Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

azmuk
28. aug 2013

@snopkulka Dakujem. Drzim palce, a nech je vsetko ako ma byt 😉 Stastlivo!

13anit
28. aug 2013

Ahojte baby, myryjam pise spravne ohladom tej epiduralky. Ja som ju tiez mala zaplatenu, absolvovala som pohovor aj podpis papierov s anesteziologickou, cakalo nas tam hadam 6-7 mamiciek na nu. Ale potom som rodila necakane cisarskym, takze dali mi peciatku, ze epidural som nevyuzila a v pokladni mi vratili peniaze bez tych 10 eur, ako manipulacny poplatok, myslim. Nijake specialne odbery mi predtym nerobili.
Po cisarskom ti neprikladaju babo ani na hrudnik, ale ukazu ti ho nad tou plachtou co bude zavesene nad tvojim hrudnikom, aby si nevidela tu operaciu. Ja som mala spinalnu analgezu, takze som bola cely cas hore, citila som take pohyby, potisknutie ale ziadnu bolest. Akurat syn mal nozicky hore pod mojimi rebrami, tak to potlacili doktori von, to som citila. Za 30 minut som bola hadam uz aj na izbe. Velmi rychlo to tam ide, ale zavisi to od poctu porodov. Syn sa narodil v sept. 2011, a vtedy tam bolo velmi vela porodov.
Sestricky su mile. Je tam aj laktacna poradkyna, takze jej sa mozes vsetko spytat, resp. ona pride za kazdou maminou a poukazuje spravne dojcenie a dohliada na to. Aj kupanie ukazu, ako s babatkom zachadzat.
Ja som lezala na obycajnej trojpostelovej izbe, nie v nadstandarde. Ale takto to bolo aj lepsie. Maminy si navzajom postrazia deticky, napr. pocas ranajok, obeda, vecere, ked napr. dve pojdu naraz a ta tretia az po nich.
Jedina vec ktora tam bola otrasna, to boli hygienicke zariadenia. Neviem ako to tam vyzera teraz, ale pred dvomi rokmi tam boli take plechove "steny" medzi zachodmi, a sprchy otrasne. Skocit, rychlo sa umyt a hned von.
Pre babatko sme si nic nemuseli brat, daju tam tie erarne saty, aj 5 plienok na den aj kremik na zadocek. Vacsinou tych 5 plienok aj staci, kedze stale babatka prebaluju ked ich beru na novorodenecke oddelenie napr. kupat alebo na nejake vysetrenie.

matuskova003
31. aug 2013

@azmuk ahoj 🙂 gratulka k porodu, chcem sa opytat, bola si na nadstandarde alebo na standarde ? 🙂
ako si sa tam citila po porode? myslim sestričky na novorodeneckom. ja mam z prveho porodu zlu skusenost zo sestričiek z novorodeneckeho / rodila som v Lučenci / tak sa dost bojim aby to zase neboli neake neochotne ženy ktore to robia lebo musia...

snopkulka
31. aug 2013

@azmuk chcela by som sa ťa spýtať - funguje v Ružinove rooming-in automaticky?? Plánujem si zaplatiť nadštandard (v tom je myslím rooming-in automaticky), ale nemusia mať voľné izby a podobne, tak ma zaujíma, či budem mať bábätko stále pri sebe aj na klasickej izbe?? Samuela mám pri sebe (bez 5 minút, čo ho boli vyšetriť mimo) od narodenia až doteraz 😀 , rada by som tak mala aj druhé bábätko 🙂 ĎAKUJEM!!

13anit
31. aug 2013

Ano, snopkulka, funguje rooming-in. Hned ti sestrea dovezie babo, aj s vecickami a vysvetli co ako s nim. Netreba si kvoli tomu brat nadstand.

kjistinka
1. sep 2013

Helou, trosku odveci napisem, ale snad aj to sem patri...
Ja som rodila 6/2012 na antolskej. Co sa tych hyg.veci tyka, to bolo totalne super. Ale pri dalsom mimine budem trvat na samotke, lebo som si odtial doniesla domov okrem drobca aj poporodnu depku... Takze zeny, ak mate problem s tym, ked niekto chrape alebo robi zvuky ako dedulovia v mhd pripadne nonstop telefonuje a foti svoj zazrak, tak nech je to ktorakolvek porodnica, trvajte na samotnej izbe. Na wecko sa da ist aj s otvorenymi dverami, pripadne drobca postrazia sestricky pocas jedla a inych necakanych a neocakavanych zalezitostiach... K

azmuk
1. sep 2013

@matuskova003 Ahoj, ja som bola na nadstandarde. Podla mna je super, ze mas kupelnu na izbe.mala som aj rooming-in, cize babatko od prvej minuty bolo pri mne. Sestricky boli mile. Ja mam dobru skusenost. Mozno to suviselo, s tym, ze bolo malo rodiciek 😉

azmuk
1. sep 2013

@snopkulka Ahoj, ja som mala zaplateny nadstandard, takze ano mala som aj rooming-in. Myslim, ze aj mamicky na obycajnych izbach mali rooming-in. 😉 Vyhoda nadstandardu je hlavne v tom, ze tam mas kupelnu aj zachod. Neviem, si predstavit chodit s babatkom vo voziku na chodu na WC 😒

nelllinka68
1. sep 2013

Ja som rodila v ružinove 3.2011mam dobre skúsenosti,babetko vám dajú hneď ako sa osprchujete atď. a pôrod bol bez komplikácií

lu111
1. sep 2013

mozno to tu niekde je, ale neviete mi poradit, ked chcem zaplatit epiduralku kde presne v ruzinove mam ist a ake su tam "otvaracie hodiny" - aj na to "zaskolenie" a aj na samotne zaplatenie? velmi pekne dakujem

nelllinka68
1. sep 2013

@lu111 na zaplatenie ideš cez polikliniku ,tam po ľavej strane je pokladna tam sa platí všetko.

matuskova003
1. sep 2013

@azmuk tak snad budem mat aj ja štastie na ten nadštandard. pri prvom chlapčekovi som si skusila standard aa...nebolo to dobre .. ako fajn to bolo na gynekologii ked sme boli po termíne, čas siel rychlelšie a kecal isme, ale na novorodeneckom po porode to už nieje moc nutne vykecavat sa . skor mi šlo o to medzi mnou a malinkym a boli sme 3 , rušili sme sa , jedna zacala dost drzo kecat že prečo sa vykecavame ( A to sme naozaj šuškali večer ale nevedeli sme spat ) potom ona volala s mužom na plnu izbu pozobudzala nam deti ... neviem no 🙂 🙂 preto nadstandard 🙂
a možem sa opytat kolko ta to stalo na noc ? 🙂

nikitka444
1. sep 2013

@lu111 cez centrálny príjem dole na lávo,ale zober si zo sebou aj potvrdenie a pouceni

lu111
2. sep 2013

@nikitka444 dakujem pekne a nahodou neviete kedy maju ordinacne hodiny na tom zaskolovani/pouceni o epiduralke a presne kde toto je? dik 🙂

nikitka444
2. sep 2013

Fuuuha,nepamätám si,myslim štvrtok alebo utorok?uz neviem,ale je to na prízemí,ja som išla ako su tie obchody,tak tam bol vchod,a viem ze vnútri po ľavej strane su dvere,je tam napísané poučenie..nás zaucila priamo v ambulancii..

nikitka444
2. sep 2013

@lu111 ked tam ideš rodiť,to ti bude vediet povedat tv Gynekolog

mon84
2. sep 2013

@lu111 poucenie o epiduralke bude najblizsie v pondelok 9.9. o 13.00 v kniznici KAIM - to maju aktualne vypisane na dverach ambulancie KAIM, co robi to poucenie. Ta kniznica by mala byt vraj v nemocnicnej casti na 1.poschodi

vierkac
3. sep 2013

chcem sa podelit o skusenost z pred necelych 2 tyzdnov.
nemala som velke ocakavania, mozno preto som bola nadmieru spokojna. ako prvorodicka som mala EPI, co bolo v istej faze sice prijemne, ale uplne mi to utlmilo kontrakcie, takze sa vsetko natiahlo na vyse 8 hodin. to ze sa maly blokol a nechcel zostupovat je ina piesen, ale nakoniec siel prirodzene, hoci riadne dotrhana. prestriedali sa pri mne 3 doktori, dvaja ma prisli na druhy den pozriet ako sa mam. nemala som nikoho zaplateneho.
chcela som nadstandard, ale bol obsadeny, takze ked som prezila prvy tazky den, uz sa mi nechcelo stahovat. a podla mna je fajn poradit sa s mamickami naokolo. sestricky boli velmi ochotne, ale neskutocne sa namakaju, clovek nemoze ocakavat, ze ked nieco chce, v tom momente dobehnu. takze sa chcem len a len podakovat.

any395
3. sep 2013

TEHUĽKY Z BA a okolia, rada sa opäť s vami stretnem 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...
... ešte dodám, že bude možnosť prípravy - s témou Všetko o pôrode, či súkromného poradenstva... (prosím kontaktovať vopred) 0907025298 PA s licenciou od r.2004

maminab
3. sep 2013

@vierkac gratulujem! 🙂 prajeme veľa zdravia 🙂 Ďakujeme za skusenosti. Ked budem mať po tom, určite sa podelím aj ja 😉

romy31
3. sep 2013

Ahojte,máte niekto skúsenosť s dr. kozelkovou?

lindarty
3. sep 2013

@romy31 u Dr. Kozolkovej som rodila v 2011

romy31
3. sep 2013

@lindarty teda áno dr. Kozolkovú som myslela. Mne ju odporučila moja gynekologička, ale vôbec túto dr nepoznám. Môžeš mi o nej napísať niečo bližšie? Kľudne aj IP

katussska24
4. sep 2013

@romy31 olala, tak to sa priprav na "svojrazny" pristup....myslim, ze kazdy, kto ju pozna vie o com hovorim. 😀 😀 😀 ja som sa jej "bala", aj ked som ju videla vykuknut z dveri pomaly (nie je to moja doktorka)...no osud chcel, ze bola pri mojom porode aj ona a aj napriek tragikomickym zazitkom (jej slovnik a komunikacia...) musim konstatovat, ze je to ozaj PANI doktorka a vie co robi ! pomohla mne aj mojej malickej... tak sa jej neboj a nedaj na reci niektorych citlivejsich povah 😉

katussska24
4. sep 2013

Ludia...ja fakt neviem co ste so sestrickami z Ruzinova zazili, ja som rodila v decembri 2012 a nemozem povedat kriveho slova, mile, komunikativne, ochotne....a nezavidim im tie noci, lietali z izby na izbu a pomahali babatkam a mamickam non stop. Ja som tu tiez citala velke kritiky(cakala som horor), takze som bola milo prekvapena.

romy31
4. sep 2013

@katussska24 ďakujem za info 🙂 aspoň viem do čoho idem, tak sa na ňu psychicky pripravím a hádam to bude v pohode 😅

tinushka13
4. sep 2013

Kočky čo sa chystáte rodiť v Ružinove, držím palčeky 😀 ja som tam bolanedávno za sesterkou tak sa mi to celé všetko akosi pripomenulo až mi smutno prišlo, že už mám po tom 😀 😀 No v každom prípade, na nadštandard nespomínam najlepšie. Sestričky boli neochotné. celý boží deň neprišla ani jedna..keď som zvonila nikto nič. Po cisárskom som sa musela sama ako tak dotrepať k ich pultíku, a to som mala celkom poslednú izbu. Spolubývajúca bola síce po prirodzenom pôrode ale pani Dr. Kozelková ju tak doriadila, že sa nevedela postaviť pomaly dlhšie než ja ☹ . Nakoniec som sa presťahovala na štandard. Sestričky sú tam božské. stále nápomocné, usmievavé, ochotné. To sa nedá porovnať. Kašľať na to , že WC je na chodbe, no radšej mať poruke tie sestričky.
Osobne som rodila u Dr. Orosa. Aj keď môj pôrod trval 27 hodín, zažila som tam veru asi všetkých pôrodníkov 😀 😀 😀 držte sa kočky.

tinushka13
4. sep 2013

@romy31 Po tom čo mi hovorila spolubývajúca.. tak sa priprav 😅

vavrenka
4. sep 2013

@azmuk ahojcek, tebe maleho nevzali hned po porode? nechali ti ho pri sebe pocas tych dvoch hodin, co sa musia lezat na por. sale?

vavrenka
4. sep 2013

kocky, co ste nedavno rodili v ruzinove - nechali vam deticky hend po porode, alebo ich dali na tie 2 hodiny do inkubatora? ja by som maleho chcela mat pri sebe hned..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre