Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

medovka14
16. dec 2015

Ahojte, neviete, ktorý doktori berú v Ružinove pacientky pred pôrodom? Chodím k svojmu, no on už nerobí pôrodnika. Čiže pred pôrodom budem chodiť do Ružinova, kedze by som tam chcela rodiť 🙂 či rovno mam ísť za tých, ktorého si chcem zazmluvnit? Ďakujem 🙂

eliskapa
16. dec 2015

@medovka14 ak si budes zazmluvnovat tak rovno chodievaj k nemu ... podla mna je divne zazmluvnovat si lekara ktoreho nepoznas resp. si o nom precitas len na nete recenzie ... je dobre utvorit si vlastny nazor .... chod k nemu a uvidis aky bude mat pristup atd. 🙂
(Moj vlastny nazor)

rendicka
16. dec 2015

keď tak čítam príspevky, tak každá maminka niekoho chváli... z toho mi vyplýva, že sú všetci dobrí pôrodnici 🙂 jasné sú to tiež ľudia bežní smrteľníci ako my a tiež majú "sivé" dni keď sa neusmievajú od ucha k uchu..hlavne po blbých 24hodinových službách..preto sa spolieham na náhodu a modlím za zdravotníkov, čo budú pri pôrode 🙂

zeytin
16. dec 2015

@medovka14 Ja som si ani pri jednom pôrode nikoho nezazmluvnila a peniažky som využila lepším spôsobom. Pôrody som mala krásne, prajem také každej mamičke 🙂

@rendicka Ja som to brala podobne ako aj ty. Myslím si, že ak je mamička dobre naladená, tak aj lekári sú prívetivejší... Keď som rodila, sestričkám na pôrodnej sále bežala v telke Ordinácia v ružovej záhrade.... pýtam sa ich: "No čo, už ste si naštudovali, ako sa to robí?" ... hurónsky rehot a celý pôrod sa niesol vo veľmi príjemnom a veselom duchu... a to som bola vtedy prvorodička :D

sardinka335
16. dec 2015

@medovka14 odporučam Dr. Dráb, Chuda - ja som 2x rodila u Draba a velka spokojnost, Chudu som mala na poradni v gyn. amb. a bol na prijme kym prišiel Drab a tiež velka spokojnost.

bambibee
31. dec 2015

@kamique ahoj, vobec nevadi, nakoniec som si nikoho nezazmluvnila, lebo som musela ist planovanou sekciou KP plod. sranda je, ze ma nahodou operoval MUDr Chuda a vsetko bolo super, jeho pristup, komunikacia pocas operacie, starostlivost po operacii, dokonca aj na vybratie stehov si ma zavolal. Ale dakujem pekne a prijemny den prajem 🙂

rendicka
31. dec 2015

takže moja skúsenosť z tohto týždňa s pôrodnicou v Ružinove... 26.12. o 0:23 zvláštne kopnutie malinkej v brušku bolo to ako "zaklopanie" s pocitom že mi unikol moč...ale to mi už asi odtiekla voda, som sa zobudila a šla na wc..a po 2minútach prvá kontrakcia a po 4 minútach ďalšia, tak sme sa s manželom rozhodli vyraziť..kým som vyšla z auta a došla na CPO tak to bolo asi každé 3-4 minúty a teda šup rovna na "9" tam som sa ledva stihla prezliecť a dali mi monitor CTG. Opýtala som sa pôrodnej asistentky že Dr. Chúda..úžas modlila som sa za to nech je dobrý personál pri mne a vystihnem buď Dr. Drába, dr. Chudu alebo Dr. Plichtovú a ešte za rýchly pôrod..a ten bol a bez EPI po asi 3-4kontrakciách som už fakt začala rodiť že doktor ledva stihol došiť mamičku predo mnou a už to bolo skoro za mnou. Malinká sa narodila o 1:24 a bez nástrihu, len miernym natrhnutím v predchádzajúcej jazve, ale pán doktor bol šikovný a boli to len povrchové stehy..takže môj vymodlený rýchly pôrod bez nástrihu a EPI bol skvelý a želám ho každej maminke..doktor dokonca dal manželovi prestrihnúť pupočnú šnúru a mnne ju ešte aj sňou dal do náručia..krásne momenty a dá sa povedať že hneď po pôrode som bola fit. a na oddelenie sa tiež nemôžem sťažovať. Sestričky ako aj ostatní personál bol milí a ochotní vo všetkom..dokonca ma bola pozrieť pani M. Dideková v službe ku ktorej som chodila trošku pred pôrodom cvičiť..ja vyjadrujem len spokojnosť ako aj moje dve spolupacientky mamičky na izbe

kaaaty
5. jan 2016

Ahojte neviete niekto niečo viac o malovani pôrodnice? Vraj sa začne 11.1. Ale viac neviem, nemáte niekto info dokedy to potrvá?

sas26
5. jan 2016

Baby, neviete ako to bude s ruzinovskou porodnicou. Vraj ju maju malovat v polke januara, ale zaroven Kramare rekonstruovat. A ktomu vraj zas nejde kotol na Antolskej. Povodne som chcela ist vo stvrtok prvykrat do poradne do Ruzinova, ale teraz neviem ci radsej nieco mimo BA.

zuzanag1
16. jan 2016

ja mam len tie naj, najleošie sksuenosti s porodnicu, super nadštandard aj porod 🙂 ešte raz dakujem asnad si to zopakujem ešte raz. sestričky supeeeeeeeeer 🙂 🙂 😎 🙂 🙂 🙂

maminecka2
7. feb 2016

Ahojte dievčatá, viete niektorá ako to aktuálne funguje v Ružinove s poradňami? Sú len vo štvrtok? Fungujú stále dve ambulancie? Neviete ako to v ktorej ide, kedy začínajú, kedy treba ráno prísť? Na monitor sa zapisuje do knihy? Robia monitory aj iné dni? Keby som prišla neskor (neviem ako mi bude moct chodit aupair k malému), stihnem sa ešte vybaviť? A dokedy vobec by som ešte mohla prísť? A vyšetrenie na čas je ešte stále asi utópia, však? A treba prísť asi 1. krát v 36. tt? Neviete nedá sa dlhšie chodiť k obvodnému gynekológovi a do poradní v porodnici až v neskoršom týždni? Nemáte niektorá skúsenosť? Ja mám už teraz žalúdočnú nervozitu z tých poradní v Ružinove, teda ak sa nestal nejaký zázrak.... Vždy tam bolo kopec mamin, všetky nervózne, tlačenica, monitory, hroza. A samotné vyšetrenie 3 minúty aj s obliekaním, no neteším sa vobec. A pred EPI treba anesteziol. vyšetrenie ešte pred porodom, to asi platí, však? A kedy ho robia?
Ďakujem za každú odpoveď, budem kľudnejšia keď budem vedieť na čo sa pripraviť.

bambibee
8. feb 2016

@maminecka2
Ahoj, pred 2 mesiacmi to bolo tak, ze fungovali 2 ambulancie na poradnu a ja som chodila pred 7 a byvala som nejaka 15, viem, ze baby chodievali pred 6, alemto mi prislo prehnane. Bolo to vacsinou stvrtky a monitor sa dal aj na piatok, ak si z BA, lepsie mi prislo odbit si to naraz. Zapisovalo sa na monitor do zosita, ale ten okolo pol 9 uz zobrala sestricka dnu a uz sa zaoisat nedalo, len ak tak ju prosikat, ci este zoberie. Minimalne 3 hodiny som tam stale stravila a ako pises vysetrenie ultra kratke. Da sa aj objednat sa na cas, ak mas zazmluvneneho. Anestez.vysetrenie je platne myslim mesiac, ja som bola tyzden pred porodom, lebo som mala sekciu a prvykrat na poradnu v 36 tyzdni. Hadam trochu pomoze, ostatne dopknia, co som ti nevedela zodpovedat ☺

sardinka335
8. feb 2016

@maminecka2 ak myslíš to poučenie pred EPI tak to sa neplati, dostaneš len papier ze si absolvovala poučenie, je to kratke. Viem že poradne su utorky a štvrtky. Inak maju to aj na stranke ako ambuluju. Všetky poplatky treba zaplatiť dopredu v nemocničnej pokladni, ak nepouziješ EPI tak peniaze vratia.
Ja som take čakačky nezažila lebo ja som mala porodnika zaplateneho takze neviem ako nas objednaval, ale mal tam len par mamičiek nech 3-4 a v pohode. Chodí sa od 36tt, ale to ti tvoj gynekolog povie.

maminecka2
8. feb 2016

@bambibee
@sardinka335 Dakujem pekne za odpovede.
Akurat dnes som bola v poradni a mozno by som mohla chodit k mojej az do 38. tt, akurat si kupila monitor, len mi este nevedela povedat blizsie ako to bude cele fungovat,ide to akurat riesit. Sa tesim lebo tie poradne v Ruzinove su des, tak aspon nieco. A pevne verim ze v tom 38. tt uz aj porodim, uz teraz som ako tank 🤐 Len mala sa mi vzpriecila nasikmo tak jej idem dohovarat ze po dvoch prirodzenych porodoch hadam teraz nepojdem sekciou 😕

bambibee
20. feb 2016

@maminecka2
Nie je za co. Tak to by si mala super, ak by sa ti podarilo k tvojej gynekologicke. Tie poradne by mohli robit radsej na konkretne casy na objednavku, pravdaze okrem odberov, je celkom blbe terigat sa tam este v 40.tyzdni a cakat tam 3hodiny. Neboj, aj ked by sa nahodou neotocila, pri dievcatkach kp nezvyknu hned sekciu, chlapec by bol riskantnejsi. A ak aj ano, nemas sa coho bat, zazila som to a bolo to ok ☺

maminecka2
20. feb 2016

@bambibee Dakujem. A ano, KP by bol OK, len mala je zatial priecne zlava doprava, takze takto by to neslo. Ale mame este cas, tak verim ze sa umudri, lebo este sa tam hybe teda dost. Asi pri tom tretom uz ju maternica az tak netlaci, ma tam viac volnosti, no tak si to uziva, nezbedka jedna.

vladkaolejar
21. feb 2016

ahojte, @maminecka2 a ku komu chodis prosim ta do poradne, lebo mna chce lekarka tiez vypisat v 35tt do porodnice na poradni lebo nema potrebny pristroj ale rada by som sa tomu vyhla, viem si predstavit ze tie hodiny a este takto pred porodom stravim inak :/

margarita
21. feb 2016

caute,

tie, co ste tu nedavno rodili a boli ste na pouceni o EPI,
este stale to byva v stredy medzi 13 az 14, alebo aj ine dni, alebo ako?

nech sa tam neprehanam zbytocne,

vdaka
😉
@bambibee
@rendicka

sardinka335
21. feb 2016

@margarita aj vo štvrtok sa tam dalo ist....ja som chodila ku Drabovi vo štvrtky na cca 12tu....a potom som tam išla mrknut a bola tam anesteziologička, trvalo to nech 10 minut všeho všudy....ale tak ja som uz raz epi mala takze to len zapisala do papierov, inak velmi mila doktorka, dala taky papier kde si o tom mozeš prečitať. Hlavne si všetko vyplat na pokladni do porodu, istota je gulomet. Aj ked verim tomu ze naš dokino by nam to nejako vybavil, ale načo to komplikovať. Ked pojdeš k nemu na poradnu tak tam mrkni - ak teda ideš k nemu.

margarita
21. feb 2016

@sardinka335
hej, pojdem k nemu, ale az o tyzden, a ked som este chodievala posledne, necele 2 roky dozadu, bolo to oficialne len v stredy 😉 tak preto sa pytam, ja som uz epi mala 3x 😀 takze moc poucovat nepotrebujem, vybavim to aj medzi dverami, aj tak musim podpisat informovany suhlas, ze vzhladom na moju dg. mi to nesmu pichnut ak..., len viem, ze posledne ma ta sestricka vyhodila, ze mam prist vtedy ked sa to kolektivne robi, tak zistujem, ako to fici najnovsie 😀

sardinka335
21. feb 2016

@margarita tak ja som bola minuly rok v juni....vieš ako furt sa niečo meni....tiez som zažila to ,,hromadne poučenie,, tam kdesi v suterene v nejakej kukani to bolo ....v roku 2009....min. rok v juni to robili v takom kanciku pekne po jednej sa vchadzalo, oproti recepcii taka chodba tam vojdeš a vlavo...to najdeš...

maminecka2
21. feb 2016

@vladkaolejar Ahoj, chodim k Dr. Vargovej do Ruzinova, ale pokoial viem tak neberie nove pacientky a asi takto pred porodom asi uz vobec nie. Ale je to moj pocit, neviem na isto. A este ani ja neviem ci to vobec pojde, som len v 31. tt, uvidim co povie dalej. Ale musela by som aj nieco platit, lebo poistovna jej preplati poradnu len raz mesacne, a asi ani monitor jej nepreplati, takze netusim co ma bude ten spas stat.

araik
21. feb 2016

@maminecka2 ahoj trošku od veci otázka, ale tiež chodím k Vargovej, plánuješ si ju aj zazmluvniť? Pokiaľ viem je aj pôrodník.

maminecka2
21. feb 2016

Dievcata neviete, pokial si zaplatim otca pri porode dopredu a nebude moct prist, tak mi nieco z tej sumy vratia? Nechce sa mi to velmi platit dopredu ak by nie, lebo pri dvoch malych detoch sa moze lahko stat ze mu nevyjde byt pri mne. Lebo naposledy sme to platili az pri prichode a ja som pol hodiny stepovala na vratnici kym tetulka vsetko nahodila, a to tam pred manzelom nikto nebol 🙄 A kolko sa vlastne teraz plati?
A ak je sekcia tak na to aby mohol manzel pozriet na babatko po porode a podrzat si ho tiez treba zaplatit? Asi ano, ved na porode sa mozme paradne nabalit, tak hura, nie...? 🤐
A neviete, ak by som bola bez doprovodu, nechali by mi babatko po porode tie dve hodiny pri mne, kedze by mi nemal kto pomoct, pridrzat atak? Lebo jednou rukou tlacit na maternicu a druhou drzat novorodenca, no neviem ci to dam...

maminecka2
21. feb 2016

@araik Nepytala som sa jej ci sa to u nej da, ja si ale nechcem nikoho zazmluvnovat. Ja pokial si nieco vybavujem tak sa mi to vzdy komplikuje, tak som zostala nejaka poverciva a nechavam to radsej na osud. Zatial mi to 2x vyslo velmi dobre, tak verim ze aj teraz.

rendicka
21. feb 2016

@margarita ja som EPI nemala, lebo už som vedela čo ma čaká a že to zvládnem 🙂 nakoľko pri prvom pôrode mi EPI ani nestihla zaučínkovať tak mi bola nanič 😀
ale tuším je to denne od 13-14

araik
21. feb 2016

@maminecka2 jasne chapem, ja zatial vaham ci ano..ci nie, ale este mam dost casu na rozmyslanie 🙂

margarita
21. feb 2016

@rendicka
dik za info, no ja si ju vzdy pre istotu vybavujem na odporucenie porodnika, aj ked som ju nikdy nemusela dostat, nakolko je kontraindikovana s Fraxiparinom, ktory si picham, ale ak to na mna pride min.12 hodin od pichnutia injekcie, mozu mi to podat ...a neuveris, ale 3x to vyslo prave vdaka tomu, ze som mala porod vyvolavany.
takze ja tam idem vzdy s tym, ze viem, do coho idem, a ked nie tak nie, ja sa netrham...a mozno aj prave preto sa to "stiha".

mne aj na prvy raz naopak zaucinkovala velmi skoro, sa az anesteziologicka divila, ze nejako moc rychlo to ucinkuje, ze to ani mozne nie je...mozno som roboticka zena, co ja viem... 😀

maminecka2
10. mar 2016

Ahojte, zatial mi nikto neodpovedal, tak skusam este raz skopirovat otazku, mozno sa niekto najde?
Dievcata neviete, pokial si zaplatim otca pri porode dopredu a nebude moct prist, tak mi nieco z tej sumy vratia? Nechce sa mi to velmi platit dopredu ak by nie, lebo pri dvoch malych detoch sa moze lahko stat ze mu nevyjde byt pri mne. Lebo naposledy sme to platili az pri prichode a ja som pol hodiny stepovala na vratnici kym tetulka vsetko nahodila, a to tam pred manzelom nikto nebol 😁 A kolko sa vlastne teraz plati?
A ak je sekcia tak na to aby mohol manzel pozriet na babatko po porode a podrzat si ho tiez treba zaplatit? Asi ano, ved na porode sa mozme paradne nabalit, tak hura, nie...? 🤔
A neviete, ak by som bola bez doprovodu, nechali by mi babatko po porode tie dve hodiny pri mne, kedze by mi nemal kto pomoct, pridrzat atak? Lebo jednou rukou tlacit na maternicu a druhou drzat novorodenca, no neviem ci to dam...

araik
11. mar 2016

@maminecka2 toto som nasla:
Povinnosť platiť za sprevádzajúcu osobu pri pôrode vzniká už vstupom na pôrodnicu. Platba sa uhrádza vopred prostredníctvom referátu platených služieb. Ak sa pôrod skomplikuje a sprevádzajúca osoba musí opustiť priestor, poplatok sa nevracia. Ak takáto osoba do priestoru pôrodnice nevstúpi z rôznych dôvodov vôbec, má nárok na vrátenie poplatku.
Na ostatne otazky tii neviem odpovedat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre