Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

noraf
27. apr 2010

slniečko, jasne ze nebudem 2 dni lezat, pri prvom porode mi to nariadit anesteziolog vzhladom na migreny ktore mam od detstva.cize mozne to je, aj ked nepredpokladam ze ma sestry nechaju 🙂

jaja25
27. apr 2010

Noraf, ja mám rozdiel medzi chalanmi 16mesiacov. O týždeň mi bude v pase svietiť pri Filipovi 4roky. A Matúš vôbec nežiarlil. Bral to ako úplnú samozrejmosť, že sme priniesli iné dieťa z pôrodnice. Len mu bolo divné že je živé a hýbe sa, no a samozrejme plače. No trochu to bola sranda keď už aj Filip začal chodiť a oboch som ich naháňala po ihrisku, ale inak sa to dalo. No a teraz by som nemenila za nič na svete. Vedia sa spolu zahrať, sú si partnermi v hrách... 😀

luly13
27. apr 2010

moja nedavna skusenost s novorodeneckymi sestrickami je desna. podpora prirodzeneho dojcenia? ZIADNA. skor, aby mali pokoj, nutia mamicku dokrmovat umelym mliekom. a ked mama odmietne, tak v podstate z nej spravia krkavciu matku, ktora tyra svoje dieta. des a hruza. esteze sme tam boli len styri dni.
co je este na nic vramci ruzinova, ze ked je malo miesta, daju vas na 10posch. to sa stalo i nam. svoje vlastne dieta vam pomaly nechcu ukazat, lebo sestricky su "zaneprazdnene" . ak tak, na 15 minut mozete ist na novorodenecke, sediet na tvrdych stolickach (po porode!) a snazit sa sama svojpomocne prikladat dieta. potom Vas surovo vyhodia.
a to cas po porode je najdovolezitejsi na vytvaranie vztahu medzi maminou a babom.
co vsak je na ruzinove SUPER su lekari a porodne asistentky. im patri velka vdaka. novorodenecke by si mohli brat priklad. aj gynekologicke sestricky na 10tom su super.
a k zasivaniu.. ja som ho ani necitila. pred tym mi pichli este davku epi, takze som sa cely cas v pohode bavila s manzelom a lekarkou. vobec to nebolelo. celkovo nacasovanie pichnutia epiduralu moja lekarka uplne super vystihla. hoci vraj porod nepatril k najlahsim, ja som par minut potom povedala manzelovi, ze druhe dieta ma uz teraz schvalene :D.

noraf
28. apr 2010

luly som na tom podobne s tymi pocitmi z personalu...esteze sa snazia co najrychlejsie sa matiek "zbavit" a poslat ich domov...ja som tam pri prvom synovi bola 8 dni, lebo mal zltacku a na konci uz som normalne revala do vankusa, tak ma sestry vytacali.ale inak sa bohuzial neda, s tym jednotlivec nic nespravi, im sa prostte nechce robit za male peniaze, tak si to ulahcuju kde sa da.tentokrat sa poistim porodnym planom, mne po cisari zobrali maleho a videla som ho az po 7 hodinach, o prilozeni hned po porode alebo o nejakom case stravenom spolu sa mi mohlo len snivat,niekolkokrat som ho chcela a odmietali, podobne to bolo aj s vidanim ho, to nosenie na kojenie je strasne malo...a samozrejme viem ze ho dokrmovali umelym mliekom, sama som to videla ked som sa po 3 dnoch vytocila a isla sa za nim pozriet mimo navstevnych hodin - bola pri nom flasa s mliekom a on bol evidentne napapany...miesto kojenia mi grgal na rukach...sestry mi tvrdili ze oni na oddeleni deti nekrmia.no proste krasa.
som zvedava ci bude tentokrat volny nadstandard, mozno si uzijem beznu izbu a budem mat dalsi novy zazitok.

slniecko01
28. apr 2010

No tie izby sú naozaj strach a hrúza. Ale potom sa človek na tom aj rehoce, že v akej stajni sa musí sprchovať a chodiť na WC. Aj latrina je lepšia. Takže na veľkú to určite nehrozí. Ja som teda nebola. Ani sa ma nikto nepýtal, keď ma prepúšťali.

Ja som šla domov na 4 deň po sekcii. Chvalabohu, že ma pustili 🙂

Mne sa neušiel nadštandart, ale neviem ako je to tam zaužívané, lebo baby čo rodili po mne už ho dostali, tak neviem načo si to tam značia. Alebo ich treba chodiť otravovať.
Keď som rodila v januari, tak nás davali na 10 poschodie a chodili sme kojiť dole na 9 posch., Vtedy bolo strašne plno a boli sme po 4 na izbe, takže keď som chcela ísť s malou na návštevy tak normálne na izbe chaos s postieľkami.

Ale ako hovorím, potom sa človek na tom aj zasmeje.

Na sestričky sa sťažovať nemôžem. Až jeden krát ma dojali, pretože som chcela cumeľ pre malú a odbila ma jedna, že to si nosia mamičky vlastné. A išla som tam preto, lebo 2 spolubývajúcim ich požičali. 😀

sendy1981
28. apr 2010

ze vraj teraz bola nemocnica zavreta dva tyzdne,vraj malovali gynekologiu a porodnicu,na farebno,som zvedava 😅 ja sa tiez chystam tam rodit,bola som tam asi 3x,vzdy bolo vsetko ok,Myslim si ze to velmi aj zalezi od mamin,ktore su moc precitlivele,pred i po porode,..cize kazda malickost im vadi.Ked niekto chce mat drevenu postel,a neviem co na izbe,mal by ist rodit niekam do sukromneho,moj nazor.Clovek tam nechodi na hotelovy pobyt,ale si odrodit.A samozrejme nemoze mat kazdy dobru naladu ,kazdy den.Ja to tak beriem,

eulaliaba
28. apr 2010

Ahojte baby, tiez sa chystam ist do Ruzinova - hlavne preto, ze tam chodim do poradne a mala som celkom dobre skusenosti ked som lezala pred tromi rokmi na gynekologii. Mate niektora prosim skusenosti s Mudr. Suchankom?

iwet001
28. apr 2010

co sa tyka tej podpory dojcenia, ja som praveze mala pocit, ze sa novorodenecke sestricky snazia priviest k dojceniu vsetky mamicky, aj ked u niektorych je to tazsie..pokial tam nebol iny problem, nic ine ako kojenie ani nepripadalo do uvahy. aj ked mali niektore az krvave bradavky, stale sa muselo len prikladat prikladat prikladat. inak genilane su tie Multi Mum naplaste, ja si ich velmi chvalim a chodila ku mne aj jedna sestricka si ich pytat pre ine mamicky 🙂 co sa tyka nejakej pomoci pri kojeni, ked ste sa neopytali, jasne ze nikto s nicim nepomahal, asi si mysleli, ze vsetko vieme. ale z vlastnej skusenosti viem, ze ked som sa opytala, sestricka bola ochotna dojst sa pozriet ako si maleho prikladam.
noraf, luly, neda mi nereagovat na vase prispevky. noraf, tiez som mala maleho na fototerapii, bol tam celych 5 dni a potom este na lampe na izbe a tiez mi ho nosili len na kojenie. poviem ti, bola som velmi rada ked mi povedali, ze mi maleho budu vzdy po kojeni dokrmovat. vsetky deticky so zltackou su velmi spave, moj maly pri kojeni nevypil nikdy viac ako 20-30ml a akokolvek som sa ho snazila prebrat, nepomahalo. uz prve dni so zltackou dost schudol, takze som naozaj nepotrebovala aby schudol este viac. a dalsia vec, treba si uvedomit, ze deti so zltackou potrebuju maximum mliecka, pretoze cim viac krat je plna plienka, tym viac bilirubinu sa vyplavi a tym skor sa daju doporiadku. takze som bola vdacna sestrickam, ze mi ho vzdy po nakojeni odvazili a potom podla toho kolko potreboval dokrmili flaskou, z ktorej mu to islo von ovela rychlejsie ako z prsnika a teda aj ovela viac vypil. skor ako hadat sa tam so sestrami a hrat sa tam na tazku zastankynu kojenia som sa snazila robit vsetko preto, aby sa malinky co najskor uzdravil a aby sme mohli ist spolu domov.
baby, niekedy vas fakt nechapem.. niektore mamicky s kojenim nemaju absolutne ziadny problem a ide to super, ale niekedy sa proste mliecko spusta neskor, u niekoho az na 5-6 den, alebo si babatka nevytiahnu tolko kolko potrebuju a potom je ten prikrm fakt potrebny.. podla mna je zdravotny stav babetka ovela dolezitejsi ako nejake predsudky o tom, ze ked mi ho par krat prikrmia, tak uz akoze nebudem potom normalne kojit.. mozem vas ubezpecit, ze kym vam babetka nezacnu priberat, domov vas aj tak nepustia..

lante
28. apr 2010

Iwet, gratulujem k Viliamovi 🙂 mne ten môj práve behá po dvore...tiež sa narodil v Ružinovskej nemocnici....a sekciou...plánovanou.
Pred pôrodom ma všetky moje tetky strašili ako nebudem dojčiť, lebo budem mať cisarák....no opak bol pravdou. Nemala som s tým žiaden problém. Vili-boy bol na novorodeneckom tri dni. Vždy mi ho po troch hodinách nosili a ja som medzitým oddychovala. Ak som mala pocit, že neťahal, tak som si ako ho odniesli odsávala...naprázdno..ale rozbehlo sa mi mlieko do 48h. Nikdy som nemala krvavé ani popraskané bradavky. Používala som tie náplaste čo si spomínala a tiež lanolín od tej firmy. A tak isto aj pri druhom drobcovi. Miška kŕmili v pôrodnici určite, lebo vždy keď mi ho prieniesli spal...teda kým ho mali oni...a nedal sa zobudiť. Až keď som ho mala na izbe som zistila, že dostával Fenistilové kvapky, lebo bol nejaký vyhádzaný...takže spal od nich a potom jasné, že nechcel ťahať.

lante
28. apr 2010

Iwet, gratulujem k Viliamovi. Môj Vili-boy behá práve po dvore. Tiež sa narodil v Ružinovskej pôrodnici...plánovanou sekciou. Ma všetky moje tetky strašili ako nebudem mať mlieko, lebo po cisaráku nebýva...hahaha...aký omyl. Mala som a koľko. A tie náplaste čo spomínaš som mala sú skvelé. Ja som od nich mala aj lanolín a nikdy som nemala krvavé, či dopukané bradavky. Kojila som oboch, oboch určite dokrmovali, takže to, že keď ich dokrmujú má nejaký vplyv nato, či budú neskôr kojený je hlúposť. Miško chrnel prvé tri dni zakaždým keď mi ho priniesli. Až keď mi ho dali na stálo som zistila, že dostával Fenistilové kvapky na výsyp čo mal.....takže určite ho dokrmovali.
Pri oboch som to robila v nemocnici rovnako. Ak ťahal tak som nerobila nič a ak neťahal, tak potom ako mi drobca odniesli som naprádzno odsávala......a mlieko som mala do 48h od sekcie.

lante
28. apr 2010

Hups, tak ono to vzalo aj ten prvý príspevok....hlavne že mi vypísalo chybu a padol net 🙄
No nič....
No a čo sa týka toho priloženia tak mne ich po sekcií priniesli Viliho po 3 hodinách a Miška tiež. Od ich narodenia. Hodinu od narodenia ma vždy šili. Ich merali, vážili, ohrievali v inkubátore...to každé bábo. Vilka mi dokonca ani neukázali...lebo ho rezli na hlavičke, tak utekali pozerať, či je to len škrabanec alebo niečo viac...bol to len škrabanec, ktorý ani nebolo potrebné šiť 😉
Mimochodom, pýtali sa ma pri druhom (narodil sa v pondelok) v stredu, či ho už chcem na izbu....dohodla som sa, že až od štvrtka a v piatok nás púšťali domov.... neberiem to ako katastrofu, že boli obaja po tri dni na novorodeneckom.....ja som sa zotavila, oni mi ich nosili......aj keď pravdou je že niektoré sestričky sú.......no nie zrovna príjemné. Ale zas som natrafila aj na skvelé sestričky. Takže sťažovať sa môžem jedine na stravu.......rizoto, kde polovicu tvoril hrášok je ideálne pre kojace maminy 😀

lante
28. apr 2010

POspinály je dobré ležať 6 hodín na rovnom a piť veľa tekutín....ja som mala nesýtenú Lucku...sestrička mi ju otvorila, dala do nej hadičku so škrtidlom a druhý koniec mi dala do úst...takže som si cuckala každú chvíľu.

luly13
28. apr 2010

iwet, to je asi vec pohladu a hlavne konkretneho pripadu. nas maly nemal zltacku a babo 48hodin vydrzi este zo zasob z bruska. preto som nechcela, aby bol dokrmovany UM.
mozno pristup sestier bol taky preto, lebo som rodila cez velku noc. cize som "normalny" chod oddelenia asi nezazila. pytat som sa pytala pravidelne. myslim, ze som dost asertivna. no ked ti sestricka povie...no maminka nemame mliecko, hadam nechcete tyrat takeho krasneho chlapca hladom, tak ti nie je vsetko jedno. na to pride ina sestra (myslim, ze je to ta, na ktoru tu vsetci nadavaju), ktora sa ti pozrie na prsia a povie...preboha ved vy by ste mohli rozdavat. a problem bol len v bradavkach, kde to klobuk hned vyriesil. pred tym sestry len prisli, poskladali vankus, polozili nan maleho a hlavu mu natlacili na prsnik a odisli. nehladali, kde moze byt problem. a ja som naozaj netusila, ze je v bradavkach, lebo som si myslela, ze su akurat.
a flasu som zavrhla hned, lebo by bol este vacsi problem s prisatim. ked sa maly nenajedol dost z prsnika, tak som zacala (z vlastnej iniciativy) odsavat, odsavat, odsavat... najprv po troske, ktora sa stale zvacsovala. odsate mliecko som potom davala cez striekacku, s ktorou sme sa trosku potrapili, ale vyplatilo sa.
dnes len kojime, mliecko mame aj v mrazku a maly pribral za 23 dni skoro kilo.
ja neodsudzujem ziadnu maminu, ktora prikrmuje UM, niekedy to fakt inak nejde.ani nie som "tazka zastankyna kojenia" (pouzivame v pohode cumel, hoci laktacna poradkyna i tu na konovi to vyslovene neodporuca- proste sa riadim vlastnym zdravym rozumom), ale myslim, ze v nemocnici by mali respektovat nazor pacienta, a nemocnica s titulom baby friendly hospital, by mala spravit vsetko pre to, aby sa toto spojenie naplnilo do bodky.

iris17
30. apr 2010

Ahojte, som v 38 tyzdni a tiez sa chystam ist rodit do Ruzinova, chodim na poradnu k doc. Hollemu. povedal mi aby som sa objednala na kontrolny ultrazvuk v ruzinove ale volam tam uz dva dni , vzdy medzi 7:30 a 8:30 ale nikto to tam nedviha, neviete mi poradit, ake su tam ordinacne hodiny? mate s tym niektora skusenosti? mam nasledovne tel. cislo 48234769. Dakujem vam.

sunny323
30. apr 2010

ahoj Iris, vela stastia.. ja sa tam tiez vzdy dovolam na 150ty krat... treba stale volat a skusat, a nedat sa odradit 🙂)))) Ja som inak 40tt a tiez budem rodit v ruzinove,ale zatial nic... ani naznaky porodu 🙂 Tak som sa dnes sama vychytila a bola som sa na hradzi cely den opalovat, nech som aspn trosku pekna, ked sa mala narodí 🙂

iris17
30. apr 2010

ach jaj, tak budem skusat od pondelka znova, len ci ma vobec stihnu objednat kym porodim. ja mam z toho taky blby pocit ked tam volam kazde dve minuty a zvonim a zvonim, vzdy cakam ze mi dvihne namosurena sestricka, ze co ich tam otravujem. dakujem ti za info a drzim palce, mas to uz teda kazdu chvilku, jedine ze by si pockala na mna 🙂

mizulienka
30. apr 2010

iwet suhlasim s tebou co sa tyka prikrmovania, ked ma babo zltacku...my sme boli presne v takej situacii...mala vkuse spala, nepodarilo sa ju zobudit ani mne, ani sestrickam....za par dni sme dost schudli, takze som ani ja nenamietala, ak ju dokrmovali....a to si myslim, ze som velky zastanca dojcenia...prveho syna som dojcila 14 mesiacov a dojcila by som ho aj dlhsie, keby ze nie som tehotna.
Taku istu situaciu sme mali aj so starsim synom, tiez mal zltacku, dokrmovali ho a nemal ziadny problem s kojenim....prave naopak 🙂 bol to maly zavislacik 🙂

Inac co sa tyka personalu...prve dieta som rodila na Antolskej a to by ste mali vidiet tam, aka je podpora prirodzeneho dojcenia....ani jedna sestricka sa nezaujimala, ako vam to ide, ci mate mliecko a pod...na rozdiel od ruzinova...
Teraz sme boli v rzuinove v nemocnici 7 dni a kazdy den prisla sestricka spytat sa ako nam to ide s dojcenim....a ked niekde babo velmi plakalo, stale se prisli spytat, co sa deje, ci treba nejako pomoct...ja som bola velmi milo prekvapena personalom. A to som bola "iba" na standarde...

simonka11
2. máj 2010

Ja taktiez mám veľmi dobre skusenosti s ruzinovom. Či porodne asistentky , lekari , gynekologicke či novorodenecke sestričky všetci boli super.....na nikoho sa nemôžem sťažovať a to sme v nemocnici boli 7 dni.
Myslim si že ako sa človek správa k druhým tak sa aj iný správajú k nemu...!!!!!!!
A mamičky však sa pýtajte otravujte sestričky ak máte nejaký problém každá sestrička ma veľa roboty a nemá čas sa každu chvilku každej mamičky vypytovať či je všetko OK....a jasne že Vám nikto neporadi ked ste ticho lebo si myslia že všetko je OK a žiadnu pomoc nepotrebujete....

sendy1981
3. máj 2010

tiez si myslim,ze je to len o tom,

sunny323
3. máj 2010

babyyyyy, nechystate sa niektora teraz rodit? JA mam termin 5.5. tak pevne verim, ze tebto tyzden uz ostanem v ruzinove 🙂

cheerlady
3. máj 2010

ja tiez suhlasim s iwet ohladom prikrmovania.moj drobec dostal zltacku na 4.den,tak nam dali na izbu tu foto-podlozku a cely den aj noc som ho musela na nej polohovat a medzitym vzdy rychlo prebalit a nakrmit,lenze malicky bol naozaj spavy ako to u babatiek so zltackou byva,tak sa nikdy poriadne nenapapal a musela som mu davat este aj UM zo striekacky.ale v tej chvili som to nebrala ako nejake negativum,pretoze by mu inak hrozila dehydratacia a takisto by zltacka neustupovala,bolo pre mna najdolezitejsie aby bol drobcek co najskor v poriadku 😔 nastastie podlozka zabrala a na dalsi den sme isli domov 🙂

marcy30
3. máj 2010

sunny323, nooo ja by som uz aj rada isla, ale este si asi nejaky ten tyzden pockam...mas niekoho zazmluvneneho? 😉

maj15
3. máj 2010

aj ja sa chystaaam, ale mame este cca 2 tyzdne tak uvidime kedy sa nase srdiecko rozhodne🙂

maj15
3. máj 2010

Nikto dalsi? co sa v Ruzinove prestalo rodit alebo ako?🙂)

jaja25
3. máj 2010

Aj ja som dnes presne myslela na to, že sa v Ružinove prestalo rodiť. No dúfam že sa to potom nenahustí keď pôjdem ja. 😅

iris17
3. máj 2010

Ahojte, ja mam termin medzi 14 a 18 majom, takze cca za dva tyzdne. 🙂

sunny323
4. máj 2010

ja nemam nikoho zazmluvneneho, chodim k doktorke, ktora ma aj odrodí dufam 🙂 Ved tam su vsetcia super, nie?

maj15
5. máj 2010

sunny ako to s tebou vyzera? rodite? pozeram ze mas dnes termin..🙂) pocitujes UZ nieco?

jaja25
5. máj 2010

Moja sestra mala termín včera a stále to nevyzerá že by drobec chcel ísť von... To sú tí lenivý chlapi. Aj ja som oboch prenášala. Ale sunny bude mať dievčatko, tak snáď to nebude dlho čakať... 😉

sendy1981
5. máj 2010

Ahojte no ja mam termin 22.5 tak uvidime,ci to bude nebude skor,a tiez do Ruzinova sa chystame,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre