Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

syslica
29. máj 2013

@putney Ešte mi napadla jedna otázočka, na teba a všetky maminy, ktoré boli teraz v ružinovskej pôrodnici: Majú izby na 9. poschodí tiež prístup na balkón (štandard aj nadštandard) ako tie na 10.? A sú na balkónoch naťahané šnúry na sušenie bielizne? Môže sa to zdať úsmevné, ale práve sa balím a rozmýšľam, či si vziať aj štipce na bielizeň. 😉

ludmila14
29. máj 2013

Fuuha. Ja som rodila v zime, ani ma nenapadlo ist na balkon ...

tara2
29. máj 2013

@syslica - pristup na balkon je z kazdeho oddelenia a co sa tyka snur, to netusim ci su tam natahane. Na nasom oddeleni (par poschodi nizsie) sme nemali

ganesh
29. máj 2013

@myryjam tak to si ma aspon utvrdila v tom,ze epi nie...lebo bola sa na pouceni...mi doktor doporucil. tak som teda isla...

ronny123
29. máj 2013

su tam natiahnute snury,ale su osr.. od holubov,takze je zbytocne brat stipce,jedine zeby si si ich umyla 🙂 dufam,ze tam budete mat lepsie stastie na porodnikov jak ja,jedna mi tlacila na brucho az tak,ze som mala podliatiny,potom jej doktor povedal,ze to tak nemoze lebo mi roztrhne maternicu...mohol si to vsimnut skor,nie po 5 minutach..ako som sa neskor dozvedela tato metoda by sa nemala praktizovat,lebo mohli ublizit aj mne aj malemu...ale sestricky su velmi mile na novorodeneckom...ale druhe babo by som sem urcite rodit nesla...

myryjam
29. máj 2013

@kejkej Súhlasím, MUDr. Divéky je skúsený, ľudský, odborník, aj ja som u neho vo februári rodila, mala som ho zazmluvneného a neľutujem.

silviami
30. máj 2013

Ahojte, viete mi niekto poradiť, keď mám žiadanku na ctg do Ružinova v utorok na budúci týždeň, kedy a kam mám ísť? Ďakujem.

barchee
2. jún 2013

baby ako je to prosím vás s predčasne narodenými bábätkami v ružinove? prvého syna som rodila na antolskej. Majú aj v ružinove oddelenie patologockých novorodencov? alebo sa predčasniatka odväzú na antolskú alebo kramáre? A neviete mi náhodou poradiť, ak budem chodiť na poradne do ružinova, môžem potom rodiť napríklad na antolskej? 😕

dejna20
2. jún 2013

baby ja sa chcem spytat, ak teoreticky porodim v pondelok, tak nas pustia vo stvrtok, ci az v piatok? a o kolkej sa prepusta? priebezne, ci maju na to nej. cas? dik

margarita
3. jún 2013

@barchee
mala by si na poradne chodit tam, kde chces rodit. ako je to s patolog.novorodencami, netusim....

@dejna20
teoreticky 😉 pustaju 4.den po porode, ale napr. ja som prve porodila az poobede (12.30 😀 ), a sestricky mi vraveli, ze to sa este nepocita - druhe uz doobeda, takze hned den porodu sa pocital ako prvy den 😀 zvlastne, ale co uz.
babo moze dostat silnu zltacku, a ostanes tam aj vyse tyzdna... 😔
prepusta sa veeeelmi priebezne, ja som oba razy sedela zbalena od rana, ale prepustili nas az poobede, tak okolo 14.00. zalezi, kolko bude porodov, prepustenych, ci bude vtedy vikend, tyzden - tazko takto vseobecne povedat.

katkavg
3. jún 2013

Žienky aj ja by som mala jednu otázočku, prepichuju ušká dievčatkám v ružinove, resp. ako to funguje?

magimary
3. jún 2013

@barchee záleží, ako "veľmi predčasne" sa miminko narodí, pretože vyslovene patologických novorodencov v Ružinove nemajú, narodené detičky s určitým handicapom či postihom prevážajú na Kramáre a predčasniatka zase na Antolskú
a treba chodiť do poradne vždy tam, kde budeš rodiť (teda ten posledný mesiac sa myslí)

@dejna20 babatka sa prepúšťajú po 96hodinách od narodenia (AK sa nevyskytnú komplikácie, ak babatko aspoň pár gramov pribralo, ak pekne papá), v praxi to znamená to, čo napísala aj @margarita : ak sa babatko narodí do 12tej, tak sa tento deň ráta ako deň prvý, ak sa narodí až po obede (po dvanástej), tak sa tento deň ráta, ako deň Nula, nultý 😉
ja som rodila s kamarátkou v utorok, s tým že ona porodila o 8ej a ja o tretej, ona išla domov v piatok a ja v sobotu 🙂
prepúšťajú kedykoľvek 😉

@katkavg čo viem, tak neprepichujú 😉

ganesh
3. jún 2013

Ahojte dievcata, prosim vas, mala niektora z vas zazmluvneneho Dr. Papcuna Milana ? Boli ste spokojne?

barchee
3. jún 2013

@magimary mne sa prvý syn narodil v 35tt, tak som pripravená na to, že aj tento druhý môže ísť niečo okolo tohto týždňa, ale samozrejme dúfam, že tam bude čo najdlhšie 😉 ale keby náhodou tak chcem radšej rodiť tam, kde budem môcť byť pri ňom...nie že ja budem v ružinove a on na antolskej... 😅

barchee
11. jún 2013

@magimary tak som sa bavila s našou pediatričkou, ona robí v ružinovkej nemocnici a mi vravela, že ak sa bábo narodí v ukončenom 34 tt a váha bude minimálne 1900g, tak si to tam nechajú, ale ak by išlo o pôrod ešte predčasnejší, tak rovno na Antolskú treba ísť.

lulubi
11. jún 2013

na Antolskej je pericentrum- to znamená, že maju najlepšie podmienky, možnosti, personál na to, aby babo sa malo čo najlepšie, ak sa narodí pred ukon. 34 tt. Ak sa narodí po ukon. 34tt a aspoň 1900 g, síce si ho v ružinove nechajú, ale i tak podmienky majú na Antolskej najlepšie, čiže personál vie lepšie, čo robiť a čo podať. Naozaj sú tam rozdiely, švagriná je vo fachu a dosť mi o tom rozpráva. Je lepšie, ak sa predčasne babo narodi na Antolskej a nie inde, prenos predsa len oddiali lepšejšiu starostlivosť.

dejna20
12. jún 2013

baby rodite? 🙂
babatko vam daju po porode v perinke alebo aj hole?

enynka30
12. jún 2013

@dejna20 mne ho dali po porode na chvilku uz vyumyvaneho, obleceneho a v perinke 😉 asi ako sa dohodnes a aky personal tam bude akurat

dejna20
12. jún 2013

@enynka30 a to na prednaske sestra tvrdila, ze ich uz nekupu len utieraju 😠

enynka30
12. jún 2013

@dejna20 no ja som napisala svoju skusenost, a moja skusenost bola pred 5 rokmi 😀 takze kludne to mozu robit inak 😉

margarita
12. jún 2013

@dejna20
mne pred rokom polozili este krvaveho 😀 zabaleneho len do takej plienky, na par minut - neviem presne kolko, potom neskor ho vzali, ocistili, osusili a zabalenho v perinke som ho tak mala na sebe asi 2 hodiny, kym ma zo salu previezli na izbu...

siska53
12. jún 2013

@syslica asi si uz porodila, ale.. Si tam chcela daco prat? Najlepsie je mat tie ich erarne kosele, aspon si svoje clovek nezakrvavi a ostatne prat netreba- gatky sietove vyhodis a ak by si silou- mocou chcela vlastne oblecko pre babo ( neviem, ci sa da, nakolko oni obliekaju deticky, resp. daju ciste a vlastne treba az na cestu domov), tak radsej nech ti to vezmu domov a operu, netrap sa tam s pranim.

magimary
12. jún 2013

@dejna20 ani môj ROZHODNE nebol okupkaný-bol nádherne voňavý od plodovej vody 😵 a s krvavým fliačkom vo vláskoch, ktorý voňal po plodovke najviac... kúpu až po 48hodinách 😉
teda pred 2mesiacmi to tak ISTE bolo 😎 😉 🙂

ale prvých mi tam hneď po pôrode okúpali-8rokov dozadu 😝
ich som nikdy necítila po plodovke, až teraz rvýkrát 😵

magimary
12. jún 2013

až teraz malého 😅
som to napísala, akoby moji starší synovia až teraz voňali plodovou vodou 😅

kivinka
12. jún 2013

@dejna20 mne dali hneď po pôrode holé bábo na brucho. potom utreli a zabalili a tak bol s nami tie prvé dve hoďky.. tak to bolo pred necelými 2mesiacmi

dejna20
12. jún 2013

@enynka30 aha som si nekukla, kolko rokov ma tvoje dietatko 🙂

@margarita
@magimary
no esteze tak 🙂 ako nemusia mi ho dat aj s kusom placenty na hlave 😀 ale zase take male bubulatko, nemusia hned po narodeni deratizovat : 😉

dejna20
12. jún 2013

@kivinka a mala si porodny plan, ci len tak sami od seba ti ho dali holeho.
@magimary
@margarita

magimary
12. jún 2013

@dejna20 moja skúsenosť je, že sa stačí s lekárom dohodnúť 😉
ja som nemala PP

dejna20
12. jún 2013

@magimary no si chcem zazmluvnit mojho, tak by nemal byt problem, on je zlaty.

magimary
12. jún 2013

@dejna20 koho máš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre