Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
13. feb 2009

Ahojte, no tak ja este staále nič 😠
A to som chcela densy datumik ,alebo zajtrajší.. ale asi z toho nič nebude..hmmm...

Inak ste tu mamicky ruzinovske?? 🙂

nikollette
13. feb 2009

Inak ak niekto ma info, ako to vyzera teraz v ruzinove, na porodnickom oddeleni.. je tam vela mamiciek, alebo??
Vdaka 😉

quetka
13. feb 2009

plumka: to pootvaranie od lekara som zazila aj ja
Fakt to neni dva krat prijemne, dodnes si pamatam na jeho prsty, ale nebyt toho tak mi porod trva dlhsie. Takto som odrodila bez problemov za par minut.

nikollette
13. feb 2009

Velmi to boli??? 😖 ked vas nasilu lekar otvara, ci co to robí...

sirinka
13. feb 2009

niki no on prstami tak uvolnuje okraje krcka a poviem ti, ze to velmi boli 🤐

nikollette
13. feb 2009

Neeee.. jejda... same zle veci ma cakaju teda ☹
Ja chcem cisarsky 😖

sirinka
13. feb 2009

niki no a to je este horsie...normalne to boli hodinku dve a pri cisarskom mas bolesti v rane aj tyzden...

nikollette
13. feb 2009

No dobre, ale takto pri porode sa budem trpait, mozno aj niekolko hodin, ked som prvprodicka...
a potkm ma mozno budu musiet nastruhnut, takze to sa mi bude kolko hojit,ach jaaaj..

A pri cisaraku, si potrpim len potom, nie cely porod... ja by som asi chcela radsej to 😖 aj ked viem, to sa neda vybrat.. 😠

sirinka
13. feb 2009

niki da sa...ale to je uz origos operacia...ako sestra z chirurgie by som dobrovolne do toho nesla....

nikollette
13. feb 2009

To so mozem vybraaaaat?????????? ja som este nepocula ze by si niektora mohla povedat ze chce cisarak a spraia jej ho.. pravze skor boli pripady ked o to vyslovene ziadali, a nebolo im vyhovene 😖

A su tam vacsie rizika ako pri klasickom porode??? Ved pri klasickom sa moze stat hocico ☹ 😒

nikollette
13. feb 2009

Inak, ked ste boli uz po porode, ci po klasickom, ci po cisarskom, holili ste sa??? kvoli vizitám, alebo tak??
Alebo to boli po porode??? dakuuujem

sirinka
13. feb 2009

niki co ja viem, tak sa da dohodnut s dr...pokial mas svojeho zazmluvneneho...pri cisarskom sa bud picha spinalna anesteza alebo sa dava celkova...to je uz prva vec a po druhe ti rozrezu brucho aj maternicu a s tym suvisi nasledne pooperacne hojenie... pri klasickom porode ta chvilku boli podvozok a potom ani nevies, ze sa nieco dialo... 😉

ja som sa teda neholila, ani ma to nenapadlo...

nikollette
13. feb 2009

No ja som pocula baby, ze ktore sa roztrhali pri klasickom, ci mali velky nastrih a plno štichov, ze sa im to hojilo aj pol roka.. a ze sex nebol aj niekolko mesiacov, ze tak ich to boleleo 😖 ze ani na wc, na velku potrebu niketroe dobre dlhe tyzdne nevedeli ist, ze si aj poplakali od bolesti.. tak neviem... Takze aj tam je to hojenie rany...

mam zazmluvneneho, ale ja neviem, a este som nepocula, ze by som si mohla povedat ze chcem cisarak, tak tak bude.. som pocula, ze ak sa robi cisarsky dopredu, ze aj primar ma mjusi prezriet ci je na to dovod, lebo ze to je nakladna operacia pre nemocnicu, atd, atd...

takze nemusim si brat zbytocne ziletku, ze sa budem musiet po porode holit??
Vsak za tych par dni mi to tak nenaratsie, snad, no nie??? 😅

plumka
13. feb 2009

No baby, mna to otvaranie bolelo viac ako cely porod, 😠 v podstate to a nastrih bola pre mna najvacsia bolest z celeho porodu, ostatne bola ,,malina,, vzhladom k tomu, ako som sa strasne bala porodu, predstavovala som si to horsie. ale ako pise Quetka, tiez som bola v konecnom dosledku lekarovi vdacna, ze na otvaral, aspon som mala celkom rychly porod. 😉
Niki po porode som sa urcite neholila, teda aspon v nemocnici, ja som sa holila az po piatich-siestich tyzdnoch, ked som isla k lekarovi na kontrolu a v poho, potom sme uz aj veselo s manzelom isli na ,,vec,, kedze som bola v poriadku, takze mne sa to zahojilo celkom rychlo.

nikollette
13. feb 2009

jaj ok, len som bola zvedava ci teda v nemocnci kvoli tym vizitam, ci sa zvyknu baby holit.. ale asi vtedy by to bolo dost neprijemne...

sirinka
13. feb 2009

tak ja som nastrih ani necitila, dr. ma zasil ukazkovo, uz na druhy den po porode som mohla normalne sediet...sex trval trochu dlhsie, to je pravda...ale postupne sa to vratilo do normalu...je vela takych, co idu na cisarsky, lebo sa normalneho porodu boja, ale poznam vela takych, co mohli porovnat a hovoria, ze klasicky je stokrat lepsi ako cisarsky...

nikollette
13. feb 2009

No ved ja sa bojim ,preto by som skor ilsa na cisarsky...
Ale zasa by som sa bala anestezy, ze sa z nej nepreberem ☹ 😖
Ja sa bojim aj, aj.. takze sama neviem 😒

sirinka
13. feb 2009

niki ver mi, ze aj ja sa bojim...ked som videla v sestnastich prvykrat porod nazivo, som sa zaprisahala, ze ja nikdy rodit nebudem...a vidis.... 😉

nikollette
13. feb 2009

neeee.... nestars...
boze preco je to tzake hrozne... a tazke ☹
Vies nie kazdy je ako ja.. ja som bojko.. a citlivka.. bojim sa aj ked mi krv beru.. este aj lekra ma musi upokojovat 😖

sirinka
13. feb 2009

niki ja sa pri injekciach vzdy hrozne spotim...som velmi citliva na bolest...ale mna ukludnuje myslienka na epi 😎

nikollette
13. feb 2009

No aj ja budem mat epi, ale niekedy ze to nestihnu ani pichnut, alebo neskoro zabere..
a ja som pocula, ze niektorym to ani nepomohlo, ze ajtal bola bolest taka starsna, ze ani nevedeli ze maju EPI 😒

plumka
13. feb 2009

NIKI ja som taka ista ako ty. Tiez som sa vzdy bala, ze ked mi daju anestezu ze sa nepreberiem, ale zatial nemuseli davat. 🙂 A tiez som chcela radsej cisarsky, ale ked som videla sesterku, ako po obidvoch cisarakoch trpela a dva tyzdne jej to hnisalo a mala zrasty, tak som ho uz viac nechcela, ale kamoske robili cisarak a v pohode, je to asi velmi individualne.

nikollette
13. feb 2009

No ved to, ze je to individulane,a neviem co by bolo pre mna lespie..
Ale to dopredu nevie nikto, ak by sme to vedeli, tak by si kazda dopredu vybrala tu lespiu alternativu 😉

plumka
13. feb 2009

Niki ved to, ja by som, ked bude druhe, chcela rodit bez EPI, keby som to male take rychle ako pri prvom, ale neviem, ako rychlo porodim druhe a mala by som teda strasne velku dilemu ci s EPI alebo bez. Mne bolo po nej strasne zle, a hrozne mi klesol tlak, lekar mi povedal, ze to mohlo byt z EPI aj nie, tak fakt neviem, co by som urobila, keby som bola druhy krat tehotna. 😖

sirinka
13. feb 2009

niki ani mne epi nezabral...az po porode, takze porod placenty a sitie som ani necitila...ale mala som aj vysoku teplotu, tak mozno aj preto som bola trochu omamena...ale aj tak sa tesim, ze pri druhom si to uz yvchutnam 😝

nikollette
13. feb 2009

Siri odkial vies ze si to pri druhom vychutnas??? 😅
jaaj babulky, mna to utork uz naisto čaká, ale radsej by som zajtrajsi datumik, ale co uz ked sa malemu necche von 😅

quetka
13. feb 2009

nerobte zbytocnu dramu !!!
ako to otvorenie nebolo fakt prijemne, ale zase ani bolestive, mne to skor pripadalo take masiarske nechutne 😒 mala som sice pichnutu epi, okolo 17.00 mi ju pichli o 18.20 ma pootvoril, dosla lekarka a 18.40 maly bol vonku, ani nastrihnutie neboli trosku som citila ked ma sila, no neviem ake je to bez epi...

plumka
13. feb 2009

sirinka ty si rodila placentu? ja uz ked som dotlacila malu, som sa pytala lekara, ze kolko krat budem este tlacit placentu, (vsak tak to ukazuju vo filmoch) a on mi povedal, ze to sa netlaci-nerodi, ze nech sa len uvolnim a on mi tu placentu iba vytiahol, nemusela som tlacit, som bola z toho dost prekvapena, lebo to bolo uplne v poho 😉

nikollette
13. feb 2009

Quetka, tebe dali epi, este pred tym ako ta pootvarali??? 😕

plumka
13. feb 2009

Quetka mna doktor ,,otvaral,, asi 4 krat, potom az pichli epi, ked som bola na 6 cm otvorena, doktor ,,pustil,, plodovu vodu a akurat ked prisli na mna tlaky, prestala mi ucinkovat epi a uz mi dalsiu nechceli pichnut, lebo mala sa uz tlacila a nebol cas a ze by to mohlo zastavit aj porod, potom ma nastrihol, preto ma tie dve veci zrejme najviac boleli, lebo som nemala epi, ale dalo sa to prezit, je to len taka chvilkova bolest, na ktoru sa da rychlo zabudnut. ale zasa to sitie bolo v pohode.
baby a tiez vam priviazali nohy? Ja som sa toho tiez bala, ze ake to bude, lebo niektore baby to opisovali ako nejaky horor, ale nakoniec som bola taka rada, ze mi priviazali nohy, lebo som sa mohla aspon poriadne ,,opriet,, do toho tlacenia a som bola rada, ze mi nelietaju nohy a mne to prislo uplne normalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre