Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
16. feb 2009

niki tak na zajtra drzim palce...a mozno sa ti to pekne spusti uz dnes v noci 😉

nikollette
16. feb 2009

pati, kamoska rodila u profesora, kde budem rodit aj ja??
A normalne jej to vyvolal kedy chcela?? Hm to je super 😉 on si ma bude urcite pamat ze mame vyvolavat, nema tam vela tehotnych by som povedala.. a mna si pamata, ja som take deculo, aspon sa mi zda ze ma tak bere 😀
A zajtra je len 17teho 😉 ale na datume mi uz nezalezi.. ked to nebolo na valentína, ta co uz.. malemu sa nechcelo von 🙂

patricia1971
16. feb 2009

do kelu, ja mám tie dátumy nejaké pomotané....

áno,rodila u neho, pre 3 rokmi....ona je taká haluzačka,čo si vymyslí,to musí mať...povedala,že veď u koho by som rodila,kto má také super meno k tomu???...no predsa Šuška...ona mala termín tuším okolo 20.2.,ale jej sa tento dátum páčil,tak si to dohodli...podľa toho si myslím,že ako píšeš,že nemá veľa pacientok,tak to zajtra pôjde...a môžeš porodiť aj v noci,teda hneď po polnoci a to bude 18teho....záleží to od organizmu...ja som mala problém,strašne pomaly som sa otvárala,ale prežil som,už keď boli bolesti a odtiekla plodová voda,tak som vedela,že to pôjde....a malému je u teba dobre,nechce ísť od teba ani na sekundu preč 😅 😅 😅

nikollette
16. feb 2009

No je mu u mna dobre 😉
heh no ,aj moj priatel sa smial, že on má aké dobré meno, na lekára co pozerá šušky 😀 😀 😀 profesor Šuška 😀 😀 😀

No ved to, ze on uz nema vela bab na rodenie, v ruzinove je len 2hodinky co ordinuje, svoje pacietnky stále,a pár tehotných, ktoré este vezme.. ked som tam bola prvy krat, tak isal ja mam s nami, a isla najprv ona dnu za nim, lebo ona k nemu chodila, este mna priceidl na svet, a ako tak si ju pamatal 😉 tak teraz snad odordi aj mna, v zdraví a v poriadku..
jaaj, dnes urcite nebudem vediet ani zaspať..
Vsak to je aky velky den zajtra... jaaaaaaj.... 🙂

patricia1971
16. feb 2009

sirinka-ty máš v niektorých témach super trefné poznámky,sa na tom dosť nasmejem,keď nejaké maminky pekne zrušíš....ale vždy máš pravdu,teda podľa mňa áno... 🙂 🙂 🙂

nikollette
16. feb 2009

Baby idem si asi lahnut pred tv, nejaka som unavena...
zajtra ma čaká velký den 😀 😅 takze zajtra uz mozno uvidim svoej mimi 😀 ak sa to rozbehne a vsetko prebehne tak ako by som chcela.. a nebude sa to natahovat a co ja viem čo 😖

Vsak dneska sem este prídem, troska neskor, ....
tak pekný dník zatial

sirinka
16. feb 2009

patricia diky... 😅

nikollette
16. feb 2009

No a uz som tu zase..
spat sa mi nejak nedalo, tak som zase zasadla na net...
uz som netrpezliva a aj trocha nervozna...

nikollette
16. feb 2009

No a uz tu zase kukučkujem 😅
Vsak ked si predstavim, ze zajtra o takomto case, uz ktovie co sa bude diat tak som plna ocakavnia..
len stepujem od telky, k noteboku, neviem co mam robit, len kukam ci mam vsetko zbalene..
oooch 😅 😕

a.d.r.i.k.a
16. feb 2009

nikoll,všetko dobre dopadne,budeš mať úžasné krásne voňavé mimino 😉 A uvidíš že to fakt nie je také hrozné ako si to predstavuješ...a máš aj epi,tak to bude pohoda,a máš super lekára...už nestresuj 😉

caruzo19
16. feb 2009

niki,drzim palce,daj potom vediet ako si dopadla
hlavne sa vyspinkaj poriadne,od zajtra uz mas smolu 😀

nikollette
16. feb 2009

no budem sa musiet dnes dobre vyspať, lebo neviem ako by som isla zajtra unavena 😕 😵
Dakujem babulky, len viete, je to moje prve, a uz viem ze zajtra rao idem, tak si to predstavte 😅
No lekarovi verím, snad bude taky dobry, ako si myslím 😉

Dám vedieť, po Pati, sme vymenili ciselka, aby mohla vas v tejto témičke informovať, ze co a ako 😉

a.d.r.i.k.a
16. feb 2009

tak,tak,vyspi sa poriadne....v porodnici sa už nevyspíš... 😀 A poriadne sa napapaj!!! Ja koza som jedla naposledy v piatok okolo 17:00,že aby som sa potom nepokak....la 😀 A porodila som až v sobotu o 19:30,hladná som bola jak pes,zledla som za celú tu dobu 1 Siestu a lekárka mi dala cuckať glukozu,ináč by som tam asi odpadla...
A najlepšie bolo,že ked ma už previezli po tých 2 hodinách na izbu,a ja som sa tešila že mi daju večeru (to už je aké zúfalstvo,tešiť sa na nemocničnú večeru... 😵 ),sestra mi povedala,že mi veceru neodložili,lebo už je neskoro...bolo 21:30...

nikollette
16. feb 2009

Jaaaj, no tak to teda bolo...
Dnes budem papať, ale zajtra by mi asi nic nepreslo hrdlom, rano...
a ty si rodila u koho??? jaaj ako dobre ti je, uz mas krasne mimi, pri sebe a mas to za sebou..
A ty si rodila spontanne, ci vyvolaavnie???

plumka
16. feb 2009

Niki aj ja ti drzim na zajtra moc palceky, aby si mala maleho Chrisiho co najskor pri sebe. 😉 A pribal si veeeela vody, ja vypijem normalne tak liter, max. liter a pol za den, ale po porode som vypila ten liter skoro na ex 😀 este ze som mala zbalene dalsie dve flase, a mala prirucnu pollitrovku pred porodom. 😉

nikollette
16. feb 2009

Plumka dakujem pekne.. no ved aj ja malo pijem normlane..
ale ved to sa da kupit aj tam v tom bufete mineralky, nie???

plumka
16. feb 2009

Hej daju, ale napr. manzel chcel ist uz za mnou, ze sa pojde potom najest, ale mu povedali, ze ked raz vstupi dovnutra so mnou, tak uz ho potom von a znovu dnu nepustia, tak sa radsej najedol, kupil mi tu pollitrovku a prisiel za mnou, tak aspon dva litre aby ste mali pri sebe, ked bude s tebou aj priatel. Ozaj a bude pri porode? Nejak som nezaznamenala, ci si pisala ci bude alebo nie.

nikollette
16. feb 2009

no tak chce by byt pri mne, uvidime ci to zvladne.. v najhorsom tam bude asi aj mamina, tak uvidime co a ako 😅 dobre ze viem, ze potom uz musi ostat so,mnou, bo ten moj by asi furt este odbehoval, pit, jest ,cikat a cojaviem co 🙂

Dobre baby, ja na dnse končím, idem sa vyvalit pred tv, a napapať sa...
Zajtra je moj den, myslite na mna... 😅
Budem kontaktovat Patku a ona potom vas vravela...

Pekný vecer, vam aj detickam, uz narodením, aj tym v brušku..

Papa

patricia1971
17. feb 2009

no ahojte, včera som sa sem už nedostala....Budem vás určite informovať ohľadne Nikollette,dnes nikam nejdem,tak okonáhle dá niečo vedieť, hneď budem písať..... 🙂 🙂 🙂

caruzo19
17. feb 2009

no co no co no co?nic? tak to asi rodi ked sa nerozculuje ze naco ju tam zavreli

patricia1971
17. feb 2009

ahojte, písala mi nikollette, notebook nemá, to neviem prečo, ale že dnes žiadna vyvolávačka 😠 😠 ,tiež neviem prečo, že musí ísť na UZV,EKG, že asi až zajtra, pozajtra... ☹ ☹ leží na nadštandarte,aspoň niečo...chúďatko, vobec jej to tam nezávidím, ale čo už,musí vydržať, asi zajtra jej to vyvolajú,teda podľa mňa....nejako moc to s ňou prežívam, veď by som jej mohla byť aj mamou....takže keď napíše,hneď dám vedieť...ona je zlatá,asi jediná to tak moc prežíva...moc som si ju oblúbila....

caruzo....tebe sa to tiež nejako blíži,že???? 😵 😵 😵 😵

sirinka
17. feb 2009

patricia 😀 no tak sa tam o nu snad aspon dobre postaraju...

patricia1971
17. feb 2009

sirinka-určite áno,ale musí to tam mať deprimujúce....ja som si bol na 100% istá,že ten dr.Šuška je to dnes vyvolá,mojej kamoške to vyvolal ako sa dohodli....ale zajtra jej to určite vyvolajú....no nič moc ležať tam...ja som to mala takto 2krát, vyvolané, tretí pôrod som skoro nestihla,ten išiel šup šup,že sme nič nestihli....a ty máš ešte čas,veď 26 tt... 🙂

patricia1971
17. feb 2009

teraz mi prišla sms od nikolletty,tak ju odpíšem, sľúbila som jej, že vás tu budem o nej informovať....-som na 10tom posch.,dnes mi robili vyšetrenie zospodu,,prietoky,UZV, a ešte ma čká EKG.zajtra ráno sa sťahujem na pôrodnicu, dajú mi čípok na vyvolanie.len či to zaberie,bo nemusí,tak uvidíme-.................a má ešte spolubývajúcu,nejakú tichú,22r.....tak to tam musí aj trošku trpieť,keď si nemá ni s kým pokecať....keď budem mať ďaľšie info, napíšem....... 🙂

sirinka
17. feb 2009

patricia na desiatom som lezala tri dni...tiez na nadstandarte a bohuzial, vtedy tam bol akurat izbovy lekar dr. suchanek... 🙄 nic moc....nezavidim jej...

co sa mojho porodu tyka sa nebojim...pri klare to islo sup, sup...verim, ze pojde aj teraz ale hlavne nech vydrzime aspon do zaciatku deviateho mesiaca....

patricia1971
17. feb 2009

sirinka-no dr.suchánek,ja keď som ho zbadala,že mi ide robiť amnio,skoro so utiekla z tej kozy...pripadal mi taký unavený, zničený, taký,že keby som ho stretla na ulici,tak nikdy by som nepovedala,že to je gynekológ...no robil mi amnio 2krát,ale bol potom super,sústredil sa na robotu,takže neviem povedať,aký je,ale na pohľad 😠 😠 😠 ako keby tam ani nepatril...ale oni sa tuším po týždni striedajú ako izbový,tak keď ešte napíše,zistím koho má....ja som mala vždy šťastie na izbových,boli super..... 🙂

a Kláriku si mala skorej??? alebo ti hrozí aj teraz niečo skorej???ak nechceš,nemusíš odpovedať..... 😉

sirinka
17. feb 2009

patricia mne sa vysmial, ze co robim v nemocke ze on keby mal take predcasne kontrakcie ako ja, nikto by ho nedostal do nemocnice...na otazky mi odpovedal zase len s vysmechom...takze ja na neho nemam dobre spomienky...

pri klarke som mala od 27tt kontrakcie a od 30tt povolil krcok...nakoniec som to vylezala...doma nastastie...do 37tt. teraz mi uz zase tvrdne brusko, krcok je zatial ok, tak uvidime...mam taky pocit, ze to zase bude skor, najme ked pri klarke nemam sancu na nejake velke odpocivanie...

patricia1971
17. feb 2009

no on tak pôsobí, mne pripadal ako nejaký sanitár....tiež mal také divné poznámky,ale vtedy mi to bolo jedno....ale že vraj je dobrý lekár...

no tiež keď som išla na amnio,tak tam ležala baba,v 32tt,mala kontrakcie a otvárala sa,ja som to nechápala,nikdy so sa s tým nestretla a to mám 37rokov...ale tiež som už toho dosť preskákala,tak teraz to nejako prežívam s druhými,napr.aj s Niki,neviem prečo,ale nejako cítim s ńou,ale to je vo mne...tak neboj,bude dobre, no škoda ,že nemôžeš oddychovať,ale to sa určite nedá....ja som teda bola vždy riadne zaštuplovaná,takže takéto veci mi ani nenapádli,ale teraz pri malej som sa bála aj dýchať,som to strašne prežívala......tak skús aspoň trošku odpočívaťi keď to nejde,ale musíš.... 🙂 a ty si zo Senca??? alebo prisťahovaná?????

caruzo19
17. feb 2009

to je bezny postup v ruzinove ze jeden den prijmu,robia odbery a vysetrenia a az na druhy den vyvolavaju.
veru,blizi sa mi to,vo stvrtok mam kontrolu,tak uvidime co robi krcok,lebo minuly tyzden uz malo slonica 3770g podla uzv,ja viem ze je tam tolerancia 500g,ale kazdopadne aj keby mala o toho pol kg menej,tak na termin ma 4kg.uz som jedneho slona porodila,tak ked mi budu chciet vyvolat o tyzden,nepokusem ich 😀

sirinka
17. feb 2009

patricia druhy rok tu byvame...sme pristahovalci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre