Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

enynka1
6. okt 2008

babule dakujeeeeem, uzivam aj s manzelikom 😵

seva
6. okt 2008

enynka1 gratulujem 🙂
sranda, dakujem za tvoju skusenost, normalne som pokojnejsia 😉

kakusa
6. okt 2008

Enynka a nechces nam aj napisat ako ti v Ruzinove bolo a aky si mala porod? Vysledok za to teda urcite stoji 😉

seva
6. okt 2008

ahojte babulky,

dnes som natrafila na tento link:

http://www.dietavaute.sk/

zadarmo vam vyrobia autonalepku s postavickou a textom podla vlastneho vyberu ...
velmi mile, oplati sa kuknut 😉
treba to stihnut zadat do 10.10., nalepku vyrobia do konca oktobra ...

pipka
6. okt 2008

jeeej seva, super, hned som si dala spravit nalepku 😉
sice uz mame asi tri, ale sak okien na aute je habadej 😀 aby na kazdej strane vedeli, koho si vezieme 😀 😀 😀

caruzo19
7. okt 2008

seva super,uz aj nam vyrabaju 😉

seva
7. okt 2008

jej, konecne MK fici ...
skusala som sa poobede prihlasit a nejako nefungovalo 😒

babule, tak ja v pondelok nastupujem do nemocky,
tyzden skor, a nalez na krcku nist moc - na porod to rozhodne nevyzera ☹
takze vyzera, ze si tam tyzden polezim, dufam, ze nie dlhsie ...

mile su tie obrazky na nelepkach, vsak ? este aby na to brali soferi aj ohlad 😉

kakusa
8. okt 2008

No super seva, tak aspon nieco sa deje...No dufam,ze si to malicka rozmysli a bude sa ponahlat ked uz budete v tej nemocke. 😉

seva
8. okt 2008

kakusa 🙂 aj ja tajne dufam ... 😅
vy mate co nove ? malinikovy cajik uz popijas ?? 🙂

betina2407
8. okt 2008

Tak aj ja už mám pôrod v Ružinove za sebou. Rodila som u svojho zazmluvneného a znova indukciou po termíne. Našťastie všetko prebehlo v poriadku a pomerne rýchlo a máme krásneho zdravého chlapca. Dokonca tlačenie na mňa prišlo asi skôr, ako sa čakalo 🙂 . A vraj je druhý a ďalší pôrod dosť podobný predchádzajúcemu, čo sa u mňa potvrdilo. Zásadne kratšie a jednoduchšie mi to teda neprišlo. Myslím, že je to individuálne. Znovu bola absolútna spokojnosť s personálom na sále a tú červenovlasú okuliarnatú asistentku, čo sa tu o nej písalo som mala aj ja. Vedela, čo treba robiť a robila to dobre. A na sále bola ešte jedna mladá štíhla čiernovlasá a tá strašne fajn pomáhala pri dýchaní. Ono je fakt pravda, že nacvičené sa tam zabúda, ale oni vedia nasmerovať správne. Malého mi chvíľu po pôrode aj na chvíločku priložili. Epidurál som mala a aj ho anesteziologička výborne napichla, len bolo treba s ňou spolupracovať a upozorniť, kedy ide kontrakcia. Prvé som rodila bez EPI, toto druhé s EPI - bolesti boli, ale nie tie kruté. Oba pôrody boli vyvolávané a obe u toho istého doktora. Ak by som znovu rodila, tak len s EPI. A môžem povedať, že som bola fakt spokojná so všetkými osobami, ktoré som tam stretla. Na šestonedelí boli veľmi dobré sestričky, aj pomohli s problémami. Na sestričky z novorodeneckého si tiež nemôžem sťažovať. Závisí aj od toho, čo človek očakáva. Nikdy si totiž "nesadnete" výborne so všetkými. Netreba sa báť požiadať o pomoc, ale treba pri tom rešpektovať aj ich prípadnú zaneprázdnenosť. Keď som tam ležala, mali za jeden deň len do ôsmej večer 7 cisárskych a ešte ďalšie očakávali, takže určitá nervozita tam oprávnene bola, lebo všetci dosť kmitali 😲
Idem si dať rýchlo spraviť tie nálepky, len neviem, čo to stojí.

seva
8. okt 2008

ahoj betina,
gratulujem k babetku a super, ze si sa s nami podelila u skusenost 😉
za nalepku sa neplati, je to nejaka promo akcia, takze je to zadarmo 🙂

mozem este otazocku ? porod indukuju infuzkou, alebo si dostala tabletku ??
a tvoj zazmluvneny lekar tam bol po cely cas ? alebo ho zavolali az ked sa to rozbehlo ??

kakusa
8. okt 2008

Betina super, ze si nam napisala...Gratulejem k miminku je to uzasne. Ja idme rodit po 10 rokoch, tak mam pocit,akoby osm to isla robit prvy raz🙂
Seva cajik nepopijam bo ho neviem zohnat...no idem dnes do dalsej lekarne tak hadam ho tam bduu mat🙂
Ty ho pijes? Ty uz to ratas hadam aj na dni...My mame este kopec casu,ale nastastie uz ma caka len par dni v praci, teda dnes a zajtra, tak budemem odychovat🙂

kakusa
8. okt 2008

Baby ako prebieh avizita v Ruzinove? Musite lezat nachystane a pride tlupa ludi,ale je to tam inak ...Inspirovala ma tema , kde s amamicky proti tomuto chystaju ohradit...

cicushka
8. okt 2008

baby ja len k tym nalepkam:

funguje to tak, ze nalepku vam dorucia "osobne" , ale rovno aj s poradcom na uzatvorenie roznych poistnych a vselijakych inych zmluv 😅

cize ak vam neprekaza, ze nalepku dostanete len za podmienky, ze sa budete musiet troska venovat financnemu poradcovi, ktory vam bude ponukat rozne ich produkty, tak fajn. Ak vam to vadi. Vlastnu nalepku si mozete dat spravit za par drobnych aj tu: http://www.bess.sk/

nezabudajte, ze dnes nie je nic zadarmo

😅

seva
8. okt 2008

Kakusa,
ja som zohnala malinik v lekarni v Auparku, inak po nasom sa to vola Ostruzina malinova (Folium rubi idaei),
a mali to tam v tej sekcii s bylinami - v takej zelenej skatulke ...

ja som pila od 34. tt kazdy den, od 37. tt hadam aj liter denne, ci to bude mat nejake ucinky netusim,
(na krcok to teda rozhodne vplyv nema 😀),
ale baby spominali, ze napomaha pripravit porodne cesty ... tak snad 🙂

a este si mozes kupit v DM drvene lanove semienko, a jest ho s jogurtom, to ze vraj ma tiez pomoct "vyhladit"
svalstvo maternice ... alebo sa da aj pit vyvar - 1 polievkova lyzica semien lanu zaliata 1 - 1,5 dl vody - horucej, alebo studenej ... vznikne taky sliz trochu, ale nic katastrofalne, dalo sa to vypit v pohode...

ach jaj, uz len aby to aspon trochu pomohlo, pipka, claudi a caruzo sa tu musia inak kosit, ze co to vymyslame 😉

seva
8. okt 2008

cicush, to ako vazne ???
lebo tam bolo napisane, ze si nalepku treba len vyzdvihnut vo vybranej pobocke banky,
poslu ti o tom spravu, ze uz ju tam mas ...

odkial mas info ??

cicushka
8. okt 2008

seva) teraz so si docitala to "dodanie"

z toho usudzujem, ze ked si ju budes preberat, budu ta chciet na nejaky produkt zlomit 😀 ale mozno sa straaaaaaasne mylim. Ale tomu moc neverim, lebo ako som uz napisala, zadramo sa dnes nic nedava 😝

Pred dvoma rokmi, sme na autosalone pre ING Generali robili viac menej podobny marketingovy tah.

Zadarmo fotka pri formule, ktoru vam dorucime az domov. Dorucili sme, ale aj s financym poradcom 😀

seva
8. okt 2008

cicush, fuha, som sa normalka zlakla,
nechcela by som, aby baby niekto nasilu otravoval kvoli jednej nalepke ... 😝
ale zas teraz som si spomenula, ze sme tam zadavali iba meno, tel. kontakt a pobocku,
takze dufam, ze hrozi maximalne 1 doterny telefonat, alebo lamanie na produkt na pobocke,
to snad uhrame, keby nahodou 🙂

fakt som nad tym takto neuvazovala, no mas pravdu, ze dnes uz asi zadarmo nie je nic ...
dam vediet ako to dopadlo, ja som si tam tu nalepku objednala ...

cicushka
8. okt 2008

seva) presne tak...aj my sme iba volali,kedy a kam im to mozeme dorucit, ten kto to nechcel aj s poradcom, tak fotku nedostal. 😀

seva
8. okt 2008

tak to je fakt otrava ... skor si robia tie firmy antireklamu 🙄

kakusa
8. okt 2008

No joj ako dobre , ze som odolala...sa mi nechcelo ani na tu pobocku 😕
A vlastne mozno ju odstanes v porodnici, ja som pri malom odstala , btaky ten box a tam bola aj nalepka🙂
No malinik sa da teda v auparku kupit super...tak idemem na nakupi a lanove semineko zjem,ale jedine bez slizu...to ozaj nie to by som sa qasi.....
No mozno sa smeju,ale asi stresovali dost podobne...ved to nie je ziadna limonada, co nas caka...to by nam tu mohli potvrdit a ke d nie tak najdem pipkinho spoluziaka a poprosim ho aby sem opisal ako to bolo na tej sale 😀 😉

seva
8. okt 2008

kakusa 🙂

ale nie, ja som v podstate este vesela, lebo neviem do coho idem, ale tak inak to nejde,
tak pijem tie bylinky aspon na podporu psychiky ...

s tou nalepkou uvidim ako to dopadne, snad to nebude take hrozne, do domu teda nikoho nechcem ! 😠

mima77
8. okt 2008

ahojte babulky, tak ja mam porodnicu Ruzinov vo veelmi cerstvej pamati este! 😒 ak chcete daco vediet kludne sa opytajte a poviem, len vas nechcem nijako vystrasit! boli tam aj niektore dobre veci, ale inak ak budem mat druhe babo, tak urcite tam uz nepojdem! a to som bola na nadstandarde 12 dni...

mima77
8. okt 2008

inak ta nalepka na auto je v Klinik boxe, ktory dostanete od sponzorov - ale to je iba vseobecna - ze dieta na palube - ci take daco... ked chcete s menom vasho dietatka tak to si treba dat urobit - aj tu na stranke to ktosi ponukal - treba pokukat...

kakusa
8. okt 2008

No mima kludne pis aj to co sa ti nepacilo, ved na to je tato tema...nikde to nie ej idealne...a na zmenu uz je pre man osobne neskoro, takze ma nevystrasis, maximalne pojdem do boja pripravena🙂
No aj ja si myslim, ze ten caj je skor take placebo a preto sa nan tak tesim🙂 mnam mam rada bylinkove cajiky, tak co by som neskusila aj tento...

enynka1
8. okt 2008

No kocky, konecne mam trochu casu, maly hajka, muz lieta po uradoch.. 😉 kakusa tusim si sa pytala na vizity, takze ja som chytila akurat velku vizitu ktora je kazdu stredu, do izby sa nahrnula akurat sestricka ktora ta odokryje s takymi speci noznickami ti odhrnie vlozku spomedzi noh, potom nejaky jeden doktor a nejaky jeden hlavny asi primar to bol, a na obycajnych vyzitach chodi jeden doktor/doktorka ktory ma sluzbu so sestrickou, aj ja som sa toho dost obavala ale vpohode a treba to aby ta pokukali a postlacali ci sa pekne hojis 😉

adulik16
8. okt 2008

Baby,prosim Vas, v com ste si odniesli vase babatka z porodnice?V perinke alebo v spacom vaku?

mima77
8. okt 2008

tak mojich zopar rad - urcite sa oplati zaplatit si tam nadstandard! dovody: na beznom oddeleni su iba 2 WC a tusim len 2 sprchy na cele oddelenie - to je otras - hlavne ak si dost sita po porode a treba sa ti umyvat po kazdom vecku! nadstandard ma pri kazdej izbe kupelnu s WC, potom aj co sa tyka kupania babatiek - na nadst. kupe prvyx sestricka a ty sa pozeras, druhy ako si trufas a tretix uz kupes sama - na beznom vobec nekupes a max 1x to vidis! uuplne iny pristup tam maju k tebe a aj dietatu - proste je to rozdiel - nie tak vo vybaveni izby ako v pristupe a to za to stoji! na nadst. ste na izbe iba dve a na beznom aj 4-5 + deti samozrejme!

mima77
8. okt 2008

ja som ho brala zabaleneho do deky a v autosedacke

enynka1
8. okt 2008

porod som mala dlhsi, bolestivy, ale mam na neho len dobre spomienky, a to vdaka lekarovi, v ktorom som mala doveru, bol tam odzaciatku, vdaka sestrickam porodnym, dobremu anesteziologovi,a mojmu muzovi ktory mohol byt odzaciatku az dokonca pri mne. Naozaj cely personal pri porode bol uzasni, a to sa tam dve zmeny menili, akurat sestricky na sestonedeli tam su vseliake... 😖 ked sa nespytate nic vam nepovedia a ked sa aj spytate tak vas odpalkuju, boli tam aj mile normalne ale nie vsetky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre