Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

arrett
6. mar 2011

@asma Ja som nemala zazmulvneneho doktora ani pri jednom pôrode abolo úplne super. Doktor príde aj tak iba na samotný pôrod. Väčšinou si to tam všetko odrobis PA.
Otecko môže byt na chodbe vo vnútri cely čas. Keď pojdes rodiť, počká tá mimo boxu. Potom ho zavolaju pocítiť babo, dajú mu ho do narucia a môže byt s tebou 2 hodinky na porodnom boxe. Ovsem ak nie je veľa rodiciek. V tedy treba box uvoľniť😀

martinaaaaa
6. mar 2011

ahoj ak tu niekto je tak mi poradte ze ak mi odisla hlienova zatka za ako dlho mozem cakat porod bolesti mam slabe teda nebolia tak ako sa to pive ze veeeeeelmi 🙂 vopred dakujem

martinaaaaa
6. mar 2011

@arrett mozem poprosit o radu pisala som predchvilou co by som sa chcela dozvediet dakujem pekne nechcem ist do nemocnice velmi skoro 🙂

vriend
6. mar 2011

Ahojte, nechysta sa niekto zajtra na prednasku do Ruzinova?

arrett
7. mar 2011

@martinaaaaa No po zatke aj týždeň môžeš čakať na pôrod. Je to veľmi individuálne. Ja som druhý pôrod čakala vse týždňa, čo sa rozbiehal. Cely týždeň poslicky, prehánky... Až v nedeľu som išla do nemocky, no celu nič som bola na cakacke, bolesti každých 7 minút 14 hodín. Takze pokial nemáš kontrakcie aspoň 5 minutove, ostala by som doma. Predsa len, doma je doma.
Ako druhorodicka som myslela, že druhý pôrod bude rychlejsi. Bol však oveľa dlhší a náročnejší. Aké ajtak naaaadhernyy 😀

zaira301
7. mar 2011

@tara2 ...ďakujem pekne.....aj ja všetkým želám len to najlepšie 🙂

slniecko.15
7. mar 2011

@avenev Odsávačku môžeš mať svoju, ja som mala a nikto mi nič nepovedal, ale bola mechanická a nič mi nešlo , tak mi zapožičali tú ich elektricku a keď som prišla domov , zakúpila som si ju aj ja. Stojí viacej, ale je na nezaplatenie. Ležala som 5. dní, ale len kôli tomu, že malinký mal žltačku, mala som sekciu, ale keď niesú komplikácie púšťajú ťa už po 4 dňoch. Ja som narazila len na dve protivy a to boli na jednej službe, taká tmavovlasá okolo 45 a kučeráva blondínka s tmavím melírom kolo28..to boli ťapše. Ale inak boli všetky úžastné. Jedna mamina sa bala isť na velku, tak nemali problem jej dať aj čípky, aby sa netrápila, mne potajomky prepašovali aj glukózu a striekačky na domov ale pšt. Je to všetko o tom aká si aj ty knim ...Sme snimi často kecali a sestričky z novorodeneckého boli tiež zlatunké..jedna zlatá ale totálne trdlo pravá blondínka a nosí vždy čelenku ....ona krpca aj pomojkala aj vyboskávala pokladík, len sme znej boli niekedy zúfalé,. lebo po 5. minútach sa vrátila do izby a pýtala sa ma že ako sa má moje dievčatko ...mam chalana ...no trdielko. HYgiena, no največší humus robia mamičky, čiže na vecko si určite zaobstaraj Dezinfekčné utierky, ja som používala sanytolky. Príbor ani pohárik nepotrebuješ oni ti dajú ...Ja neviem čo eštze konkrétne by ťa zaujímalo, lebo keby som ti mala napísať všetko tak píšem dva dni ..hihih

slniecko.15
7. mar 2011

@asma Keď ťa chytia bolesti alebo ti odtečie voda, ideš na príjem, tam vypíšu stebou papier, keby si to muž rozmyslel tam na vrátnici si ho vieš aj zaplatiť, aby bol s tebou a ideš na 9. te. Tam zazvoníš a ideš na monmitor a pozru ťa na kolko s otvorená. Dajú ti čípok a povedia 15. minut sa prechádzať po chodbe, ja som len vyšola z wc a už som aj utekala naspať a to mi vtedy aj spustilo kontrakcie. Odrodí ťa lekár ktorý mal službu, Ja som mala zazmluvneného, ale nedošiel, tak ma odrodil lekár čo mal službu taký mladý, tmavovlasí, zdá sa mi, že sa volala Kriško, ale naozaj neviem...bol velmi milý a šikovný. Ja som šla sekciuo a spravil mi pekný rez a babenka čo rodila predomnou, tak tú neskutočne pekne povzbudzoval, chválili ju a podporovali. Ale skús presvedčiť manžela nech ide stebou, je to naozaj perfektné pre teba, citiš sa príjemnejšie a bezpečnejšie. A nemusí sa pozerať priamo tam, ale ked ti bude pri hlávke a hladkať ťa, dodá ti vela síl a to budeš potrebovať. Ani moj nechcel ist, no pri sekcii musel byť pred sálou, ale bol strašn rád, že sme to nakoniec zaplatili, lebo ho hned brali z drobčekom a videl ako ho umývaju a mohol si to vsetko fotiť a aj jeho potom s drobcom sestričky pofotili.Hlavne si zober vodicku pre seba aj muža,,,nevieš ako dlho tam budete,.Veci si zbal do dvoch tasiek. Do menšej si daj župan,. nočnu koselu, slapky, utrerák toaleták intýmny gel, Zvišne veci si das do takej plechovej skrini pred sálou.. Pozeram, že už trošku prenásaš, tak sa pýtaj , budm sa koli tebe prihlasovať častejšie, nech ti viem hned odpovedať. Ak už pravdaže nemáš po tom. držkaj sa

sander
7. mar 2011

Ahoj slniecko, ja sa tiez chystam rodit do ruzinova... akurat sa zamyslam nad tym, co si mam zobrat pre babo... niekde pisu, ze aj deku treba...inde zase ze netreba... potom ze postolky na odchod domov, ale na obhliadke hovorila sestricka, ze postolky uz nebude treba... vies prosim poradit? dakujem 🙂

slniecko.15
7. mar 2011

@asma Neviem či mu na chodbe budu hovoriť ako sa máš, ale určite ho stadial nevihodia, nemaju prečo, ale maj určite niekoho pri sebe, je to velka podpora. Presvvec muža. Neolutuje to.

slniecko.15
7. mar 2011

@sander Ahojky. Ja som mala dekčku, takú malinkú s Ikei, Netreba to, ale ked sme vetrali tak sa zišla, aby nedostali prievan, ale keď buďeš rodiť keď bude tepl, tak Ti postači aj plienočka, aj čiapočku som davala len vtedy, alebo ked som šla jesť, lebo tam bol dosť prievan. Takže si zober tenku dečku malinkú, tenku čiapočku a asi 10. jednorázových plienok, lebo davaju na den len 5. a nieked povedia, že im došli, tak aby si mala pre istotu poistku. Poštolky i netreba, keď budete odchádzať z nemocnice urobia drobcovi sono a o 4. týždne ideš na kramára a tam urobia dalšie a povedia ti či ju dávať máš alebo nie, my žiaľ msíme. Čiže ak Ti môžem poradiť, bal drobca doma aspoň 2. týždne naširoko, Aspoň na pár hodín denne, lebo moj v 2. mesiacoch už rinči, lebo na to nebol zvknutý a je mu to nepohodlné.
Dúfam, že moja odpoveď ti stačila, keď nie, kludne sa pýtaj.

sander
7. mar 2011

dakujem krasne za odpoved... ja mam termin v aprili, takze uz sa pomaly zacinam balit, aby som mala nachystane veci 🙂 chcela by som nadstandard izbu, dufam, ze bude volna....zevraj byva dost natresk

slniecko.15
7. mar 2011

@sander
Ked som rodila ja bolo prázdno 29.12, ale od 01.01 sa s pôrodmi rostrhlo vrece ...
Nebal si vela vecí, lebo to neviužiješ. Potrebuješ, šlapky do sprchy, papučky, župan, tri nočné košele, keby ti bolo malo, tak ti donesu, alebo si môžeš dať erárne, ja som tam podprsaenku nenosila, dosť ma boleli prsia,. NOhavičky su perfektne tie sieťkovane jednorázove, všetko sa ti vetra a lekári na ne nefrflú, 2 uteráky.
Hygienické vlhčené utierky to aj pre drobca, som ti zabudla napísať, aj pre seba, po pôrode ti to bude príjemnejsie, do sprchy šampon, sprcháč, na izbe som mala dezinfekčny gel na umývanie ruk, A dôležité dezinfekčné utierky, keby si sa nedostala na nadštandart, su tam dve zachody aniektoré maminky su dosť prasiatka, tak si vieš utreť pred tým než si sadneš a nebojíš sa, že niečo chytíš. Niečo na čítanie a do vlasov nejaké sponečky, a keď chceš tak nejakú hudbu ...ale myslím, že drobček ti buzde stačiť ...

tara2
7. mar 2011

@sander - aj ja mam termin v aprili, tak sa tam mozno stretneme 😉

asma
8. mar 2011

jaj babulky neviem či vydržím do rána, neznesitelna bolest v križoch a podbrušku, slabe krvacanie ale žiadna odtekajuca voda, este chvilku pockam a volam 112 ak sa dovtedy nezblaznim...

avenev
8. mar 2011

@slniecko.15 Dakujem za rady🙂 TIe sietkove nohavicky, si mam vypytat v lekarni? A mala si zo sebou aj jednorazovu podlozku? CItala som, ze ked zaspinis plachtu tak ti ju nemenia stale a ze je je dobre si to zobrat.

iinuska
8. mar 2011

@avenev ietove nohavicky som ja kupovala v zdravotnickych potrebach, a podlozky dostanes v nemocnici

slniecko.15
8. mar 2011

Nohavičky som kupovala pred Ružinovskou nemocnicou,v zdravotníckch potrebách, stoja okolo 80centov, sú bavlnené takže si ich možeš aj preprať,záleží od Teba, koľko si ich kúpiš. Podložky neporebuješ, ja som ich mala kopu na okne a menila som si ich podla svojej potreby, dostaneš tam aj vložky. Keď sa ti zašpiní plachta, sttačí poprosiť sesričky a oni ti daju čistu ...
@avenev

slniecko.15
8. mar 2011

@asma No ak čítm, tak už v tomto čase máš svoje babenko už iste v náručí. Dúfam, že všetko prebehlo bez komplikácií a že budeš na clý priebeh spomýnať v dobrom.

maropoko
8. mar 2011

ahojte, prosim vas o radu. termin mam koncom aprila, teraz som 33tt. chcem ist rodit do ruzinova, dr. si nezazmluvnujem. ako to tam prosim chodi s tou poradnou pred porodom? treba sa dopredu obj., alebo len pridem v 36tt alebo ako? vopred vdaka za odpovede 🙂

slniecko.15
8. mar 2011

Neviem ako je to u iných, ale dám Ti tč ku p.Divéky do ambulancii v ružinove, sú to hneď druhé dvere ako zabočíš za bufet do ľava, on je podla mňa perfektný
02/48 234 761
ut:09-12
št:10-12
@maropoko

avenev
8. mar 2011

Nahodne som objavila tento clanok, rozhovor s doktorom DIvekym. Pise tam o vyhodach cisarskeho rezu, dokonca ze si ho rodicka moze vyziadat. Doteraz som vsade citala, ze sekciu len tak lekari neurobia, musi byt na to dovod.
Ake mate skusenosti?
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2572-Cisarsky-...

santana
9. mar 2011

@avenev No pozeram ze to je clanok este z 2009 a v ruzinove dodnes nieje mozne poziadat o cisarsky len tak...dokonca ani Diveky to nemoze oficialne robit, bola som svedkom toho ako naplanoval mamicke ktora cakala dvojicky cisarsky a v den ked to malo byt ho prednosta pred nasimi ocami zvozil ze aky ma na to dovod, ze nech si pekne pocka na prirodzeny zaciatok a porod. Nakoniec ten cisarsky urobil o 2 dni neskor akoze mamicka sa stazovala na bolesti atd...
Ja osobne som mala 2 cisarske, radsej by som rodila prirodzene ale neslo to a je pravda ze planovany cisarsky je super, za polhodinku je po vsetkom, akurat je clovek brutalne uboleny zo 2 dni. Inac ja som isla na 4.den domov.

slniecko.15
9. mar 2011

@avenev
Mňa poslal za proesorom na schvalenie sekcie. Ten na mna kukol, že čo chcem, že veď pruh je normalny a keby mi vytlačilo čreva tak sa nič nedeje ...este dodal, že je štastný, že ženy na Slovensku si nemôžu vyberať,že ako chcú rodiť. Potom dodal, že mam široke boky a dieťa vytlačím ako nič. Potom na man kukol a spýtal sa, že teda ako to chcem aj ja, že sekciou, tak mi to podpisal a napísal , že rešpektuje rozhodnutie rodičky. Takže potrebujeeš nejaku zdravotnú komplikáciu aby ti to spravili. Diveky stym nemá problém, ale potrebuje sa aj on od niečoho odpychnúť.A v tom članku nenapísal, že sa to robí, ale , že by bol rád keby si ženy mohli rozhodovať, lebo by to ubralo kopu stresu s pôrodu.

sirinka
9. mar 2011

ahojte...tak dnes nas pustili s ruzinova domov....nikto sa tam nemusi ist bat rodit, vsetci boli maximalne ustretovi, sestricky ochotne aj napriek tomu, ze roboty mali az-az, uplne plne oddelenia...
🙂

avenev
9. mar 2011

@slniecko.15 Ja by som najradsej prirodzene, len sa bojim bolesti. Mna totiz boli aj obycajne gynekologicke vysetrenie. Ale ked to zvladli tolke, musim aj ja 🙂

sirinka
9. mar 2011

a este sa musim vyjadrit k novorodeneckym sestram...boli uplne zlate, velmi pomahali mamickam kojit, uplny obrat oproti tomu, co som si pamatala z minulosti...

arrett
9. mar 2011

@sirinka Srdecne gratulujem😀

lucia963
9. mar 2011

@sirinka gratulujem 🙂 a ďakujeme za dobre správy,tie vždy potešia

sirinka
9. mar 2011

dakujem vam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre