Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

andysok
26. máj 2011

@dadikaa1 dva krát som lezala počas tehu v Ružinove a Krizkovci jeden aj druhý su prre mna perfis mlady ma prijmál veľká spokojnost a jeho otec ma prepustal ;)

elllla
26. máj 2011

@tamoulik nie, to je myslim karkalik 🙂) mna zdeptal hned v prvu poradnu, potom som uz radsej chodila len mojmu porodnikovi..

@andysok ano, taka, co vyzera, ze je nasr.dena na cely svet..

jessicax
26. máj 2011

@dadikaa1 poslem ti IP

slniecko.15
26. máj 2011

@dadikaa1 Mňa Kriško ml. odrodil Bol straaaaaaaaaašne zlaty, prijemny, robil mi sekciu, na konci svojej 24.hodinovej služby a ani náznakom mi nedal nič zlé pocitiť. Predomnou rodila maminka ktorú neskutočne krásne podporoval, tlačte ide Vám to, ste šikovná, vidržte už len chviločku mamička. Nemôžem na neho povedať jedno krivé slovo. Takže a neboj, je to určite príjemny odborník.

dadikaa1
27. máj 2011

@slniecko.15 jejda, ani si nevieš predstaviť ako si mi pomohla, hlavne psychicky, fakt ďakujem. Vedela som že doktork Harbulák by mi neodporučil zlého pôrodníka, ale že až takéto super referencie na neho, som prekvapená a vďačná 🙂 už sa fakt nebojím, ďakujeeeeeem 😉

michellina
27. máj 2011

Baby aky mate nazor na zazmluvnenie dr. v Ruzinove? Je to nutne? Ako sa chovaju k rodickam ked nema zapl. doktora? Pocula som, ze tam su vsetci dr. dobry a ze sa chovaju pekne aj pri porodoch nezazmluvnenych mamiciek.

jankaslamka
27. máj 2011

@dadikaa1 budes v tych najlepsich rukach 🙂 ja som unho tiez rodila..a ak budem mat este druhe babo tak znova budem unho rodit..je to uzasny lekar..nikdy nie je neprijemny, vsetko vysvetli, povzbudi, upokoji a stara sa nielen pocas porodu o svoje pacientky

jankaslamka
27. máj 2011

@michellina pokial nemas vyhliadnuteho nejakeho lekara, nie je to vyslovene nutne zazmluvnovat si...su tam vsetci velmi mili a dobri, no aj odbornici...aj ked vynimky sa najdu

dara76
27. máj 2011

@michellina ja som tam rodila 2x a bez zazmluvneneho lekara a vsetko bolo OK.

dadikaa1
27. máj 2011

@jankaslamka tak super a viete mi niektorá z vás povedať čo stojí zazmluvnenie? že koľko vás vyšiel pôrod celkovo? Ešte to nemám nejako vyzistené...tak len tak pre info 🙂 a som rada že je tak dobrý, hneď sa lepšie cítim a mám menší strach 🙂

tamoulik
27. máj 2011

@michellina Ja som 2x rodila bez zazmluvneneho porodnika, prvykrat ma rodil Redecha, druhykrat Sedlakova, s obidvoma som bola velmi spokojna, ale zev Ruzinove su vsetci dobri..takze ja by som urcite peniaze na porodnika nedala...

andrejecka
27. máj 2011

@dadikaa1 ahoj ja ti možem povedať, včera som si platila epidurál 150, zazmluvnenie 232,36 a otec pri porode 16,60 spolu teda 398,96

tamoulik
27. máj 2011

@dadikaa1 Pripadne ak budes chciet izbu nadstandard tak tiez 16.60 Eur za noc...

dadikaa1
27. máj 2011

@andrejecka ďakujem, aspoň približne viem koľko to stojí .....

dadikaa1
27. máj 2011

@tamoulik ďakujem, ale asi to znesiem na klasickej izbe.... 🙂

andysok
27. máj 2011

Ked ma doktor ktory ma ma podľa zmluvy rodiť v den pôrodu sluzbu vracajú sa peniaze?

seminkads
27. máj 2011

mna rodila MUDr.Plichtová,nemala som zazmluvneneho nikoho a mozem povedat,ze bola uplne,uplne super,a aj celkova starostlivost na sale,sestonedeli aj novorodencoch bola dobra,len tie izby na obyc.oddeleni-hroza,a tie WC ani nevravim,urcite sa oplati zaplatit tych 16e za nadstandard,len jediny hacik to ma-musi byt volna postel 🙂 co sa nie vzdy podari. Ale ked budem rodit druhe-jednoznacne pojdem zasa do ruzinova

jankaslamka
27. máj 2011

@andysok hm to neviem..ale myslim, ze skor nie ako ano..ak je uz zmluva podpisana..tam ide o to aby ta odrodil..ak by neodrodil, vtedy vratia
a samozrejme to je individualne ako sa dohodnes s doktorom 😉

andysok
27. máj 2011

@jankaslamka asi máš pravdu ;)

elllla
28. máj 2011

ja myslim, ze aj standard sa da prezit, hoci pred porodom som si to ani predstavit nevedela.. na izbe sme sa stretli super zostava, boli sme tam prve 2 dni 3 maminy s detmi, potom 4 na izbe, ale bolo to super, ze sme nakoniec na nadst ani nechceli ist a mali sme kopec srandy a navzajom sme sa podporovali 🙂 boli sme na poslednej izbe pri novorodeneckom, takze sme mali blizko aj zachody aj sprchy (jeden zachod je aj v miestnosti, kde su sprchy)..

genialna
28. máj 2011

Ahojte baby.. ja som rodila v Ruzinove a mala som dohodnuteho lekara. Mozno tak isto by ma odrodil aj hocikto iny.. no poviem vam, ze ked som na poradniach videla tu neskutocne dlhu radu mamiciek, kt. nemali zazmluvneho lekara, bola som rada ze v nej nemusim cakat..
A kedze som mala preeklampsiu a na poradnu som chodila ako na hodiny klavira, viem o com pisem.. 😉 Ono vo vseobecnosti plati, ze pokial nie je problem, je to uplne jedno.. Az problem nastane,
vtedy je ta zena rada, ze ma pri sebe cloveka, kt. pozna.. Aspon trocha.. 😉

jussti
28. máj 2011

@tamoulik mozem sa opytat??? porodny plan si si musela posielat postou oficialne do ruzinova a dat nieklomu podpisat este vopred? 🙂

tamoulik
28. máj 2011

@jussti S porodnym planom som isla pred porodom osobne za Holomanom (prednosta gynekologie), ten mi ho aj hned podpisal a aj Bielikovou (primarka neonatologie), ta mi ho sice pri osobnom stretnuti nepodpisala, ale slubila ze nieco splni a nieco zavisi od poctu rodiciek, volnych lozok a tak...nastastie, ked som porodila, tak mi nechceli dat maleho hotelo na mna a ked som sa na nu odvolala, a mala akurat sluzbu, tak mi ho dali a nebol zrazu ziadny problem. Ale aj pocas porodu treba na porodny plan upozornovat, radi na neho totiz zabudaju...

elllla
29. máj 2011

@tamoulik a co vsetko si mala v tomporodnom plane?

ja som bola s mojim porodnikom len dohodnuta, ze by som chcela rodit normalne (aj napriek tomu, ze prvy porod bol cisarsky pred 6 rokmi).. inak som nemala ziaden porodny plan, mala som vybavenu epi, ale povedala som dokymu, ze radsej bez epi a normalne, ako s epi a skonci to sekciou.. rovnako som mu povedala, ze ak treba nastrih, nech ma radsej nastrihne, ako keby som sa mala kade-tade potrhat.. nic nebolo napisane na papieri.. prednosta este rano oznamil, ze v ten den musim porodit - ci uz normalne alebo sekciou, takze na podvecer uz bola pre mna nachystana operacka, ak by bolo treba to ukoncit cisarskym..
rodila som normalne, rano mi dali tbl na otvaranie, lebo som sa neotvarala (bola som otvorena na 2 prsty)... este o jednej bol stav nezmeneny.. o pol stvrtej som citila slabe kontrakcie kazdych 3-5 minut, o piatej stale rovnako a stale som sa neotvarala.. doky ma vysetril a pustil mi vodu.. zrazu kontrakcie zosilneli a dohodli sme sa, ze pockame do osmej vecer.. mala sa narodila 6 minut pred osmou.. mm bol cely cas pri mne, epi nebola potrebna, zvladli sme to aj bez toho, doky nakoniec nastrih spravil, malu mi hned prilozili na brusko, mm isiel s nou, ked ju vysetrovali, potom mi ju znova doniesli a prilozili na prsnik, mm bol potom cele 2 hodiny pri mne a balil maternicu, takze ja som bola viac, nez spokojna s porodom 🙂

jussti
29. máj 2011

@tamoulik vdaka. prave preto by som chcela porodny plan, aby som sa mala na co odvolavat a aj preto, lebo nie vsetko dodrzuju, co by mali .... niekedy ani vtedy nie, ak tam nie je vela rodiciek ... dakujem este raz 🙂

tamoulik
29. máj 2011

@jussti urcite si ho sprav, ja som nelutovala a 95% dodrzali a co nie, vopred sa ma spytala...oproti prvemu super zmena...

tamoulik
29. máj 2011

@elllla NO mala som v plane, ze chcem prirodzeny porod, ziadne urychlovace, nechcela som pustit plodovu vodu, vykonat Hamiltonov hmat, epiziotomu iba v nevyhnutnom pripade, nechcela som umely oxytocin, tlmene svetlo pri porode, nechat dotepat pupocnik, vypudenie placenty prirodzene a nie tahom ani oxytocinom, ponechat dieta 2h na mne koza na kozu, potom nevyhnutne vysetrenia a znova pri mne uz po cely cas, nechcela som , aby pichli vitmain K injekcne ale lyzickou, aby ho neumyli, ziadny prikrm, cumlik, flasu...atd...no nemali ma tam az tak radi 🙂) Ale stalo to za to!

elllla
29. máj 2011

@tamoulik wow, pekny plan 🙂 co z toho sa nepodarilo dodrzat? inak gratulujem.

tamoulik
29. máj 2011

Nakoniec mi pustili vodu, ale fakt asi 1m pred zaverecnym tlacenim, a bol aj nastrih hradze, kedze zo mna vysiel skoro 4,5kg chlap...aj tak som sa este dost roztrhala... inac vsetko dodrzali a aj na tie dve si pytali dovolenie...

alex21
30. máj 2011

Ahojte maminky,
moze mi niekto prosim napisat zoznam do porodnice. A este by som chcela vediet ci treba original sobasneho listu alebo staci kopia. Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre