Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

boise
21. apr 2010

nas ockovali v Ruzinove a malemu nic nebolo, ziadne opuchy, hnis, nic... 😕 aj pediatricka sa cudovala, lebo ze deti maju vacsinou taketo strasne reakcie, ze nas krpec je jeden z mala bez reakcie...tak si nemyslim, ze je to tym ako to pichne sestricka....

vera293
21. apr 2010

vivianaba ja som pred mesiacom rodila u Krizka ml. a je fantasticky,jednoznacne jeho by som si vybrala znova..mala som síce cisarsky,ale ako ten jeho ludsky pristup a starostlivost,klobuk dolu... 😉

marcy30
21. apr 2010

ahojte, neviete mi poradit, ako zistim, kedy ma doktor drab ordinacne hodiny v ruzinove? Chcem si ho zazmluvnit, lebo dr. Krizko mi padol ☹
Alebo dr. Redecha?

vivianaba
21. apr 2010

Marcy, bohuzial ti poradit neviem, ale zaujima ma preco ti padol Krizko? Ma uz toho vela a nebral pacientky?
Redechu poznas alebo mas nanho nejake odporucanie? Mne ho odporucali ze je velmi zodpovedny a sympaticky, ale stale vaham medzi Redechom ml., Krizkom ml. a Divekym, kedze ich nepoznam (iba Krizko mi raz robil uzv).

marcy30
21. apr 2010

vivi, Krizko ma mat v case mojho terminu nejake skusky, takze preto. K porodom by mal chodit od juna alebo tak nejako.
A Redecha a Draba nepoznam, len na zaklade odporucani tu na konikovi o nich uvazujem.

renatkas
21. apr 2010

iinuska a zakazdym ako ste boli v biskupiciach vam vytlacali hnis? Dnes bol manzel s malym na kontrole a mal to take skarede ako ked sme tam boli prvy krat a zase mu to vytlacali. Tam nic ine nerobia len to vytlacia?

jaja25
22. apr 2010

Marcy, zavolaj tam- oni ti povedia. Myslím že má 2x do týždňa ambulanciu, ale už si to nepamatám. Bola som tam so sestrou pred dvomi týždňami.

jaja25
22. apr 2010

Inak Dráb je veľmi milý človek. Mala som uňho rodiť druhého, ale akurát vtedy mal nejaké prednášky a odvolali ho od môjho pôrodu... ☹

marcy30
22. apr 2010

No uz som sa preklikala k nejakym ordinacnym hodinam, tak som rada.
Dakujem 😉

iinuska
22. apr 2010

renatkas, ano, zakazdym mu to vytlacali. A vzdy tam bolo viac a viac deti. Ked sme tam boli 1x, tak tam nikoho nebolo, to sme mali asi stastie...

misha79
22. apr 2010

Ahojte dievcata... som tu uplne nova.. chcem sa spytat... chodi niekto do Poradne v Ruzinove doktorke Petrovej???? resp. nemate na nu referencie aka je ako porodnik??? Idealne ak je tu nejaka z Vas, ktora uz u nej rodila 🙂

claudinka
23. apr 2010

vivianaba mna rodil Redecha a bol uuu-zaaaass-nyyyy 😵 😵 😵 😵

claudinka
23. apr 2010

ale aj Krizko ml. je uuuzaasnyy 😵 😵 😵 takze je podla mna jedno, ktoreho z tych dvoch si vyberies, podla mna su ako jeden 😀 😀

claudinka
23. apr 2010

A co sa tyka tej pripravy na porod, nikto mi neodpovie? Nikto nechodil priamo do ruzinova, vsetci sukromne alebo nikde? 😀

shakes
23. apr 2010

vivianaba ja som rodila u križka ml. v septembri a moja kamarátka v októbri a druhá teraz v marci. Ja som mala nakoniec cisársky rez lebo malý sa mi začal dusiť lebo ked som tlačila a on sa posúval dolu tak si omotal šnúru okolo krku takže o 10 minút už bol vonku sekciou. čo sa týka toho nástrihu tak kamošky čo rodili boli nastrihnuté obe, ale je to tak lepšie lebo ked si prvorodička skoro vždy ťa nastrihnú. je to ale ovela lepšie ako by si sa mala dotrhať a inak nástrih vôbec necítiš. Ja som to síce nazažila ale zase som si vytrpela kontrakcie pokiaľ mi nepichli epidural to je hotový zázrak. Najviac na celom pôrode vraj bolí šitie to je peklo som počula. a čo sa týka križka ml. tak on je svetový človek. Ja som bola v nemocnici týždeň pred termínom lebo som mala vysoký tlak a on sa o mňastaral super chodil za mnou aj mimo pracovných hodín oblečený v civile že ako sa mám a tak. a pri pôrode super ked som mala bolesti tak on že vie že to bolí že za chvílu im povie aby mi pichli epidural a tak. a nakoniec ked som mala cisarák tak ja som mala celkovú narkózu a on bol so mnou na izbe a čakal kým sa preberem a všetko mi porozprával.Ja som bola s jeho prístupom nesmierne spokojná s takým niečím som sa ešte nikdy nestretla dokonca som potom išla k nemu aj na vybratie štichov no jednoducho splnil všetko o čo som ho požiadala. je to človek ktorý tu prácu robí srdcom a ja už by som nikdy iného pôrodníka nechcela. dúfam že som aspoň trošku pomohla s rozhodnutím

simonka11
23. apr 2010

Mamičky nebojte sa po porode pri zašívani si vypýtať lokálnu anestézu však načo trpieť bolesť keď to nemusí byť......!!!!!

lea79
25. apr 2010

ja si myslím, že by to malo byť samozrejmosťou, že žene po pôrode pichnú lokálnu anestézu...ale nie je to tak...
keby som si každú hodinu sama nepýtala dopichnutie EPI, tak by ma tam nechali zdochnúť od bolesti

sharmana
25. apr 2010

ahojte, ja budem tiež rodiť v ružinove a začala som tam chodit na poradne... neviem ako chodíte k niektorým dr na poradne, lebo ja čo tam vidím, tak sú tam dve ambulancie a sestričky nikdy nevedia, kto príde z dr na poradnu... minule tam bola felnerová, som zvedavá kto nabudúce...
redecha ml. mi robil uzv prietoky, už vtedy sa mi zdal veeelmi milý, úplne super.. určite je to jeho štýl, má slušný prístup, pekne mi podal ruku, predstavil sa a aj pri odchode sa postavil a podal mi ruku...
ja si zazmluvnovat síce nebudem, nechám to na osud, ale ak by som si mala, tak určite jeho...
ale počula som, že vynikajúci je aj dráb...
a chcem tiež epidural, zatial moje kamošky mali dobré skúsenosti..

chcem sa spýtat mamičiek, ktoré už rodili v ružinove, aké boli sestričky na oddelení, myslím na tom popôrodnom či ako sa to volá.... volakedy tam vraj primár nezniesol tašky pod postelou a mamičky si ich museli vynášať na balkon či čo pred vizitou... to mi pripadá ako buzerácia.. chcem vedieť, či to takto funguje aj dnes... ved ak nemajú k dispozícii skrine pre mamičky, ktoré okrem iného potrebujú kopec vecí pre seba aj dieťaťko, tak nemôžu jej kázať vynášač si tašku ešte aj von...
dakujem za odpovede 😉

cheerlady
25. apr 2010

sharmi no pred velkou vizitou je tam strasna panika-este aj upratovacka behala jak namydlena,nech si poupratujeme,ale to sme len spratali nejake 'zbytocnosti' z tej jednej skrinky,co je pri posteli a bolo 😉

iwet001
26. apr 2010

sharmana, sestricky su bud gynekologicke, alebo novorodenecke. tie gynekologicke su celkom fajn, aj tak s nimi nebudes toho vela riesit, ak bude vsetko ok, tak maximalne si k nim pojdes vypytat toaletak 😉 tie novorodenecke su strasne rozdielne, niektore uuuuplne super, ine horsie, je tam aj jedna "celebrita", hend sme vsetky vedeli ze dosla do prace, vela sa uz o nej popisalo a stoji fakt zato ju zazit.. my sme tam stravili 9 dni a zazila som asi vsetky smeny, casto som behala na novorodenecke s malym a stale som ich otravovala aj kvoli mliecku, lebo som maleho musela prikmovat. vacsinou boli fakt zlate, niektore uuuuuuplne na nezaplatenie. ale fakt plati, ze ked sa sama neopytas, vela sa toho nedozvies. dolezity je ale aj pristup detskych lekarok, aspon pre mne to bolo dolezitejsie ako sestriciek, lebo som sa velmi bala o zdrav. stav maleho. zazila som 4, tri mlade uplne zlate,jedna starsia blondyna uuuplna puca, ale ta tam nastastie bola len raz. cez prac. tyzden tam bola stale len jedna, taka mladunka brunetka a ta je genialna 🙂
a s tymi vizitami je to tak, ze kazdu stredu je ta velka s primarom a je to presne tak ako pisala cheerlady, vela paniky pre nic...inak su len male vizity, dojde doktor a pozrie ta, vecerne vizity niekedy ani neboli..
Drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo 🙂

cheerlady
26. apr 2010

no z tych sestriciek som mala niekedy riadny chaos-nikdy som nevedela ktora je gynekologicka a ktora novorodenecka a ked som si nahodou vypytala pre maleho mliecko od tej gynekologickej,tak to bolo 😠 inak mam pocit,ze na tom standarde boli gynekologicke sestry ovela milsie a prijemnejsie ako na nadstandarde 😒 a ta mlada lekarka brunetka bola naozaj velmi mila 🙂 ja som vecernu vizitu an nezazila-len 2x prisiel nejaky dr.,zaklopal,opytal sa ci mame nejake tazkosti a uz ho nebolo.

cicus13
26. apr 2010

hmm, zaujímavé skúsenosti 😖 takže je to asi na tom na koho natrafíš......a poradte mi aké máte skúsenosti s kojením, zaujímalo by ma či sú v tomto smere sestričky v poho a či Vám aj poradia, alebo len donesú bábo a nakrm si ho ako chceš, lebo som počula, že na Kramároch sú v tomto smere perfektné vysvetlia pomôžu....tak ako je to v Ružinove?

iinuska
26. apr 2010

sharmana, to s tymi taskami je dobre. Ako v letnom tabore 😀 . Ale nic take, co sa tasiek tyka som nezazila.

cicus, tam plati pytat sa, pytat sa, pytat sa

cicus13
26. apr 2010

😀 😀 tak to si vybavím izbu hneď pri sestričkách 😀 aby som to mala blízko 😀

noraf
26. apr 2010

caute baby, ja som rodila v Ruzinove pred rokom a 7 mesiacmi a o 2 mesiace idem bohuzial znova.Ja som nemala dobre skusenosti , lekari a novorodenecke sestry boli uplne v pohode, ale gynekologicke sestry boli uplne chudery, dokonca som napisala staznost na Urad pre dohlad nad zdr.starostlivostou.Nemam inu moznost rodit inde, kedze moj porodnik ma zmluvu s Ruzinovom a inde nerodi...ale aspon viem do coho idem a budem si davat pozor.Nehovorim ze je to nieco co sa neda prezit, ale ja som bola po cisarskom, 2 dni som podla anesteziologa nemala chodit kvoli migrenam...sestra co mala sluzbu ma postavila asi 6 hodin po operacii ,lebo mi prezliekala postel..aby nemala sprd od primara ranno na vizite, nenosili nam jedlo, normalne zabudli, nefungoval nam pipac na izbe, boli mse hned pri sestrach, pri ich zakladni a poculi sme ako nas aj ine pacientky ohovaraju a rehocu sa ked sa niekto naa nich stazoval...hlavne jedna sestra, cca 50ka s madarskym prizvukom a otrasnymi slapkami ( podla budchotu slapiek som vedela ze ide), rysava, bola otrasna.k mojej spolubyvajucej sa chovala hrozne,bola na nu doslova zla...ku mne si az tak velmi nedovolila, ohradila som sa hned druhy den a bol aspon trocha pokoj.
novorodenecke sestry nam len nosili deti, jedna mi ukazala ako si priilozit maleho, inak nic.ale chvalabohu sa chytil a s kojenim sme nemali problem.ale bola som velmi sklamana, ze ruzinov ma nalepku nemocnice, ktora podporuje prirozdene kojenie..lebo sa vobec nestarali, v podstate to nechali na nas.jedna sestra na novorodeneckom, kratkovlasa ciernovlasa stihla bola anjel, inak nic.
Odporucam kazdej mamine ozvat sa hned ako sa jej nieco nezda,slusne, ale razne,inak Vas pomocny personal bude nicit a pokazi Vam, tak ako mne, pekne chvile tesne po narodeni babatka.
Beriem to trak, ze aspon viem do coho idem a jasne ze sa to da zvladnut, ale nepotesi...
inak ak si chcete precitat nieco na tuto temu, napisala som o tom clanok na zaklade ktoreho ma kontaktovala hovorkyna nemocnice so ziadostou, aby som nepodavala staznost...to tiez o niecom hovori, asi nemaju ciste svedomie.
clanok najdete tu:
http://figmikova.blog.sme.sk/c/165103/Rodim-ted...
inak aby som bola objektivna - boli tam samozrejme aj normalne a mile setry, len bohuzial malo.lekari boli fajn, to sa im musi nechat.3 mesiace po mne rodila moja dobra kamo-ska , bola na normalnej izeb, nie na nadstandarde a mala dobru skusenost...takze je to fakt o smene na ktoru natrafite a bohuzial aj o stasti...drzte sa vsetky a mozno sa vidime v Ruzinove 🙂

jaja25
26. apr 2010

Noraf, no tak my sa možno stretneme. Budeš aj teraz rodiť cisárskym, alebo to bolo len na poslednú chvíľu? Ja som mala zmiešané pocity zo sestier. Mňa skôr vytáčali lekárky a lekári na novorodeneckom- vraj je to teraz o mnoho lepšie, tak uvidíme...

noraf
26. apr 2010

jaja25- vyzera to zatial zase na cisar, lebo maly je otoceny priecne uz asi 2 mesiace, tak ak sa neotoci , tak ano. Ale kedze viem o com to bolo, cisaru sa vobec nebojim,to hojenie sice bola zverina, ale cakala som ovela horsie.Ale je fakt ze po prirodzenom porode si do tyzdna fit, co sa neda povedat o hojeni jazvy..a kedze uz mame deti, bude to asi zaujimave s rozparanym bruchom a starsim barcekom plus male babo :-O
no ved uvidime.
Tak dufamz e sa vidime, chcela by si nadstandard alebo je Ti to jedno? ja urcite chcem zase nadstandard,len kvoli kupelni a zachodu, je super ze to je hned na izbe, po cisari si neviem predstavit ficat stale na koniec chodby, ked to chodenie same o sebe je problem..
tak vsetko dobre a snad sa stretneme 🙂

jaja25
27. apr 2010

Ja chcem tiež nadštandard, ale pri druhom sa mi to podarilo až na tretí deň. Bolo všade plno, tak uvidíme ako to bude teraz.

noraf
27. apr 2010

jaja inak pozeram ze Ty mas rozdiel medzi detmi 2 roky, tak ako budem mat ja a tiez mas dvoch chalanov...aky je ten vekovy rozdiel, je to zverina? 🙂
lebo my sme chceli maly vekovy rozdiel, tak som sa tesila, ale vsetci ma strasia ze to bude des, ze starsi je este malinky a nebude to zvladat, bude ziarlit atd...ake mas skusenosti?
inak je pravda ze mam stiahnuty zaludok z toho , ze strasieho tyzden neuvidim....je fakt este krpec,aj ked muz to s nim vie a pomoze im aj moja mama, ale predsa...a do Ruzinova na oddelenie nesu ist deti, len za sklo a kedze prve dva dni budem po tom cisari len lezat, neuvidim ho vobec..

slniecko01
27. apr 2010

Noraf určite nebudeš ležať dva dni. Ja som v piatok večer mala sekciu a v sobotu ráno už som chodila 😀 . Aj sestrička ti pomôže vstať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre