Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

renia
14. mar 2010

Terezka?ja som pred rokom rodila u vas s epyduralkou.ale pychli mi ju rano o 4tej,potom tusim o hod a pol,a potom este raz-ale ta uz mi vobec nezabrala.porodila som az 8:22.co myslis,preco to tak je?asi mi ju skoro pychli?lebo od 4tej,ako mi ju pychli mi bolo paradne.ale iba do 7.a porodila som 8.22.porod som mala hrozny-pre mna.a nocnu mala taka mila mlada hnedovlasa,aj v tvari taka sneda doktorka-nevies jej meno?by som si ju v buducnosti zaplatila.rano sa menili smeny,a taky mlady doktor uz nebol na mna velmi mily...

mon84
15. mar 2010

Ahojte, ja by som mala otazocku, ze v akej polohe sa rodi v ruzinove? Mam totiz panicky strach z toho, ze by som mala rodit v uplnom leze... Da sa tam rodit v takom polosede? Alebo v akej polohe vlastne???

zuzka1008
15. mar 2010

ahojky, nemate niektora dake info, alebo skusenosti s rodenim v Ružinove?
neviem čo je lepšie, ružinov alebo kramare 😒

nikollette
15. mar 2010

Mon, jasné že sa dá rodiť v pololeže...
ani ja som nerdila v lahu.. si to neviem predstaviť 😅
Som mala úplne vydvihnutú vrchnú časť tela, ešte aj hlavu mi priatel držal, aby som ju mala čo najvyššie.

Zuzka, ja osobné skúsenosti nemám. Len co som čítala. A určite by som volila ružinov 😉

sendy1981
15. mar 2010

Ahojte baby,chcem sa vas spytat,som so Samorina,a asi pojdem rodit do Ruzinova.je pravda,ze vraj posledny mesiac treba chodit pravidelne,tam kde budem rodit?Aj ked nebudem mat zazmluvneneho lekara?A moze sa stat,ze ma kvoli nedostatku miesta,odmietnu ?dakujem pekne za info

iwet001
15. mar 2010

Sendy, ak chces rodit v Ruzinove, od 36.tt by si tam mala chodit do poradne. Ale to ti urcite povie aj tvoj gynekolog. A urcite ta tam potom neodmietnu 🙂

sunny323
16. mar 2010

Ahojte babulky, neviete ci uz tikuska neporodila? Tereska moja, ty si ju nahodou nestretla?

lila25
16. mar 2010

ahojte, ja som rodila v Ruzinove pred tyzdnom a chcem sa podelit s pozitivnymi skusenstami. so vsetkym som bola maximalne spokojna - s pristupom doktora, sestrier, ci uz pri porode alebo na novorodeneckom. bola som na nadstandarde - hoci prvy den na standarde, ale ani to nie je podla mna taka tragedia. zvlast si treba uvedomit ze sme tam len na par dni a to sa da vydrzat 🙂 samozrejme, vsade sa najdu nejake negativa a nejake osoby s ktorymi si mozno uplne nesadnete, ale tak je to vsade takze by som v tom nevidela taky velky problem. ak by niektora potrebovala poradit tak rada pomozem , aspon na zaklade svojich skusenosti 🙂

simonka11
16. mar 2010

sendy 1981 -
napriklad ja som mala zazmluvneneho lekara , ktora robi porodnika v ruzinovskej nemocnici , a chodila som az od zaciatku tehotenstva až do porodu k nemu do jeho ambulancie do poradne....ja som vobec nechodilla na poradnu tam do nemocnice,,...cize to zavisi od tvojho porodnika , ktoreho mas zazmluvneneho , že kam ti on povie ze mas chodit....
a poviem ti je to ovela lepsie , lebo on mi robil pokazdom monitor - ozvy srdiecka babatka a to trvalo vzdy okolo 30 minut a vysetril ma , urobil ultrazvuk a prietoky .....a neodbyl ma len rychlou kontrolou ako to robia v nemocnici na poradni , kde caka milion mamiciek........

member
16. mar 2010

ahoj Teress, keby si mala cas mohla by si mi prosim odpovedat ako to je vo vasej porodnici s pritomnostou medikov pri porode ? Moze rodicka odmietnut ich pritomnost alebo to musi strpiet ? 😒 Tak isto ako to je s vizitami ? Robia sa dajake velke vizity kde mamicke viaceri lekari kontroluju hojenie priamo na izbe? Alebo sa robia kontroly jednotlivo v ambulanciach aby sa zachovala intimita. A taktiez su i tu pritomni medici ? Mozem odmietnut ich pritomnost na vizite? Dakujem

sendy1981
17. mar 2010

Ahoj Simonka,ja zazmluvneneho lekara
nebudem mat,mne totizto robi poradnu moj lekar u nas v Samorine.som s nim velmi spokojna,je ako aj porodnik,len uz velmi nechce rodit,ma ine veci .Inak by som rodila u neho.Prietoky,vsetky vystrenia,ultrz,monitor ma priamo v ambulancii,takze v pohode.Ja len kvoli tomu som sa pytala,ci sa nemoze stat ze ma nezoberu do Ruzinova,nakolko maju toho vela,kamoska rodila tam pred mesiacom,a ona mi hovorila,ze tam prave bola s nou nejaka rodiaca mamina,a ze ju navigovali na kramare,a to by som nerada.tak hadam,to tam nie je az take zlee.zazlmuvnit si lekara,sa mi zda zbytocne,verim tomu ze tam su vsetci odbornici,a ked je problem,musia ho riesit i tak.a nato ze ked tam mam prist par krat,tak duplom.ale je to kazdeho vec..inak dakujem za odpovede.pekny dnik.ved u vidime co mi povie lekar

iwet001
17. mar 2010

Sendy, ak si nechces zazmluvnit lekara, myslim, ze by si mala chodit tie posledne tyzdne do poradne do toho Ruzinova. Poradne pre mamicky, ktore idu bez zmluvneho porodnika su tusim kazdy stvrtok. A kto je tvoj doktor v Samorine?

sedula1
17. mar 2010

Sendy, aj ja si myslim, ze ked nebudes mat priameho zazmluvneneho dr., tak ak si chces byt ista, ze ta zoberu, chodievaj posledny mesiac do Ruzinova, kazdy stvrtok v poliklinickej casti od 8.00- tusim do 11.00, najlepsie ist rano, je tam strasne vela ludi.. treba doniest moc. Ono je strasny naval, niekedy narazovy a ked povies na prijme, ze si tam nikdy nebola, moze sa ti stat, ze ta odposlu aj na Kramare, kde nebude v tom case tolko rodiciek. Ale ked budes mat za sebou mesiac poradni v Ruzinove, alebo dohodnuteho lekara, tak sa ti to isto nestane 🙂

Baby, neviete co je s Tikuskou??? Kazdy den sledujem, ci uz nedala o sebe vediet, lebo od minuleho tyzdna stvrtku je v nemocke, tak snad uz ma meleho pri sebe 🙂

jaja25
17. mar 2010

Member- ak môžem odpovedať namiesto Teresse tak z mojich skúseností sa medici nedajú odmietnuť. Samozrejme že môžeš mať podmienku že budú len dvaja. Ale si vo fakultnej nemocnici a medici sa tiež musia učiť... Ja keď som rodila prvého syna boli tam kočky čo sa učili za pôrodné asistentky a prišli sa ma spýtať či by mohli byť pri pôrode. Ja som súhlasila, ale poviem ti že ani neviem či tam boli, lebo počas pôrodu som okrem lekára a seba asi nevnímala nikoho. Keby mi tam prišlo 10 medikov tak by mi to asi bolo v tom momente jedno- takže toť moja skúsenosť... 😀

mizulienka
17. mar 2010

sendy, ja nemam zazmluvneneho porodnika, chodim do poradne kazdy stvrtok...poradne su v 2 ambulanciach...ambulancia c. 041 a 053.
v 041 robia od 7 - 10 a ta druha je do 12....je pravda, ze je tam vela ludi a niekedy to dlhsie trva, ale ja tam chodim skor rano a uz okolo 9 som vybavena....takze to nie je take strasne...ale odporucam zobrat nieco na jedlo a casopis alebo nieco na citanie 😉

ked prides do tej poliklinickej casti, na recepcii povedz, ze ides do tehotenskej poradne c. d. 041 al to druhe a oni ti daju listocek....aj ked musim povedat, ze do 041 beru podla poradia, kto kedy prisiel, takze ak sa rozhodnes, ze pojdes tam, spytaj sa, kto bol posledny, aby si vedela poradie... v tej druhej poradni tusim idu podla cisel...

tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

cheerlady
17. mar 2010

sedy ja pojdem tiez rodit do ruzinova,ale nechodim na poradne tam,pretoze moj gynekolog pracuje pre ruzinov,ale ambulanciu ma inde a tym padom mi povedal,ze sa nemusim trepat kazdy tyzden az do ruzinova,ale bude stacit,ked budem nadalej chodit k nemu a do ruzinova uz len ked to pride 😉 takze ak mas lekara ako ja,ktory pracuje pre ruzinov,tak je to ok,ale ak nie,tak urcite by si mala chodit do poradni do ruzinova.

member
17. mar 2010

jaja25, dakujem za reakciu, to si ma prilis nepotesila s tym, ze sa nedaju medici odmietnut pri porode. Moj nazor je, ze kazdy pacient ma pravo na zachovanie diskretnosti a dostojnosti. Je mi samozrejme jasne, ze ti medici sa niekde ucit musia, a ak by to so mnou najprv prediskutovali, tak by som mozno suhlasila s jednym - dvomi medikmi, ale aby sa mi tam z nicoho nic dovalilo 10 mojich rovesnikov a pozerali mi medzi nohy, tak to by ma dost nastvalo. Niesom predsa ziadny kus masa vo vyklade , aby ma niekto ocumoval a este k tomu pri takej intimnej chvili.

sedula1
17. mar 2010

Baby nestraste, to snad nie. Ja som tiez zdravotnik, bola som pri 2-3 porodoch pred par rokmi, zhodou okolonosti v ruzinove, ale to nas tam bolo par sa pozriet a so suhlasom matky!! Takze ja myslim, ze ked odmietnes, alebo budes len suhlasit s dvoma, tak ta musia akceptovat. Viem, ze v tych chvilach ti je asi vsetko jedno, ale tiez by som nebola nadsena z pritomnosti celej triedy.. Ale nemyslim, ze to tak aj dovolia, vsak by tam zavadzali, oni sa striedaju po par medikov. Kamoska mala pred par tyzdnami prave na amb. v ruzinove taku skusenost, ze sa jej spytali, predstavili davaj medici, ci mozu byt pri vysetreni a ona suhlasila.. Takze co ja viem. a neviete ako to je stymi hromadnymi vizitami???

katkav
17. mar 2010

ja so rodila pred takmer 7 mesiacmi a tusim v utorok a vo stvrtok byvala taka velka vizita, ze ich tam bolo hrozne vela, ale viac menej stali vsetci vo dverach, prezeral Ta iba sluzbukonajuci lekar, ktoremu pomahala jedna sestricka, napr. zdvihla paplon alebo tak, ale nie, ze by Ti vsetci kukali do onej, ako sa Ti hoji, to nie. Oni len pocuvali, co sa povedalo.

zuzka1008
17. mar 2010

member:
nam na kurze včera vraveli, že ml. medici, sa daju odmietnuť, ale musi sa to spraviť, hned na prijme ako ťa manžel dovezie (samozrejme ža budu namietať, že sa musie prizerať aby ziskali skusenosti... Ale každa mamina ma pravo odmietnuť, ak jej to nieje prijemne, aby tam s nou bolo dalsich x cudzích ludi)

simonka11
17. mar 2010

Takze vizita v ruzinove ked som tam ja rodila a bola som tam 6dni tak kazdy den bola tak ze prisiel sluzbukonajuci lekar aj so sestrickou prehladol ma a neskor prislo viacej lekarov na vyzitu a to len ten sluzbukonajuci lekar povedal ze pacientka v poriadku , rana pokojna a ze sa dobre hoji cize ma vobec neokukovali vsetci naraz.....

a ja som pri porode mala jednu medicku a poviem Vam ze mi to bolo v tej chvili uplne jedno ani som nevnimala kto tam vsetko je alebo nie je.....

sendy1981
19. mar 2010

Ahoj Iwet,moj lekar je so Samorina,a vola sa Cierny,papa

iwet001
20. mar 2010

Aha, tak toho nepoznam ☹ myslela som ze ci to nahodou nie je Dr. Janek st. No nic, ved on ti urcite povie co s poradnami. Ale ak budes chodit potom do toho Ruzinova, radsej odporucam amb. c 041. S istym doktorom z 053 nemam velmi prijemnu skusenost..

tikuska
20. mar 2010

Ahojte, konečne som si sadla k počítaču. Už to máme za sebou a z hrdosťou oznamujem že dňa 12.3. 2010 sa narodil malý Janko s váhou 3000 g a 48 cm. Všetko sa to udialo o 14: 30 hod. 😀

Všetkým vrele doporučujem pôrod v Ružinove a DR. Divekyho, pôrod bol krásny a pán doktor sa o nás skvele postaral.
Ležala som síce na štandarde pretože tam je neustále plno ale vôbec to nebolo také hrozné. Všetci sa o nás skvele starali.

bibulienka
20. mar 2010

tikuska..gratulujem a nech malinky poslucha...som rada ze si mala super porod...este raz vsetko naj 😵 😵 😵

cheerlady
20. mar 2010

tikuska gratulujem 😵 a ako prebiehal porod,dalo sa to zvladnut?mala si epi?

cherryblossomgirl
20. mar 2010

Tikuska, gratulujem 😵 a som rada, ze mas pozitivne skusenosti s Mudr. Divekym, aj ja som si ho zazmluvnila, zatial som s nim velmi spokojna a dufam, ze budem aj po porode.. hlavne nech je to uz za nami..

simonka11
21. mar 2010

Tikuska gratulujem🙂)))!!!!! Hlavne nech je maly zdravucky...a kojis ho , mas mliecka dost,?

luca223
21. mar 2010

ahoj tikuska, gratulujem ja tiez mam rodit u dr.divekiho cam si ho zazmluvnit a tiez som s nim strasne spokojna a dufam aj pri porode budem spkojna. tak ak sa da popises viac info co a ako ti to prebiehalo? a tiez budem asi na standarde niesom nejaka fajnovka a mylim si ze par dni to tam nejako vydrzim... a ako to bolo s malym mala si ho stale u seba alebo ti ho aj bravali?

tikuska
21. mar 2010

Dakujem za gratulácie,

- EPI som mala a je na nezaplatenie pôrod bol omnoho jednoduchší a nebola som taká unavená ako ostatne mamičky ktoré ju nemali a bolesti si oddýchali. Je to super vec.

- Ja mám mliečka vyše hlavy môžem ho aj rozdávať, mala som ho hned prvý deň. Ostatné baby mali peoblémi s rozbehnutím ale trvalo to tak tri štyri dni, treba len bábo stále prikladať a na to mličko je fakt dobrá vinea ale môže sa aj coca cola a pepsi cola. Jablká sa môžu banán nedoporučujem. Všetkým dávali železo a to strašne zapeká na to sú dobré cereálne bebe kekse to som si ráno dala a bolo po probléme.

- Pôrodné bolesti ma chytili o pol deviatej ráno, pán doktor ma vyšetril a skonštatoval že som otvorená na 3 -4 cm a poslal ma pre uterák a vodu. Potom mi na izbe čakateliek pustili infúziu aby ma zavodnili. Potom som mala príležitosť ísť cikať ale na to som nemala ani pomyslenie. tak ma dali na sálu, tam som si ešte chvílu oddýchala a odstenala. Pani doktorka mi neskôr prišla napichnúť EPI. Cítila som ako mi vsúva hadičku či čo to bolo do chrbáta ale nebolelo to iba taký tlak. Ked mi pustila prvú dávku hned mi bolo do úsmevu. Jedna dávka účinkuje hodinu tak vždy 15 min. pred som si pýtala dalšiu.
Mali sme pri pôrode troška komplikácie maličký mal z ničoho nič vyšší tep tak mi zaviedli pri hlavičku sondu, ale ked skonštatovali že je to dobré a už vidia hlavičku začali sme rodiť. Cítila som taký tlak na konečník a čím viac to bolelo tým viac som mala tlačiť to som vlastne cítila ako kontrakciu nič nepríjemné. Ked som maličkého vytlačila nechcelo sa mu dýchať ale pán doktor rýchlo zakročil a bolo dobre. Potom už len placenta ale to som ani netlačila ani som nič necítila len to tak vypadlo.
Nemusela som vôbec absolvovať žiadne dočisťovanie a krasne sa mi to hojí.
Len tie vysoké postele sú hrozné cítila som všetky stehy. Ale odkedy som doma je to lepšie aj si sadnem bez toho aby som sa strážila. Krvácani je také silnejšie 5 dní potom už len také slabulinké.

Teraz si užívame jeden druhého a manžel je s malého nadšený driemu spolu na posteli aje to krásny pohľad. Ani nemusel byť pri pôrode. A ked som videla ako to prebieha môžem povedať že by som tam nechcela ani sestru ani kamarátku a nečudujem sa mužom že to ťažko znášajú. Tý ktorých som videla vonku čakať zo ženami ktoré maali bolesti boli úplne znudený a nemali ani ako pomôcť. Pre mňa to bola velmi intímna záležitosť a velkou oporou mi bola dôvera v lekára a ostatný personál. Strach z nepoznaného ma uplne opustil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre