Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

monchichi22
12. feb 2009

Caute tehulky v juni ma caka porod budem rodit v ruznove.Rozmyslam ze by som chcela mat pri porode Doktora Draba.Mate tu niektora s nim skusenosti?

nikollette
12. feb 2009

dobré ranko 😀

no včera bolo ťuťumuťu, celkom v pohode, ešte priatelo bol prekvapeny, že zrazu, ked skoro cele tehu nic, lebo ja som sa bala, aj ked mi lekar nezakala, ale predsa nechcela som nic riskovat sexom, tak bolo len take mojkanie a pod veci.. a teraz nechapel, este povedal, že:hm, to ako keby si ma chcela zneužiť 😀 😀 😀

No moc to nepomohlo, aspon zatial necítim, nic.. ani zatka neodisla, ani vytok, ani nic.. citim sa stale moc super 😅

už mam aj horúci kupel za sebou, a ajtak nič... 😠
Som sa tešila že možno zajtra na piatok 13teho, alebo na Valnetína vykukne malý 😉 ale asi sa neponáhla.. aj ked bruško mi troška už kleslo dole 🙂

No a s tym zazmluvnením, kazdy ma na to iný nazor, je jasne ze by to mali brat ako povinnost, a pristupovat ku kazdej rovnako, ale co narobíme ked to tak nie je.. nevravím ze mam kopec penazi nazvys, ale radsej som si zazmluvnila, rodím len raz v živote, aspon zatial si to myslím, tak obetujem čo možem 😉
Pre moj klud na dusi,m a pojdem tam so spokojnym pocitom, ze sa ma tam niekto ujme, anie cakat, ktroy sa zlutuje a dobehne, k pacientke ktoru uvidi prvy krat v zivote, atd, atd... uz tu bola tema...

martinex
12. feb 2009

monchichi22 Drab je moj gynekolog a vrelo odporucam.. ja budem urcite rodit v Ruzinove a aj si ho zazmluvnim.. je velmi ludsky a priatelsky... citala som tu na neho vela dobrych recenzii od kociek co u neho rodili..

quetka
12. feb 2009

Je nejaky doktor v ruzinove zly ? Ked som lezala prve tehu na rizikovke, tak jedine co tam bola neprijemna bola Harbulakova.
Viete este o niekom ?

nikollette
12. feb 2009

Na draba som pocula chvali.. inak nepoznam..ale urcite ma vela pacientiek..

jaja257
12. feb 2009

niki, ja som prenasala 2 tyzdne a nepomohlo nic, este aj vyvolavacka v nemocnici nezbrala a mala musela von cisarskym. Ale neboj sa to je individualne, mne napriklad rano povedali ze nic sa nedeje a vecer mi zacala odchadzat zatka. A vecer ze este neporodime a rano som bola otvorena na 6 prstov. V takomto stadiu je to doslova z hodiny na hodinu ine.

Co sa tyka zazmluvnenia, bez zazmluvneneho by som nesla. Ja som bola stastna ako blcha ze mame svojho doktora, lebo bez neho neviem neviem ako by sme dopadli.

nikollette
12. feb 2009

Harbulakova je taka mlada?? Tmava, chuda??? ked som bola u nej kvoli EPI bola max mila.. tak neviem ci je to ona 😕
dalsi neprijemny koho ja poznam co u neho zanma rodila je tam este jeden, nebudem davat meno na forum, nakolko ine ho vychvalovali a boli snim spokojne, ale ta moja znama nemala nikho zazmluvnenho a ze k nej bol pri porode doslava hnusny, hulakal, mrzuty bol, atd.. ale verim tomu ze ked je zazmliuvneny je fajn 😉

Jaja a u koho si rodila??? gratulujem k malej 😉
Ty si rodila v ruzinove, ze?? ako tam bolo, dalo sa??

sirinka
12. feb 2009

quetka dr. suchanek...toho by som uz najradsej nikdy v zivote nevidela.... 🤐

sirinka
12. feb 2009

inac ja sa velmi tesim, ze je to oficialne to platenie si porodnika resp. chirurga, lebo to sa robili predtym ine svinstva...kto nedal obalku bol na tom este horsie ako dnes... dnes su dr. spokojni, lebo maju dost oficialne platenych pacientov a tak sa kludne postaraju aj o tych neplatiacich.

inac som zasadne proti akymkolvek uplatkom v zdravotnictve...

slunce3
12. feb 2009

my sme rodili pred týždnom v ružinove a všetci boli super zlatý .... 😉 😉 😉 😉

nikollette
12. feb 2009

Slunce a uz to mas za sebou??????
u koho si rodila????
Ako tam bolo, piš piš, ak mas cas 😉
mal si zazmlivnenho, ci ty si tusim nechcela, nie...
inak gratulujem

sirinka
12. feb 2009

niki no kazdy ma cas od casu aj zlu naladu... 😉 ja som pocula aj na toho mojho, ze vie byt neprijemny, ale ja som ho takeho nezazila. dolezita je pre mna odbornost a skusenosti...neviem preco, ale k mladym porodnikom nejako nemam doveru...

nikollette
12. feb 2009

Siri, tak sem na tom rovanko 😉
ja idem tiez ku skusenemu, ktory berie podla mna porod ako malinu, nakolko on je uz profesor, zaobera sa likmi, vyskumom, rakovinou krcka matercnice, ainymi vecami.. je to vedec, už.. a ma už dooosť rokov..
Ešte mna priviedol na tento svet, ale rodí uz viac ako 35rokov tuším 😉

yara2
12. feb 2009

quetka. sa pytas,ci je tam nejaky doky zly.
no ja este neviem z vlastnej skusenosti,ale niekolko stran dozadu jedna kocka pisala ze vsetci su ok az na nejakeho zahranicneho. no a klarka55 sa pytala na dr.zalzele, tak by to asi mohol byt ten isty. zas tam nie je cele oddelenie zahranicny personal 🙂 a nikoleta jej o nom napisala nie velmi velke chvali. ale tykalo sa to tej ludskej stranky,nie odbornej.
podla mna kazdy lekar by mal mat dve stranky - odbornu a ludsku. ta prva sa da naucit ale ta druha nie.
takze odbornici su tam asi vsetci ale ci su aj vsetci mili a laskavi tak, ako by sme si to mi priali, to uz je ina vec...

plumka
12. feb 2009

Ahojte, uz vas dlhsie citam, len som zatial este nepisala. NIKI ja som sa tiez citila super, vobec nic mi nebolo, brucho furt hore, bola som sice otvorena 2 mesiace na dva cm, ale inak v poho a isla som doktorovi, len na kontrolu rano o siedmej a povedal mi nech som o 10:00 v nemocnici zbalena, ze ideme rodit a mala sa narodila o piatej vecer. Sice si ma doktor trocha ,,pootvaral,, co nebolo dvakrat prijemne, ale bola som mu nakoniec vdacna, ze to uz mam za sebou a o dva tyzdne skor. Aspon mala isla v pohode von. 😉

sirinka
12. feb 2009

niki ja som prave pri porode zazila, ze doki to nebral ako malinu, ked islo do tuheho, fakt sa dost sustredil a riadne komandoval personal aby vsetko prebehlo ako malo...proste nepodcenoval situaciu.

jaja257
12. feb 2009

niki, ja som zazmluvneneho doc. krizku a bol fantasticky, nebyt jeho tak neviem, ale bol pri mne cely den kym som rodila a mal perfektne zohrany team, este aj na operacke som videla, ze ide do tuheho a zachoval sa ako profesional. Klbuk dolu

nikollette
12. feb 2009

Plumka a u koh osi rodila???
2 mesaic ena 2cm otvorenááááá....ááá nestarš 😅

Siri, no nemyslela som to ako tak ze malinu, ale vies, ze skusenosti ma urcite koooopec 😉

plumka
12. feb 2009

NIKI to som nechcela strasit, praveze to nebolo dobre, ze som bola otvorena, lebo som mohla skor porodit, aj tak som musela vela oddychovat, co som ale nejako nerobila, aby som neporodila skor. Musela som vydrzat aspon do 38 tyzdna a porodila som predne prvy den 38 tyzdna 🙂 len to som myslela, ze u mna to, az na to otvorenie, vobec nevyzeralo na porod, ja som nemala ani kontrakcie, ani hlienova zatka ani plodova voda mi neodtiekli. Kontrakcie som zacala mat take slabe, az asi okolo 11 tej - 12 tej a take fakt ze silne asi o 15:00 a vtedy mi aj pichli EPI, doktor mi o 16:00 prepichol plodovu vodu a mala bola na svete 17:05 😉 rodila som u Draba.

nikollette
12. feb 2009

No ja mam utorok poradnu, tak uvidime ci dovtedy to na mna pride, ci nie..
Bola by som rada kebyze ano, napriklad tak na Valentína 😉

zuzi26
12. feb 2009

ahojte, tak ja som vraj na 3 cm otvorena - ale nemam ziadne kontrakcie ani ine priznaky coskoreho porodu. Len prietoky mali hranicne hodnoty, tak v nedelu idem znovu na utz..uz by si ma tam mohli aj nechat 😒 plumka ja idem tiez rodit u Draba - bola si spokojna?? ja k nemu chodim cele tehu a zatial som velmi spokojna..

monchichi22
12. feb 2009

Martinex,dakujem za info.Tiez som zatial na neho len same chvaly pocula.Musim za nim skocit a zazmluvnit si ho. 🙂

plumka
12. feb 2009

Zuzi no ja som na neho tiez pocula same chvaly, dokonca k nemu chodia moje obe svargine, ale nerodili u neho, tak som si ho zazmluvnila. Videl ma 2krat a potom uz som rodila. Ale uz by som u neho nerodila, zrejme pri mne nemal svoj den, resp. ja som ocakavala, ze ked si niekoho zazmluvnim, tak ze bude so mnou aspon komunikovat. Ale bolo to o nicom, akurat mi cely cas rozpraval aka som strasna citlivka. Vobec so mnou a manzelom nerozpraval, co sa bude diat, odrodil ma a uz som ho viac nevidela, to som si ho ani nemusela zazmluvnit. A ked som ho potom nahodou po siestich dnoch stretla, tak sa divil, co este robim v porodnici a ze nech sa nehnevam, ze za mnou neprisiel. Ale zrejme, ked k nemu chodis stale, tak je to ine. Naozaj neviem, co si o nom mysliet. 😒

jaja257
12. feb 2009

Baby tak ja som svojho lekara videla kazdy den, chodil za mnou kazdy den na oddelenie a dokonca aj za malou. Mala bola na infuzke a antibiotikach. A teda ked siel za mnou tak siel aj za nou. A dokonca volal aj trikrat za den ci je to uz lepsie.

nikollette
12. feb 2009

ahojte hlasim sa po pobednajsom spanku...
maly sa drzi v bruchu ako kliešť🙂

Ked som otvorena na jeden prst, kolkk cm sa tomu rata neviete??

plumka
12. feb 2009

JAJA, zlaty lekar. 😉 nasa mala tiez bola na infuzkach, kvoli antibiotikam, lebo mala silny zapal a infekciu ked sa narodila a aj zltacku mala potom a ked som stretla lekara, ako som uz pisala, a pytal sa co tam este robime, tak som mu povedala, ze aj ja aj mala sme mali dost vysoky zapal, a teraz tu trcime zasa kvoli zltacke, tak mi povedal, ze nech to neberiem az tak vazne, pri tom tyzden pred porodom som bola u neho s tym, ze ked idem na wc, na malu, ze ma to strasne boli a reze, ci nemam zapal alebo kvasinky, povedal, ze to nie je nic vazne a aby som nebola taka citliva, co budem robit pri porode a nakoniec sme tam trcali 9 dni, takze nieco som urcite mala, co som bohuzial preniesla na malu 😠

nikollette
12. feb 2009

plumka ty si rodila u draba, tak si asi nebola moc spokojna.. a ine ho tu vychvaluju, vidis.. neda sa to urcit, ci bude ku kazdej taky super..vies..

plumka
12. feb 2009

NIKI vsak prave, neviem ci by som si este zazmluvnila lekara, ktoreho vidim prvykrat v zivote, zrejme, ked uz by som si zazmluvnila, asi by som k nemu chcela chodit aj cele tehu, alebo aspon skor ako v 36 tt. Ja som sa spoliehala na svoje svagrine, ze ked oni povedali, ze je super, tak som ho zazmluvnila a vidis....mozno zalezi aj od toho, co od lekara ocakavas. Ako porod som mala rychly a lekar tam v podstate bol malo, prisiel ma akurat vysetrovat a na vytlacenie, preto som pisala, ze v podstate ani neviem, ci je zly alebo dobry, len som napisala svoj zazitok. Ale aj minule som ho stretla v ruzinove, ked sme boli na klbikoch a pamatal si ma a dokonca sa pytal na malu, bol uplne iny ako pri porode, zrejme fakt nemal vtedy svoj den, neviem..... 😒

nikollette
12. feb 2009

hm plumka, no vidiš.. nikdy nevies ako dopadneš, aj so zazmluvnením...
Ja cakam od lekara dost pravze, nie ze len dojde narychlo a odrodí a dovidenia.. tak aby so mnebola sklamaná 😠

plumka
12. feb 2009

neboj Niki, zas som to nemyslela az tak hrozne, ako to mozno vyznelo. Ja som si inak myslela, ze nebudem v zivote rodit strasne som sa toho bala, az tak ze som nechcela mat deti, normalne som mala z porodu fobiu a po porode som povedala, ze este by som prijala aj dve deti. Ale mozno to bolo tym, ze som mala inak super porod, bez problemov. Ja som zasa absolutne nemala problem so sestrickami, bola som na nadstandarte, ale sestricky pre mamicky boli uplne super, mne sa dost tocila hlava a sestricka chodila so mnou asi tri krat za hodinu na wc a este mi aj caj nosila a novorodenecke, je fakt ze toho maju strasne vela, tam by bolo treba aj dve sestricky, boli tiez celkom fajn, sice absolutne neporadili ohladom kojenia, ale som to potom uz neriesila, mala som na izbe mamicku, co mala tretie dieta, tak ona mi vela radila, ale inak som tam bola spokojna. Len keby sme tam nemuseli byt tolko a keby bola mala zdrava, po porode. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre