Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tinni
18. máj 2007

barunka, mne pri siti povedal, ze radsej nech si to vytrpim dlhsie, ze ved to tam predsa musi nejak vyzerat 😀 😀 😀 som sa tak zacala smiat, ze musel nachvilu prestat 😀 inak som ho vcera stretla, ked som bola v Ruzinove, sa chvalil Rebeccou, ze ake pekne babo on odrodil 😀

zarya
18. máj 2007

helen155
Ahoj helen, určite to bola tá staršia sestrička ona je taká nepríjemná ale dá sa...Takže ťa ešte poslal domov a nepovedal kedy máš prísť? Mne kázal týždeň po termíne, musela som si odležať jeden deň v nemocnici a na druhýdeň ráno mi vyvolávali pôrod, aj tam je to samí mladí lekár, mladší ako ja 🙂 ale pohodička...Takže ti držím palce, hlavne nech ti to dobre dopadne a maličká aj mamička nech sú v poriadku, my máme zmenený deň za noc a naopak, takže sa tu občas zjavím lenm tak náhodou...Držím palčeky a veľa sily...

helen155
18. máj 2007

Zarya hej bola taká staršia.. doktor mi povedal, že ak to nepríde samo tak mám ja prísť v utorok.. ale je to pre mňa hrozný pocit takto čakať a ešte sa mi aj po včerajšom vyšetrení pustil taký slabý výtok, ale vraj je to normálne, tak teraz len čakám a čakám... ďakujem za podporu keď sa malinká narodí dám vedieť..
Držte sa a prajem veľa zdravia 🙂

zarya
18. máj 2007

helen155
Moja tomu verím, mňa keď prijali do nemocnice deň pred pôrodom tak som ho celý preplakala, mám depky z nemocníc, lepšie povedané fóbie...Budem sa tešiť, neboj to zvládneš, ja som tiež chodila nervózna po byte hore dole a nič som nenaspala, ale odporúčam, pokiaľ sa ti dá, tak si lažkaj kedy môžeš lebo potom to už nespravíš 😉 ..zatiaľ pa a pekný víkend

pappo
18. máj 2007

didiona diky moc za odpisanie, takze dalsie prachy aj ked je zmluva uz podla teba netreba davat?

didiona2
19. máj 2007

pappo, nie , nevidím dôvod dávať ďaľšie prachy. Je to vlastne oficiálny úplatok 🙂 Lekára máš na telefóne.AK by len predsa nemohol prísť k pôrodu , dajme tomu z nejakých príčin ja neviem ako choroba alebo proste niečo také..normálne Ti vrátia peniaze ktoré si zaplatila. A vtedy Ta odrodí lekár ktorý ma službu a ktorý je povinný s najlepším vedomím a svedomím Ti pomôcť. Myslím , že ak si zaplatíš svojho lekára, budeš mať väčší pokoj na duši a pôjdeš rodiť s väčším pocitom istoty. 😉

andrea.m
19. máj 2007

zarya oprav si udaje v pase 😉

zarya
21. máj 2007

andrea.m
Ďakujem za upozornenie 🙂

silvusik
10. jún 2007

ahojte mamicky. mam na vas prosbicku. ja zatial patrim medzi mamicky-cakatelkz a kedze vy ste tu uz skusene, chcem sa spytat na jedneho porodnika v Ruzinove (MUDr. Secansky), ktory mi doporucil moj gynekolog, ale nic viac o nom neviem. Mal niekto z vas s nim nejaku skusenost? Potesi ma akakolvek referencia.Dakujem.

peta28
18. jún 2007

Ahojcek kocky. Mate niekto skusenost s predporodnymi prednaskami ktorre sa robia priamo v Ruzinovskej nomocnici?
Vdaka

lusia18
30. jún 2007

silvusik,pana Dr.Secanskeho som pri porode mala aj ja a bol genialny,je to clovek velmi empaticky,velmi chapavy a ochotny/navyse velmi sympaticky/.Ja som nakoniec skoncila so sekciou,ale,je to profesional a mam krasnu jazvu,ani ju nieje vidno,nemala som ziadne poporodne komplikacie a urcite si ho vyberiem opat.Citila som sa s nim isto a aj mojmu muzovi bol sympaticky.Odporucam ho,lebo som pocula,ze je aj vynikajuci operater a skuseny lekar.Dufam,ze som ti pomohla.Vela stastia!

megie
9. júl 2007

ahojte maminy! 🙂

Mohli by ste mi prosím vás v skratke napísať, s čím ste boli a neboli spokojné s pôrodom a šestonedelím v Ružinovskej nemocnici? Fakt len v bodoch + a -. Dakujem 😵

sranda
9. júl 2007

megie, ja som bola maximááálne spokojnááááá, bolo to super, zážitok na celý život a oplatí sa zobrať si nadštandard. Keď som ja rodila, tak bol veľký nátresk a na normalku museli doplniť do izieb aj prístelky, lebo nemali kde rodičky "ubytovať", potom otvorili aj 10. poschodie. A takto na nadštandarde môžu byť max. 2 postele.

megie
11. júl 2007

sranda, mmm ale my nemáme moc peniažky navyše - na nadštandard. A mohla by si byť konkrétnejšia, že čo sa ti páčilo, prípadne nejaká vec, čo sa ti nepáčila, kedže si bola spokojná? dik pa 🙂

hana033
12. júl 2007

ja som rodila síce pred dvomi rokmi už 🙂 v ružinovskej, ale všetko a všetci boli zlatí. Neboj, ak nie si prehnane náročná, všetko bude ako má byť. A nečakaj dobrú stravu. Tá je v každej nemocnici len nemocničná . 🙂

logout
12. júl 2007

Ahoj, ja som bola v Ruzinove na nadstandarde, ale so sestonedelim som bola velmi nespokojna. Detske sestricky nestihali, mali strasne vela prace, takze ked som potrebovala poradit, vacsinou ma odbili. Aby som niekomu nekrivdila, boli tam aj mile sestricky, ktore sa v ramci moznosti snazili, ale tym, ze toho mali tak vela, tak na nejaky dlhsi rozhovor v klude absolutne nebola sanca. Tiez mi vadilo, ze nikto nebral ohlad na to, ze potrebujem nakrmit babatko, ale zaroven odo mna chceli, aby som isla na ine oddelenie na ultrazvuk, zaroven mi niekto iny chcel pichat infuzku... Nemyslim si o sebe, ze som velmi narocna, ale po porode som bola na tom fyzicky aj psychicky dost zle a ruzinovske sestonedelie ma totalne dorazilo. Nevedela som sa dockat, kym budem doma.

hana033
12. júl 2007

Jasné, to s veľkou zaneprázdnenosťou má logout pravdu. Nie je tam čas na rozhovory, poradiť sa...

tinni
12. júl 2007

no to ano... mna tam nechali s malinkou cakat 20 minut, kym racila dobehnut detska sestra z mliecnej kuchynky a dat mi mliecko pre malu... mala vtedy mala z toho hystericky zachvat a celu tu dobu vrestala az ked som na treti raz sla za sestrou, dala mi to mliecko 😒 ale inak s porodom som bola velmi spokojna

megie
13. júl 2007

ked ja stále neviem... Chcela by som ísť na Antolskú, ale do Ružinova je to (z Pezinka) ovela bližšie..Myslíte, že dosť záleží aj na vzdialenosti? Môže sa stať, že to nestihneme, alebo čo? ☹ som nešťstná, lebo neviem, ktorú si mám vybrať...Je možné, že ma moja Dr. niekam konkrétne pošle/odporučí? alebo je to vyslovene na mne?

alex21
13. júl 2007

megie tak ja mám taký istý problém. Na nadštandart nemáme peniažky nazvyš takže to bude asi normálna izba. A tiež to mám na Ružinov bližšie keďže som zo Senca. A my nemáme ani auto tak si to vôbec neviem predstavit ako pôjdem keď to na mňa príde.

megie
13. júl 2007

my máme auto o to pokoj..Ja som bola proste rozhodnutá, že Antolská...A potom mi svokra dala chrobáka do hlavy, že prečo nie ružinov, ked to je ovela bližšie...

BABY PORAĎTE! 😅

zuz11
13. júl 2007

ja som rodial v Ruzinove, ocenil to hlavne manzel kedze kusok odtial vtedy pracoval a kusok odtial aj byvame 😀 hlavne ked sme dostali ranajky a som zistila ze to nezjem tak som mu brnkla a cestou do prace mi doniesol nieco lepsie 😀 a aj poobede na navstevy to mal na skok a bola som tam velmi spokojna, sestricky aj lekari boli uplne super 😉

barunka
13. júl 2007

alex, ja som rodila v ružinove tiež, mala som veľmi rýchly pôrod, ale nemyslím si, žeby si sa musela báť, že to nestihneš. My teraz bývame kúsok od SC (ešte ďalej od BA) a sestru som takisto nahovorila na ružinov, takže ona bude chodiť ešte dlhšiu trasu ako ty.

meggie, na šestonedelí som nebola spokojná so správaním dvoch detských lekáriek, jedna stále do všetkého strkala nos a ak náhodou zbadala na izbe nejaké jedlo, tak sa hneď nechala ponúknuť. No a druhá keď som sa jej sťažovala, že mi Simi chrapčí a keď plače, nedokáže sa poriadne nadýchnuť len povedala, že som paranoik. No a chvíľku na to mi Simi celá zmodrala, pretože bola celá zahlienená. A aby som nezabudla na jednu veľmi "príjemnú" sestričku, na ktorú sa tam sťažovali skoro všetky maminky. Inak bez problémov a to som nemala ani nadštandard, lebo bol plne obsadený...

helen155
13. júl 2007

megie a alex21,

ja som rodila v ružinove a nemôžem si sťažovať. Bola som po termíne takže som mala vyvolávaný pôrod, prišla som o deň skôr ako mi dali vyvolávačku a dali ma na desiate poschodie takže to môžem trošku porovnať. 🙂 Ja osobne sa nemôžem sťažovať a to aj napriek tomu, že som nemala nadštandard a v daný deň nás rodilo 1O takže bol "nátresk". Na izbe sme boli 3 aj keď tam dali 4 postele ( to je možno jediné také mínus) inak lekári a sestričky boli fajn. Rodila som u Dr. Foltína a môžem ho vrele odporúčiť... 🙂

megie
13. júl 2007

uhm..dakujem baby za názory..no ešte pouvažujem..Opýtam sa aj dr. čo si o tom myslí a uvidíme. Helen, a nevadilo ti,že ste až 3 na izbe (a to ste mohli byť ešte 4), na Antolskej sú tuším len všade po 2 na izbách.

zuz11
13. júl 2007

megie, a co myslis co robia na antolskej ked maju natresk? 😀 svihnu tam tiez dalsiu postel 🤐 a ked je natresk v jednej porodnici je aj v druhe a aj v tretej predpokladam 😀
ved kde je tvoj Dr.?

megie
13. júl 2007

no, neviem, v žiadnej pôrodnici som zatial nebola, viem to len podľa dotazníkov, ktoré porodnice vyplnuju na nete a tak. 😉 No, ja nemám zazmluvneného Dr. a ani mať nebudem. Len moja gynekologička z Pezinka tuším má niečo z Ružinovom, ale nie som si istá..Tak som len zvedavá, či mi niečo odporučí, alebo to úplne nechá na mňa. 🙂

megie
13. júl 2007

ale myslím, že by mi mohlo pri výbere dosť pomôcť, tá prehliadka pôrodného oddelenia a odd. šestonedelia, nie? A môže sa tam ísť so mnou pozrieť aj manžel? To robia hocikedy tie prehliadky?

logout
14. júl 2007

megie, prehliadky robia v stredu a v piatok o 13:00, ale je dobre si tam predtym zavolat (4823 4609), lebo niekedy sa prehliadka nekona, napr. ked ma stanicna dovolenku. ja som na prehliadke bola, ukazali nam sestonedelie - nadstandard. porodnicu nam neukazali, lebo prave vtedy tam bolo plno. Moze sa tam ist pozriet aj manzel s tebou. ja som mala z prehliadky velmi dobry dojem, ale realita ma potom sklamala, ako som pisala.

logout
14. júl 2007

Este na doplnenie, hlavne co sa tyka poradenia s dojcenim, tak to bolo 0 bodov. Len mi babatko doniesli kazde 3 hodiny (bola som po cisarskom), strcili do ruk a boli prec. Okrem toho sa niektore sestricky tvarili, ze aj to je zbytocne, ze aj tak nemam mlieko. A jedna sestricka ma uplne dorazila, ked prisla maleho zobrat po kojeni a povedala mu (akoze zo srandy): "no pod teraz na lepsie". Ja si uvedomujem, ze som bola po porode velmi precitlivena, takze mozno ina baba by sa nad tym zasmiala, ale mna sa take veci dost dotykali, a preto mam na Ruzinov tazke srdce. Opat, nechcem nikomu krivdit, boli tam aj niektore fajn sestricky, hlavne tie nie-novorodenecke, ale tie, ktore sa starali o mamicky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre