Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

simonka11
6. mar 2010

ani na nasej izbe nebol ovladac od telky , takze to je asi vsade tak...ale ja som si dala potom doniest ovldac z domu a je ta telka nahodou troska zprijemnením a ako pise renatkas aspon rýchlejsie ubehne cas...a ja som bola jeden den na nadstandarde sama cize bez telky by som sa asi unudila.....

karaa - len pomt ak by si to chcela mat tak ako pisala renatkas tak si musite , ale zaplatit osobu pri porode aj ked pri samotnom porode nebude , len ked bude s tebou pred porodom a po porode...ale oplati sa zaplatit si , aj po porode tie dve hodiny co mas lezat na sale a tlacit si maternicu je fajn tam niekoho mat a rozpravat sa aspon rychlejsie ubehne cas a pomoze ti aj tlacit na maternicu lebo mne uz ruky uplne trpli tak mi ju tlacil manzel....

filipi
6. mar 2010

ahojte.... k Dr. Špankovy len toľko že je to idiot....mala som o ňom inú mienku ale to čo vyviedol mne tak to bol vrchol všetkého.... bola som odoslaná do nemocnice s podozrením na mimomaternicové tehotenstvo a na príjme bol on.... vôbec ma nepozrel len skonštatoval podľa papierov že je to jasné a už aj som išla hore na 10. Nanešťastie moja lekárka Dr. Kozolková v ten deň operovala ale aj napriek tomu si našla čas a poprosila Holomáňa aby ma osobne vyšetril a ups s mimomaternicového tehtotenstva bola 11 týždňová gravidita medzitým prišiel na oddelenie aj frajer Španka a to ste mali vydieť ten hukot čo s ním narobil Holomáň.... mala som nervy s toho všetkého lebo manžel mal vybavenú dovolenku a mali sme cestovať tak hneď šiel do práce aby mu dovolenku zrušili v cestovke čakali ako to všetko dopadne a vybavovali nám náhradný termín a ja zrazu som manželovy volala behom hodiny že nech to všetko stopne a príde po mňa do nemocnice lebo nič sa nedeje som tehotná a všetko je o.k.... totálna pakáreň.... Španka osobne prišiel za mnou a sa mi ospravedlňoval že sa riadil papiermi somár veď ma mal pozrieť.... a nie sa ma tam vypytovať či som šťastne vydatá..........som mu povedala že ho to vôbec neospravedlňuje a odišla som preč.......

tikuska
6. mar 2010

Ahojte, mne už spadlo bruško, ale vôbec sa mi nedýcha lepšie, je to alergiou. ☹ Najhoršie je že nemôžem ani žiadne tabletky. A bez vakcíny si to teraz odchodím celé leto.

Vidím že všade sú nejaký exoti, ten Španka asi nebude nadšený ak si to tu raz prečíta ale dopriala by som mu to.
Niektorý lekári si myslia že sa môžu chovať k ľudom ako k odpadu, ja som mala takú zubárku.

Teresse a ked si toľké pacientky platia za nadštandard prečo s tých peniažkov neprerobia aj dalšie izby a neopravia VC a sprchy ? Ved na to tie peniaze sú či nie?

teresse
6. mar 2010

tonuska, tuto otazku si davaju vsetci zamestnanci nasej kliniky od najvyssieho po toho najnizsieho.... ale odpovedou ostava iba otaznik,,, ☹ slubili nam ze nas budu prerabat tak vsetci cakame na to... snad sa dockame... 😉 toto nie je v nasis silach a ani kompetenciech riesit to na to su ini.... my jedine co mozeme je zabespecit odborny a ludsky pristup to je nasa vizitka celeho personalu a to ako to v akom stave je prostredie v kt, pracujeme a do ktoreho prichadzaju mamicky to je vizitka tych kompetentnych...

karaa
6. mar 2010

velmi pekne dakujem za odpovede na maje otazky. Manzel by porod urcite zvladol a aj by ho chcel absolvovat. Ale ja mam nejake zabrany voci tomu a nazor, ze pri porode ma byt doktor, porodne asistentky a sestricky. A nikto viac... urcite subjektivny a asi aj pre niekoho divny nazor a mozno to po prvej skusenosti s porodom zmenim.... ale teraz to vidim tak.

sedula1
7. mar 2010

Karaa, ja si myslim, ze vobec sa nemusis presviedcat, alebo mat nejaky divny pocit z toho, ze nebudes mat muza pri porode..Ja som to tiez zvazovala, ale tiez som nenadobudla uplne presvedcenie, ze tam musi byt..Rozpravali sme sa o tom s partnerom a ani on si nebol isty, ze chce byt pritomny, nevedel co by to s nim spravilo. Ale to neznamena, ze by nas nemal rad, alebo ze sa netesi na babatko. Je to vec nazoru, ale nie je dobre presviedcat sa a nutit do niecoho, o com nie sme obaja prevsedceni.. Na druhej strane neodsudzujem, ak su druhi manzelia pri porodoch, len je to dost silne kaffe niekedy.. Ako zdravortnik mam skusenosti z praxe.. Ale nie je na skodu mat tam pri sebe niekoho, v kom mas oporu, mozno kamosku alebo niekoho... teresse, chcem sa ta spytat, ako to je v ruzinove s dullami??? Podoprujete tuto formu sprievodeú pri porode? mam totiz kamosku, ktora si robi tento kurz a ku ukonceniu potrebuje absolvovat 2 porody, dostat nejaky posudok od dr., ktory bude viest porod. Ty budes isto vediet ako to chodi u vas? Plati sa za pritomnost dully, tak ako za inu osobu pri porode? dakujem za info, pekny dnik vsetkym.

luly13
8. mar 2010

baby, co si ma zobrat so sebou manzel, ked bude pri porode?

bibulienka
8. mar 2010

luly... len nejake pitie event jedlo (ale moze ist aj do bufetu), len tricko alebo tielko a ponozky ...okrem toho co bude mat na sebe ked pridete, daju mu oblecenie v porodnici, take fesacke modre... a samozrejme fotak....a prezuvky....a odhodlanie byt pre teba oporou a pomahat ti... a dobru naladu 🙂 🙂

luly13
8. mar 2010

a aky typ prezuviek? maju to byt sapky, tenicky..

bibulienka
8. mar 2010

slapky...asi najlepsie...ale asi to je jedno

hanka274
8. mar 2010

tak TV na ubehnutie casu po porode...to cumim, ja som mala DVD-moje deti 😵

hanka274
8. mar 2010

na nadstandard by som fakt sla kebyze tak iba kvoli tomu wc+kupelni... na standarde som zo 4dni jedla na izbe 2dni 😀 😀 😀 😀

tikuska
8. mar 2010

Ahojte, aký je práve stav pôrodnosti ? ak by sme zajtra zostali v Ružinove zmestíme sa ? 😉

simonka11
8. mar 2010

luly13 - napriklad moj manzel nemal ziadne prezuvky normalne na tenisky si navliekol take modre navleky a dali mu gate a take tricko s kratkym rukavom modrej farby....a mal so sebou len pitie a najest sa isiel do bufetu ...a hej najdvolezitejsi je fotak aby ste mali pekne spomienky zaznamenane🙂)))

simonka11
8. mar 2010

hanka274 - no mne bohuzial maleho zobrali na fototerapiu a nemala som ani spolubyvajucu takze som tam bola uplne sama a poviem ti ze ta telka mi velmi sprijemnila tu samotu a aspon mi rychlo ubehol cas.........

hanka274
8. mar 2010

tak to hej,to berem...no neviem si predstavit,ze by som len tak cumela na tv a pri mne by som mala malilinkate mrne,na ktore ja osobne som som cumela tak,ze som snad aj poratala vsetky mihalnicky,vlasky,vedela som interval kazdeho pohybu 😀 😀 😀

sedula1
8. mar 2010

Tikuska, neboj to miesto sa tam najde vzdy. Kamoska rodila v stredu a aj na nadstadnard sa dostala. Ono sa to tam tak rychlo meni, ze dopredu sa neda nikdy povedat ako to tam vyzera. Niekedy je par porodov a niekedy jeden za druhym, len nikdy sa nevie kedy aky den.cas pride. A ty sa chystas uz tam zostat??? Termin mas ako ja o 2 tyzdne..

teresse
8. mar 2010

sedula1, co sa tyka dul... tak k nam chodia sprevadzat mamicky k porodom, samozrejme kazda soba kt. je sucastou porodu a robi spolocnost mamicke musi uhradit poplatok s tym spojeny.. Ja mam pocas praxe take skusenosti, ze vobec, ale vobec nesplnaju ucel ktory maju.. nevedia rozlisit svoje kompetencie kt. maju pri porode a mnohokrat chcu sa snazit zasahovat ukonov,kt. sa ich vobec netykaju a vobec neplnia ucel koli ktoremu su pritomne... maju zabespecit psych.podporu rodicky pocas celeho porodu,sprijemnit a ulahcit jej hlavne prvu porodnu dobu.. Castokrat sa stava ze mamicky su viac vystresovane a je stazena spolupraca a oslovuju nas lekari aby sme ich dali do pohody, vysvetlili jej ako ma dychat, ake su vhodne ulavove polohy pocas prvej porodnej doby a edukovali ju pri tlaceni... ja som sa raz opytala jedneho lekara ci to mysli vazne ..? preco by smo mala robit pracu za niekoho ineho, ked ten niekto je pri rodicke prave pre to a este ma to aj slusne zaplatene... ostal ticho ... samozrejme to bola len komunikacia medzi nami... ja a ziadna porodna asistentka s tym nema najmensi problem urobit to, robime to bezne kazdy den a mnohokrat ... rodime svoju pracu profesionalne a s empatiou .. tak moj nazor na duly je asi taky .. mozno sa casom zmeni ale zatial urcite nie ... este som ani jednu dulu nezazila, kt. by sa drzala vyhradne svojich kompetencii,nezasahovala do nasej prace, bola napomocna mamicke za to, za co ju plati a vysledny efekt bol taky ako ma byt... mozno som nemala stastie na taku... ale dufam ze raz ho budem mat ...

teresse
8. mar 2010

tiniska... tak ak zajtra bude den D tak sa vidime,,, 🙂 a tiez ta mozem potesit ,ze dnes bol nadstandard volny... ak nepride nieaka pohroma v podobe hromadneho rodenia cez noc budes tam mat miesto.... tak mozes byt kludna... 🙂

bibulienka
8. mar 2010

teresse chcela by som sa opytat... nerobila si 23.augusta 2009 (nedela)...ked naraz v priebehu kratkeho casu po piatej vecer rodilo pat zien??? zdas sa mi povedoma a mozno si bola aj pri mojom porode... alebo asistentka ktora sa na teba veeellmmi podoba....

teresse
8. mar 2010

bibulienka, to netusim mozem sa pozriet v porodnej knihe ci som bola v tedy v praci, to je uz dost davno a pri takom pocte porodov a mamiciek to by si nezapamatal asi nik... 🙂 Ale ja som jedina taka nemam ziadnu dvojnicku a ani sa so ziadnou kolegynou nepodobame.. tak asi som to bola ja... dufam ze sme na teba neboli neprijemny a bolo vsetko v poriadku... 🙂

sedula1
8. mar 2010

Teresse, co sa tyka dull, nemam ziadne skusenosti s nimi. Ono pritomnost dully pri mne je taka vzajomna sluzba s kamoskou. Ona si chce dokoncit ten kurz a k tomu potrebuje mat ucast dvoch porodov, ja zas budem rada ked budem mat pri sebe niekoho blizkeho, kedze sme dlhorocne kamosky. Tiez si ale neviem predstavit, zeby som si niekoho cudzieho - nejaku dullu objednavala k svojmu porodu.Takze asi tak, ja len dufam, ze Vam tam nenarobime zmatok, budem sa snazit a mozno aj ten pohlad na dully sa trosku vylepsi... Velmi dakujem za odpoved.

bibulienka
8. mar 2010

teresse...vsetko bolo super..ja kade chodim tam vam robim reklamu 😉 😉 😉 ...a ak si to bola ty tak velke dakujem...ak nie..tak dakujem aj tak vsetkym...ja som mala zazmluvneneho dr.ale vsetky asistentky co tam boli boli 😵 😵 😵 velmi mile

teresse
8. mar 2010

bibulienka, ahaaa.... tak to preto nam stupa tak velmi porodnost,,,, uz viem ... 🙂 tak uz bez reklamy nech nas neznicite.... 🙂 tesi ma ze si bola spokojna.... zajtra pozriem a napisem ti... 🙂

tikuska
8. mar 2010

Aj mňa sa každý pýta prečo nejdem rodiť k nám na Myjavu ale až do Bratislavy, tak všade hovorím že u Vás je úžasný prístup a skvelý odborníci.
Ak zajtra zostanem, čo by som bola rada vôbec nemám strach ba sa už teším. 😀

sunny323
9. mar 2010

Ahojte babulky, no akosa dnes mate? A Tikuska ako? Uz rodís? MOjej dalsej kamoske sa narodila dcerka vcera, tak sa tesim.... A kolegyni sa narodila 26.2.,tak teraz mame taky baby-boom 🙂 Uz len ja chybam do poctu, ale ja mam este cca 6tyzdnov cas hihihihih..... Mam dnes taku dobru naladu, chcela by som vas vsetky nou nakazit 🙂 A cim dalej vas citam, tym menej sa bojim porodu, a to aj vdaka teresse 🙂

tikuska
9. mar 2010

Ahojte, tak pán doktor nás poslal ešte domov že máme prísť vo štvrtok, maličký už sa pýta sám.
Tak sa ešte dvakrát vybuváme doma a hor sa do toho. 😀

tikuska
9. mar 2010

Dievčatá ako je to v BA s rodným listom, kde to treba vybavovať a čo všetko k tomu treba?

bibulienka
9. mar 2010

tikuska rodny list ti vybavia v nemocnici, pride teta z matriky a manzel pojde o par dni pre rodny list na urad

hanka274
9. mar 2010

tikuska,na mierovej na matrike a otec to vybavuje,pozor,nie ty,bo otec podpisuje otcovstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre