Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lili_a_mimi
10. nov 2010

@awalancha3 ja som unho rodila a vyslovene mi zakazal nieco mu nosit a davat. Povedal mi, ze som zaplatila pri podpisani zmluvy s poliklinikou o zazmluvneni lekara a nic ine necaka - ani flasu vinka ako dakovne nechcel zobrat pri kontrole po sestonedeli 😉 Je fakt super. Odviedol vybornu pracu a je fakt skvely odbornik! Dobre si si vybrala 😉

heni79
10. nov 2010

@awalancha3
Ja som ho zažila na UZV v 11.tt v súkromnom centre a bol veľmi príjemný a kultivovaný. Platila som tam vtedy za UZV asi 24,-€. Ale jemu nič. A určite si nič nepýtal! A myslím, že ani inak by si nič napýtal. Skúsenosť nemám, ale pocitovo si to myslím. Veľmi seriózny človek.
Ono to dnes už funguje inak. Keď máš oficiálne cez nemocnicu zaplateného a zazmluvneného lekára, tak jemu už neplatíš. Ak by to chcel, je chrapúň - ale to Ferianec určite nie je. Síce som sa s ním stretla iba raz, ale je to veľmi seriózny človek. Aspoň vo mne taký pocit vyvolal.
Baby ťa tu odsúdili, ale verejne-neverejne také praktiky boli. A nie tak dávno - aj 5 rokov dozadu. To je relatívne blízko. Absolútne tým ale nehovorím o konkrétnej nemocnici, ani lekárovi. Len všeobecne, čo mám info od kamošiek - a rôzne regióny. Okrem Banskej Štiavnice. Tam už to bol vtedy iný svet. A podnes je. Škoda, že tak ďaleko.

maggie2
10. nov 2010

@heni79 tej ktorej radíš, zjavne chrapúni neprekážajú 😉

heni79
10. nov 2010

@maggie2
Nerozumiem. Mi niečo ušlo?
Ja sa snažím poradiť každej, ktorá radu žiada.

lili_a_mimi
10. nov 2010

@heni79 je mi jasne, ze 1,5 metrovej vzdialenosti skoro nic ti medici nevidie, ale niekde zacat musia 😉 ved ich nemozu hned na prvom stretnuti zobrat na porodnu salu a zapojit ich do diania... A oni musia prejst vsetkymi oddeleniami - aj tymi menej atraktivnymi pre nich. Som si ista, ze ani ich to nebavi, no vizita je vizita... 🙄
A mate pravdu, najidealnejsie by to bolo prevadzat na osetrovni, no neviem si predstavit, kolko casu by im to zabralo... takto to maju za 15-20 minut hotove a inac by to trvalo hodinu alebo aj viac... 😒
Teraz ich nechcem obhajovat, ved na to su tam, aby poskytovali kvalitne sluzby, no na druhej strane, ked som bola tehu a hodinu som cakala pri ambulancii rizikovej gravidity na lekara s podozrenim na mozny potrat - mal mi potvrdit funkciu srdiecka (on bol na 9. alebo 10. posch na vizite), tak som nadavala, ze co mu ta vizita trva tak dlho... 😠
A ad medici - nech sa mi aj 10 medikov pozera medzi nohy, no nech sa ma neopovazi ani jeden z nich zasivat po porode... 😉

maggie2
10. nov 2010

@heni79 nieee nič Ti neušlo. Len my tu, ktoré odsudzujeme dávanie a branie úplatkov sme pre niekoho mravoučné slepice 😀

heni79
10. nov 2010

@lili_a_mimi
No, mňa medička šila. Bez môjho súhlasu. ☹ Som zistila ž nedávno. Však preto som mala také brutálne komplikácie.
A stále si myslím, že si mimo. Na tých vizitách sa určite nenaučia nič! Nič z medicíny! A určite nič pozitívne z ľudskosti. Pokiaľ sa budú diať stále rovnako.
A že ty si vtedy čakala dlho - on mal pohotovostnú službu? Lebo sa mi zdá, že ak majú pohotovosť, nemajú ambulanciu? Či...?
A keď si už bola PO a mala by si napr. komplikácie a dolu by stepovala mamička, ktorá by bola riziková? Čo by si chcela? Aby dokončil vizitu (tvoju), lebo ty máš komplikácie a až potom šiel dolu? ALebo aby šiel najprv dolu a odrodil (môže ísť aj o hodiny) a potom šiel za tebou?
Ty si zjavne nepochopila, čo som chcela povedať. Áno, som ZA, aby sa medici učili aj na pacientoch. Ale pacient musí SÚHLASIŤ a musí to byť aj pre medika KONŠTRUKTÍVNA výučbová situácia - čo hromadná vizita určite nie je.
Už tu k tomu aj baby písali (aj ja) ako akedy súhlasili aj s medikmi.

Ono celé to je o SÚHLASE PACIENTA!

heni79
10. nov 2010

@maggie2
Ja som to brala ako pozostatok "folklóru", tie úplatky. Dnes sa predsa už platí nemocnici, keď už.
Ale kedysi to ozaj bol "folklór". A ver tomu, že sú baby, ktoré nevevdia, že skončil. A možno niekde ani neskončil. ☹
Tak im to iba vysvetlime, ale neútočme.
A to upozornenie na zákony beriem ako prudko uvedoimelén a ok. Palec hore. 😉

maggie2
10. nov 2010

@heni79 presne tak ako píšeš. JE TO o súhlase pacienta. Mne raz brala krv jedna babenka, mladučká, snáď 17 rokov mala. Bola to tortúra, kľavá bola chudiatko, tak sa jej pýtam, že či to robí prvý raz, lebo sa mi to vôbec nevidelo. A ona mi odpovie, že ÁNO. Rozumieš? Oni ju SAMÚ pošlú zobrať pacientovi krv, hoci to nikdy predtým nerobila!!!! A nie medička, ale praktikantka učiaca sa za zdravotnú sestru!!! V zahraničí môže krv brať len lekár, nie sestra, nie to ešte praktikantka. Ruku som mala týždeň modrú, totálne boľavú, ešteže nič horšie. A to bolo na Mickiewiczovej niekedy v roku 2001. Tragédia.

maggie2
10. nov 2010

@heni79 Zdravotníctvo v prieskumoch stále figuruje ako oblasť, kde sa najviac nielen dávajú, ale stále i pýtajú úplatky.:(

lili_a_mimi
10. nov 2010

@heni79 asi nie som az tak mimo, ak si myslis a som si aj toho vedoma, ze pre medika nie je, ako si napisala, konstruktivna vyucbova situacia hromadna vizita, no jednoduch to absolvovat musia. Mam v rodine medika a ich sa tiez nikto nepyta, ci sa im tam chce ist alebo ci z toho vytazili nieco pre svoju potrebu do buducna. Jednoducho to musia absolvovat, lebo to maju v ucebnych planoch a musia byt pri tomni, inak neprejdu semestrom... Je to hrozne, no toto tu zostalo este z davnych cias a nikto to asi nezmeni... 😢
A o informovanom suhlase tiez viem svoje, som zdravotnicka (nie PA ani sestricka) a okrem informovaneho suhlasu si stale necham aj vysvetlit ukony, ktore mi idu robit aj zistene diagnozy ci skutocnosti (samozrejme v ramci casovych a inych moznosti) 😉
A ad cakanie na lekra na ambulancii rizikovej gravidity - lekar urci prioritu pacientov, nie my pacienti. Ja som tam nanho cakala a nerobila bordel ani som nekricala a nenadavala. Lebo ak som mala potratit, tak by som uz davno potratila a ta hodina by moje babo urcite nezachranila... Ale aj tak ma to stvalo... ved priznajme si uprimne, ze kazda z nas sa v prvom rade pozera na seba a az potom na ostatnych...

lili_a_mimi
10. nov 2010

@maggie2 ano, je to tak, no asi nie na gynekologicko-porodnickom oddeleni 😉 Myslim si, ze poriadne cashuju pri transplantaciach a pri operaciach, kde sa caka aj mesiace v poradovniku... 😠

sirinka
10. nov 2010

baby uplatky sa traduju s nami z minulosti, ked zdrav. poistovne neexistovali a lekari boli velmi vazeni ludia. volali sa k choremu iba vo vaznych situaciach a bolo ich treba nalezite odmenit a zaplatit...to zazili aj nasi prarodicia a ti dodnes mnohkrat povazuju za hanbu ist k lekarovi bez obalky ci tradicnych domacich vajec.
za ery komunizmu sa uplatky drzali nadalej, kedze v tom case lekar nabral este vacsej vaznosti medzi ludmi, mohli si dovolit k pacientovi hocico...ved to pozname na mnohych starsich doktoroch, ktori sa z toho dodnes nespamatali... 😉
ale ze aj v dnesnej dobe sa to berie ako normalna vec medzi mladymi ludmi, to ma zaraza...kazdy predsa vieme, ake peniaze odvadzame statu a navyse mnohokrat dobrovolne platime za zamluvnenie lekarov k porodom a operaciam...to maju peniazky navyse - oficialne...
a potom sa cudujeme, ked nic nedame, ze poskytnuta starostlivost nie je na zelanej urovni...

ad pani vysetrovatelka...clovek, ktory by mal branit prava ludi sa kludne verejne prizna k pachaniu trestnej cinnosti a este sa obycajnym ludom v pohode vysmeje do oci... 😨

katy1979
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kadulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwet001
11. nov 2010

baby to je neskutocne co sa tu v poslednom case riesi... sledujem toto forum uz vyse roka a v poslednom case sa to absolutne neda citat, stale sa tu len niekto hada, urazate sa navzajom, ziadne konstruktivne info pre buduce maminy. Je to smutne.. ☹

maggie2
11. nov 2010

@iwet001 konštruktívne info je napríklad to, že nie je žiadúce dávať úplatky 😉 , že zazmluvnenie lekára k pôrodu je legálne a legálna je i platba ktorá je postačujúca... jedna žienka to zjavne nevedela 😉

zulok
11. nov 2010

tak, hlasim sa ako cerstva mamina. Ruzinov si neviem vynachvalit, porod som mala extra rychly a sestricky s pani lekarkou boli fakt mile.. 🙂 a aj potom na sestonedeli, aj sestricky na novorodeneckom. Napriek tomu, ze uz mame druhe, mala som problem s priladanim na prsnik a velmi mi pomohli. FAkt som sa nestretla s neochotou.. tak ja mozem len odporucat...
ozaj, nebola som na nadstandarde, ale asi nebol nejaky natresk, lebo sa mi nestalo, ze by som musela cakat v rade na WC alebo sprchu..
jedine, co neviem pochopit, je strava, ale ja som mala special stravu pre cukrovkarov, ostatne maminy s tym nemai tak problem. Tak nafukovacia strava.. raz fazula, potom karfiol, ci hraskova maskova rolada.. tak maminy, co mali cukrovku, nech si pre istotu donesu nejaku mnamu so sebou..
inak bolo fakt super 🙂

peach
11. nov 2010

@zulok jej blahozelam, tak skor sa to dozviem odtialkto nez z FB, no teda, super!tesim sa na fotky

lili_a_mimi
11. nov 2010

@zulok jej, super, ze sa ti tak venovali a ze na to mas len same dobre spomienky 😉 Gratulujem k babatku! Mimochodom, s tou ich stravou som aj ja mala problemy a to nie som ani cukrockarka 😠 A co ma zarazilo, rodila som o 15:00 - jedna sestricka mi povedala, ze este si veceru nemam dat az ranajkami mam zacat a druha, ze mam sa poriadne najest, nech si naberiem energiu na kojenie... ??? 😅

zlatusik28
11. nov 2010

@karmelka77 ležala som tam v nemocnici

gladiola
11. nov 2010

@zulok gratulujeme a tesime sa peknemu a pozitivnemu prispevku

zlatiak
11. nov 2010

@iwet001 uplne s tebou suhlasim...zacina to stracat ten vyznam o com bola tato tema...dlho som sa zdrahala prispiet sem ze na co aj tak sa tu len hadaju a dohaduju :(
a ked sa tu tak bavite o uplatkoch tak len chcem informovat ze to vobec nie je stara vec, ktora fungovala kedysi...uplatky funguju aj dnes a aj v ruzinove...viem par doktorov ktory si aj popri zazmluvneni vypytaju na rovinu dalsie peniaze...takze len tolko k tej otazke ci niekto berie este nieco navyse...nemusi to byt prave dr. Ferianec ale par ich tam je co ano...

sirinka
11. nov 2010

@zlatiak ale koho to je chyba...?

zlatiak
11. nov 2010

@sirinka neviem koho to je chyba...bohuzial v dnesnej dobe a v nasom zdravotnictve ked si chce byt clovek na istom ze sa o neho dobre postaraju tak asi si radsej priplati aby mal istotu a je to potom na lekarovi ci mu staci to co ma zo zmluvy alebo chce viac a zase na pacientovi ci je ochotny mu dat aj nieco extra...je to smutne ale je to tak...ja som mala stastie na lekara ze si nic extra nevypytal, ale ked som rodila bola tam jedna holka co nemala ani zmluvu ani nic a taky porod by som teda nechcela mat...nechali ju na chodbe v bolestiach silnych az kym tam div ze neodpadla a nedovracala sa a potom v porodnom boxe bola a tam ju raz za cas skontrolovali a nechali tak az sama skoro porodila, teda hlavicku vytlacila sama, lebo lekar co mal sluzbu tak mal svoje zazmluvnene pacientky ktorym sa musel venovat...myslim si ze este dlhu dobu to u nas bude fungovat na uplatkoch :(

michellina
12. nov 2010

@zlatiak no tak toto je sila co pises o tej babe, co nemala zazmluvneneho dr :((( ako zeny, ktore nemaju 270-viac EUR nemaju sancu na slusny porod? To kde sme? Naco si platime cely zivot odvod???? Ja len dufam, ze to co si tam ty videla, bol len jeden z mala pripadov a nahoda, nie pravidlo...

sirinka
12. nov 2010

@zlatiak ale ved prave...pokial sa najdu ochotni pacienti priplatit si este k nadstandartu nieco nacierno...tak sa ten system nezmeni...treba si vstupit do svedomia...
ja osobne, keby mi lekar, ktoreho si chcem zazmluvnit povedal alebo naznacil, ze chce este nieco naviac okamzite by som sa otocila na opatku...v takeho cloveka jednoducho doveru mat nemozem...to je svinstvo najhrubsieho zrna...
a viem o com hovorim, lebo som s takymi lekarmi pracovala a never tomu, ze ked dostali uplatok sa nejako nadstandartne snazili...akurat sa viac usmievali 😉

boise
12. nov 2010

Baby no ja neviem ci sa to tak za rok zmenilo, ale ja som rodila bez zazmluvnenia, nebol absolutne ziadny problem a okamzite som sa dostala na nadstandard...bez akehokolvek uplatku 😕 A to bol december, kopec porodov...
Drzim palce a prajem aby ste mali len tie najkrajsie spomienky na porod... 🙂

byggyt
12. nov 2010

@boise Ahoj ako sa máte???? pamätáš takto pred rokom? 😉

boise
12. nov 2010

@byggyt ahooooj 😵 jasne ze pamatam, neskutocne nam to leti 😅 ako sa ma Vivka? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre