Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zucha
27. sep 2010

@gangulienka mozem potvrdit, ze fakt bol vypadok prudu okolo osmej vecer a dnes vyse dvoch hodin poobede a aj podvecer. Stale som rozmyslala, ze co robia v nemocnici. Viem, ze tam je zaloha, ale som prekvapena, ze vas poslali prec

gangulienka
27. sep 2010

jasne ze tam je zaloha, ved bez toho nemoze nemocnica fungovat, ale naco su vysvietene chodby ked pc vraj nejdu a preto centralny prijem a pohotovost nefunguje...ten pan na vratnici povedal ze ani sanitky nechodia pre nikoho kvoli tomu...ved ja to nikomu nezazlievam, len som rada ze som akurat nesla rodit 🙂

lucia.kl
27. sep 2010

@karmelka77 aj ja si myslím, že to bolo kôli dvojčatám, ale ja som bola velmi spokojná. no a mať dve deti je občas dosť únavné, hlavne ked to príde na obe naraz a začnú vrieskať 😀 😀 ale neviem si predstaviť, že by neboli dve ale len jena, asi by som sa nudila 😀 😀

karmelka77
28. sep 2010

@lucia.kl no ja mam niekedy tiez dobre nervy pri malom, hlavne ked vrieska a nic nezabera...ale vzdy si poviem ze je len jeden...🙂) kamoska ma dvojicky a povedala ze esteze su dve, jedno pre nu a druhe pre babku🙂) obrazne povedane a uz som pochopila o com hovorila...🙂)) nasa babka sa nevie totiz stale vyrovnat s tym ze to je moje dieta a nie jej🙂))))

tara2
28. sep 2010

@gangulienka - chodba musi byt vysvietena, ved co keby tam niekomu prislo zle a odpadol by... a PC skutocne nejdu, pri vypnuti prudu funguju na zalozny zdroj len niektore zasuvky na JISkach, KAIM a KOSe (na monitory, ventilatory...) a par svetiel, ani vytahy vtedy nejdu...

emily327
28. sep 2010

chcem sa opytat, ak je vsetko po porode ok, ako dlho trva pobyt v nemocnici?

lili_a_mimi
28. sep 2010

@emily327 ja som rodidla v pondelok poobede a v piatok doobeda nas po vizite pustili domov 😉 cize take 3 cele dni a na 4.pustaju domov.

akdarka
28. sep 2010

@emily327 ja som rodila v pondelok poobede a ukecala som aj pediatricku aj gynekologicku aby ma pustili vo stvrtok - povedala som im, ze "hazarduju s mojim psychickym zdravim" - boli sme na izbe 4 a to bolo fakt vela 😖

vivianaba
28. sep 2010

@kasami ahoj bola si nak to kontrole? Ako si dopadla? A ak to nie je tajne preco mas planovany cisarsky? Podla mna ked Krizko da slovo tak to plati, u nas to tak bolo aj ked som tiez mala trosku obavy ze ked zacnem rodit a nemam ziaden papier podpisany, ale bolo to ok.

Ked som ja bola tak prepustali na 4.den dokonca aj po cisarskom lebo tiez mali plno. Maminy sa bali lebo sluzila taka pediatricka co je prisna v prepustani novorodencov (vraj musi babo priprat spat svoju porodnu vahu, ale nebola to pravda staci ze nieco pribral aj ked svoju porodnu vahu este nedosiahol). Dokyna nastastie nikomu nerobila problemy vsetky sme isli domov.

A deticky sme si brali do jedalne, boli tam "nastupene" akurat tam bol vzdy prievan. Po oddeleni sme mohli deti nosit len vo vozikoch, nie na rukach.

karmelka77
28. sep 2010

Baby precitajte si najnovsiu Mama a Ja - je tam porovnanie porodnic a Ruzinov teda vobec nevychadza dobre...a konecne je tam pisane aj o pristupe na novorodeneckom a o celkovom prostredi...mimochodom v ruzinove sa robi podla ich udajov 30% sekcii...

emily327
28. sep 2010

@karmelka77 hm no super, tak to su fakt potesujuce informacie 🙂 Hned sa tam tesim viac ako som sa doteraz xixi Ale co uz, podla mna ziadna porodnica v BA nie je idealna. A viem,ze moj porodnik nechce sekciu,iba ak to bude nevyhnutne. Zvazujem este Hainburg.....

karmelka77
28. sep 2010

@emily327 uz je asi neskoro na Hainburg nie?? Nikde to nie je idealne to je jasne, ale podla tohto clanku je to velmi zaujimave...ale nakoniec, hlavne je ze ked sa podari tak si za 4 dni doma a to sa da nejak prezit...

emily327
28. sep 2010

@karmelka77 No to neviem, ci je uz neskoro. Ale zvazujem tam zavolat. No a to je fakt pravda,ze 4 dni nie je tak dlho aby to clovek nevydrzal a nebudeme jedine co tam odrodia svoje deti. A hlavne nech nas tam vezmu.

karmelka77
28. sep 2010

@emily327 ja by som sa nebala zeby nezobrali...tie prijmy zastavia vzdy tak na jeden den a na dalsi sa snazia co sa da prepustit domov aby uvolnili postele...kamoska rodila v piatok a v pondelok uz bola doma...

emily327
28. sep 2010

@karmelka77 tak to je dobre. Ja fakt dufam,ze toto riesit medzi kontrakciami nebudem musiet 😀 aj tak je to dost, ze clovek caka kazdy den, kedy to pride. Zajtra idem do poradne, tak som zvedava co mi povie lekar.

karmelka77
28. sep 2010

@emily327 zajtra to moze byt tak a o dva dni inak, kasli na to, toto neries, nejak bude...v najhorsom pojdes na Antolsku a mozno budes nakoniec aj spokojna...

emily327
28. sep 2010

@karmelka77 no ved to, neriesim to. Myslis,ze Antolska je lepsia ako Kramare?

panki
28. sep 2010

@emily327 na tvojom mieste by som bola úplne kľudná. Ja som rodila v Ružinove pred 3 týždňami a vôbec to nie je žiadna katastrofa. V prípade´ďalšieho tehotenstva by som išla znovu tam. Bola som na štandarde (nadštandard plný) a jediná nevýhoda a tým som veeeľmi trpela-boli 4 mamičky na izbe. Za celý pobyt v pôrodnici som spala dokopy 10 hodín a od vyčerpania som už ani nevedela ako sa volám. Inak si myslím, že sa to dá v pohode zvládnuť, aj sprchy, aj záchody. Mne osobne tam nič nevadilo, pretože som vedela že raz pôjdem domov s mojou bábikou 😉 takisto aj sestričky - niektoré normálne, niektoré super, niektoré menej. Vôbec sa nestrachuj 😉 držím palce

karmelka77
28. sep 2010

@emily327 to neviem posudit, bola som iba v Ruzinove, co mam kamosky chvalili Antolsku, Kramare no neviem...to je tazko, u kazdeho je to inak, kazdemu ine vyhovuje...pozri si ten clanok tam toje dost popisane...

emily327
28. sep 2010

@panki si zlata, dakujem za podporu. ja sa uz nicim nestresujem, necakam ziadne super zariadenie uz som v nemocnici lezala a viem,ze to nie je nic extra. Ale o tom su nemocnice,ze do nich nikto rad nechodi. Ale viem,ze tam budem iba par dni, nie ako ked som lezala na krcnom bola som v nemocnici 3 tyzdne ale to som vopred nevedela,ze ako dlho tam budem. Takze to urcite prezijem a ja nie som narocna, vydrzim 🙂 Vdaka za pismenka cmuk

no skusim sa na ten clanok pozriet ale neviem ci vobec to citat, lebo asi mi to na nalade z celej situacie neprida. Neriesim to uz. Hlavne nech sme s malou v poriadku. Epi, partnera pri porode a zazmluvneneho lekara mam, ak sa bude dat byt na nadstandarde, bude a viac uz urobit nemozem. Uz je to len na lekaroch a sestrickach a mojej spolupraci pri porode. Kaslem uz na stresovanie sa a negativne myslenie. Urcite to bude dobre a basta 😉

karmelka77
28. sep 2010

@emily327 jasne bude🙂)

sirinka
28. sep 2010

podla mna je ruzinov klasicka priemerna porodnica...stale tvrdim...ak vies, na co mas byt pripravena a necakate podmienky ako v sukromnej porodnici...tak je to v poho...
ved snad kazda z nas vie, ake pomery su v slov. zdrav....

lucia.kl
28. sep 2010

@emily327 ja som rodila v sobotu rano a v stedu naobed som išla domov.
ja som bola s nemocnicou spokojna, každý ma inu skusenosť aj na Antolskej a Kramaroch sa najdu baby s dobrými aj zlími skúsenosťami...

emily327
28. sep 2010

@karmelka77 dakujem 😉

@lucia.kl to ano to je pravda. Ked clovek nie je narocny a vie ake su nemocnice na Slovensku, tak necaka nic extra. Skor ide o pristup lekarov a sestriciek. Ale to ziadna z nas nevie ovplyvnit. Vsade sa najdu dobri aj zli ludia.

ziza55
28. sep 2010

@sunny323 ahoj..prepac ze rusim ale citala som vo fore...ze si chodila k dr.kozolkovej na poradnu aj si u nej rodla?mala si ju zazmluvnenu alebo ste sa dohodli len?dakujem..papa

kasami
28. sep 2010

@vivianaba dakujem 🙂
kontrola dopadla dobre ... nemali elektrinu ... tak ma vysetril a povedal, branka zavreta ... a ze to bude v polke oktobra konzultovat s prednostom ... a predstavy ma ...
pri malom som sa vobec neotvarala tak po 13stich hodinach uznali za vhodne spravit sekciu ...
moc si ma potesila 🙂 hlavne s tym prepustenim na 4 den ... ja som isla na siedmy a to na reverz 😝

domidomi
29. sep 2010

Ahojte maminy som tu po prvý raz. Chcela by som sa opýtať tie, ktoré už chodíte do poradne do Ružinova kedy a o koľkej bývajú. Môj doktor ma už poslal do nemocnice kam pôjdem rodiť, len mi nevedel nič povedať bližšie. A či sa treba dopredu objednať dik moc 😨

emily327
30. sep 2010

ahojte, tak my sme na 3 prsty otvorene a tak musime iba cakat. Len ja som dost prechladnuta, boli ma hrdlo a tecie mi z nosa fnuk Tak dufam,ze mala pride na svet za par dni, nech mam silu ju porodit. A hlavne sa musim vyliecit. Ako sa mate vy?

domidomi
30. sep 2010

@emily327 A nemyslíš, že budeš rodiť už dneska? To ťa poslali z nemocnice domov? 😲

emily327
30. sep 2010

@domidomi no to ma poslali domov uz vcera. Bola som vcera v poradni. Hm no zatial nerodim 😀 Uvidime co bude najblizsie dni. Ale ze vraj otvorena na 3 prsty mozem byt aj tyzdne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre