Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

fanta
19. máj 2010

akonáhle som vytlačila malú, anesteziologička mi pichla ďalšiu dávku epi, ale aj tak som šitie cítila ☹

vivianaba
19. máj 2010

A ked rodite bez epi tak snad sitie lokalne umrtvuju, nie? Ale ako citam skusenosti bab nie je to vzdy pravidlom. Tusim si toto dam ako jeden z bodov do porodneho planu.

zuzanka1983
19. máj 2010

aký je rozdiel v štandarte a nadštarte.To sú akože lepšie izby tie nadštandarty??

plumka
19. máj 2010

ja som mala tiež EPI zaplatenú a aj mi dali jednu dávku, ale odznela mi a keďže som začala cítiť tlaky zavolali sme s manželom sestričku, ze chcem ďalšiu dávku, lenže zistili že malá má vonku hlavičku a už mi ďalšiu nechceli pichnúť, lebo by som nevedela tlačiť, zavolali lekára a išlo sa rodiť, ten ako prišiel bez slova mi spravil nástih, čo neskutočne bolelo, aj keď to bola asi len sekunda a pred šitím som ho prosila o ďalšiu dávku ale nedal mi, povedal že nebude čakať 20 min. kým to zaúčinkuje, lebo vonku má ďalšiu rodiacu pacientku, tak šil bez toho, ale musel mi niečo dať, lebo šitie som cítila len také ťahanie a štipkanie troška, ináč to nebolo vôbec cítiť a to som mala lekára zaplateného...... 😠

cicus13
19. máj 2010

zuzanka, hlavný rozdiel je v tom, že na nadštandarte máš wc aj sprchu na izbe a ste tam po dvoch maminách, a obyč. izby sú bez všetkého a ste tam 4....a každá mamina zatiaľ odporúča nadštandart....len je zase otázne či sa naňho dostaneš lebo keď je tam nátresk a to v Ružinove býva pravidlom tak neviem, neviem , ale zase tých pár dní sa dá vydžať aj tak...na obyč. izbe 😉 ja osobne by som tiež chcela, ale keď sa nedostanem nezbláznim sa.....

Tak vidím, že s tým šitím asi na koho natrafíte.. 😠

bibulienka
19. máj 2010

ahojte..co sa sitia tyka..ja som mala epi... poslednu davku som dostala cca hodinu predtym ako sa mala narodila...po porodeni malej mi mali dopichnut dalsiu davku..ale bola nedela, na por.sale len jedna anesteziologicka a ta mala urgentnu sekciu...tazke epi mi nemal kto dopichnut...a kedze sa mi pocas porodu natrhla arteria a ja som silno krvacala, museli mi to sit aj bez umrtvenia...nebol cas.. lekar bol super, ospravedlnoval sa ze to boli ale ze nemoze cakat na ucinok lokalky...krvacanie bolo treba riesit hned..tak som si to odzila...ale uz som na bolest zabudla, aj ked ma sili hodinu 😅 😅 😅

vivianaba
19. máj 2010

Baby co mate cerstvu skusenost s Ruzinovom, moze byt s vami manzel pocas 1.doby porodnej? Lebo som pocula ze vraj nie, co sa mi zda dost blbe. Ale zase som od inych pocula ze vraj tam boli v pohode s manzelom.
Ja ho chcem hlavne v 1.dobe porodnej, tam mi vie najviac pomoct a podrzat ma, ak ho maju zavolat len na samotne tlacenie uz mi to pride len ako taka show.

bibulienka
20. máj 2010

neviem, co je cerstva skusenost s porodom...pred takmer 9 meisacmi bol manzel so mnou na sale cely den...bolo nas tam 5 mamiciek a vsetky sme tam mali manzela, v pohode bez problemov...

boise
20. máj 2010

ja som rodila v polovici decembra a mohol byt len pri samotnom porode, hoci som rodila len ja...

cheerlady
20. máj 2010

ja som prisla do nemocky rano o deviatej a povedali mi,ze zatial mam manzela poslat domov,lebo ze sa este nevie,ci v ten den vobec porodim-tak som ho poslala prec.o dvanastej mi dali vyvolavacku,o stvrtej prepichli vodu a vtedy mi povedali,ze mozem zavolat manzela,takze prisiel o piatej poobede a maly sa narodil o desiatej vecer,takze este stihol aj 1.dobu 😀

sunny323
20. máj 2010

mojho muza tiez poslali prec, mne odtiekla voda o polnoci.. ze nech sa ide vyspat, nestihla som sa s nim ani pobozkat. POtom prisiel doobeda ma kuknut,ale cez tie kontrakcie a oblbovaky co som mala v sebe som ho ani nevnimala a ani som nechcela,aby bol pri mne.. strasne to bolelo a nevladala som sa na neho ani kuknut. Tak odisiel a ked som uz isla o 13tej rodit, tak sme ho zavolali a len len ze dobehol.. Malej uz hlavicka trcala a on prisiel vyslovene za 5min dvanast ! Takze je to individualne, ja osobne som si odtrpela tu prvu dobu sama.. mne bolo neprijemne, aby ktokolvek pri mne bol.

zuzpolka
20. máj 2010

ahojte
Tiež som rodila v Ružinove 🙂 Pred šitím mi pichli dalšiu dávku Epi takže ja som necitila nič 🙂 Bolo to v noci a bola som tam už myslím posledná na sále takže možno preto mali na mna čas 😕 😅
Nadštandart bol obsadený, síce prišli asi na 2-3 den že sa uvolnil ale už som nechcela 🙂 mne tam nebolo vôbec zle, dalo sa to vydržať a to som tam bola 7 dní 😵 ale asi záleži ako je to preplnené, nás bolo vtedy málo, lebo na izbe sme boli dve, potom prišla tretia a jedna zas odišla tak sme zasa ostali 2 😅 a na sprchu som tiež nemusela vôbec čakať takže super!
asi som mala štastie........ 😖 😅

tigri
autor
20. máj 2010

Plumka, to kto ta rodil? za takyto pristup by som ho asi niekam poslala, skoda ze tie peniaze nie su "kaucia", ktora sa uvolni iba pri spokojnosti pacientky..mala by si aspon jeho meno zverejnit, nech baby vedia, koho nezazmluvnovat...

vivianaba
20. máj 2010

Veru baby piste aj u koho ste rodili, nam co sa len chystame to velmi pomoze.

Inak sa mi prestava pacit ze sa deju taketo veci akoze sitie bez umrtvenia lebo lekar predsa nebude cakat, alebo ze muz nemoze byt pri 1.dobe porodnej (naco potom na vsetkych predporodnych kurzoch ucia ako moze manzel pomoct masirovanim krizov, ovlazovanim pier atd., ved taketo 'sluzby' si myslim ze vyuzijem hlavne v 1.dobe). Ja si planujem zazmluvnit Krizka ml. a na vsetko toto sa ho opytam, resp. si to dam ako podmienku, a ak mi to odmietne pojdem rodit inde (aj ked som doteraz ani neuvazovala o inej porodnici ako Ruzinove). Chcem sa s nim stretnut a chodit k nemu uz skor ako v 36.tt aby som sa vcas rozhodla a aby ma aj on trochu spoznal.

Sunny - to je uplne v poriadku ked si sa sama rozhodla ze 1.dobu si chces odtrpiet sama, ale hneva ma ked ti toto rozhodnutie vezmu a niekto iny za teba rozhodne kvoli nejakemu neopodstatnenemu dovodu.

tigri
autor
21. máj 2010

Viviana, ja som 2x rodila v Ruzinove, pred 3 rokmi a pred rokom, oba razy bola porodnica totalne preplnena, este aj na porodny box sa cakalo 😀 ani raz sa mi nestalo, ze by za mnou muza nepustili...

ja som mala zazmluvnenu porodnicku, ani raz nestrihala, vzdy som sa malinko potrhala a sila aj na miestach, kde neucikovala EPI, tak aplikovala umrtvenie a nikdy som nic necitili....skusila, ci to je este citlive a pockala, kym mezokain/lidokain zabral (uz si nepamatam, co to bolo, ale bolo to v spreji)....takze da sa rodit aj normalne a bez toho, aby ta niekto sil zaziva...

cicus13
21. máj 2010

takže stále je to o tom na koho natrafíš a pritom aj akú má náladu 😠 😠 😠

zuzpolka
21. máj 2010

cicus13,,,,asi tak nejako to bude 😖 😖 🙄

iwet001
21. máj 2010

vivianaba, som si ista, ze Krizka ml. nebudes musiet vymienat a budes s nim velmi velmi spokojna. 🙂 stretla som ho niekolko krat v nemocnici a naozaj je strasne mily a ochotny, zaujima sa. a ked si precitas diskusie za poslednych par mesiacov, najdes tam o nom len same chvaly. asi ziadny iny lekar z Ruzinova tu nema tolko pozitivnych hodnoteni 🙂 fakt dobra volba.
a co sa tyka tych veci s manzelom pri porode, na zaciatku sice partnera poslu prec, ale to len preto, ze este nie je iste, ci budes v ten den rodit a aj tak si na zaciatku len na chodbe, tak aby tam nebolo zbytocne vela ludi.. ta chodba je fakt uzka,izba cakateliek je uplne mini a niekedy je tam naraz vela zien, takze aj s manzelmi by to tam bolo asi fakt neprijemne preplnene.. ale ked uz budes dost otvorena, manzela urcite mozes zavolat. mna prijali na oddelenie asi o pol jedenastej doobeda a o piatej som bola konecne otvorena na 4 cm, tak sme zavolali partnera a potom bol uz stale so mnou. ked sa maly narodil, detska doktorka ho zavolala k sebe, aby videl malinkeho ako ho cistili, vazili, mohol si ho fotit a poriadne popozerat, potom ho doniesli ukazat aj mne 🙂 a po porode so mnou zostal az kym ma neviezli na izbu, dokopy tam bol od piatej asi do pol druhej rano, porodila som 22:18, takze bol pri mne cely cas ked som ho potrebovala. Neboj, keby tam mali pustat menazelov len na tlacenie, to by sa ani neoplatilo prezliekat sa, ved to trva len par minut..nezabudni si so sebou zobrat aspon jednu flasu neperlivej mineralky a manzel nech ti prinesie potom este jednu, aby si mala co pit, budes to potrebovat. a pre istotu si vezmi aj balenie tych cukrikov z hroznoveho cukru, ak tam budes velmi dlho, zide sa ti 😎
a to sitie bez umrtvenia je podla mna fakt extremne zriedkave, ja som o tom este nepocula, mne dali poslednu davku epi pred sitim a skoro nic som necitila a to ma sili fakt dlho. ani ostatne mamicky co poznam neboli site uplne bez umrtvenia. aj ak by si epi nedostala, urcite ti to potom aspon nastriekaju ten sprej. drzim palce, neboj, Ruzinov je fajn 🙂

ludika33
22. máj 2010

iwet suhlasim ze krizku ml. urcite nevymeni. ja som pri nom nahodne rodila vlani a nemala som ho ani zazmluvneneho ani sme sa nedohadovali na poslendu chvilocku a mozem len a len chvalit. dokonca, ked ma previezli na izbu tak bol asi zo dva krat za mnou este v ten den a potom sa zastavil este kym ma nepustili aspon raz za den. nemala som ho izboveho lekara ani, takze nemusel.

ludika33
22. máj 2010

este aj Redechu mozem odporucit. toho som tam tiez zazila a ma tiez velmi ludky a mily pristup. ak by som si mala vybrat tak bud jedneho alebo druheho.

janielah
22. máj 2010

Ahojte.

Baby, aj ja som rodila v Ruzinove - nebola som na nadstandarde.
Chcem sa opytat tych, ktore tam boli ako ja v normalnych izbach, ci sa Vam to zda normalne????? Hygiena a obsadenie izieb a pristup sestricieK?

Lebo ak tu niekto pise, ze sa to da vydrzat, tak tie, ktore nerodili este - neverte tomu..... !!!! (iste, vsak clovek vydrzi vsetko, aj v kravine sa da nakoniec porodit...)

no neviem, ale ja som sa s tak ponizujucim, spinavym a smradlavym miestom ako je standard v Ruzinove este nestretla.

Dokonca sme si nafotili sprchy ako raritu STOROCIA - fakt neuveritelne...

tigri
autor
22. máj 2010

Janielah, suhlasim, bohuzial ja osobne som naozaj este nic horsie, co sa tyka sprch a WC na standarde v Ruzinove nezazila ☹ Mala som velku smolu pri mojom druhom porode, ze sa mi nepodarilo dostat na nadstandard a kazdy den som sa chodila pytat, ci sa nieco neuvolnilo, ale odmietli ma presunut, ze sa im neoplati prezliekat postele, ked kazdu chvilu pojdem domov. Nakoniec som tam kvoli dcerkinej silnej zltacke stvrdla 6 dni.

Teraz zacnete niektore argumentovat, ze som citlivka. Ano, mozno som citliva na hygienu socialok.... ALE.....srdcom som dobrodruh a kym som zacal rodit deti, dost vela som toho pochodila doma aj vo svete. Latrina na Zbojnickej chate a sprchy v kempe pod Eigerom boli pre mna prijatelnejsie ako to, co som zazila v Ruzinove. Cely pobyt som sa bala, ze nieco chytim, ved porodom vycerpana a silno krvacajuca zena je urcite nachylnejsia na kadejake infekcie. U nas sa dokonca stalo, ze upratovacky rano nevyniesli kose a krvave vlozky tam stali a v horucavach kysli 2 dni. O cigankach fajciacich na zachodoch ani nehovorim. Je to jedna velka hanba, ktora by sa mala uz konecne vyriesit.

Obsadenost izieb ani pristup sestriciek nechcem riesit. Sestricky tam boli povacsine v pohode a "kravy" treba odignorovat a za obsadenost izieb moze skor politika tohto statu, kedze porusili kopec porodnic, hoci deti sa rodi stale viac.

ludika33
22. máj 2010

ja som bola pri oboch detoch na nadstandarte a tam to bolo fajn, ale zrovna kamoska bola v tom istom case na standartke a ked som tam za nou prisla, tak ako do ineho sveta keby som prisla. izby preplnene, ked som tam prisla s malym tak uz sa nedalo ani pohnut co tam bola sama postel a postiel. a tie wc a kupelne. no des fakt. na uzv pri odchode ma poslali na tu druhu stanu sestonedelia a lekaz, ze mame ist na wc. ked som tam vbehla, tak som radsej odisla a obehla som dve chodby na nase wc ako tam riskovat daco. a tie sprevodne zvuky suchych pantov na dveroch. no des.

zuzpolka
22. máj 2010

Baby či chceme alebo nie vydržať to musíme, nie je si moc z čoho vyberať! 😖 🤐 ja som ani nič extra lepšie v Nemocnici nečakala 😒 neviem aky je nadštandart možno pri dalšom pôrode zistím a potom poviem na obyčajný štandart že katastrofa 😝 ale ja za seba hovorím, že toto som vôbec vtedy neriešila.......bola som štastná že mám pri sebe krásnu zdravu dcerku, bola som rada že vôbec môžem chodiť v tých bolestiach 🙄 a hlavne som vedela že za par dni sme doma v čistúčku 😵 😵

plumka
23. máj 2010

Tigri rodil ma dr. Drab, osobne som ho bohuzial nepoznala, ale chodia k nemu obidve moje svargine a chvalili ho a aj podla samych dobrych odporucani, co som tu citala som sa pre neho rozhodla. Videli sme sa dva krat a uz som isla rodit. Mozno fakt nemal svoj den, lebo mal vtedy poradnu a behal ma skoro kazdu hodinu kontrolovat a este aj po mne rodila jedna jeho zazmluvnena rodicka, ale ten jeho pristup bol uplne hrozny - uplne odlisny od toho co tu pisali o nom ostatne....po porode ma ani nebol pozriet a to som tam bola 9 dni, az ked sme sa nahodne stretli sa divil co tam este robim a velice sa ospravedlnoval ze nemal cas sa na mna prist pozriet (hmmm to som ho stretla asi na 7 den co som tam bola a vtedy uz bol uplne iny, sme sa aj rozpravali). Tak fakt neviem co si o tom mysliet.......ale keby som isla este raz rodit, tak spravim presne to iste co Vivianaba, dopredu by som sa ho vsetko opytala a povedala mu aj svoje poziadavky a keby nesuhlasil, nezazmluvnila by som si ho, lebo on so mnou napr. absolutne nekomunikoval co ide robit, len prisiel prepichol vodu, alebo spravil nastrih alebo nakazal aby mi nieco pichli do zily, ale mne ani pol slova a ked som sa ozvala, povedal, ze on nema cas mi vsetko vysvetlovat, ze on tam nie je od toho. A viac som s nim ani nerozpravala lebo vzdy pribehol len na chvilku a zasa isiel prec...ale hlavne ze porod nakoniec dopadol ok a boli sme v poriadku.
inak co sa tyka toho partnera, my sme prisli rano o 10tej za lekarom, napojili ma na monitor, sestricka vypisala papiere, neviem uz ci dala aj nejaky manzelovi alebo nie, ja som potom isla na cakacku a kedze tam doktor nebol, zavolala som manzelovi nech sa ide najest a prezliect a nech pride za mnou, tak prisiel asi o 12tej a boli sme spolu na chodbe, bolo tam dokopy asi 6-7 rodiciek a niektore aj s partnermi a vsetko bolo uplne v pohode, potom sme isli na salu a vlastne az do samotneho porodu bol stale so mnou a este aj potom mi tam hodinu tlacil brucho, to bolo super, lebo ja som uz nevladala si ho tlacit, potom ma previezli na izbu okolo siestej vecer a okolo siedmej alebo osmej mi este na izbu priniesol aj pit a to mi akurat priniesli aj malu na chvilku tak ju este videl a bol tam s nami chvilocku, ale asi to fakt vsetko zavisi od personalu....

dula_renka
23. máj 2010

plumka...a ja som ešte lekára rodiť nevidela........ 😀 😀 😀 ......myslím, že si to musela zvládnuť sama 😉

plumka
23. máj 2010

dula renka tak sa to hovori..... 😀 jasne ze som to zvladla sama, s jeho a manzelovou pomocou, cize opravujem.....rodila som u dotycneho doktora svoje dcerku 😉

jaja25
23. máj 2010

Plumka- aj moja sestra má ťažké srdce na Drába. Bohužiaľ sa naozaj veľmi, veľmi zmenil. Ja keď som rodila pred štyrmi rokmi, tak bol veľmi fajn, ľudský, milý, myslela som si, že si ho teraz zazmluvním. Ale čo o ňom hovorila moja sestra, tak určite to už nespravím. Tiež podobná skúsenosť ako ty, ba priam horšia. Je to smutné čo s niektorými ľuďmi spravia peniaze. (pred štyrmi rokmi sa totiž neplatilo)... 😒

karmelka77
24. máj 2010

@vivianaba zavisi od toho kto ma sluzbu ake sestricky ci pustia alebo nie, ja som bola cely den na porodnici a az ked sa rozhodli pre cisarsky lebo vyvolavacka nezabrala som mohla volat manzela a ten ledva stihol prist, a aj tak ho ku mne nepustili co je normalne asi pri cisarskych...ale ten kto to mal vybavene cez doktora toho pustili aj skor..

karmelka77
24. máj 2010

@janielah ja mam take iste skusenosti, bol to hnus a pristup sestriciek este vacsi!! Dokonca ked som sa raz stazovala na to ze mi maleho nosia na odgrgnutie lebo bol najedeny este aj detska dokotorka mi prisla vynadat ze co to hovorim. O nadstandard som ziadala kazdy den a nedostala som sa tam, islo ma porazit ked som videla ako niektore mamicky vozia rovno na nadstandard pritom nam hovorili ze je poradovnik!!! Ruzinov nikdy viac, to radsej pojdem mimo SK!! Ponizujuce to bol natolko ze som ani mlieko nemala, a maly musi papat umele mliecko:((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre