, ze ja si epi nedam, ved bolest v poho zvladnem), ale ver, ze ked som uz lezala na porodnej sale a po neviem ktory krat sa ma sestricka spytala, ze teda naozaj nechcete tu epi, tak som bola nakoniec vdacna aj jej, ze ma dokopala k tomu, aby som si ju dala..velmi rychly porod (verim, ze aj vdaka tomu) a bolest ostala zhruba taka ako na zaciatku porodu (ziadne stupnovanie).

elllla
25. sep 2012

@tinasc tiez sa pripajam k nazoru, ze epi si vybav a zaplat.. ak ju nepouziju, tak ti vratia peniaze (len bez 10E)

tinasc
25. sep 2012

@janasoltes
@elllla ja viem, že je to paráda, dcéru som rodila s epi, len ma trošku hnevá, že si to najprv musím vybaviť a zaplatiť, lebo inak mi ju nedajú... však to by mohli ženám ponúkať automaticky, ako sa žena rozhodne, či chce, alebo nechce... a potom si to zaplatí... však pohovor s anesteziológom môže urobiť aj v deň pôrodu... skočím tam niekedy bud. týždeň... mne zase epi spomalila pôrod, museli mi dať oxytocín potom to len bol zážitok 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre