Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jankaslamka
30. máj 2011

@alex21 staci kopia 🙂
zoznam do porodnice dostanes v poradni ked tam pojdes 🙂

alex21
30. máj 2011

@jankaslamka dakujem 😉 , ja viem ze zoznam dostanem na poradni len ja si dnes balim tasku do porodnice tak som chcela len vediet ci som na nieco nezabudla, lebo konkretny zoznam z ruzinovskej nemocnice nemam. Ale nevadi. buduci stvrtok tam idem. Dnes som bola na poradni este u svojej doktorky.

jankaslamka
30. máj 2011

@alex21 toto je zoznam z ruzinova:
dokumenty: karta poistenca, obcianksy, tehu knizka a zober este sobasny list (kopia)
osobne veci: hygienicke potreby (mydlo, 2-3 uteraky, toaletny papier, zubna pasta, zubna kefka), kojenecke podprsenky 1-2ks, vlozky do kojeneckej podprsenky, prezuvky (aj do sprchy), ponozky,
vybavicka pre dieta pocas pobytu v porodnici: jednorazove plienky (1 balik staci), hygienicke jednorazove obrusky, deka, ciapocka, rukavicky bavlnene - vsetko podla vlastneho uvazenia
vybavicka pre dieta v den odchodu z porodnice (to ti mozu priniest potom v den odchodu): plienky 3ks bavlene, postolkove nohavicky, kosielka, svetrik ,ciapka, ponozky, zavinovacka alebo spaci vak s kapucou

to je vsetko 🙂 este si zober nabijacku na mobil, fotak, baterky do fotaka, jednorazove sietove nohavicky, balzam na pery, vincentka alebo morska voda do nosa a veeeela vody na pitie 🙂

alex21
30. máj 2011

@jankaslamka dakujem si velmi zlata, takze stale plati ze vloziek je tam dost a pred 3-mi rokmi sme dostavali aj tie jednorazove podlozky pod seba. Tak uz budem mat tasku zbalenu a nachystanu 😎

lucia963
30. máj 2011

Neviete prosím niektorá telefónne číslo do poradne č. dverí 41 ? Mala by som tam volať za výsledky a stratila som číslo ☹

jankaslamka
30. máj 2011

@alex21 voziek je tam dostatok..a tych jednorazovych podloziek pod seba tiez 🙂 netreba nic z tych dvoch veci brat 🙂

marika31
30. máj 2011

@alex21 ak sa mozem pridat, doplnit a poradit tak doporucujem si zobrat vlastne podlozky aj vlozky, nocne kosele, moze sa stat, ze bude rodit viac mamiciek a vtedy nie je nicoho dostatok a co je hlavne tak jedlo a pitie (sestricky doporucuju jablkovy dzus a hlavne vineu), nakolko s Vami nerataju a nie ste prihlasena hned na stravu...ja som rodila v sobotu od rana do vecera do 21.hod potom som isla spat a dalsi den mi povedali ze prihlasena som az na obed ze to je taky postup...

seminkads
30. máj 2011

alex21 ja som rodila v ruzinove tento rok atiez v sobotu,bola som tam od rana a na izbu som sa dostala az okolo pol 8vecer(mala sa narodila o pol 6) a uz ma cakala na izbe aj vecera spolu s druhou vecerou a so stravou na druhy den nebol problem,dokonca aj vloziek,podloziek a kosiel bol dostatok (svoje som si setrila celu hosp v taske) ale je pravda,ze pitie si treba priniest

jankaslamka
31. máj 2011

@alex21 ja som rodila v utorok od rana 6:00 a na izbu som sa dostala o 19:00 a cakala ma tam vecera...bolo na oddeleni narvaaano a problem s vlozkami ani pidlozkami nebol...ved ich tam maju tolko, ze ich pouzivaju na vsetko a to doslovne 😀 ale teda pitie si ber urcite...ten jablkovy dzus a aj vineu odporucaju to je pravda..no aj cist vodu si zober

elllla
31. máj 2011

@alex21 pridavam aj ja skusenost... s jedlom, vlozkami ani podlozkami problem nebol... ale s koselami ano, ked bolo vela porodov... takze kosele si zober.. rovnako aj plienky pre babo - davaju 5 na den (davaju ich vzdy poobede) a neskor mi to nestacilo, tak som si musela doplnit svoje (ale bola som na to pripravena)...
este mozno odporucam vlhcene utierky aj pre teba - mne velmi pomohli po siti, predsalen papierom som sa dokazala utriet az predvcerom...

alex21
31. máj 2011

babulky velmi pekne vam dakujem za rady 😵

asma
31. máj 2011

ja pridavam komentar babulky rodila som skoro pred troma mesiacmi nebol ani víkend... sanitka ma tam doviezla okolo pol 4 rano a na prijme nikto nebol takze ma poslali samu hore skoro ma slahlo ale neviem v tych bolestiach som letela hore aj s cestovkou xiix šatna bola zatvorena, ked som konecne natrepala ten tazky kufor plny zbytočnosti hore do regalu na sale tak mi hovori ze prezlecte sa do nocnej kosele xi tam mi nic nedali a dole bolo zatvorene. tak zas vsetko dolu.. takto som tam cvicila a ked som dosla na salu a lahla si tak mi hovori ze preboha ved malej uz vidno vlasky xixixi sa čuduju po tom treningu...
teraz sa na vsetkom rehoceme cela rodina ale v tedy mi nebolo vsetko jedno
ale personal a vybavenie na jednotku, dokonca mne sa nechcelo pustit mliecko a sama sestricka mi priniesla horske slniecko a uz to islo

superego
31. máj 2011

baby ja som prave docitala forum o ruzinovskej porodnici a poviem vam ze mam obavy.. 80% vsetkych prispevkov bolo negativnych.. to je naozaj az take zle?? som buduca prvorodicka a bojim sa ze ked sa tam ku mne budu sestricky chovat arogantne tak sa tam zosypem..

seminkads
31. máj 2011

@superego neboj,da sa to zvladnut,vsetko ale zalezi od toho co ocakavas,ber to tak ze tam budes len par dni a potom prides aj s vysnivanym babetkom domov,ale ma to aj svoje pozitiva,nemusis varit ani upratovat,o vsetko mas postarane,ja som bola spokojna az,az,ocakavala som,ze to tam bude ovela horsie.Pokial niekto caka,ze sa mu budu venovat nonstop a budu vzdy len mili a usmievavi tak necudo,ze su potom sklamani,ved aj sestricky ci lekari su ludia a maju lepsie aj horsie dni,a navyse v kazdom kolektive sa najde daka cierna ovca (tych dobrych je vzdy viac 🙂). Hlavne sa nestresuj a bud v pohode,vsetko dobre dopadne.

asma
1. jún 2011

@superego ahoj ja som bola prvorodička a dokonca až ked mi povedala že ved uz vidim vlasky som si uvedomila ze idem rodit ixxi 😀 😀 tak som bola taka stresovana ako pes, u mna islo vsetko rychlo ale sestricky boli zlatučke, je pravda ze ta nono stop neobskakuju ale zato sa ti ako tak venuju bat sa nemusis...
Zvládli sme to všetky 😀 a aj ty bude isto šikulka..
mne dokonca ked sa mala narodila tak som vodu a mobil mala na stoliku tak taka zlata sestrička mi dotiahla stolik ze uz sa môzte napit a zavolať a pochvalit sa tymto krasnym babatkom 😀 😀 😀 😀 😀

anaxamon
1. jún 2011

ahojte, poradite mi kde si mam zavolat v ruzinove na prietoky resp. ako to tam funguje? mam cislo na antolsku, len neviem ci je dobre ist na prietoky tam ked planujem rodit v ruzinove, vdaka.

superego
1. jún 2011

@seminkads
@asma dakujem vam za povzbudenie 🙂 mne naozaj nejde o to aby ma obskakovali ale ked som citala ze deticky niektorym mama priniesli az druhy den a na noc odnasali tak som sa zhrozila.. myslela som ze rooming-in znamena nonstop dieta pri mame.. nechcem sa tvarit ako super zena ze nebudem unavena ale myslim ze priroda si to zariadila tak aby sme po porode este nasli niekde energiu na to aby sme sa postarali o deti.. asi som naozaj este moc nadsena z toho kedze neviem co je porod :D ale kedze je tehotenstvo bezproblemove dufam bude aj ten zaver v podobnom zneni 🙂
a este som sa vas chcela spytat v com ste rodili 🙂

jankaslamka
1. jún 2011

@superego juuuj neboj..vobec to tam nie je take zle..vzdy je viac negativnych prispevkov ako pozitivnych..vies potrebuju sa vyzalovat 🙂 ja som bola maximalne spokojna a ak budem mat druhe babo idem rodit znova do ruzinova...velmi som sa bala nakolko som bola prvorodicka a nevedela co ma caka..a teda boli tam vsetci na mna milucki a povzbudzovali ma, pochvalili..no fakt skvele..prijemna atmosfera a vsetko okolo.. jasne, ze to nie je hotel..ale to som ani necakala 🙂
ja som rodila v ich koseli...ja som bola tyzden hore na gynekologii a tam mi povedali, ze co blaznite? si chcete zasrat taku krasnu koslu?? 🙂)) a dala mi cistu nakolko tu co som mala po prijme som im nechala na vymenu 🙂 a potom cely pobyt na sestonedeli som mala ich koselu..kazdy den som si menila..nebol s tym vobec problem..a ked si spomeniem ako som ich zasrala vzdy tak som rada 🙂

jankaslamka
1. jún 2011

@anaxamon fuha toto neviem..mas cislo do vseobecnej ambulancie? skus zavolat tam a oni ti daju

anaxamon
1. jún 2011

@jankaslamka napokon som sa objednala v antolskej kedze som sa na nete docitala ce v ruzinove je to na dlhe lakte s prietokmi....dakujem za reakciu 😉

jankaslamka
1. jún 2011

@anaxamon tak drzim palce nech vsetko dopadne dobre a je to v poriadku 🙂

seminkads
1. jún 2011

@superego ja som rodila v erarnej koseli,co som dostala v satni,len som lutovala,ze som si nevzala aj ich zupan,celu dobu som lezala na monitore a nemala som sa cim zakryt,tak som si hned zaspinila osusku,ale pre istotu si zober nejaku staru koselu,keby bola satna zavreta,na izbu som sa dostala az o pol osmej vecer a bola som stastna,ze sa mozem najest,no a ked mi konecne doniesli malu,bola som taka vycerpana,ze som ju nevladala drzat na rukach,a v noci by som to asi nezvladla,tak ju sestricka vzala na oddelenie,ale hned rano mi ju uz doniesli,ale ty sa neboj,pokialbude vsetko OK(co bude)tak ti ju daju po dvoch hodinach,ktore ty aj tak stravis na sale,a potom spolu budete stale 🙂 pri porode ma dr stale povzbudzovala a sestricky tiez,tym najvacsim nakopnutim pre mna bolo ked mi dr povedala,ze uz vidi vlasky a ze to bude blondave :D (mala pravdu)

tamoulik
1. jún 2011

@superego Naozaj necakaj komfort 5* hotela....ja som bola milo prekvapena zmenami po dvoch rokoch, teraz pri druhom som bola velmi spokojna, okrem jedla, ale ja som dost narocna, laktacne sestry (teda vacsina)vyborne a mile, osetrujuca pediatricka vyborna, naozaj nemozem povedat ani krive slovo na nich. Ak by ti nechceli dat hned dieta, treba si to vydupat, je to tvoje pravo. Idealne je mat porodny plan...Drzim palce.

ivulik20
1. jún 2011

Ahojte maminky, mám na vás jednu otázočku. Rodila som v Ružinove pred 5 rokmi a teraz budem zase. Čo sa týka oblečenia pre bábätko počas pobytu v pôrodnici, zmenilo sa niečo? Vtedy som mala erárne oblečko pre malého, teraz je to tiež tak, alebo si treba doniesť? nemyslím na odchod z porodky, ale počas doby ke´d tam budeme ležať. Ďakujem 🙂

superego
1. jún 2011

@seminkads
@tamoulik
@jankaslamka diky vam 🙂 ja som sa tam bola pozerat a musim povedat ze sa mi pacilo 😀 asi som vadna ale pamatam si nemocnicu len ked tam mama lezala a to bol teda humus.. tu v ruzinove je to nad moje ocakavania.. zbalila som si nocnu koselu k porodu ale asi by som bola tiez radsej keby mi dali ich erarnu 😀
inak nechapem teda preco robia sprievodcu nemocnicami ked naozaj su tam len negativne skusenosti zien.. zdvihli ste mi naladu a chut ist rodit lebo po vcerajsku som mala chut porodit doma sama 😀
porodny plan mam v hlave ale asi by som si to mala spisat.. drzia sa ho vobec lekari??

elllla
1. jún 2011

@superego neboj, ja som tam isla tiez s obavami do ruzinova a nakoniec som odchadzala uplne nadsena a vysmiata a spokojna.
rodila som vecer o osmej, do desiatej som bola na sale, potom ma previezli na izby a uz rano mi doniesli malu na izbu a nezobrali si ju uz, ostala krasne so mnou..
rodila som tiez v ich koseli (dali mi ju dolu v satni)..
mne dokonca aj jedlo chutilo (okrem obedov), ranajky aj vecere boli super 🙂

@ivulik20 pre babo netreba oblecko, davaju erarne a az potom na odchod z porodnice treba doniest..

superego
1. jún 2011

@elllla baby vy by ste mali pisat tie hodnotenia na porodnice a nie tie zenske co mi skazili vcerajsi den :D
super teda chcem ich koselu :D a vidim ze si tu radite tak by som sa este chcela spytat na podlozky do postele.. sice o nich nikde nehovorili ale pre istotu ci ich netreba.. uz mesiac sa balim a stale nie som schopna to dobalit!!

elllla
1. jún 2011

@superego ja som mala zabalene 3 podlozky, ale v porodnici ich bolo dost, takze som svoju neminula ani jednu..

superego
1. jún 2011

@elllla diky 🙂 tak asi jednu kupim aby sa nepovedalo 😀

jankaslamka
1. jún 2011

@superego budem drzat velmi palce nech vsetko dobre dopadne 🙂 a jednu podlozku si vezmi do zasoby 🙂
inak mna ked priviezli o siedmej na izbu tak malu mi priniesi o deviatej, ale ja som este nebola postavena a tak mi ju zobrali a priniesli az rano, nech sa vyspim 🙂 dobre mi to padlo...a odvtedy sme stale spolu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre