Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

beboo
30. jan 2009

Harbulakovu neodporucam ani ja. Napriek tomu ze som si ju povodne zazmluvnila spravala sa ku mne velmi neprijemne dokonca ma oklamala ked mi povedala ze mam prist na kontrolu 'niektory den buduci tyzden k niektoremu lekarovi co ma prave poradnu' a ked som slusne povedala ze kedze som si ju zazmluvnila rada by som isla na kontrolu k nej, povedala mi den a hodinu a ked som tam prisla a cakala hodinu sestricka mi oznamila ze v tento den pani doktorka vobec neordinuje. Tak som sa nastvala a zmluvu som roztrhala v ambulancii (este ju chvalabohu nestihli dat na podpis na riaditelstvo) a zazmluvnila som si MUDr. Fuloppovu ktora bola uzasna, mila, starala sa o mna pred aj po porode.

beboo
30. jan 2009

Adrika ked sa oholis doma tak ako pises daju ti dva cipky a s tymi ides do takej miestnosti kde je WC aj sprcha a tam si ich sama zavedies a nasledne urobis co treba 🙂 Ale teda tiez suhlasim ze to wc a sprcha teda nic moc.

snehulienka
30. jan 2009

adrika, ohol sa doma. cipky vpohode ich vydrzis drzat v sebe aj 15 min,zatial sa oboznamis s priestormi.. na chodbe je wc a sprcha spolu

odporucam prehliadku priesorov, tusim po a str o 13.oo, je to potom ine ked vies do coho ides.

a.d.r.i.k.a
30. jan 2009

snehulienka,prehliadku už nestíham....zajtra idem na vyvolávačku. začína mi poriadne "lepiť" 😖

margarita
30. jan 2009

adrika - to ja som sa tam aj chystala na prehliadku, ale uz 3.x ked tam volam mi vravia len, ze dnes sa nekona, lebo maju fofry, mozno v piatok, mozno o tyzden...uz ma to nebavi...tak asi tam tiez pridem az naostro 😉
Drz sa a potom nam napis, ako bolo 😀

a.d.r.i.k.a
30. jan 2009

ja len neviem či som si nemala predsa len vybaviť epi.povodne som nechcela,ani pri 1.porode som nemala.ale teraz mi to všetko "dochádza",že do čoho vlastne idem...,mala som si ju aspon pre istotu zajednať,a keby nebolo treba nedala by som si....bojíííím,bojíííím ☹

snehulienka
30. jan 2009

adrika, klidek, drz sa , vsetko bude ok. si predstav ze to je len par hodin a zachvilu uvidis jak vyzera a budes pocut ako place...super...

margarita, skus to este, ja som tam bola aj s muzom a bolo to pre oboch super, ze sme vedeli co kde je a tak

patricia1971
30. jan 2009

adrika neboj, vydržíš to, keď si to nemala ani pri prvom,tak to nemusíš mať ani pri druhom. Ja som mala epi.zaplatenú /pri 2 deťoch som nemala/, aj muža pri pôrode som mala zaplateného, prišla som na pôrodnicu, dali ma na monitor pre bolesti, muža múdra sestrička poslala preč,že nech príde za hodinu, hneď tam prišla moja doktorka, videla ma a že veď rodíme. Tak ma rýchlo dali na pôrodnicu, volala som rýchlo mužovi, ale akonáhle ma priviazali, tak som rodila a malá bola na svete. Takže som nič nestihla, ani epi.,ani muža. Takže držím na zajtra ´paste, určite to super zvládneš. Ja som pri prvých dvoch mala vyvolávaný pôrod, no a pri treťom som to skoro nestihla. 😉 😉 ....takže tretie už bude malina....drž sa.... 😵 😵 😵 😵 😵

a.d.r.i.k.a
30. jan 2009

Žienky,ďakujem za povzbudenie! Až doteraz som si hovorila,že veď 2.porod nemože byť horší než ten 1.(a ten 1.bol fakt v pohode-tiež vyvolavaný,v 41.tt,ale se vším všudy to trvalo cca 8 hodín,a bolesti boli znesiteľné...) A chcela som,aby to prišlo samé,ale sa malému nejak nechce.
Ale som stále nejaká nervoznejšia...možno mi zajtra ani nebudu musieť dať klystír,lebo sa cez noc vys....em od tých nervov z podoby 😵 😵 😵

snehulienka
30. jan 2009

adrika pospi si, nech mas silu.

jaja257
31. jan 2009

Ahojte babulky.
Ja len ze Barborka je uz na sveta. Narodila sa po dost dlhom a tazkom porode. Otvarala som sa od stredy, z piatka na sobotu som nespala kvoli kontrakciam. V sobotu rano som bola otvorena na 6 prstov, do 10 som sa otvorila na 9 prstov a potom to zacalo, porod nepostupoval, voda zacala byt zzelena. Vecer o 16.30 som mala horucku, museli na pichnut injekciu na podporu dychania a bola som taka vycerpana, ze som nevladala ani udrzat nohy od seba. Skoncili sme na operacke a Barborka sa narodila o 17.30 cisarskym rezom. Po porode mala 53 cm a 3730 g. Proste velka zena. Avsak na druhy den mala horucky a vlastne sa nakazila odo mna streptokokom a boli sme na antibiotikach az do stvrtka. A teraz to najhorsie, nemala som mlieko a v nemocnici mi ho nechceli pre nu dat. Takze asi tolko k mojmu porordu. Jedine co ma trapi do teraz je pristup sestriciek z novorodeneckeho, ktore ju nechali hladnu plakat a ja som plakala pri nej. Na vsetko ostatne som zabudla v momente ako som ju uvidela.
No ak by som mala pisat svoje zazitky zo sestonedelia, tak radsej nie, lebo by som vystrasila mozno ine maminy.

nikollette
31. jan 2009

Jaja nestras.. ja uz to cchem mat za sebou.. mala si svojho lekara????

patricia1971
31. jan 2009

ja som si ale mliečko chodila pýtať!!!! Tiež som nemala mliečko zo začiatku, až na 4tý deň a keď som vedela,že malá je hladná, išla som za sestričkou z detského a vypýtala som si mliečko. Vždy mi dali do striekačky a ja som jej to dala do ústočiek, a každý krát som si vypýtala viacej. Jaja257, neviem, na aké sestričky si natrafila, ale mne mliečko vždy dali, ani raz sa mi nestalo, že by mi nedali.

nikollette-neboj, keď nebudeš mať mliečko, tak otravuj sestričky, behaj za nimi a pýtaj si mliečko, veď na to sú tam, aby pomáhali. Netreba sa nechať odbiť. Ale podľa mojej skúsenosti sme tam s mliečkom problém nikdy nemali a to sme boli 4 baby na izbe a bolo to pred 8 mesiacmi. To je jasné, že sestričky sú neochotné, ale keď beháš stále za nimi a otravuješ, tak ti dajú všetko. Ja som to tak robila, chodila som v kuse za nimi pre niečo a aby mali pokoj, tak mi hneď vyšli v ústrety. Takže nikollette, nedaj sa nikdy odbiť, oni ti to mliečko musia dať. A už sa prestaň stresovať, zvládneš to!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nikollette
31. jan 2009

Beboo, to vazne harbulkakova je taka??? mne sa zdala strasne mila a symparicka, ked nam robila prednasku o EPI.. ale tak mozes mat pravdu..

patricia1971
31. jan 2009

nikollete-ty sa prestaň stresovať, lebo ešte predčasne porodíš...ber to v kľude, tiež ti tie stresy nepomôžu, musíš byť v kľude kvôli malému... 😝 😝 😝

nikollette
31. jan 2009

Baby ak mate zazmluvneneho lekara v ruzinove, a ak to na vas pride, tak potom co?? Ako mu date vediet nech sa dostavi do nemocky, ze rodite, ze ste jeho pacientkla, ci to az z nemocnice mu zavolaju, alebo ako?? Mate skusenosti?

beboo
1. feb 2009

nikolette na mna taka bola, ked som si robila prieskum pred porodom tak mi dve kocky napisali podobne skusenosti do IP. dokonca jedna este horsie.. ale neviem mozno sa uz zmenila 😉 ja som len napisala vlastnu skusenost.

k tomu zazmluvnenemu lekarovi - ked to na teba pride, ides normalne do porodnice a sluzbukonajuci lekar urobi prehliadku a pokial skonstatuje, ze porod sa zacal, zavolaju tvojho zazmluvneneho lekara. teda aspon myslim ze to tak je, ja som mala porod vyvolavany takze moja lekarka tam uz na mna rano cakala. drzim Ti palce a prajem vsetko dobre.

inak k tomu mlieku ja som bola tiez na nadstandarde a ked som potrebovala mlieko tak sice som ho vzdy dostala ale nie hned, proste napriek tomu ze mi maly plakal od hladu tak som musela pockat kedy budu mat sestricky cas a niekedy to bolo riadne dlho...

nikollette
1. feb 2009

NO tak ja neviem, ja nema nastastie zazmluvnenu ju 😉 ale ineho pana doktora 😀

beboo
1. feb 2009

no ja som tiez urobila chybu ze som si zistovala o nej info az ked som podpisala zmluvu ale nastastie som ju potom mohla zrusit a zazmluvnit si inu dr.
myslim ze vsetci lekari muzi su v Ruzinove fajn takze urcite budes spokojna 🙂 ja som chodila ku gynekologicke ktora v Ruzinove nerodi a ona mi poradila MUDr. Fuloppovu lebo som chcela radsej zenu ale teraz uz by mi to bolo jedno vsetci muzski doktori ktorych som tam stretla boli velmi mili 🙂

snehulienka
1. feb 2009

jaja hlavne ze ste uz spolu vonku...gratulujeme.velka babizna.

nikolette, dohodni sa so zazmluvnenym lekarom, mne moj povedal ze mozem volat aj v noci, volala som v noci ,bol v trencine, ze mu ma zavolat lekar ked ma kukne, zavolal mu, doki sa vyspal a dosiel az ked mi povedali ze mu mam volat rano, ze uz je cas..

nikollette
1. feb 2009

NO vsak este sa budem musiet s mojim dohodnut, co a ako.. Ale som rada ze som si vybrala tohto mojho, nakolko som o nom pocula len same dobre referencie,a rodi uz viac ako 35 rokov, 😀 este aj mna priviedol na svet 😀 a nema vela pacientiek, takze to nema ako na pase, ale vie sa kazdej viac venovat,a to som rada 😉

Snehulienka, ty si mala aky porod v Ruzinove? dalo sa?? koho si mala zazmluvneneho? 🙂

lante
1. feb 2009

Čaute osobinky, ja som rodila v Ružinove. Plánovaným cisárskym. Mala som zazmluvneného Mudr. Janeka, a urobím to tak aj teraz. Fakt skvelý človek a prístup úžasný.

A čo sa týka mlieka po pôrode. Väčšina mamíno ho nemá hneď, treba si pýtať a byť neodbytnou....oni tie sestričky sú niekedy milé a niekedy by ich človek nakopal...........ale viem, že ich je tam málo nato koľko majú roboty. Napr. mne Vilíka prvý raz priviezli 3 hodiny po cisárskom na priloženie. Položila mi ho sestrička na posteľ, keďže po spinále sa má 12 hodín ležať a ležať na rovnom (teda žiaden vankúš, či nadvihnutá posteľ). Ale babula čo so mnou ležala, rodila prirodzene, takže jej na druhý deň ráno malého nechali. Deň bol v pohode, ale potom prišla noc. Ona mliečko nemala, malý plakal a ona s ním. Takže stále chodila za sestričkami, aby jej dali niečo pre malého. No čo ma štvalo asi najviac bolo, že keď sa spýtala niečo tak každá sestrička jej dala inú odpoveď dokonca tá istá povedala niečo ráno ale iné už večer..........takže sa treba obrniť aj dobrými nervami. A nedať sa len tak odbiť..

zoldy
1. feb 2009

Beboo.dr.Fuloopova je vyborna ako clovek a ako lekarka ani nehovorim.Som s nou pracovala,tak viem aka je.Moj typ je Kozolkova,ju vacsina ludi nemusi,je velmi svojska,ale na druhej strane najlepsia...

beboo
1. feb 2009

zoldy to ti uplne verim ohladom dr. Fuloppovej tiez som z nej mala pocit ze je aj ako clovek perfektna, dokonca so mnou a manzelom na porodnej sale srandovala a ked som ju stretla davno po porode s malym tak si ma pamatala aj sa zaujimala co maly a tak... velmi zlata osobka. 🙂

zoldy
1. feb 2009

ja ju mam rada,mojej kamoske nastali komplikacie.nevedala co ma robit,tak som zavolala do Ruzinova a aj ked tam uz nerobim,ochotne ju vysetrila.je super a velmi sikovna

snehulienka
1. feb 2009

nikolette,okolo datumu 31.12. je popisane aky som mala porod

porod lahky, rychly s epi, dr. krizko ml. som velmi spokojna. aj redecha sa mi zdal dobry

sophy
1. feb 2009

tiez som rodila v ruzinove, po komplikaciach bol z toho nakoniec cisarsky, ono sa toho netreba bat kvoli kojeniu, mlieko som mala az na treti den, maly prvy den jest nechcel, druhy ho dokrmovali sestricky nutrilonom, a tusim aj ten treti, potom mi ho uz nechali a mlieka som mala dost (podla mna nezalezi ani tak na sposobe porodu, ako na psychike), ale spolubyvajuca mlieka dost nemala a zohnat niekoho, kto by jej dal bol dost velky problem, hlavne v noci, a zazila som jednu sestricku detsku co na nu vyletela, ze sa nemoze pozerat "na tieto nemozne prvorodicky, co nevedia kojit", takze tie pevne nervy tam v porodnici skutocne treba, a hlavne si to prilis nebrat k srdcu, ved po par dnoch je uz clovek doma a tam sa potom zariadi podla seba....

ladybird1l
2. feb 2009

ahojte mamicky, poprosim vas radu: mam pred sebou posledne poradne, ktore uz budem absolvovat v porodnici v ruzinove, kde budem aj rodit. Neviete mi prosim dat info, ktori gynekologovia ordinuju pre tehotne? dakujem.

nikollette
2. feb 2009

Lady no je ich tam viac.. staci tam aj ist, a hned si nejake vybrat, ku ktoremu budes chodit.. zaklopkat na nejake dvierka, a opytyt sa ci ta vezmu do porodu.. Chces si aj zazmluvnit niektoreho lekara??? a chcela by si radsej zenu, ci chlapa???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre