Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

dejna20
22. apr 2013

Baby kolko baleni vloziek a plienok ste si brali? Viem, ze plienky davaju cca 4ks na den a vlozky su k dispozicii ale aj tak asi treba vlastne.
A rodili ste v erarnej koseli, ci vlastnej? A co podlozky pod seba? Tie vraj tiez davaju, stacili, netreba vlastnu?

magimary
23. apr 2013

@dejna20 netreba NIČ /IBA vlhčené obrúsky, nič iné/.
a rodila som v erárnej...košieľ bolo tiež "na tony"-aj 3x denne sme sa mohli prezliecť, ak sme potrebovali...
ja som mala síce so sebou všetko, ale všetko som si poctivo odniesla aj domov...
plienok som mala najmenšie balenie /24ks/ a minula som možno jednu-dve...

dejna20
23. apr 2013

@magimary dik tak vezmem 1bal vloziek, to mozno budem este aj na doma potrebovat, tie vlhcene obrusky a male balenie plienok pre istotu.

kivinka
23. apr 2013

@dejna20 ahoj! ja som sa vratila z porodnice sobotu... vlozky si neber, tam ich maju viac nez budes potrebovat a su vecsie ako tie co dostat v lekarni. tak isto podloziek je dost, budes ich brat zbytocne. rodila som v ich koseli ale potom som sa prezliekla do vlastnej. maju dost aj tych erarnych, ale mne boli tie moje pohodlnejsie. vlozky, podlozky aj kosele su vylozene na chodbe, ked potrebujes, vezmes si kolko chces. ak ich tam nahodou nemaju, vypytas od sestry a oni to dolozia
plienky treba, dostali sme max. 4 na den ale obcas aj menej, to ti urcite nestaci. dostali sme aj rybiu mast na zadocek, takze potrebujes okrem plienok uz len vlhcene obrusky

dejna20
23. apr 2013

@kivinka a doma si uz tie vlozky nepottebovala? Nemam este deti, tak netusim ako sa da dlho krvacatp

kivinka
23. apr 2013

@dejna20 s tym krvacanim je to rozne, ja som to mala dokonca po kazdom dietati inak. ale hej, na doma som ich este zo zaciatku pouzivala. ak mas stehy, je to lepsie ako klasicke tenke vlozky. takze zo zaciatku sa ti asi doma zidu..

mmaatt
24. apr 2013

Ahojte, ja som tiež rodila minulý týždeň v Ružinove. Pôrodníka som zazmluvneného nemala ( a nebanujem), rodila ma doktorka Rybanská spolu s doktorom Orosom (v závere pôrodu, nakoľko som rodila veľké bábätko), obaja boli skvelí. MUDr. Rybanská ma zašila tak, že druhý deň ráno som sedela a skoro ani nevedela, že som rodila. Žiadne nafukovacie koleso ani inú pomôcku som nepotrebovala 🙂 . Starostlivosť bola výborná ako v pôrodnici, tak aj na oddelení šestonedelia (bola som na nadštandarde, kde sme mali sociálne zariadenia na izbe). Trochu som bola prekvapená, že mamičky, ktoré rodili cez deň (chvalabohu, že som rodila v noci) dostali bábätko na izbu takmer hneď ako ich priviezli, nemali možnosť si oddýchnuť a pospať po pôrode. Sestričky ani na požiadanie bábätko nevzali s tým, že maminka si musí zvyknúť, boli síce nápomocné pri utišovaní bábätka a pri kojení (ale aj tak, mne dobre padlo, že som mohla spať po pôrode). Bábätko zoberú, len ak sú nejaké komplikácie. Celkovo som spokojná s pôrodom aj pobytom na oddelení. Obidve deti som rodila v Ružinove a až na nejaké maličkosti som bola spokojná (na izbách chýbala nejaká skrinka, aby sme nemuseli mať na zemi tašky, v kúpeľni prerážal odtok, tak sme tam svietili celú noc, lebo so svetlom fungovala aj ventilácia 😕 ).

siska53
24. apr 2013

@mmaatt dr.Oros je skvely, obe deti som u neho rodila (obe cisarske, lebo ja inak rodit nemozem),

maruskaaaa
25. apr 2013

Ahojte dievčatá.....Máte niektorá termín začiatkom mája a budete rodiť v Ružinove? 😉

kivinka
26. apr 2013

@mmaatt to je vec nazoru, ja som sice rodila cez den, ale syna mi priniesli az po 2hodinach a za ten cas som ani oka nezazmurila. oddychla som si az ked som ho uz mala pri sebe. takze ja by som naopak uvitala, keby mi ho dali skor
@maruskaaaa ja som mala termin zaciatkom maja ale uz som doma aj s babetkom 🙂

maruskaaaa
26. apr 2013

@kivinka My máme termín 11.5, ale asi 9.5 bude plánovaná indukcia - vyvolanie pôrodu, nakoľko sa ešte neotávram. A rodila si prirodzene?

mmaatt
26. apr 2013

@kivinka ja som to neodcudzovala - napísala som, že som bola prekvapená (hlavne som o tom nevedela, že to takto chodí). Mala som náročné pôrody (prvý 4000g, druhý 5000g a rodila som veľmi dlho) a bola som dosť vyčerpaná. Ak to mamičke vyhovuje, tak prečo nie, ja si to síce neviem predstaviť, že po tom výkone by som mala ešte kmitať okolo bábätka, ale ak sa mamička na to cíti, tak áno. Len si myslím, že mamička by mala mať možnosť si vybrať (či sa na to cíti, alebo nie).

putney
26. apr 2013

Pozor ide podivna otazka 😀 😀 😀 😀 😀 ale v com nosite moc do tej poradne? Ja idem vo stvrtok prvykrat a doteraz som to u mojho lekara neriesila 😉

magimary
26. apr 2013

@putney v skúmavke 🙂
majú v lekárni za 0,20€ 🙂

maruskaaaa
26. apr 2013

@putney V skúmavke. Mne skúmavku dali v poradni, ale dá sa kúpiť v lekárni, ako píše magimary 🙂

kivinka
26. apr 2013

@mmaatt ved hej, kazda sme ina, niekomu to vyhovuje tak niekomu presne opacne. zo zaciatku mi maly praveze spal a ja som sa ukludnila, ze ho mam pri sebe a pospala som si tiez. a oddychla som si lepsie ako predtym pri dcerach, tie mi doniesli az po 6hodinach, to bol pre mna des
@maruskaaaa rodila som normalne. ani ja som sa neotvarala, akurat som mala uz dost skrateny krcok. ale ja ked sa zacnem otvarat, tak to uz hned rodim 🙂 tak snad to aj ty stihnes bez tej indukcie, musis presvedcit babo, ze tak to bude lepsie 😉

maruskaaaa
27. apr 2013

@kivinka aj ja dúfam, že sa mi podarí čo najskôr otvoriť. Ja mám totiž tehotenskú cukrovku a nemôžem prenášať. Tak verím, že sa to pohne nejako samé... gyn nám naordinoval sex, vraj by to mohlo pomôcť, tak uvidíme 🙂

dulkagabulka
27. apr 2013

Svetoznámy charizmatický francúzsky pôrodník Michael Odent na ČT24 rozpráva o prirodzenom pôrode, o potrebách žien , o kokteile hormonov lasky pri pôrode , bode zlomu v pôrodníctve. O jeho prednášky je záujem na celom svete. Bola som na jeho prednáške osobne, čítala jeho knihy, s radosťou tehulkam ponukam aspon toto video:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-...

PS: Slovenský Odent ,kde si ?? 😀 😀 😀

kivinka
27. apr 2013

@maruskaaaa ešte môžeš skúsiť chodiť hore schodmi peši. ale ťažko povedať, či to všetko pomáha, deti aj tak najlepšie vedia, kedy prísť na svet 🙂 až na to, že ich občas lekári predbehnú.. tak držím všetky prsty, aby to prišlo aj samé 😉

t1nka
27. apr 2013

Ahojte, ja som tiez rodila v ruzinove pred 2 tyzdnami. Musim vyjadrit spokojnost - s porodnikmi aj s oddelenim sestonedielok aj s detskymi sestrickami. Nic nechybalo, personal bol ustretovy. Isli sme podla porodneho planu 🙂 Uterotonika az v tretej dobe porodnej, po porode som dostala babatko hned na brucho, kde ho sestricka osetrovala.
Potom sme boli este dve hodiny na porodnej sale len mi traja : babatko, tatino a ja. Len obcas prisla sestricka nakuknut. Proste super. Co sa tyka oddelenia sestonedielok kosiel, vloziek a podloziek dostatok. Trochu mi vadila krv na chodbe, na wc - asi to upratovacky nestihali utierat. Este som bola prekvapena velkou vizitou, sice sa tam nahrnulo cele oddelenie lekarov ale ranu pozrel diskretne len jeden lekar (mam skusenost pred par rokmi v inej porodnici - kde ma okukovali vsetci studenti :( ). Skoda, ze takmer nikto nenosil menovku - takze nemozem ani pochvalit konkretne doktorky a sestricky 🙂
Z negativ - len jedna drobnost, raz som poprosila sestricky ci mi mozu babatko na 10-15 min postrazit na oddeleni, kym si vybavim hygienu, a zatial ho prikrmili. A este ma zarazila jedna vec, po kontrole na uzv na 3 den, mi predpisali injekciu methylergometrin a v pribalovom letaku som sa docitala, ze sa nesmie podavat pocas laktacie tak som ho odmietla, ale vitam, ze lekarka prisla za mnou, aby mi to vysvetlila a ochotne sa o tom so mnou porozpravala.

maruskaaaa
28. apr 2013

@kivinka Ďakujem 🙂 Po schodoch chodím pravidelne, lebo bývame na 4.p. bez výťahu 🙂 Ale dnes od 2.hod. rána mám nepravidelné kontrakcie, tak uvidím, či sa to rozbehne pekne 🙂

kivinka
28. apr 2013

@maruskaaaa tak ako si dopadla s tymi kontrakciami?

maruskaaaa
29. apr 2013

@kivinka Ahoj, v noci boli tie kontrakcie silnejšie.....mám aj taký hnedastý výtok, tak neviem, či je to hlienová zátka...No tie kontrakcie nie sú pravidelné...ale bolia už statočne....tak neviem, dokedy ma budú takto trápiť. 😉

kivinka
29. apr 2013

@maruskaaaa asi to bude hlienova zatka. a tie kontrakcie - pri prvom porode som ich aj ja mala nepravidelne skoro az do konca.. takze ak mas vsetky priznaky okrem pravidelnosti, mozno uz rodis. alebo to uz mas aj za sebou? 🙂 v kazdom pripade drzim prsty nech to rychlo zvladnes 😉

putney
30. apr 2013

Ahojte, vo stvrtok idem prvykrat do stvrtkovej poradne. Na kolku tam asi tak treba prist? Dakujem

maruskaaaa
30. apr 2013

@kivinka Včera večer ma pozer môj gyn v nemocke. Bola som aj an monitore, postupne sa otváram, aj kontrakcie boli kvalitné a v noci boli ešte silnejšie....Sme sa dohodli, že ak by sa to stupňovalo a boli pravidelné, tak prídem do nemocky....ale zatial je to ok. Ak sa budem takto otvárať pekne postupne, nemusíme vyvolávať pôrod....takže čakáme...možno tento týždeň to už dáme 🙂

maruskaaaa
30. apr 2013

@putney Ahoj, ja som vždy objednaná do poradne, aj na monitor. A ku kumu chodíš? Ja tiež chodím vo štvrtok 😉

putney
30. apr 2013

@maruskaaaa vsak to, ze ja nemam nikoho zazmluvneneho, budem chodit do tej vseobecnej - a tam sa asi objednat neda 😒

maruskaaaa
30. apr 2013

@putney a aké je to číslo dverí? Lebo tam keď vždy čakám, tak sestričky volajú objednané pacientky. Je to v poliklinike na prízemí?

putney
30. apr 2013

Ano v poliklinike a myslim ze su to prve dvere ked sa vojde do tej chodby, ale naozaj neviem, idem tam teraz prvy krat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre