Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
24. feb 2009

ale aby som nepisala len zle veci...sestricky pri samotnom porode boli ku mne velmi mile a aj sestricky z oddelenia novorodencov boli skoro vzdy ochotne vyhoviet mi, aj ked vtedy mali vyse 40 deticiek...
ale sestry z odd. sestonedelia...az na jednu vynimku to bola sama katastrofa co sa tyka pristupu....

zoldy
24. feb 2009

kralova,to nebola gynekologicka?

mima77
24. feb 2009

zoldy - nie som pediatricka sestre to mas pravdu... ale videla a zazila som uz kadeco aj v tejto oblasti! nemam sidce patent na rozum, ale za svojim nazorom si stojim pokial ma niekto logicky nepresvedci ze je nespravny!
trpezliva - ona nie ze jojkala ale az krycala co som pocula aj ja az na salu kde som bola po porode a nikto nic...
tiez musim pochvalit jednu sestru - porodnu asistentku - ta bola skvela - ona ma prijala na cakacku a hoci sama nema deti bola velmi trpezliva a chapava, len skoda ze sa menila sluzba a dosla ta arogantna bestia! len napr. pocas kontrakcie ma nutila vyliezt na stol koli kontrole, tak som jej povedala nech chvilku pocka ze teraz nezvladam, tak zahlasila ze nema cas, tak som tam liezla s mojim bruchom a od bolesti sa mi posmykla noha a skoro som si ju dochramala tak sa este ona jedovala ze sa jej tam dokalicim! 😀 som jej povedala ze ked nevie vyckat kym mi prejde kontrakcia - nie je taka dlha! proste... koncim uz s mojimi zazitkami, lebo si tu ludia pomyslia ze si vymyslam, ked ich pisem same negativne! 😅 zial ze bolo iba velmi malo pozitivnych!!

zoldy
24. feb 2009

bez urazky,ale takej setricke by som sa nechcela dostat do pazurov...teba by logicky presvedcila ina realita,dakuj bohu,ze ju nepoznas...

mima77
24. feb 2009

musim ist, ditko mi je hladne! 😕

plumka
24. feb 2009

No zoldy, skoda ze sme nenatrafili na teba pri porode, aspon by sme mali spolocnu fotku s manzelom a malou 😉
mne sa najviac pacila jedna doktorka pre mamicky, taka mlada, ze bola rok alebo kolko v izraeli, som si myslela najprv, ze ona si robi srandu, ze je doktorka, ale ako jedina, mi dala vysetrit krv, ci nemam zapal nahodou, kedze ho mala aj mala a zistili ze ho mam az moc vysoky, tak mi nasadila lieky a v pohode sa s nou dalo o hocicom rozpravat, aj ultrazvuk maternice robila, zoldy nepoznas ju nahodou? myslim, ze chodila aj k porodom, lebo raz bola u nas v izbe a kricali jej, ze uz rodime a utekala na salu. tak ona bola fakt super 😉

zoldy
24. feb 2009

skus mi ju opisat..
ja som rada fotila rodinky...pokial to slo,aj ked si tato nechcel popestovat babo,lebo sa bal,tak som ho presvedcila,ved to bol jedinecny zazitok pre nich...a niektorych mam aj fotecky doma na pamiatku...

nikol178
24. feb 2009

Ahojte, ako to tu všetko čítam, tak začínam mať aj normálne strach ísť rodiť do Ružinova. Vo štvrtok ak to samé už nepríde, tak si ma tam už nechajú, ale po tomto sa tam vôbec neteším.

sirinka
24. feb 2009

nikol hlavne mysli a sustred sa na svoje babo... 😉

inac mate niekto informacie, ci v statoch, kde sa casto rodi doma, s porodnymi asistentkami, ci tam, kde babo nechavaju hned pri matke a nedavaju na zaidne vyhrievacie lozka, je vyssia mortalita novorodencov, alebo maju castejsie komplikacie ci zdrav. nasledky babatka? vacsinou sa jedna o vyspele krajiny s dobrou zdravotnickou starostlivostou...

plumka
24. feb 2009

No taka tmavovlasa, dlhe vlasy, a hrozne mlada vyzerala, som si myslela, ze ma okolo 23-25 rokov, ale zrejme mala viac. Moc sa asi opisat neda. Viem ze chodila furt v takom lekarskom zelenom oblecena. Ostatni ti lekari chodili v bielom, alebo v bielo cervenom a ona jedina v tomto zelenom, myslim, ked robila rannu vizitu. A ja som bola na nadstandarde, bola jedina taka fakt mladucka z tych lekarov, co k nam chodili na vizitu. Ale ja som rodila maj 2008 a sa mi zda ze ona bola v tom izraeli asi 2006-2007.

zoldy
24. feb 2009

nikol neboj.neviem ake to tam je teraz,ale mozno budes mat stastie...zavisi ti aj od teba...na vsetko sa pytaj.ak to pojde a bude to potrebne,bud trpezliva,pokial bude naval...snaz si babo co najviac prikladat a skusat sama,mozno ani nebudes potrebovat pomoc sestriciek...zober si aj nejake vecicky pre babo,keby nahodou...

zoldy
24. feb 2009

tak to ti neporadim,ja som tam robila v case,ked bola prec...odchadzala som v aprili 2008,tak som ju asi nestretla...

nikol178
24. feb 2009

sirinka, zoldy: ďakujem Vám veľmi pekne, nejako to tam prežijem, hlavne nech už je po tom. Nejak sa maličkému nechce ísť von.

zoldy
24. feb 2009

nikol,mas zazmluvneneho lekara?

nikol178
24. feb 2009

Nie nemám. Nechávam to na náhodu. Nikoho tam dobre nepoznám. Skoro všetky kamošky rodili na Kramároch, len moja sestra rodila v Ružinove a bola veľmi spokojná. Tak som dala na ňu. Ona však mala svojho doktora tuším Andela.

zoldy
24. feb 2009

a bola s nim spokojna?

vevusiatko
24. feb 2009

zoldy co sa tyka tej prevencie s tym suhlasim...Mne malicku nechali asi 10 minut hned potom ako ju odmerali odvazili a zabalili do plienky....priatel bol cely cas pri tom a potom mi ju doniesli 🙂
Ja som bola viac nez maximalne spokojna so vsetkym okrem sestriciek na novorodeneckom 🙂 Teda boli tam dve mile ale tie som stretla len raz...takze si nemyslim , ze som nejako velmi rozmaznana ale ked niektore to zvladaju tak preco tie ostatne nie ??? Ako nie v zlom ale dopriala by som im take spravanie hned po porode 😠 Co sa tyka lekara tak lepsie to ani nemohlo byt pri porode lekari aj sestricky velmi mily boli aj sestricky zo sestonedelia boli fajn 🙂 Tak ja mam tazke srdce len na tie z novorodeneckeho....ale tak aj druhe by som sla rodit tam a dufam ze ich pomoc potrebovt nebudem a potom im clovek moze povedat svoje...viem ze to nepomoze ale pre moj lepsi pocit 😀

vevusiatko
24. feb 2009

A pisem jak mongol ale snad ma chapete 😀 😀

nikol178
24. feb 2009

Zoldy: ano bola s ním spokojná, lebo je to aj jej gynekológ, ktorý jej odrodil už druhé dieťa. Prvé rodila ešte u Kocha.

zoldy
24. feb 2009

ja ti verim,tie novorodenecke sestricky toho maju vsetkeho uz plne zuby...nemam ich co obhajovat,ale keby si vedela ake blbosti od nich ocakavaju,tak sa ti zdravi rozum zastavi...namiesto toho aby sa venovali mamickam,maju kopou vypisovciek a plno kravin...to ma tak vytaca...a okrem toho takmer kazda uvazuje,ze odide...a prenasaju to na pacientky, co urite nie je spravne...

zoldy
24. feb 2009

kamoska k nemu zacala chodit a chcela som pocut aj iny postoj ako ten moj zdeformovany profesionalny...dakujem...

vevusiatko
24. feb 2009

Zoldy ale to sa mi zda, ze maju vsetky sestricky a casto aj lekari pokial viem....Pozri ja sa im necudujem, kazdy mame zly den niekedy ale preco ho maju vsetky a skoro stale to nechapem 🙂 Ja som robila vychovavatelku a hned mi supli na prvy krat 30 deti...jednu z najhorsich tried....ale aspon som sa snazila byt mila a usmievat sa

a.d.r.i.k.a
24. feb 2009

no ja aby som len nechválila 😀 ,tak pre objektivitu dodám,že 1 porodná asistentka,ma neskutočne rozculovala,3x som ju poprosila,už ked som isla tlacit,aby mi trochu dvihla pod hlavou ten priblblý stol... 😠 potom aj lekarka jej to hovorila,a ona nič!!!! bola ta cca 40nička???,tmavé vlasy,otrasný tmavý rúž...A celu dobu mu "pindala" do tlačenia..."tlačte,tlačte,ved vidim že mate kontrakciu..." som si myslela,"ty koza,a ja ju cítim..." 😠

mima77
24. feb 2009

zoldy, este otazocka - robila si tam este 11 aprila minuly rok?? ak ano, museli sme sa tam stretnut... kedze som tam bola tak dlho! a ty si gynekologicka, ci pediatricka sestra?

zoldy
24. feb 2009

nemaju sa tak spravat,to mi je jasne,ale tam su interne zalezitosti,o ktorich vy neviete a nicia kazdeho,aj mna nicili...ale mohli by byt aj napriek tomu mylsie.to priznavam...ja som sa napriklad smiala stale,ved to bol krasny pohlad na stastne mamicky a ich ratolesti...
Mima.to som uz bola vo vypovednej a nenastupila som do roboty kvoli nemenovanej...

zoldy
24. feb 2009

ja vam verim maminky,to je vyzitka nasho zdravotnictva...aj mi sme len ludia,len skoda,ze nemame uplne profesionalny pristup..

zoldy
24. feb 2009

som pediatricka sestra

vevusiatko
24. feb 2009

Zoldy nevravm o tebe ale poviem ti to asi tak, ze ja nepotrebujem pekne slova ani usmevy ale aspon trochu zaujmu 🙂 a hlavne cakala by som, ze ked mi odnasaju dieta tak aspon poviem jednym slovom kam 🙂

zoldy
24. feb 2009

VEVUSIATKO,dakujem za IP,si skvela...

mima77
24. feb 2009

zoldy - ahaa takto to je... dobre vediet! cisto pre moju informaciu, lebo clovek nie vzdy odhadne kedy mu tlacia halusky do hlavy a este ked je pod takym tlakom ako tam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre