Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tucika
20. jan 2009

Ja som rodila v aprily a dostala som klistir.

radkatom
20. jan 2009

nikolletka Ďakujem pekne. Neviem sa rozhodnúť, lebo mamina mi odporúča Dr Šušku a svokra Dr Rusňáka z Kramárov. Obaja sú prednostovia... Šuška je maminin gynekológ ale nepozná ho a RUsňák je svokrin známy a to je lepšie. Ale ja by som zasa rodila radšej v ružinove ako na kramároch. No proste mám veľkú dilemu...

nikollette
20. jan 2009

Je to samozrejme na tebe.. dnes som bola u Prof Šušku, ja neviem mne sa zdá byť fajn.. no a mama mi ho docela vychvalovala, ked k nemu chodila, ked bola somnou tehotna.. A to som uz nemala byt na svete, bo som bola oznacena za mrtvy plod, ale dr šuška, bol precizny, nedalo mu to, a viackrat to kontroloval aj keby mnohy uz na tom nic nerisili, ked mi nebilo srdce,a ni ziadna odozva nebola, mala somnou ist na vyskrab, no vravel, ze ajtak to este skontroluje po neviem kolkaty krat, a uvidelo sa ze zijem 😀 to bolo veru.. v 6 mesiaci som zase mala už vypadnuť z maminy, tak ju museli zasivat, aby som sa nenarodila, v 6mesaici, co by som vtedy ani neprezila.. A 10dni pred porodom, som uz mala omotanu pupocnui snuru okolo krku, skoro som sa zadusila, tak ma museli rychlo vytiahnut cisarskym.. to vsetko si somnou mama prezila, samozrejme musim vdacit aj Prof Šuškovi 😉

nikollette
22. jan 2009

žiadne ružinovské rodičky??? 😕 pojdem asi spat 😔

borkax
23. jan 2009

ahojte, rodila som min.tyzden v ruzinove, s porodom som bola spokojna, vsetko prebehlo ok, ale co sa dialo potom, sa mi nepacilo. donesu vam vase slniecko, povedia prikladajte a az bude mliecko kojte, ale nic vam nevysvetlia. az na 2 sestricky, ktore sme naozaj so spolubyvajucou "zaujimali" to bola dost hroza. plakala som v jednom kuse, rano mi jedna sestricka povedala ze dieta si odsaje kolko potrebuje a ked je spokojne, tak mu to staci, vecer mi jedna sestricka dost neprijemne povedala, ze ako si to predstavujete mamicka ze neprikrmujete, dali mi do ruky striekacku s mliekom a krm - lenze ked v tom nemate prax polovicka mliecka vam vytecie a vase babatko je stale hladne, ked som chcela aby mi jedna sestricka pomohla, povedala ze jednoducho teraz nemoze, o pol strvtej rano som asi 15 minut zufalo behala po chodbe, s malou placucou na rukach, a sestricku som nenasla... /bola som na nadstandarde - funguje to tak, ze je tam 1 sestricka z novorodeneckeho a 2 z gynekologickeho/ vysledok: stratila som na 2 dni mlieko, manzel ma musel davat psychicky do kopy a ked som to hovorila svojej detskej lekarke, povedala ze z ruzinova ma pravidelne maminy ktore maju problem s mliekom a s kojenim, lebo sa im tam nikto dostatocne nevenovali. bohuzial az teraz mi kamoska povedala, ze na kramaroch maju laktacne sestry a tie skoro kazde 2 hod "otravuju" mamicky s kojenim, pytaju sa, vysvetluju, ucia... s kojenim bojujeme aj teraz doma, ale lepsi sa to.

a.d.r.i.k.a
23. jan 2009

borkax,držím palce,nech sa vám to rozbehne.hlavne bábo prikladaj podla jeho potrieb,nech pije kolko potrebuje,potom si zvysok mliecka odsaj(aj ked ho nebude vela) a uvidíš že sa to pekne rozbehne!!! 😉

zuz11
23. jan 2009

cafte, ja som tam rodila presne pred 3 tyzdnami 😉 drzim palce tym co to len caka 😉
nemozem sa stazovat bolo tam super len jedna vec mi vadila a to ze maly bol prve dni na novorodeneckom a mal prisny rezim jest kazde 3 hodky a aj ked spal tak ho budili, co podla mna je stara teoria najnovsia hovori o tom ze sa deti nemaju budit 🤐

borkax
23. jan 2009

zuz11, presne ako hovoris. babatko treba pred a po kojeni vazim, ja som uz pred vazenim mala steklenie zaludka, aby aspon nieco mala vypila a nemusela som sa doprosovat pomoci. jedine co mi prislo fajn je ze ma naucili kupat a drobne detajly... ale tych rad o kojeni som za 6 dni pocula niekolko - kazda sestricka mala iny nazor, a to z toho mate potom chaos...

livika
23. jan 2009

Ja som tam rodila pred rokom a ako vidim borkax,vobec sa to nezmenilo 😠
Vsetko super,az na tie sestricky 😒

nikollette
23. jan 2009

No tak dakujem pekne, za take sestričky.. ja som dost citliva povaha, ktorsa si hned vsetko vezme ku srdcu, tak neviem ako to tam budem zvladat, ked su tam take "mile a ochotné" sestry 😠

zuz11
23. jan 2009

nikol, neboj nie su zle praveze pomozu a aj poradia, ale kazda nieco ine 😉 je tam par super sestriciek, ktore tam boli aj pred dvoma rokmi, super som si s nimi pokecala a hlavne boli trpezlive a super pohodacky, samozrejme obcas maju svoj zly den ale to mame aj my 🤐
ja sa inak nestazujem 😉

nikollette
23. jan 2009

Baby co je to ta hlienova zatka?????

a.d.r.i.k.a
23. jan 2009

Hlienova zatka ti počas celého tehu uzatvára krčok maternice.Je to vlastne taký "štupel",ktorý bráni vniknutiu infekcie. Keď krčok dozrieva a otvára sa,tak sa tá zátka uvolní a vylúči-normálne je to taký chumáčik hlienu,vačišnou trocha sfarbeny krvou.Mne sa to pri prvom porode uvolnilo same,asi 1týžden pred porodom,myslím???? (Ked som dosla od dokiho po vyšetrení.) Teraz čakám druhe a ešte ništ... 😀
Tak som ti dúfam poradila....pa

manefan
23. jan 2009

Nikollette, ja som sa s hlienocou zatkou "nestretla" ani pri jednom tehotenstve 😉 teda, ze by sa mi uvolnila 🙂
K tomu kojeniu - prvykrat som rodila pred 3,5 rokom - aj vtedy boli informacie ohladom kojenia - co a ako - dost zmatocne, kazda sestra, lekarka ine info. Ale ze by sa nazaujimali o matku, to nemozem povedat. Rovnako pred rokom - laktacna sestra bola na "kontrole" kazdy den.

moni83
23. jan 2009

borkax ja som rodila v ruzinove obe dcery pri prvej som nemala mlieko a druhu doteraz uspesne dojcim hoci na zaciatku to bol des. Narodila sa s vahou 4660g a nedoslo mi hned mliecko az na stvrty den ale to som uz bola doma vobec mi nechceli davat na prikrmovanie UM ze si ju mam castejsie prikladat. Dopadlo to tak ze mala zhodila na 4200g a horko tazko nas pustili domov lebo vela schudla a nepriberala. Nevedeli pochopit ze take babo potrebuje papat ze mu 15 ml nestaci. Inac ja som nebola na nadstandarde lebo tam vtedy bol strasny naval. ukazali mi ako mam prikladat ake polohi a potom len dokola prikladat a prikladat. Doma som ju este asi dva tyzdne prikrmovala a potom uz len cisto kojila. Fakt treba casto prikladat odstavat aj ked male mnozstvo ale potom by sa ta laktacia mala rozbehnut. A este ktomu dokrmovaniu dali mi do ruky striekacku s UM a opytala sa ci viem ako sa to robi este ze som mala skusenost so starsou dcerou. Naozaj cest vynimkam niektore sestricky boli fajn. Ale ta laktacna poradkina no hroza. ☹

claudinka
25. jan 2009

tak ta laktacna poradkyna veru, priiipad 😀 sme sa na nej nasmiali

zabka1003
25. jan 2009

Baby a toto by ma fakt zaujímalo, že v ružinove je aj nejaká laktačná poradkyňa 😕 😀
Lebo ja som o žiadnej nepočula a ani som tam žiadnu nevidela..

claudinka
25. jan 2009

neni tam ziadna, ale ja som za "laktacnu poradkynu" brala taku ciernovlasu, co tak rychlo rozprava a radi ohladom dojcenia..

caruzo19
26. jan 2009

hmmmm,ta ma nabadala ze dietatu treba dat vela helia 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 a pchala ju pod okno,asi mala na mysli slnecne luce 😀 😀
inac ma chodila rozculovat tym,ze sa vyhrazala,ze ked mi to dieta uvidi na prsniku este o 5 minut,tak ho dokrmi-razila totiz teoriu,ze dieta nesmie pit dlhsie nez 15 minut 😠 ale mala to dopapala doma,nikdy nam kojenie netrvalo menej nez 20minut 😠 😠 😠
urcite to ale myslela dobre 😀

vevusiatko
27. jan 2009

Baby budte radi ze vam aspon ukazali ako kojit ja ked som sa pytala ze co mam ako robit odpoved jednej s prepacenim ale pre mna obycajnej kravy bola ze tak to robte ako po porode.Ja som po porode malicku mala len na rukach a to bolo vsetko...Kolkokrat mi prisli a malu zobrali s postielky a nuic nepovedali az ked som na nich zakricala kam ju beru tak som sa dockala ako tak odpoívede.Ale tak nabuduce uz snad nebudem potrebovat ich pomoc . ☹

slunce3
27. jan 2009

ahojte holky no ja sa tiež chystám do ružinova.. pre istotu som si naštudovala z netu tak hádam to pomôže až ochcota sestričiek platených z naších daní zkolabuje.. chcem sa spýtať .. akk chce byť tatino pri pôrode musí ísť na školenie či stačí zaplatiť ten poplatok...dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

nikollette
27. jan 2009

Staci ak zaplatis poplatok 500sk.. U koho budes rodit v ruzinove? Mas zazmluvneneho uz lekara? 🙂

slunce3
27. jan 2009

vďaka... no neviem ako to tam chodí .. terz som tam bola prvý krát, u nejakej lekárky taká docela mladáv pohode vyzeral byť ..

slunce3
27. jan 2009

no ani neviem že ako kde a čo.. na nejaké dýchacie cvičenia ma gynda nepošle? či ako to je ja neviem..

dankadina
27. jan 2009

tatino zaplatí len poplatok 🙂

nikollette
27. jan 2009

NO ak chces, mozes si tam zazmluvnit lekara, ktory bude ako tvoj, on ta aj odrodi, k nemubudes do porodu chodit.. lebo ak nebudes mat svojho, odrodi ta nejaky sluzbukonajuci lekar,a som pocula ze su dost neochotny, ak nie si jeho pacientka.. sa im moc nechce obtazovat k porodu inej zeny..ale tak nema na vyber 😉 na cvicenia, ta moze aj nemusi poslat.. treba s anto opytat? U akej lekarky si bola?? Ako sa volala? Taka okolo 27r? tka tmavsia?

slunce3
27. jan 2009

daniela harbuláková

nikollette
27. jan 2009

Taka velmi mladucko vyzerajuca?? Tmave vlasy, tmavsia.. a inak si odkial, konkretne z Ba, ci okolie?

slunce3
27. jan 2009

hej hej to je ona ja vrakuna 🙂

nikollette
27. jan 2009

U tej sme na prednaske o epiduralke.. bola mila, veru., vsak si ju skus zazmluvnit ju, aby ta aj odrodila rovno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre