Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

miskahryzka8
13. aug 2010

jeeej ahoj cheer 🙂 @cheerlady ja neviem, este som ju nevidela, preco 🙂? Ale ona je mlada 32 rocna.

karmelka77
13. aug 2010

@zucha ona si to praveze zariadila skor o to ide, preto mala dohodnutych troch lekarov! A mal prist ten ktory bude tu akurat ked to na nu pride..tiez to nechapeme preco sa k tomu tak postavil...

panki
14. aug 2010

@cheerlady ano to je ona 🙂
@miskahryzka8 neviem o tom, že by mala samostatnú svoju ambulanciu. Je napísaná aj na č. dverí 53 aj 54, striedajú sa tam.

cheerlady
14. aug 2010

@miskahryzka8
@panki lebo ta rodila jednu mamicku,co bola so mnou na nadstandarde a bola velmi mila,po porode ju prisla pozriet na izbu,starala sa o nu fakt na jednotku,ona u nej rodila uz druhe babatko a neda na nu dopustit-fakt velmi ludsky a mily pristup mala 😉

cicus13
14. aug 2010

@heni79 tak toto je naozaj dosť zlá skúsenosť v porovnaní somnou mám pocit, že som mala šťastie aj keď ja som rodila 15 hod. nakoľko som sa veľmi pomaly otvárala. A už ku koncu keď zistili, že malý má zlé odozvy tak šup sekcia, pamatám si len ako mi nasadili ten náhubok na tvár a potom až to, že som sa prebrala na ARE. Keď som rodila ja bolo nás tam 9 žien bola som tam v ten deň prvá a odchádzala posledná !!! a tiež sme sedeli na tých hnusných tvrdých stoličkách.
Ale hovorím si stále to mohlo dopadnúť horšie ako vidím u teba, takže môžem byť rada, že som dopadla ako som dopadla. Až na to že po sekcii je to des keď som videla ako ostatné baby pobehujú už 3 hod po pôrode a ja som išla na záchod asi 5 min v bolestiach a to som bola na nadštandarte...
Ale stále nechápem, prečo nechajú tie mamičky tak dlho sa trápiť v bolestiach hlavne prvorodičky a tiež to že keď nemáš zazmluvneného lekára tak si ťa nikto ani nevšimne je v tejto dobe na zaplakanie... 🙄 🙄

heni79
14. aug 2010

@cicus13
15 hodín? 😲 Fúha, to muselo byť tiež poriadne kruté. A najmä na tej úžasnej chodbe..... 😒 A ešte k tomu zavŕšené sekciou. No na druhej strane, chvalabohu, že to stihli a ste obaja ok. Verím ti, že tá jazva ťa musí poriadne bolieť. Veď sekcia je vlastne normálna operácia, tak je jasné, že to bolí. Kamoška mala tiež sekciu (plánovanú) a vravela, že radšej by brala normálny pôrod. Ten je vraj lepší, pravda, pokiaľ ti niečo nedovrzajú (viď môj príklad). Však aj so mnou čo bolo mamina na izbe, tak tá kojila v takých polohách.... 😲 o ktorých som ja mohla najbližšie dva mesiace iba snívať. (resp. ani to radšej nie, lebo aj tá predstava bola bolestivá. 😉 ) A to nevravím o tom, že som nemohla vôbec sedieť. Takže nebyť zázraku menom "rektálny vankúšik", ktorý mi môj manžel zohnal v zdravotníckych potrebách, tak nesedím vôbec. A absolútne si neviem predstaviť, ako by som bola cestovala každú chvíľu do BA, keďže môjho gynekológa mám tam. (Ono by na to sedenie bolo pomohlo aj obyčajné koleso na plávanie, no nikde ho vtedy nemali, lebo je to údajne sezónny tovar! 🙄 )
No z celého pre mňa vyplýva jeden záver. Ak by som sa rozhodla mať druhé dieťa, viem určite, kam nepôjdem. Ale kam by som šla, to zatiaľ neviem. Ale našťastie je to stále iba hypotéza. 😀

gangulienka
14. aug 2010

@heni79 ahoj, neviem ci si na mna pamatas, ked ta prijali v marci na 10.posch. boli sme spolu na izbe, lezala som vedla Teba (Magda) bola som vtedy v 4 mes. ale tusim hned v ten den, alebo na druhy som isla domov 🙂
Citala som si Tvoj zazitok, no brutal ale ved som si tam vtedy polezala dva tyzdne tak ma to az tak neprekvapilo 😖
Gratulujem ku krasnej dcerke 🙂

heni79
15. aug 2010

@gangulienka
Ahoj. Jasné, že si ťa pamätám. 🙂 Tvoje rozprávania ako si muž napr. sadol na Tamarku, alebo ako ju kúpal a topil súčasne boli takými veselými príhodami, na ktoré sa nezabúda. 😀 (Aby si niekto nemyslel, že som morbiďák - veselé boli s odstupom času a s vedomím, že sa nič zlé nestalo.) Tak pozerám, že sa ti úspešne darí. Aj druhému bábätku. 🙂 Už vieš, čo to bude? A rodiť ideš kam, do Ružinova? A máš aj niekoho zazmluvneného?
Ozaj, si v kontakte aj s Lenkou? (Dúfam, že si dobre pamätám meno. 😨 ) Ak dobre počítam, tak tá by už mala mať nejakú chvíľku bábätko. Nevieš, čo má?
Som taká rada, že si sa mi ozvala. 😀 Je milé stretnúť tu "známu tvár". 🙂
Ten môj zážitok bol - zlý, no Barborka to vyvažuje. Najmä keď sa usmeje, čo sa mi ale akosi nedarí zachytiť na foťák. Ale nabudúce hádam aj. 🙂

gangulienka
15. aug 2010

@heni79 Bude to dievcatko, no ale robi sarapatu stale....po nemocnici som si este uzila, musela som vymenit svoju dr. skoro som prisla o babo a problemy mam doteraz aj ked teraz namiesto potratu hrozi uz len predcasny porod a stale musim brat nejake lieky aby som vydrzala 2v1....ale uz to snad dako dotiahneme do stastneho konca 😉 Idem do Ruzinova, mam totiz pocit ze ist do jednej alebo do druhej nemocnice v BA je prast ako uhod. Dr. tiez nemam zazmluvneho, moj gyndos uz nerobi porody, tak kaslem na to. Moja skusenost s Tamarkou nebola zla a porod trval 4 hod od prvej kontrakcie tak naivne dufam ze to nebude az take zle. Ale kazdy vecer ma uz chyta panika z porodu 😖
O Lenke neviem, mala myslim terminv juni alebo v juli, neozvala sa, ale mam jej cislo asi jej napisem sms.

heni79
15. aug 2010

@gangulienka
Tak to si si teda poriadne užila. ☹ Budem držať palce, aby to dopadlo dobre a aby ste vydržali 2v1 čo najdlhšie. Aby to mohol byť normálny pôrod v normálnom termíne. 😉
No ten prvý pôrod si mala ozaj pohodový (teda časovo), Tamarka ťa zjavne šetrila. 😀 Tak treba dúfať, že aj tvoja ďalšia baba bude parťáčka aspoň pri pôrode 😉 . Ono s tou panikou je to asi normálne. Ja som sa bála, lebo som nevedela, do čoho idem, ty sa bojíš, lebo vieš do čoho ideš. 😀 Ale vážne, tie obavy sú úplne namieste a sú normálne. Len sa snaž ešte čo najviac oddychovať. Síce neviem, či sa to pri malej tak celkom dá.
😅
Budem držať palce, aby všetko prebehlo hladko.

arrett
17. aug 2010

Niekto v mojom termíne čo ide rodiť do ruzinova??? Hmmm?

luly13
17. aug 2010

@heni79 caves, spolubojovnicka pri chodbovej vahe 😀 , ako sa mavate? inak tusim som sa po mojom prvom neuspesom vyvolavani vratila v utorok do tvojej postele 😀 . lebo aj ja som potom bola na izbe s lenkou, ktora cakala babo v juni. tak ho uz podla mojich info ma. a narodilo sa v pohode v termine. mari sa mi, ze babu, ale na meno si ani za nic nespomeniem 😅

kvetinka211
17. aug 2010

@arrett ahoj, ja mam najnovsie rovnaky termin a som z BA, ale este netusim do ktorej porodnice nakoniec pojdem. Ty sa podla coho rozhodujes? Mas vyhliadnuteho nejakeho lekara? Ako tu citam, tak mam akurat pocit ze jedna BA porodnica horsia ako druha a ziadna z nich 100% negarantuje zakladne veci, ktore by clovek ocakaval v dnesnom storoci (otec neobmedzene pri porode, prva doba porodna stravena inde nez na chodbe, neodnasanie dietata prve 2 hod. po porode, isty rooming-in bez ohladu na prevadzkove podmienky, izba bez plesnivych stien atd.)

heni79
17. aug 2010

@luly13
No nazdar, jasné, že sa pamätám. My sa tu snáď stretneme všetky. 😀 Tak lenka má babu? Aj som si myslela, že by to malo byť dievčatko. Tá tam chúďa ležala vtedy dosť dlho, tak sme ju my pri svojej "rotácii" zrejme zastihli pomaly všetky. 🙂
Inak, spolubojovníčky boli na celom pôrode v Ružinove najlepšie. 😉
Už som ti napísala aj na IP.

arrett
17. aug 2010

@kvetinka211 JA som prvé rodila v Ruzinove a pôrod som mala dobrý. No tie ostatne veci hroza. Plesne na oknach a stenách, závesy ktoré v sprchach chýbali. 4 baby na izbe🙂 Bol to boj, ale tie 4 dni sa to vydržať dá. Zvažujem teraz antolsku, ale ešte nie som rozhodnuta. V Ružinove už aspoň viem ako to chodí... Uvidíme. Nevyberam žiadneho doktora, veď každý si musí urobiť svoju prácu. Prvé som tiež nemala a bolo super.

zuzikka
17. aug 2010

ahojte, neviete mi prowim povedat, ci v ruzinove rodi Dr. Predajna? Sa mi zda, ze uz nie, ale nie som si ista, vdaka 😉

panki
17. aug 2010

@zuzikka Dr. Predajna rodí v Ružinove určite. pred týždňom ma príjmal do nemocnice 😉

zuzikka
17. aug 2010

@panki jej tak super, a je tu niektora, ktoru rodil? Neviete ake su ohlas?

kvetinka211
17. aug 2010

@arrett no ja kedze som alergicka na plesne, tak to bude teda vesele ☹ Nechapem, preco to este hygienici nezavreli ... ved to musi byt proti vsetkym normam .. no hroza .. asi aj preto, ze mnoho mamiciek poslusne skonstatuje, ze ved to nie je hotel ... ale nejake zakladne kriteria by to snad malo splnat. Ja nemocnicne prostredie (nastastie) zatial vobec nepoznam, len z chodieb a som teda zdesena .. preto si neviem predstavit nemat aspon lekara ako-tak isteho .. ked uz vsetko ostane je jedna velka neistota a loteria ... preto chapem, ze radsej chces ruzinov, kde aspon vies co mas cakat ...

sirinka
17. aug 2010

@zuzikka rodil moju spolubyvajucu....ta ho chvalila do neba a aj na mna urobil dobry dojem, ked ju bol pozriet...

zuzikka
18. aug 2010

@sirinka aha tak super, dakujem, lebo sa tu o nom moc nehovori, tak preto som myslela, ze nerodi vobec, ak by sa este nasli kocky co s nim maju skusenost s dr. predajnom budem rada 😉

sirinka
18. aug 2010

@zuzikka pokial viem, rodi naozaj iba svoje pacientky, rovnako napr. aj moj dr...

zuzikka
18. aug 2010

@sirinka ok dakujem, ja som jeho pacientka, len som uvazovala o zmene dr. pokial by nerodil, takze super

sirinka
18. aug 2010

@zuzikka ved sa ho na to opytaj a mas vybavene...

zuzikka
18. aug 2010

@sirinka jasne, to sa ho vsetko popytam, chcela som hlavne aky je porodnik vediet, ake su skusenosti 😉

egres
18. aug 2010

@arrett ahoj ja mám termín 16.1.2011 a je to naše prvé bábätko 🙂)))) ty už aspoň vieš čo to všetko obnáša, pre mňa jeden velký ?do neznáma .Nevieš mi poradiť či v Ružinove vyžadujú psychoprofilak.prípravu, ked chcem manžela pri pôrode a či treba absolvovať i dáke cvičenia?Ďakujem papa

arrett
18. aug 2010

@egres Nie, nevyžadujú nič. My sme dokonca ani na porodnicu neboli kuk, lebo by som tam potom asi ani nesla😀 😀. Ja som veľa čítala o pôrode a dychani a taktiež som manželovi dávala citát články ako: Otec pri pôrode, ulohy otca počas pôrodu, si to vygoogli na nete. Mužovi som zobrala iba slapky na prezutie a to bolo všetko. Teraz mu vezmem aj niečo na jedenie, lebo bol hladny🙂 Aj keď sa zo solidarity tvaril že nie je🙂 Od hladu mi vypil všetku vodu😀 😀 😀 Takze mne články stačili, ešte sestricky niečo poradili a malicky bol von za 5 minút🙂

arrett
18. aug 2010

@kvetinka211 Uplne s Tebou súhlasím. No vieš si predstaviť, kde by sme rodili keby že to zatvoria??? Je pravda, že by som najradšej rodila doma s nejakou dulou, ale iba v prípade, že by sommala porodnicu cez cestu🙂

kvetinka211
18. aug 2010

@arrett no, potom by mozno kompetentnym doslo, ze treba investovat do porodnic a nie do hokejovych hal ...

arrett
18. aug 2010

@kvetinka211 🙂 To bola trefa do čierneho🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre