Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
5. nov 2008

Claudinka,toho maleho mas krasneho,sa vam podaril 🙂 😉 🙂

claudinka
6. nov 2008

dakujeme krasne 😉

seva
6. nov 2008

ahojte maminy,

tak sme sa konecne pochlapili, a spravili aspon maly albumcek 😉
adulik, gratulujem k synacikovi, to co pises je neuveritelne ... asi to naozaj vsetko zavisi od ludi
(najma personalu), na ktorych natrafis...
tes sa z krasneho babatka, oddychuj a snad na vsetko zle coskoro zabudnes ...

michru
6. nov 2008

... hmm .. mate pravdu, že všetko závisí od personálu, ale ja som bola v Ružinove spokojná. Hlavne sa treba tešiť z babenka a kaslať na negatívne veci...

kakusa
6. nov 2008

Kocky chcem rodit prirodzene,ale ak nahodou by sa vo mne nieco zlomilo a chcem epi myslite, ze mi ju podaju aj bez tej prednasky?

seva
6. nov 2008

kakusa, myslim ze nie, radsej si ten suhlas z ARO ambulancie vybav,
platit to nemusis, staci potom, ak sa rozhodnes ze si EPI das.
ta "prednaska" trva asi 15 min., a - neviem ci si uz predtym s EPI rodila,
ak nie - odporucam.
najma v ruzinove su anesteziologicky proficky, mile,
vpich som ani necitila, a velmi mi to pomohlo - najma sitie si bez EPI neviem ani predstavit ... 😝

kakusa
6. nov 2008

No to sitie je asi to najmenej, bo myslim, ze to lokalne umrtvia...
Daskujem za odpoved asi to tak nakoniec aj spravim🙂

manefan
6. nov 2008

Kocky, ja som rodila v Ruzinove tento januar. A asi tu vznikaju trosku slovne nedorozumenia: prednaska o EPI nerovna sa potvrdenie z ARO ambulancie - prednasku o EPI absolvovat nemusis (ved to si aj sama mozes nastudovat, co to je a co obnasa napriklas 😉 ), ale suhlas a potvrdenie z ARO ambulancie mat musis - aby ti mohli EPi pichnut. Mala by si ju mat aj zaplatenu, ak ju nevyuzijes, peniazky vratia.

livika
6. nov 2008

Ahojte!!!!
Ja som rodila v decembri minuleho roku.
Na prednaske som nebola,ale to potvrdenie musite mat,inak vam to fakt nepichnu.....
A zaplatenu pre istotu tiez 😉

caruzo19
6. nov 2008

kakusa,ak nemas zazmluvneneho lekara,tak ti urcite lokalku na sitie nedaju.mne sice pridali epi,ale zas nepockali kym zacne ucinkovat 😀
na pohovor chod,epi ti bez meho nabeton nedaju

kakusa
6. nov 2008

No ja si nemylim pojmy ide mi o ten informovany suhlas a dohovor s anesteziologickou, myslim, ze sa to robi kazdy pondelok od 13-14, toto mate asi na mysli aj vy.
Dakujem za rady, ked som rodila maleho robili automaticky lokalku...to su mi teraz novinky...no co uz, asi s abudem divit viacerym veciam🙂

tara2
6. nov 2008

kakusa - lokalku ti pri siti musia dat, ak nemas epi...a vobec nemusis mat zazmluvneneho lekara. Lokalka pri siti je normalne, nikto ta nebude zasivat bez znecitlivenia 😉

kakusa
6. nov 2008

🙂 no vidis, som si to mylsela...pred 10 rkmi to bolo automaticky, tak hadam by nieco prijemne z porodu nezrusili🙂

tara2
6. nov 2008

jasne, ked nemas epi, tak ti hradzu miestne znecitliveju 1% Mesocainom a az potom siju...by som chcela vidiet, ako by niekto prezil sitie sliznice bez lokalky 😀 to by bolo kriku 😀

kakusa
6. nov 2008

si zdravotacka???

tara2
6. nov 2008

hej

kakusa
6. nov 2008

Aha tak mas prehlad...ides rodit do ruzinova?Robila si tam?A davas si aj epi? Mozno sa aj stretneme🙂

tara2
6. nov 2008

kakusa - hej, idem tam rodit a robila som tam. A epi som si dala ako taku poistku, keby bolo treba...ak to budem zvladat bez, tak si nedam ale maly vyzera byt velky, tak to asi nebude take jednoduche ho vytlacit 😀 😀 😀

no a mozno sa aj stretneme, ale ja ta asi nespoznam ked nemas ziadne fotky v albume 😅

kakusa
6. nov 2008

No aj nasa mala je vraj velka,ale niakju von dostanem, ved zostat tam nastalo nemoze a inak von nevyde 😉 Nemam fotecky v albumiku , bo to niak nerieim...hadam ked sa princezna narodi tak potom....

tara2
6. nov 2008

kakusa - no ja len kvoli tomu, aby som ta potom spoznala ked sa nahodou stretneme 🙂 . Kedy chodievas do poradne? A ku komu?

kakusa
6. nov 2008

Chodik k prof.Holomanovi, takze idem ako mi vyhovuje on ordinuje pondelok, streda a piatok,ale akosi mi vzdy vyhovuje piatok🙂 a ty ku komu chodis?

tara2
7. nov 2008

ja chodim k Dr. Krizkovi ml. kazdy stvrtok, tak sme sa este asi nestretli...

katavinka
7. nov 2008

Adulik, veľmi dobre viem, čím si si musela prejsť. Tiež som si povedala po zážitkoch v Ružinove - nikdy viac, ale bohužiaľ, u nás sa takéto veci stávajú všelikde. Niektorí boli spokojní na Antolskej..., no napr. známa tam bežala na pohotovosť, mali jej robiť kyretáž..., bola tam v piatok a oni jej povedali, aby na tú kyretáž prišla v pondelok 😠 Je to fakt do plaču. Držím Ti palčeky, nech sa drobcovi na tomto svete páči a nech vám robí len a len radosť 😉

kakusa
7. nov 2008

No tak sa hadam stretneme v porodnici, no zatial vraj anrodenie nie sme...
No ono to je asi vsade o ludoch a v dnesnej dobe je to strasne tazko ...

claudinka
7. nov 2008

ale zvladnete to babule, pre drobcov vsetko 😉

margarita
10. nov 2008

ahojte baby,
nestiham citat vsetkych tych 78 stran 🙂 ale zaujimalo by ma zatial najma to, odkedy (TT) ste chodili pred porodom do Ruzinova, ci ste absolvovali aj tam nejaku psychofyzicku pripravu na porod, a kedy najneskor si treba zazmluvnit konkretneho porodnika? vdaka za odpovede. 🙂

seva
10. nov 2008

ahoj margarita,
do Ruzinova sa chodi cca mesiac pred predpokladanym terminom porodu, ja som bola 1x v 36. tt,
vtedy aj staci zazmluvnit porodnika - priamo ides do poradne k tomu, u koho mas zaujem rodit.
na psychoprofylakticku pripravu som chodila, ale mimo Ruzinova,
ale ak stale funguje to, co ma Ruzinovska nemocnica uvedene na stranke,
mala by byt nejaka priprava aj tam... skus si zavolat.
inak - ta priprava ti pomoze hlavne psychicky, vies, co zhruba od toho cakat,
ale zas z mojej skusenosti - je to dost precenovane, pri samotmom porode aj tak
robis veci skor instintktivne a uplne staci, ked pocuvas instrukcie porodnika ... 😉

adulik16
10. nov 2008

Ahojte baby, prosim Vas, maleho mi v nemocnici nezaockovali proti TBC, neboli vakciny, mam sa telefonicky objednat na novorodenecke odd. Teraz som tam volala a objednala maleho, ale zabudla som sa spytat, kde to novorodenecke oddelenie je. Je to na 9 poschodi?Viete mi prosim niektora poradit?
A este, budem ho musiet objednat aj na vysetrenie sluchu, to az po styroch tyzdnoch sa ma ist?Treba sa nejako skor objednavat?

skrecok
10. nov 2008

Ahoj Adulik,
novorodenecke odd. je spolu s odd. sestonedelia na 9.poschodi. Treba tam zazvonit... 😉
My sme boli na vysetreni sluchu 5.den po narodeni, trvali sme na tom 😝 . Tak mame pokoj do polroka a to preventivne.

enynka1
10. nov 2008

Ahojcek adulik, to novorodenecke je na 9.poschodi a zazvonis na zvonceku na dverach oddelenia sestonedelia ale na tej strane kde je normal standard. A na uska sa objednaj uz teraz, pretoze maju uplne plno, a objednavaju na termin tak o dva mesiace. Ja som tam volala hned ako sme prisli z nemocnice a az teraz v novembri ideme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre