Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kakusa
2. okt 2008

no co hlavne, ze ste ok 😀 Si rodila dost dlho...Inak co ste si brali na porodnu salu?okrem muza teda🙂

zuzpolka
2. okt 2008

ano dost dlho 😖 som sa pomaly otvarala 😝
no muža som nemala pri porode, iba mamu, no aj tu pustili až ked mi už išli epidural pichat ... muž mal zlomenu nohu tak nemohol☹ a nebrala som si na salu nič, akurat čo mi sestrička potom doniesla z izby mobil a mineralku 😅

kakusa
2. okt 2008

Aha no super, takze is bola na to najhorsie nakoniec sama...
AAle hlavne, ze to mas za sebou a mas krasnu dcerku🙂

zuzpolka
2. okt 2008

kakusa v podstate ano ale aj ked prišla mama a dali mi epidural tak som porodila až za nejakych 5 hod 😅 takže aj tak somnou bola dost dlho 😝 😅

kakusa
2. okt 2008

fuha tak to ja som rodila ako prvorodicka, bez epi tka dlho ...tak dufam, ze teraz to pojdfe sup sup...skusala si ajmalinikovy cajik?

zuzpolka
2. okt 2008

určite to pojde rychlejšie pri druhom ,neboj 😅
maš zamluveneho doktora???
ten čajik som neskušala 😖

ivankaba
2. okt 2008

ja som po epi porodila za 4 hodiny...a mi to pripadalo, ako nekonecno...

katarinaa
2. okt 2008

Ahojte baby, je tu niektora, co rodila konkretne u Krizka ml.? Co vam povedal, ze kam mate ist na kontrolu po sestonedeli? K nemu, ci k svojmu obvodakovi?

kakusa
2. okt 2008

Nemam zazmluvneneho doktora som chcela ,len svojho,ale on ze to nei a ak si mam zazmluvnit cudzieho chlapa to sa asi necham odrodit sluzbu konajucim lekarom. Ja som po porode maleho isla k svojej obvodacke na kontrolu...

claudinka
2. okt 2008

ja som po epi porodila za dve hodky aj 20 minut 🙂

katarinaa ja som nerodila u Krizka, ale urcite sa chodi na kontrolu k svojmu doktorovi..

kakusa na to tlacenie ti je jedno, kto tam je 😉 ale zase je to vec pohladu.. ja som tiez nezazmluvnovala, ale iba preto, ze som sa nevedela rozhodnut medzi viacerymi 😀 a nabuduce si chcem zazmluvnit toho, co ma rodil aj teraz, MUDr. Redecha 😉

jaja257
2. okt 2008

Ahojte babenky,
prepacte, ze Vam sem tak vtrhnem. Len sa chcem spytat ci nemate nejake informacie o Mudr. Krizka starsi, lebo ja budem rodit u neho. Dakujem za akukolvek odpoved.

kakusa
2. okt 2008

No ja chodim k profesorovi Holomanovi a on je strasne zlaty🙂

claudinka
2. okt 2008

jaja obaja Krizkovia su zevraj kapacity 😉

jaja257
2. okt 2008

No ja dufam, ze su 🙂

pipka
2. okt 2008

aj mlady aj stary krizko su super, no mlady je este aj doooost feši 😀 😎
😅 seva,ivanka nebojte, natrafite urcite na sestricku, co vam pomoze 😉 ja som tiez nevedela nic dopredu, nechodila som na ziadne pripravy,a ked prislo na lamanie chleba, tak zrazu to islo ako bolo treba, aj pri porode mi jedna sestricka hladkala ruku a dychala so mnou, mlady krizko tlacil brucho, mangel drzal hlavu a Drabek spomedzi noh komentoval celu situaciu 😀 😀 😀 kedy zacat a kedy skoncit s tlacenim...no cele odd. som zamestnala 😀 😀 😀

epi sme ani nestihli, cely porod som zvladla za tri hodky 😉 asi som sa ponahlala, aby som neblokovala porodnu salu, sak nas v ten den rodilo 16 ! 😒 tolko porodov v jeden den tam vraj nemali asi tri roky 😅 😀

pipka
2. okt 2008

inak kolko mate veci nerieste, proste vezmite vsetko a je to. Auto odvezie, je jedno ci mate jednu alebo tri tasky , boli tam baby co dosli s igelitkou...ale aj take co mali faaaakt obrovsky kufor 😅 😀 ze loďak na dovolenku je šuvix 😀 😀
pod postel sa to zmesti a radsej mat viac ako menej 😉

seva
2. okt 2008

caute babule,
tak ja som mala dnes na male, skoro si ma nechali v nemocke kvoli tlaku a opuchom,
nakoniec mi lekar spravil este uzv, a kedze prietoky boli ok, pustil ma s receptom na dopegyt,
no a buduci tyzden v utorok pekne naklusam na kontrolu a uvidi sa co dalej ...
v duchu sa utesujem, ze vsak uz aj keby hned nieco, buduci tyzden budeme uz v 39. tt ...
co sa robi v takom pripade ? indukcia ? mam trochu nervy ...

claudi ... no ja mam zbalene pre kazdy pripad asi vsetko, ja som taky dost neasertivny typ,
tak som sa vyzbrojila tak, aby som nemusela zazivat pripadne nervy so sestrickami,
poznam sa 🙂
ale zas mas pravdu, mozno by som mohla tasku pre nasu malu nechat u muza, nech mi ju donesie ...
premyslim to teda este ...
kozmetiky mam zbalenej zalostne malo, nezmestila sa uz 🙂

baby dakujem, pomohli sme mi.

pipka
2. okt 2008

sevi nebooj, uz aj keby si hned teraz porodila, tak je vsetko ok 😉

a z tej kozmetiky ti staci sprchovy sampon,nejaky krem, kefka a pasta...naco viac? 😵 ale uteraky si vezmi aspon dva 😉 a potom nech ti manzel nosi ciste na vymenu 😉

seva
2. okt 2008

pipka,
presne to mam, povedala som si, ze radsej si vezmem o jeden uterak naviac ako vela kozmetiky ...
ja mam len stres, ze budem musiet stravit posledne tyzdne v nemocke, to mi na pohode teda neprida,
ale zas co by sme neurobili pre nasich drobculkov 🙂, a radsej asi byt pod dozorom, hm ...
no uvidime, snad dopegyt pomoze 🙂

caruzo19
3. okt 2008

seva,zrejme si tam polezis a pockaju kedy to pride same,v pripade ze sa to nezmeni.ak sa zhorsi,urobia zrejme cisara(ak ide o preeklampsiu),to nebudu cakat hodiny.keby ta zacala boliet hlava,okamzite meraj tlak a ak je vysoky,bez do nemocnice.ak lieky zaberu,tak ta nechaju doma
ja by som doporucovala si vziat repikovy caj este a davat si potom obklady.a obycajny sprchac na stychy je vrazda,cize nejake detske mydielko alebo glycerinove je fajn

kakusa
3. okt 2008

No z toho nic sa to zaacina nabalovat🙂No neva seva ma pravdu radsej o nieco viac ako tam pocuvat drysty niakej nasertivnej sestricky
😉

claudinka
3. okt 2008

seva ja som okrem zubnej kefky, pasty, hrebena, pletoveho kremu nic ine nepouzila z kozmetiky..
a neboj sa, uz ked sa teraz narodi, nic sa nedeje 😉 bude vsetko v poriadku..
ako pises, urcite je lepsie byt pod dozorom, i ked to bude tazke, ale istota je predsa len istota.. 😖

ja som zase komunikativny typ, takze ked som aj nieco nemala alebo tak, tak som si pozicala alebo od niekoho drzo vypytala a kedze sme tam boli skor kamaratske typy, pohodicka-lahodicka 🙂
a ozaaaj, ja som si zobrala aj cajik na podporu tvorby mlieka, cela izba sme ho poctivo kazde rano pili mnaam 🙂

lante
3. okt 2008

Oboch Križkovcov poznám osobne 😉 Sú skvelí. Mladšieho poznám ešte z gympla. Straší ma operoval a robil mi čistenie po missed aborte. Mladší ma po operácií zašíval a pred pôrodom ma povzbudzoval a po ňom ma prišiel pozrieť a pýtal sa ako sa mám. Nebol mojím lekárom. Obaja majú moju plnú dôveru, a tak isto aj moj doki čo ma robil cisarák Dr. Janek ml.

seva
3. okt 2008

cauruzo, dakujem, budem mysliet na to ... a repikovy si pojdem kupit... keby nieco ...
claudi 😉 , ja som tiez z kategorie "zienka urecnena", len tiesestricky ma trochu desia
(ale mozno budem mat stastie na tie okuliarnate cervenovlasky - dobre vily 😉 )
to ja som taka tava, ze mam hned zo vsetkeho katastroficke scenare ... no co s tym narobim ... 😝

ivankaba
3. okt 2008

ale seva, vobec to tam nieje take strasne..vsetky sestricky su v pohode...aj tak moc nebehaju po izbach, pokial nieco nepotrebujes

seva
3. okt 2008

ivka, potesila si ma 😉
baby este otazka - ked mi moj lekar, ku ktoremu som chodila do 36 tt. meral panvu,
(ale zvonku, takym oblym "pravitkom"), tvdil mi, ze panvu mam "do pohody, aj s rezervou",
to som este vtipkovala,
no a vcera mi moj porodnik povedal, ze som dole prilis uzka, tak neviem, co si o tom mysliet ...
on myslel ten vnutorny rozmer ... mali ste niektora nieco podobne ??

kakusa
3. okt 2008

Mne zatial panvu nik nemeral asi mu stacil na mna len pohlad a zhodnotil, ze joj tam je miesta 😉 tak ti asi moc nepomoizem

seva
3. okt 2008

kakus, no, ja som si doteraz myslela, ze som na tom podobne 😀
a zas ty to mas uz raz "preskusane" - v dobrom zavidim !
😉

claudinka
3. okt 2008

lante a necitila si sa neprijemne, ked ta vlastne byvaly spoluziak zasival? 😀

seva prvy den ti to bude divne, ale druhy uz nebudes sestricky vobec riesit, uvidis 😉 a tym padom, ze vies, co mas cakat, tak mas po probleme... ja som tam isla a vobec som nevedela, co mam cakat.. a ty aspon vies 😉
a presne ako pise ivankaba, malokedy si v kontakte so sestrickami, vacsinou iba vizity a vecer pred a po kupkani ti prinesu male..
a s tou panvou nemam sajnu 😒

seva
3. okt 2008

claudi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre