Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tara2
1. apr 2011

@danka86 - kl. 769 (02/48234769), volat najlepsie hned rano okolo 7-7:30

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 da sa nejako prejst z tej casti nemocnice kde su ambluancie do tej vysokej budovi? minule tam poslal dr. babu na monitor a ze ma ist na 10te..ci je lepsie ist vonkajskom a vytahmi?

avenev
1. apr 2011

Ahojte, ako je to s vlozkami? Davaju ich len prvy den ,a treba si zobrat svoje ? kupila som si poporodne v tescu nalepovacie, ale zdravotnickych potrebach mi povedali, ze tie si ani nemam brat, lebo v nemocnici musim mat len take gazove.

iinuska
1. apr 2011

@avenev vloziek je dost, nemusis si brat z domu 😉

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - da sa prejst cez RTG chodbu. Ked vyjdes z casti kde su gyn. ambulancie, na lavej strane je vytah (a napravo bufet), vedla vytahu su schody - vyjdes o poschodie vyssie a pojdes rovno (po pravej ruke uvidis ambulancie), prejdes cez RTG chodbu a na jej konci su vytahy - a to si uz v nemocnici na prvom poschodi. Potom uz len vytahom na 10-te 😉
@avenev - suhlas s @iinuska - vloziek je tam kopec

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 no super..to by som mohla teoreticky trafit 😀 potom si este pockam pol hodinu na vytah a som tam 😀

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - no s vytahmi je to bieda, zalezi aj od casu kedy pojdes - ak tam pojdes v case obeda, tak radsej chod schodami o poschodie nizsie na prizemie, tam mas vacsiu sancu ze sa dostanes do vytahu. Ak pojdes mimo obeda, tak sa do vytahu dostanes relativne v pohode...

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 no je to fakt bieda..ja som bola v utorok na tej prehliadke porodnice..a to sme tam isli na jednu a teda dobrych 15 minut sme cakali na vytah..a to sa tam ludia tlacili jak sialeny..vobec ich nezaujimalo, ze sme tam tehotne ..este sa k nam natlacili do vytahu ked sme isli odtial 3 upratovacky a total nezaujem, ze halooo pozor ja tu mam brucho!!! Ale tak toto pojdem o druhej cca..na druhu idem do poradne..tak uvidim..ale asi predsa len radsej pojdem nato prizemie 🙂

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - o jednej sa este ludia vracaju z obeda, vtedy je to fakt zle a potom este cez navstevne hodiny 😝 . A mozno ta ani neposle hore, ved aj dole je CTG, podla mna pojdes tam

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 aha..takze to je asi jedno..tie vytahy su tam desne tak ci tak 🙂
no ja ti neviem..preto som si myslela ze ma posle hore lebo tu babu co bola predomnou tam poslal..no sak uvidim.. Ty na kolku chodis do poradne?

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - ja chodim v pondelok na 13:00, ale to idem najskor na monitor na 20 minut a k dokimu sa dostanem okolo 13:30

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 ty ides priamo na monitor? ci predtym k dr. asi predtym este k nemu, ze? a po monitore ti daju nejaky vysledok s ktorym ides za dr.? mm tam asi somnou nemoze ist, ze?

misicka1980
1. apr 2011

@avenev Vloziek maju dost a mozes si zobrat kolko potrebujes. Najlepsie su tie poporodne,co oni davaju a dostat ich aj v lekarni. Klasicle Always ani neodporucaju kvoli sitiu. Ja som poporodne pouzivala cele sestonedelie. Normalne som nezniesla.

misicka1980
1. apr 2011

@michellina Ahojky, ja som mala zazmluvneneho Dr. Divekyho. Bola som nadmieru spokojna, velmi mily a citlivy porodnik. Nechcela som epiduralku a ani som ju nemala zaplatenu, do nicoho ma nenutil. Povedal co ide robit. Stale ma kontroloval. Bol velmi mily, nemozem povedat jedno krive slovo. Ked budem rodit v buducnosti opat, urcite si ho zazmluvnim.

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - ja sa posadim pred ambulanciu a sestricka ma zoberie na monitor a potom idem k dokimu. A manzel moze ist s tebou, aspon ti tam nebude dlho a budes mat s kym vykecavat 😉

ja som tiez po porode nezniesla ine vlozky ako poporodne, tie su podla mna najlepsie

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 no super..tak to sa tesim, ze aspon toto..ked uz tam chudak musi somnou chodit 😀

tie poporodne vlozky su ktore najlepsie? staci ked si ich kupim az ked pojdem z porodnice domov, nie?

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - aspon sa tam nenudis 😉 . Ja som tam vacsinou sama lebo muz musi byt s malym doma (on vtedy spi). A poporodne vlozky som si kupovala v lekarni, zatial mam dva baliky (nejake chcem mat doma keby mi nahodou zacala odtekat plodova voda, pri prvom porode mi ju doki pustil az v porodnici), tie klasicke vlozky dost malo saju, tieto su lepsie

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 no veru veru aspon nieco..ale ja mam take stastie ze je tam vzdy na chodbe nejake individuum, tak mam obcas aj sou..
no tak asi si budem musiet tiez nejake kupit..v utorok ked pojdem z poradne tak skocim kuk do lekarne.hadam nieco zozeniem 🙂
takze prvy porod si zacala tak, ze prisli kontrakcie a podla toho si vedela, ze rodis?

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - take vlozky maju v kazdej lekarni 😉 . Hej, ja som mala doma 17 hodin nepravidelne kontrakcie, tak som volala dokimu ze co mam robit a on ze mam ist do nemocnice, ze ma kuknu...tak som isla, hned ma na CPO prijali (lebo som bola v termine), vysetrili a to som bola na 4 prsty otvorena tak ma dali hned na porodnu salu a volala som dokimu nech pride 🙂

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 kokoz ty si vydrzala cakat 17 hodin ako prvorodicka? no dobra si 🙂) a doki dosiel ako rychlo potom?
jaj a este som sa chcela opytat..ze ty si sa prezliekla na centralnom? a je lepsia svoja nocna kosela alebo ta erarna?

99janka99
1. apr 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, ci nahodou nemate niektora skusenosti s dr. Ďuračkom??? dakujem velmi pekne.. (gynekolog-porodnik v ruzinove)

tara2
1. apr 2011

@99janka99 - ja nie
@jankaslamka - ja som stale cakala, kym budu kontrakcie kazdych 5 minut, ale chodili ako chceli tak som to uz o 17:00 nevydrzala a zavolala dokimu. Z nemocnice som mu volala okolo 17:30 a do pol hodiny bol tam 🙂 . Prezliekala som sa v satni na CPO a kosela je lepsia ich, na porod urcite (je zbytocne spinit si svoju) a po porode som sa prezliekla do svojej

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 aj zupan si mala? ci len koselu?
no teda som zvedava ako to bude u mna..a maly sa ako rychlo potom narodil? teraz ta uz caka asi lahsi porod 🙂

ajkask
1. apr 2011

@jankaslamka ahoj chcem sa opytat na tu prehliadku porodnice,ako to funguje? To idu automaticky vsetky mamicky ktore tam pred porodom chodia do poradne? Alebo musim,chodit na nejake predporodne cvicenia a potom s tade sa tam ide?

jankaslamka
1. apr 2011

@ajkask nie to si zavolas +421-(0)2-48 234 609 a objednas sa na tu prehliadnu..robia sa utorky a stvrtky o 13:00 na 9. poschodi .. nemusis chodit do poradne do ruzinova a nemusis ani absolvovat ziadny kurz tam 🙂 ti porozprava sestricka ako t otam chodi, mozes sa popytat co ta zaujima, ak maju volnu izbu ukazu ti ju a ked je volna porodna sala tak aj tu ti ukazu 🙂

ajkask
1. apr 2011

@jankaslamka Dakujem,ja som tam sice rodila pred 14timy rokmi...len by som sa rada isla pozret co sa tam zmenilo a co nie 😀 predsa 14rokov je uz nejaka doba a kedze sa tam chystam zasa rodit tak ma to dost zaujima 😉 este raz dakujem

jankaslamka
1. apr 2011

@ajkask no obavam sa, ze vela zmien tam nepostrehnes..asi len nove porodne postele 😀

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - zupan som mala svoj. Maly sa narodil na druhy den o 3:33 rano. Uvidime, snad ano 🙂
@ajkask - prerabalo sa nieco na salach odvtedy (neviem presne co) a pribudol aj nadstandard

jankaslamka
1. apr 2011

@tara2 v tomto lutujem lekarov 🙂) moc toho asi nenaspia chudaci 🙂) super tak zupan svoj..dobre vediet 🙂 Tak vacsinou je ten druhy porod lahsi 🙂

tara2
1. apr 2011

@jankaslamka - mozes si zobrat aj erarny zupan ak chces, ja som ho nechcela...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre