Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

dula_renka
22. nov 2008

len si pekne počkaj, chlapci su už tento rok vypredaní a budú až po novom roku 😀 😀 😀

katarinaa
22. nov 2008

mandy, to je blbost, ze v pondelok je hromadne prepustanie... to predsa logicky zavisi individualne od zdravotneho stavu matky aj dietata a casu straveneho v porodnici nie? cize je to vazne jedno, kedy sa dohodnes, aj tak nevies, ci v ten den bude rodit 1 zena a bude poloprazdna porodnica, alebo 20. Ja tiez vidim na porodnicu z okna a hlavne v noci, ked kojim, pozorujem, co sa deje. Stale sa tam svieti a ja vzdy rozmyslam, ktory doktor asi rodi a spominam na svoje skusenosti 😀 😀 😀
Renka: kedy si ty zacala spolupracovat s Ruzinovom a ako tam beru duly? Su k tebe a inym dulam ustretovi, alebo to beru ako "nutne zlo" a vymysly polepkanych mamiciek??

dula_renka
22. nov 2008

katarinaa...všade je niečo, ale z toho čo je v Bratislave je pre maminku, ktorá chce dulu ružinov TOP. Strašne mila staničná 🙂 ...a lekari? no to je rôzne, ale zatiaľ som stretala príjemných. Dokonca ma niekedy prekvapili svojiím záujmom. Všímam si hlavne dobré a pozitívne veci 🙂 . Priamo s ružinovskou pôrodnicou nespolupracujem, ale začala som tam chodiť asi pred rokom. Presne si nepamatám....sklerozis 😀 😢

katarinaa
23. nov 2008

Renka, tak este vplyvaj, nech si tam zabezecia laktacnu poradkynu a potom uz to bude v Ruzinove super 😉

dula_renka
23. nov 2008

katarinaa...to je tažké, je to určite aj otázka peňazí, zatiaľ sa vytešujem z toho, že sú to dulí priekupníci v Bratislave 😉 ...určite príde aj to ostatné 😉

zuzi26
24. nov 2008

ahojte, ja chcem ist rodit do Ruzinova - termin mam koncom februara. Mam uz zacat chodit na nejaku pripravu? Chcem si zajednat Dr. Draba, ku ktoremu chodim aj do poradne. Ale neviem kam sa obratit, aby som zistila nieco o priprave na porod. V akom case pred porodom treba zacat? Je ta priprava v Ruzinove dobra? Alebo sa mam na to uplne vykaslat?

slavica2
24. nov 2008

zuzi ja so ziadnu pripravu nemala, iba internet a zvladla som to 🙂 v ruzinove su super, zvladnes 🙂

livika
24. nov 2008

Zuzi,ani ja som nemala ziadnu pripravu.
-tiez som mala zajednaneho lekara....

zuzi26
24. nov 2008

slavica, livika dakujem - tak teda da sa aj bez pripravy 😉 ..a ma tu pripravu aj niekto za sebou, oplati sa to vobec?

dula_renka
24. nov 2008

zuzi26 urob to tak ako to sama cítiš, ak cítiš potrebu, tak chod na prípravu, len vtedy sa budeš cítiť bezpečne, keď urobíš to čo potrebuješ 🙂 . Držím palce v správnom rozhodnutí 😉

tara2
26. nov 2008

ahojte
16.11 som rodila v Ruzinove a bola som maximalne spokojna so vsetkym...ked tak rozmyslam, nenapada ma nic co by mi nejako vadilo. Mala som zazmluvneneho vyborneho lekara ktory pri porode odviedol vybornu pracu a mal aj ludsky pristup a navyse sa o mna staral este aj po porode...

enynka1
27. nov 2008

tara jeeeeej gratulujem 😵 tak vam prajem vela zdravicka, a veeela mliecka. Aky je dominik? 🙂 takze Krizko bol dobry? 😉

dula_renka
27. nov 2008

tara2 gratulujem k Dominikovi, vela zdravicka a pohodicky s babatkom 😉

julibee
27. nov 2008

Ahojte, napíšte pekné zážitky z Ružinova, aby som to vo februáry zvládla 😉

zuz11
28. nov 2008

cafte, viete mi niektora do IP poslat aktualny zoznam co zo sebou do porodnice? dik 😉

tara2
28. nov 2008

Ahoj enynka a dula renka - dakujem pekne 🙂

Dominik je zlatucky, aj ked nas niekedy trapi kolika, ale je to take nase slniecko 🙂 . A Krizko bol strasne zlaty, mala som dost dlhy porod lebo som sa neotvarala a on bol so mnou celu noc na sale a staral sa aj potom. Ked pojdem znova rodit, tak si ho urcite zase zazmluvnim 😉

dula_renka
28. nov 2008

tara2 zožeň si dobrý čajík pre dojčiace maminky a dávaj pozor na stravu, ale to už je notoricky známe 😅 ...a dobre sa to číta, ked si taká spokojná s lekárom. Pôrod je aj silný emocionálny zážitok a ovlyvňuje život maminky a vzťah k bábatku. Držím palce, aby bolo čo najmenej kolík a čo najviac radosti 😉

zuz11
28. nov 2008

nam na koliky zaberalo to ze sm pila caj pre pokojne brusko 😀 samozrejme som ho kombinovaal s tym pre dojciace matky plus po sestonedli meltu na litre 😀

tara2
29. nov 2008

Dula renka a zuz dakujem, dietu dodrziavam este prisnejsiu ako v nemocke a mam aj dva cajiky pre kojace matky s obsahom fenikla...ale skusim este ten pre spokojne brusko a neskor tu meltu, tu ja mozem 😀 😀 😀

caruzo19
29. nov 2008

tara,skus v prvom rade vysadit ten fenikel.sice rozduva crievko a plyny mozu potom lahsie vyjst,ale nieje to pravidlo,casto treba potom rurkovat.fenikel sam o sebe naduva

tara2
30. nov 2008

caruzo - myslim, ze sa to po tom caji zlepsilo, maly sa v noci budil kazde 3 hodiny na hlad a nie na bolest bruska, pekne sa napapal a spinkal dalej, tak sa tesim 🙂 . Len teraz sa mu vyhodili nejake vyrazky na lickach chudatku, ale kamoska hovorila, ze to sa vraj deti cistia 😕 . Tento tyzden idem do poradne, tak sa spytam dokiny co su zac.

dula_renka
30. nov 2008

tara2 bola som na dvojdňovom školení s Jackom Newmanom, odborník z ameriky na dojčenie, zaujímavý človek, veľa nových informácií. Treba nozaj robiť všetko pre to, aby si žena udržala dojčenie čo najdlhšie

anelis5
30. nov 2008

pripajam sa do temy,ak nevadi 🙂 my sme tiez mali koliku a pomol nam sab simplex 😉

cicushka
30. nov 2008

dula_renka< a nevies prezradit nejake z tych noviniek..aj ked mi uz kojime iba vecer a rano, tak ma to celkom zaujima.

enynka1
1. dec 2008

dula_renka a nemozes nam nejake z tych uzitocnych informacii posuskat? 😀

dula_renka
1. dec 2008

ked budem mat viac casu, tak napisem aj obsirnejsie infosky, keby som zabudla, tak mi pripomente, momentalne som dost zaneprazdnena, ale niekedy vecer sa budem viac venovat 😉

dula_renka
1. dec 2008

a bola aj sirinka ...dufam, ze ma v tom nenechas samu 😉

cmukinka29
1. dec 2008

ahojte,
chcela by som aby manzel bol pri porode a neviete mi poradit, ci to treba nahlasit skor alebo ako pri tom postupovat

caruzo19
1. dec 2008

treba ist si zaplatit na pokladnu tych 500sk,tam nahlasis jeho meno a udaje a to je vsetko.ked budes rodit,pojdete tam spolu aj s tym papierikom a povies sestrickam ze tam mas manzela,ak vsetko bude ako ma byt,poslu ho sa prezliect(oproti porodnice mu daju tricko a nohavice erarne)a pustia ho k tebe

luckam77
1. dec 2008

mile mamicky ...prosim vas ak je medzi vami mamicka ktora rodila teraz niekedy v ruzinove v ba prosim o radu...svagrina ide rodit teraz v decembri a chcem sa informovat co vsetko si môze vziat????lebo pocula ze uz si nemôze zobrat svoju nocnu koselu...tak sa jej snazim takto daco pozistovat...dakujem za info ak môzte piste cez IP...dakujem lucia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre