Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

adulik16
1. okt 2008

dakujem seva, tiez som pozerala v obchode na tu Lovelu, len som si nebola ista. Vela bab ju pouziva, len mne kamaratka hovorila, ze Lovela neoperie dobre, ona pouziva Tide pre deti a sensitiv avivaz, tak teraz neviem.

Urcite to nejako zvladneme, co ine nam aj ostava, no nie?🙂budes rodit v Ruzinove?Mozno sa tam aj stretneme, aj ked ja mam termin 30.10., ale maly je dost velky, tak uvidime. Zajtra mam poradnu a aj monitor tak som zvedava ako to s nami vyzera🙂

Baby, este otazka🙂, nechodila som na ziadnu predporodnu pripravu, budem vediet pri porode co mam robit a ako dychat???

seva
1. okt 2008

adulik 🙂 hej, idem do Ruzinova, a tiez mam zajtra poradnu, aj uzv 🙂 si objednana u niekoho ?
ja som objednana na 13.20, tak ak to mas niekedy okolo, mozno by sme mohli dat stretko 🙂

ta Lovela je podla mna asi ok, aspon teda na vecicky do porodky by som avivaz radsej neskusala,
ci operie dobre, neviem posudit, lebo vecicky som prala za nova - takze boli biele aj predtym ...
plienky som prala a potom poriadne z oboch stran zehlila ( mamca a svokra nakazali 🙂 )

a ja som absolvovala taky mini predporodny kurz - boli to dve prednasky a jedno cvicenie,
ale v podstate som sa tam az tak vela noveho nedozvedela, vsetko som uz vycitala tu z MK, alebo z tehu kniziek.
nebol, urcite nam povedia ako dychat, ked pojde "do tuheho"...
v 1. porodnej dobe, ked sa kontakcie predychavaju, sa ze vraj ma dychat "do brucha", a co najdlhsie vydychovat (nadych na 2 doby, vydych na 4), ale ci sa mi to tak bude dat netusiim ... 😅

adulik16
1. okt 2008

seva, ja budem sice rodit v Ruzinove, ale do poradne tam nechodim. Mam sukromneho gynekologa, takze do poradne chodim k nemu do ambulancie a od 34 tt mi robi aj kazdu poradnu monitor a vsetko potrebne okolo (cize nie je dovod chodit do Ruzinova). Iba tam pojdem odrodit.

Pojdem si teda aj ja kupit tu Lovelu, tu som sa docitala, ze ju vela bab pouziva a su spokojne a potom sa uvidi.
Dnes si planujem uz aj pobalit tasku do porodnice, ved co ked to uz nahodou pride🙂

No toho dychania sa troska bojim lebo ja ani pri behu neviem dobre dychat, ale asi je zbytocne sa stresovat dopredu🙂

seva
1. okt 2008

adulik, tak to mas fajn, zajtra sa potom teda ozvi, na kedy to vidite 🙂,
aj ked mi je jasne, ze ti nasi drobci maju vlastne kalendare,
ktovie mozno sa fakt uvidime 🙂

a rodit ta bude ten tvoj lekar ? ja som chodila do tehu ambulancie do GPN
ale zas az tak spokojna som nebola, (odtial lekari rodia na kramaroch)
tak som si povedala, ze radsej zostanem v ruzinove (mam to tam najblizsie) ...

a neboj sa dychania, pekne nacvic dychove techniky buduceho otecka,
a nech ti to, ked bude treba pripomina 😉

claudinka
1. okt 2008

adulik ja tiez pouzivam Lovelu 😉 a vsetko som prala, aj nove kupene, aj podostavane.. aj latkove plienky a tie by sa mali zevraj este vyvarit, ale to som uz ich dostala vyvarene 🙂 a vsetko treba pozehlit..
a mas pravdu, neoperie dobre, ale sak babatko az tak vela nezaspini, ked tak ogrcka alebo nieco, tak sa neboj..
predporodna priprava ti vobec nepomoze 😉 ja som chodila a aj tak som nic nevyuzila z toho.. vobec nerozmyslas potom 🙂 dychala som aj tak vselijak a uuuplne som neriesila, kedy do brucha a kedy do prs..

vevusiatko
1. okt 2008

jak sa da dychat do brucha a ako do prs claudi :D :D ja som rada ze dcycham este :D

sophy
1. okt 2008

claudinka, to si uz dalsia osoba co mi potvrdila, ze po prichode do proodnice zena zabudne na vsetky kurzy 😉 a robi veci ako jej priroda veli, mimule mi hrozne tvrdlo brucho a aj to bolelo, ze som nemohla vstat a bola som z toho v takom soku (sama doma), ze mi trvalo dve hodiny, kym mi napadlo zalistovat v pamati co treba v takom pripade robit a ako si ulavit, hlavu som mala uplne ochromenu...

seva
1. okt 2008

claudinka 🙂 presne to si myslim, darmo tu my "nacvicujeme",
pri porode to bude aj tak sumafuk, obavam sa ... 😅

veve - ked sa nadychnes tak, ze sa ti pri nadychu nezdvihnu plecia, ale citis si tlak v brusku,
vtedy dychas "do brucha" ... ( inak, najlepsie sa to nacvicuje, ked lezis ...)
do hrudnika - to je normalne dychanie zhlboka

claudinka este otazka - ty mas asi najcerstvejsie info - kolko vas bolo na "cakacke", ked si prisla do porodky ?
su tam teraz nejake navaly rodiciek, alebo ani nie ?? alebo je to indivindi ??
a inak - gratulujem ku krasnemu valibukovi 😉

caruzo19
1. okt 2008

adulik,ja som neriesila ako dychat 2-.4 atd,lebo by som to aj tak zabudla,moj manzel mal pri porode dolezitu ulohu a to pripominat mi ze mam dychat,lebo clovek ked ho nioeco boli,tak zadrzi dych.a fakt,ze ked sa sustredis aby si vobec dychala,to je vykon hodny pozornosti 😀
pre mimi som prala v lovele,ale neperie moc dobre,co je fuk,lebo take babo sa moc neuspini a postupne som presla na ariel,ale zo zaciatku som po oprati dala znova celu seriu plachania.bez avivaze,treba skusat postupne

caruzo19
1. okt 2008

inac baby,niekto dava miesto avivaze ocot,ten vyprcha a pradlo je vlacne

vevusiatko
1. okt 2008

seva dakujem 🙂

ivankaba
1. okt 2008

s tym dychanim pri porode, to ti poradia aj sestricky pri porode, teda aspon mne, ked som lezala na stole vravela sestricka este pred tym, ako mam potom dychat a uplne to stacilo

pipka
1. okt 2008

no s tym dychanim pri porode je to ako pisete....mozete mat nacvicene co chcete, v hodine H budete konat instinktivne 😅 😀 ale su tam fajn sestricky, aspon mna jedna taka zlata drzala skoro cely cas za ruku a dychala so mnou...no mile to bolo 😵 ...ze naaadych a pomalyyyyyy vyyyydych... 😉

a vecicky som aj ja prala v Lovele na 60°C, aj latkove plienky, nevyvarala som ich ale dobre ozehlila 😉 Teraz som uz presla na Persil senzitiv baby, lebo ked sa mala pokaka, tak to lovela nezvladala 😅 zato persil v pohode 😉 a pouzivam aj avivaz silan sensitiv v pohode, je to makkucke a krasne to pradielko voni. Samozrejme vsetko este poriadne prezehlim 😵

claudinka
1. okt 2008

vevus ked prides, ti ukazem, ako sa dycha do prs a ako do brucha 😉 😀 😀

sophy a to som si myslela, ze ako im to ja tam natriem, ze budem dychat presne tak, ako sa ma.. a prd makovy 😀 😀 dychas presne, ako ty hovoris, ako ti v tej chvili napadne a vyhovuje..

seva dakujem pekne 😉 je to pokladik.. sa mate na co tesit veru 😉 🙂 ja som prisla a na cakacke so mnou bolo zevraj styri rodicky este okrem mna, ale nikoho som tam nevidela.. v izbe pre cakatelky lezali tri a jedna bola asi na pasoch zapnuta, tak som sa jak trubka prechadzala sama.. a je to individualne, presne ako pises.. videla som uz aj, ked nemali kam tasky davat, tak ich tam bolo vela 😀

caruzo to s tym octom som pocula, ale neskusala som..

niekto s Vami dychal pri porode? pipka? ivankaba? to je super.. ste asi natrafili na super sestricky.. mne nikto nic nepovedal, ani nijako nepomahal.. ani pri tlaceni mi nedrzali nikto hlavu 😒 ☹

ivankaba
1. okt 2008

ja som vystihka super sestricku, co ma prijimala, aj co bola so mnou pri porode...tak ona ma chodila aj kontrolaovat, na kolko som otvorena....a ja som sa jej opytala este pred tym, nech mi povie, ako mam dychat, tak mi vysvetlila a aj pri porode mi hovorila , kedy mam ako dychat...aj hlavu mi tusim drzala..

seva
1. okt 2008

claudi a muzika k tebe pustili uz az ked islo do tuheho ? alebo kedy ?
pipka, ivankaba - aj ja chcem vystihnut taku sestricku ! 🙂

baby - a este taka trapkovska otazka - ja som uz zbalena a mam veci v 2 taskach, jedna normalka pre mna, a druha (ale fakt mala) pre babetko ... nevyzenu ma s tym sestricky, ze je to vela ?

Ď 🙂

vevusiatko
1. okt 2008

claudi no som zvedava....skorej porodim kym sa dotrepem k tebe :D

ivankaba
1. okt 2008

seva...taka cevrenovlasa, okuliarnata, to je ona... 🙂

seva
1. okt 2008

ivka 🙂 budem sa jej skalopevne dozadovat 😉

ivankaba
1. okt 2008

seva.....ale vsetky sestricky su tam v pohode... 🙂

kakusa
2. okt 2008

No super takze cela priprava na nic????kamoska si to chvalila, zejej to dost pomohlo, tie dychacie cviky.
Takze pri prijme sa sustredit okrem porodu aj na cervenovlasku🙂 Ja osm kupil aniaky prasok, ze babatko,ale neviem co je zac. Lovelu som nerieisla, ja som s nou nebola pri malom moc spokojna.

caruzo19
2. okt 2008

seva,ved si tasku pre babatko daj doniest az na druhy den 🙂

claudinka
2. okt 2008

seva vobec to nevadi.. keby si videla, aku tasku mala jedna spolubyvajuca len s kozmetikou, tak by si odpadla rehotom 😀 😀 alebo ako pise caruzo, nech ti to prinesie neskor, len deku, rukavicky a ciapocku si zober k sebe..

kakusa mozno to niekomu pomoze, nehovorim, ze nie 😀 ale takych ludi ja nepoznam 😀 😀

kakusa
2. okt 2008

Ale ste hovorili, ze pre babatko mi stacia vlhcene obrusky a tie rukavicky a ciapocku a deku a oblecko az na odchod domov, nie?

claudinka
2. okt 2008

kakusa presne tak 😉 neviem, co si seva chce vsetko brat - asi rata s tym, ze tam bude cez vikend a pre istotu. alebo neviem 🙂

kakusa
2. okt 2008

No ak to vyde na vyk tak si nechame doniest, ved auto odveze a priveze...

zuzpolka
2. okt 2008

ahojte 😅
ja som si priniesla pre malu len rukavičky a čiapočku, žiadne ine oblečko a to som tam bola od pondelka do pondelka takže aj cez vikend 😝 ale vobec som to nepoužila,,,,lebo bolo horko 😅
no a ešte vlhčene obrusky, to je jasne 😀

zuzpolka
2. okt 2008

a ešte k tym sestričkam.......no boli v pohode, ale keby som tam nemala mamu tak neviem kto by mi držal hlavu a pomahal....ešte ked som porodila, mama pozerala ako malu važia atd. ,ja som začala vracat a sestrička kričala na mamu nech sa ide o mna postarat 😠

kakusa
2. okt 2008

No super...akoto ze si vracala, to som este nepocula.Aj ste boli dost dlho v nemocke ako to?

zuzpolka
2. okt 2008

kakusa, ja som vypila vela vody za tych 12 hod. čo som rodila a potom asi aj tie tlaky to sposobili....no skratka som grcala pred aj po porode 😝

a boli sme tam dlho kvoli jednej blbej doktorke na vizite, nechcela nas pustit v piatok kvoli šelestu na srdiečku 😖 povedala, že až v pondelok pojdeme domov aby sme hned mohli ist ku kardiologovi, no ale v pondelok mala vizitu ina a ta nas bez problemov pustila a objednala kardiologovi až na piatok 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre