Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

cucuriedka
27. dec 2010

@tilly ahoj, a u koho si rodila? bo ja som si tiez zazmluvnila dokyho i ked zacinam vnutorne pochybovat ci vlastne treba..

maggie2
27. dec 2010

@cucuriedka treba, aby páni doktori si držali životný štandard na ktorý si potrpia 😉

katarina_k11
27. dec 2010

@tilly Ach jaj, a to som dufala, ze to bude na druhy krat lepsie...

santana
27. dec 2010

@shakes @katarina_k11 v ruzinove veru nedostanete epi ak bol pred tym cisarsky, ja som isla pred porodom ze si tu epi vybavim, keby nahodou trvali na prirodzenom porode a tam mi dr. povedala to co napisala @aktak Neviem ako je to v inych nemocniciach.

@cucuriedka ja som pri prvom porode nemala nikoho zazmluvneneho a bola som maximalne spokojna. tento porod som mala zazmluvneneho dr. a bola som spokojna este viac...

tilly
27. dec 2010

@katarina_k11 ja som myslela, ze mi automaticky urobia cisarak, ale nie, aj mi jazvu merali... treba sa stale stazovat, ze ta jazva reze, pali, stipe a mas v nej pocit pnutia, ale nevies presne ten pocit opisat.... ale stale sa stazuj... oni by ti mali uzv zmerat jazvu, ale napr. mne to neslo...

ja som prvy krat rodila este u kocha a nebola som moc spokojna... az kym som neprisla do ruzinova... 😠 akoze nebe a dudy... a to bol koch hrozny... mozno som rozmaznana...

sirinka
28. dec 2010

ja som mala druhy porod ukonceny tiez cisarskym rezom...
myslela som si, ze teraz to bude automaticky zase CR, ale moj dr. sa vyjadril, ze ak bude vsetko v poriadku, je to zbytocne.
porod bez epiduralu som zazit nikdy nechcela, ale pri prvom mi nezabral, takze viem co ma asi caka, aj ked ten bol vcelku rychly, ale ked to mam porovnat so stavom po CR, tak budem radsej, ked to pojde vaginalne aj bez epiduralu.
a po cisarskom rodit s epiduralom moze byt vcelku nebezpecne, ohrozi sa matka aj dieta, pretoze nebude citit, ci sa nieco deje. a v ruzinove asi dobre vedia, preco ho nechcu po CR pichat...

k hrubke jazvy, ked som sa pytala, ci mi bude merat, tak udajne presne sa to zmerat aj tak nikdy neda, doktori si radsej kryju potom chrbat a napisu do spravy, ze jazva je prilis tenka a odporucia CR

takze ak sa bojite rodit vaginalne, nic ine vam naozaj neostava, iba najst niekoho, kto vam to urobi bez problemov, resp. tvrdit, ze citite velke bolesti a hotovo....riskovat nikto nebude....

pegas174
28. dec 2010

@boise diky za rady

boise
28. dec 2010

@pegas174 nie je zac, ak by ta este nieco napadlo, kludne napis IP 😉

katarina_k11
28. dec 2010

No, dnes som bola v Ruzinove na pohovor na anesteziologii - lekarka rovno povedala, ze rodit s prirodzene s EPI je dost riskantne, ale potvrdenie k porodu na EPI mi dala. Zial, pani doktorka sa mi zatial k tomu nevyjadrila, tak uvidim. Ja by som radsej rodila prirodzene, ale obavam sa, aby to neskoncilo ako pri Adamkovi..., po porode som mala depky este pol roka. ☹ Este ma nieco napadlo - dievcata, ktore chcete rodit s EPI v Ruzinove a mate termin porodu az v roku 2011 - od 1.1. bude EPI v Ruzinove za 150 EUR. Do konca roka 2010 este za 106 EUR - dnes som tam stretla dve dievcence, ktore si dopredu platili EPI a boli v 20-tom tyzdni.🙂)))

sakura
28. dec 2010

@katarina_k11
ahoj. A prečo je to riskantné? Aj ja by som tak chcela rodiť. Chystám sa tiež do Ružinova ale až v marci 🙂
No pekne, pekne.....Už sa zdražieva všade 😲

katarina_k11
28. dec 2010

Ja som to pochopila tak, ze je problem odhadnut co robi jazva po sekcii, pri EPI je utlmene vnimanie bolesti, tak asi tazko si schopna povedat ci Ta to boli... i ked ja mam byvalu spoluziacku z gymnazia, ktora je anesteziologicka t.c. na materskej a ked som sa jej na to pytala, povedala, ze nevidi v tom taky problem, ked je rodiaca mamicka pocas prvej doby porodnej neustale monitorovana... Trosku si myslim, ze to zavisi aj od lekara aky je opatrny - logicky pripustam, ze je to vacsie riziko, ze neodhadnu hroziace prasknutie maternice...

shakes
28. dec 2010

katarina_k11 Ahoj neviem či som správne pochopila ale teda ti epidural dajú? To vlastne na kom záleží či ti ju pichnú? Na pôrodníkovi alebo na anesteziologičke? A koho budeš mať zazmluvneného ked sa môžem opýtať? Prosím ťa daj mi vedieť ako si dopadla lebo stále nad tým premýšľam neviem si predstaviť pôrod bez toho. Mám normálne pocit bezmocnosti. Držím palčeky aby ti to dali a mala si bezbolestný a rýchly pôrod a boli ste v poriadku.

sakura
29. dec 2010

@katarina_k11
aha. No ale keď som prvorodička tak by s tým nemal byť problém,že?

katarina_k11
29. dec 2010

@sakura To sa tykalo konkretne pripadu, kedy mamicka po prvom cisarskom chce rodit prirodzene s epiduralom. Myslim, ze u prvorodiciek by nemal byt problem, i ked anesteziologicka nam povedala aj nejake dalsie dovody, pre ktore epidural nie je mozne podat - problemy so zrazanlivostou krvi a pod.

katarina_k11
29. dec 2010

@shakes Este vlastne neviem, zalezi to na porodnikovi. Napisem po dalsej poradni. Zazmluvnit si idem Dr. Otapkovu - anesteziologicka ju chvalila, ze ona si velmi dava pozor na svoje pacientky, takze jej rozhodnutie bude urcite velmi zodpovedne zvazene.🙂 Ja som na nu pocula, len same pozitivne hodnotenia a odporucania, za tie dve poradne, ktore som s nou zatial absolvovala sa mi zda byt velmi prijemna a zodpovedna.

sakura
29. dec 2010

@katarina_k11
no tak našťastie ja také problémy nemám a aj uspávaná som bola ale 6 krát tak dúfam že mi ju pichnú 😵

panki
29. dec 2010

@katarina_k11 výborný výber pôrodníčky....budeš 100% spokojná...rodila som u nej pre pár mesiacmi a keby som mala znovu tak určite u nej 😉

sirinka
29. dec 2010

inac 150 eur za epidural uz je teda riadna palba... 😖

lucia1181
29. dec 2010

ja som mala prvy porod cisarskym rezom,druhy som chcela klasicky,ale tiez mi bolo povedane,ze do 5 rokov od prveho sicarskeho mi epidural v ruzinove nepodaju.keby som rodila 5 rokov od prveho,tak vraj uz v tom nevidia problem.nakoniec mi aj tak odporucili aj druhy porod cisarskym a tak aj bolo.teraz koncom maja,alebo zaciatkom juna 2011 ma caka treti cisarsky rez...tento uz bude planovany a zaujima ma ci sa aj pri planovanom cisarskom reze plati za epiduralku,ci spinalku tych 150 eur,pretoze pri prvych dvoch som neplatila nic.lenze to bolo uz davno,v roku 2001 a 2004 a od vtedy sa toho velmi vela zmenilo.baby a neviete niektora ci sa pri plan.cisar.reze nastupuje do nemocnici uz skor,alebo sa da dohodnut,ze pojdem na prijem az v den porodu......

sirinka
29. dec 2010

@lucia1181 nie, pri CR sa neplati nic navyse.

lucia1181
29. dec 2010

@sirinka dakujem za odpoved,aspon,ze tak,lebo za zazmluvnenie mojho lekara zo sukromneho centra budem platit 580 eur,tak este keby sa platilo za epidural uz by to bolo naozaj dost za jeden porod

sirinka
29. dec 2010

@lucia1181 a ked este nadstandart k tomu zaratas, tak aj sporit hadam treba 😝

jaavaa
29. dec 2010

@lucia1181 fuuha 580 euro? tak to je uz riadne vela...si neuvazovala nad nejakym inym doktorom? Lebo v Ružinove je dost vela dobrych doktorov a o polovicu menej by si platila..

lucia1181
29. dec 2010

@jaavaa no to je,aj podla mna.ja chodim do sukromneho centra v bratislave a tam mam teda aj svojho lekara...Mudr Janek...no a ked sa stara o mna od zaciatku,tak by som ho chcela uz aj pri porode.predtym som mala Mudr.Divekyho tiez z toho isteho centra a bola som maximalne spokojna,tak snad budem aj teraz ked uz ma to bude stat tolke tie peniaze.Ono sa plati napisem to este v slov.korunach,lebo tak mi to bolo aj povedane....okolo 17 000 sk.10 000 sk ide sukromnemu centru a zvysnych 7000 si deli nemocnica ruzinov a este aj lekar.celkom dobry biznis taky gynekolog 😀.no a veru,este ked priratam nadstandart,tato pri porode,tak to bude pekna vysledna suma za jeden porod

jaavaa
29. dec 2010

@lucia1181 no veru pekne zdierane, hlavne pre tie sukromne centra..ja som tiez ako som zostala tehotna uvazovala nad sukromnym centrom a nejakym doktorom tam..ale nakoniec ked nema clovek komplikacie pocas tehotenstva..tak v podstate peniaze dostanu za nic..tak nakoniec som chodila do Ruzinova do poradne .. porod sa uz pomaly stava luxusom

sirinka
29. dec 2010

@lucia1181
@jaavaa ja mam tiez sukromneho dr. a platim si kazdu poradnu ale za porod iba tych 7000sk....

santana
29. dec 2010

@lucia1181 ja som rodila pred tyzdnom, mala som planovany cisarsky a isla som do nemocnice 1 den vopred. To ta vysetria - krv, sono, monitor.... vecer dostanes nejake cipky a tabletky a od polnoci nesmies jest a pit. ked mas planovany cisarsky, tak ta zaradia pravdepodobne hned rano, takze sa zobudis a chystas na salu 😉
Za spinalku sa nic neplati.

dany03
29. dec 2010

ahojte maminky, caka ma druhy porod a oddnes od 03:50 hod. predychavam kontrakcie cca kazdych 20 minut... za poslednu hodku sa ale intervaly skracuju a kontry chodia kazdych cca 10 minut, su sice silne ale velmi kratucke - max. do 20 sekund... tak vyckavam ako sa to vyvinie a ci poficime do Ruzinova na centralny prijem este pripadne dnes v noci 😖 zajtra by som mala ist znova do poradne v Ruzinove, ale ktovie co sa do rana udeje... co ma mrzi je to, ze sme zajtra mali s muzom v plane ist zaplatit do pokladne jeho pritomnost pri porode, ale kedze kontrakcie uz mam, obavam sa ze to mozno ani nestihneme a bez zaplatenia ho nepustia ku mne k porodu 😢 neviem ako postupovat, myslite ze prislubom o dodatocnom zaplateni ich neukecame? to by ma mrzelo keby o to prisiel, ked pri prvom synovi bol... a vobec neviem ako a kde tam funguje ta pokladna, ale predpokladam, ze nonstop asi nebude, takze bud sa nad nami zlutuju, alebo budeme mat smolu a jednoducho ho ku mne nepustia... ☹ idem rodit na blint, bez zazmluvnenia urciteho gynekologa, tak by ma potesilo keby bol pri mne aspon tatik 😅

lucia1181
29. dec 2010

@jaavaa no ja praveze som od zaciatku na rizikovom a na pn,mala som uz potrat a predtym 2 cisarske rezy,takze ma hned beru za rizikovu a budem na pn az do konca tehotenstva.ako inac ziadne problemy nemam teraz,az na tvrdnutie bruska,ale to ma obcas asi kazda tehulka 🙂.pan doktor sa vyjadril,ze mam tuhsiu maternicu,dal mi magnezium a nejaky caj,vraj to pomoze 🙂.
@sirinka vidis ako to je rozdielne,no co uz narobime ☹
@santana a kolko dni pred terminom ti robili ten planovany cisarsky rez?mne povedal doktor,ze mozno aj 10-14 dni pred riadnym terminom sa to urobi.juuuj takze den pred terminom sa prijima...no to bude,ja som sa tam isla zblaznit aj tie 4 dni co som tam bola po porode 😀.ale tak vydrzim,co by sme pre tie svoje babenka neurobili,ze?akurat sa desim tej spinalky,pri malej som si necitila nohy este asi 4 hodiny po porode,ale pri malom uz som citila brucho hned pri prevoze na ARO.este som nadavala tomu chalanovi co ma prevazal,lebo kazdy hrbolcek bol pre mna utrpenie,vsetko som uz citila.ale to bola moja vina,anesteziologicke som povedala nech mi da mensiu davku,lebo,ze to bol hrozny pocit necitit si nohy tak dlho.

sirinka
29. dec 2010

@dany03 uf, no ja by som asi do rana necakala... 😅
neviem, ci jedna s pokladni v ruzinove nefunguje nonstop, ale neviem, ci sa tak da vybavit pritomnost otecka pri porode....inac netusim, ci otecka pustia k porodu iba s prislubom....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre