Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bublinka34
9. jún 2009

my sme sa narodili 1.4.09.. 🙂

monchichi22
9. jún 2009

Mary ja sa tam tiez coskoro chystam,tak potom ti dam info co a ako 😀

patricia1971
9. jún 2009

ahojte 🙂 🙂
bublinka ako kožné???? 🙂
monchichi ty si ešte celá???? To aj dr.stihneš,že???? 🙂

nikollette
9. jún 2009

Ahojte, ako sa máte? my celkom fajn... štvrtok zase kontrola na kramároch 😝 už by sa tá anémia mohla zlepšiť konečne...
Inak baby ak by ste chceli pre vaše detičky, bábatká super vecičky s ich menom, mám super stránku...
Ja som objednala malemu taku supravu že podbradník s čiapočkou s jeho menom že : Christopherko 😀
a možte si tam dat mená vasich deticiek, ci vselico ine napisat..aj komplety úre maminu, ocina,a babatko aby ste boli vsetci rovnaaký 😉
tu je stránka www.mamino.sk 😉
Idem kukať horor SAW 5...
tak pekný večer zatial

monchichi22
9. jún 2009

Ano,patricia,este sme stale 2v 1. 😒 Davidkovi sa este na svet nechce ist,aj nejake babske rady som vyskusala a nic...Zajtra ma otec 50-tku tak by to bol super darcek,no zatial to na porod nevyzera...Energie mam za troch,beham ako srnka 😀 No dr.by som stihla no nechcela som to riskovat tak som si zazmluvnila ineho dokiho,dufam ze nebudem lutovat a budem spokojna,svagrina u neho rodila pred 2-mi rokmi.

ludika33
9. jún 2009

ahojte, monchichi a koho si si zazmluvnila. ja som tam nejaku dobu pobudla pred porodom a aj som tam dva krat uz rodila. povedz meno koho si chcela a koho si si nakoniec vybrala

monchichi22
10. jún 2009

ahoj Ludika,chcela som dr.Otapkovu,ale ked som s nou hovorila tak mi povedala ze 5.6.7.-jun je mimo ci to chcem risknut,tak som si nakoniec povedala ze radsej nie som prvorodicka 😀 mo mohla som...dnes je 10 a nic...ziadne priznaky...No tak som sa nakoniec dohodla s doktorom Durackom.

ludika33
10. jún 2009

ahojcek monchichi jedna volba lepsia ako druha, oboch mozem len odporucat.

kobolova
10. jún 2009

Baby, viete mi poradit, kedze nemam cas citat celu diskusiu - ak chcem mat manzela pri porode, je v ruzinove potrebne, aby absolvoval nejaku prednasku? Diky. 😉

sirinka
10. jún 2009

kobolova nie, staci na pokladni zaplatit 500sk

monchichi22
10. jún 2009

ludika dakujem za info.na dr.Otapkovu som tu citala same chvaly,no o dr.Durackovi som sa tu nic nedocitala. 😅 snad bude vsetko ako ma byt 🙂

kobolova
10. jún 2009

sirinka - dakujem 😀

ludika33
10. jún 2009

kkobolova presne ako pise sirinka. staci iba zaplatit poplatok a s tym listockom ist k porodu a ked nahodou nebude manzel pri porode, tak vam peniaze vratia.

monchichi podla mna budes spokojna, lebo je velmi prijemny a ludsky a hlavne odbornik na urovni. drzim palcoky nech je vsetko ok. uz sa ti to pomalicky krati.

sirinka
10. jún 2009

ale treba mat potvrdenie od personalu, ze tam skutocne nebol...inac na dobre slovo vam nic nevratia.

monchichi22
10. jún 2009

Dakujem Ludika.Som zvedava kedy to vypukne 😅

ludika33
10. jún 2009

hej lekar / porodnik potvrdi doklady, ze sa nevyuzila predplatena sluzba a tak isto to plati aj pri epiduralke, ked sa nahodou nepoda, tak vratia v pokladni na zaklade potvrdenia od porodnika. opeciatkuje tvoj prijmovy doklad a napise, ze sa vykonavala epi alebo otec nebol pri porode.

monchichi este si uzi tych par dni, ked si este domenko. vychutnaj si este tehulkovanie. 😵

bublinka34
10. jún 2009

ahoj Paťka,
zatiaľ sme nikde neboli pretože vyrážky cez víkend zmizli.. 🙂 záhadný "atopik".. 🙂
hneď ako sa to znova objaví už aj fičím k Tebou odporúčanej DR.. ako bolo na výlete?
mám dotaz pretože už nepamätám: kedy začali vaši drobci pekne držať hlavičku? - tá naša ju síce drží, ale jej tak smiešne klimbá (pevnosť a istota v tom teda nie je!..) a jeduje sa keď je na brušku.. 😒 no možno to chcem po nej skoro???.. ona je proste rada na chrbátiku a obzerá si svet, na brušku má pocit obmedzenia a dáva to dosť hlasne najavo..

mary36
10. jún 2009

ahojte, pocula som vsetlico na doktorov v Ruzinove. Ale aj na Antolskej. Nejam zacinam mat strach z toho vsetkeho co ma caka. Chceme aby aj tatino bol pri porode. Viem, ze sa to da. ale potrebujem nejak asi povzbudit. Diky

mary36
10. jún 2009

ahoj monchichi22
ja by som mala ist buduci tyzden prvykrat do ruzinova, vobec neviem ako to tam chodi. Viem ze musim ist do polikliniky a co potom? pocula som, ze je tam viac lekarov ale ako dalej neviem, poradte mi prosim.Treba nosit aj moc so sebou? kedy su ordinacne hodiny?

ludika33
10. jún 2009

ahojcek mary, treba ist do polikliniky amb. 41 alebo 53. na 41 su lekarky a na tej druhej su lekary. tehu poradna je vo stvrtok na 41 8 - 10 a na 53 8 - 12 ale tam zvykne byt vela bab. ak ti nevadi zena tak chod na 41. treba aj moc so sebou, lebo robia tie pasikove testiky z mocu.

Mary vsade mas vselijakych doktorov. Ja som musela ist skor, takze som tam zazila na gynekologii vsetkych, ale ze by som mala nejaky velmi negativny zazitok s dakym sa neda povedat. Tiez su to len ludia a obcas maju svoje dni, ale oni sa tam velmi snazili, aby to mamicka cakatelka nepocitila. Nie su tam ziadne strasidla, alebo stresmeni. Neboj bude dobre.

sirinka
10. jún 2009

mary ja moc doktorov v ruzinove nepoznam, chodim vzdy iba ku tomu svojemu, ale co sa tyka personalu na porodnici boli uplne super, len sa treba stale pytat, ked ti je nieco nezrozumitelne alebo nejasne. vsetko ti vysvetlia.

mary36
10. jún 2009

ludika33 dakujem,ty si platis lekara?

mary36
10. jún 2009

sirinka, kedy si rodila? je to pravda, ze ked je vela mamiciek na vzdycharni, cakaju na chodbe?

mary36
10. jún 2009

baby, dali ste si epiduralku? ja si chcem zaplatit, ake mate skusenosti ? Mam velmi bolavu nohu, maly mi tlaci na nerv a ja nemozem od bolesti chodit ani lezat, je to hrozne, mali ste to niektora? Lekari mi nic nedali, ved nemozu, mam len cakat a vydrzat.

ludika33
10. jún 2009

mary ja uz mam po a neplatila som si tentokrat lekara, lebo ten ktoreho som mala dohodnuteho pri Natalke, tam uz neni, tak som sla na slepo, ze kto bude mat sluzbu ten ma odrodi a nemozem sa stazovat. Mala som velmi dobrych porodnikov pri sebe a celkovo aj personal bol super. Ja som epiduralku mala aj pri Natalke zaplatenu a aj teraz pri Andrejkovi ale ani raz mi ju nedali. Natalka sla cisarakom a pri Andrejkovi najprv bol cas a potom uz bolo neskoro, lebo bol uz skoro vonku, takze som usetrila trosku.
Ked si chces zaplatit epiduralku, tak najprv musim mat prednasku za sebou a ta je kazdy den myslim od 13 - do 14 v poliklinike na minus 1. ak mas prednasku za sebou az potom si to mozes predplatit.

Mary ja som to mala pri Andrejkovi cele tehotenstvo, ze som ledva chodila a bola som aj u ortopeda a povedal mi , ze sa mi nepravidelne rozchadza panva, ze to je z toho a da sa to len obcas napravit aby bolo lepsie a treba to len vydrzat. Mne to napravanie pomohlo na mesiac a potom som zase sla k nemu a tak som zvladla cele tehu.

monchichi22
10. jún 2009

Mary neboj volako to budeme musiet zvladnut,ved niesme prve ani posledne 🙂 ja mam inak tiez strach z porodu.Epiduralku som si zaplatila,no najradsej by som bola keby so to zvladla bez nej,mam soky s toho pichania do chrbta ☹

ludika33
10. jún 2009

baby nebojte nie je to nic co sa neda vydrzat. keby to bolo take strasne tak by baby netuzili mat este druhe alebo aj tretie babatko. vsetkym vam drzim palcoky, ze nech mate rychle porody a krasne zdrave babatka.

sirinka
10. jún 2009

mary rodila som 14.maja... co sa tyka cakacky vzdy sa nejako naslo miesto, nikto nemusel cakat na chodbe. tie, co uz mali rozbehnute porody dali rovno na box...
a mala som aj epidural....a dakujem za neho 😉

mary36
11. jún 2009

ahojte, ja sice cakam druhe ale rozdiel medzi detmi je 15 rokov, takze sa citim ako prvorodicka.Lepsie povedane, mam vacsi strach ako pri dcere 🙂
Ludika a po porode bolesti nohy presli? alebo si musela chodit aj nadalej k ortopedovi? Mna nikam ani neposlali, bola som u obvodnej a ta povedala, ze musim vydrzat a aj gynekolog.
Baby ,ako vyzera tvrdnutie bruska? Ja mam pocit akoby chcel vyskocit a pretrhnut mi brucho,ale stale je v hornej casti, tak tomu nejak nevenujem pozornost. Kamoska sa ma pytala ci mi tvrdne brusko, lebo sa jej na to pytal lekar. Mna sa na nic take nepytali.Akurat som anemicka, uzivam zelezo a este vraciam dost casto,ale ani s tym nic lekar nerobi.Tak ja neviem. hmm?

ludika33
11. jún 2009

mary mne uz koncom trosku bolest ustupila a uple na konci som bola v nemocke, takze oddych tiez urobil svoje. po porode obcas citim panvu ako napr. min tyzden, ked ma obchadzali dajake virusy, ale zatial som ani raz po porode nemala taky stav, ze by som sa nevedela pohnut, alebo, ze by sa mi slzy tlacili do oci. klop klop

mary ja som sa pytala sama na vysetrenie od gyn, lebo som sa mu stazovala a povedala som mu, ze nech mi daco doporuci, lebo mam take stavy, ze sa nedokazem ani pohnut, alebo otocit v postel.

mary tvrdnutie je take ako silny krc, alebo nejako tak by som to opisala. to aj na dotyk je uplne tvrde brusko a ak ti tvrdne tak to sa neda nevsimnut si.

zelezo som aj ja musela uzivat a aj magnezium, lebo to je ta to tvrdnutie dobre, lenze sa smie magnezium iba do 36 tt a mne moj gyn povedal, ze az do konca sa smie a v ruzinove sa chytali za hlavu, ze sa nesmie, ze to co mam za doktora. magnezium v infuzke alebo v liekoch prave davali babam na udrzanie babatka v brusku. ale to je uz o inom ten moj gynekolog.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre