Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

teresse
27. feb 2010

tak ked si mala VE tak to som tam naozaj nebola.... z duse neznasam VE a preto sa snazim vzdy pomoct tak aby k nemu nemuselo dojst

nikollette
27. feb 2010

Neviem či by si mne pomohla. Mne Redecha tlačil na brucho, prof Šuška sa snažil spredu...
Ale som mala EPI tesne pred tlačením, čiže som necítila kontrakcie, a nevedela som vôbec, ale vôbec tlačiť 😝

teresse
27. feb 2010

.... to nie je vec epiduralu ci zena dokaze tlacit alebo nie,,,, bud to vie alebo nevie,,, alebo aj poloha babatka v porodnych cestach ma dolezity vyznam, ked babatko vstupy do porodnych ciest inak ako by malo tak potom nastava problem, nedokaze tak lahko prejst rovinamy panvy a treba mu pomoct ci uz je to tlacenim mamicke na brusku alebo od spodu ako si spomynala VE

lenka03
27. feb 2010

Simonka11, ja som tu neochotu novorodeneckych sestier zazila, rodila som v case ked bolo velmi velmi vela porodov, bolo to hned po prazdninach a den po statnom zviatku cize aj vela planovanych porodov. Sestricka mne a spoluleziacej rano doniesla babatka, v rychlosti ukazala ako sa prebaluje, poradila ze treba babatka prikladat a bezala prec. Ked sme ju zastavili otazkou, ze ako prikladat, aby nam poradila, skontrolovala a podobne tak sa spytala ci sme citali navod na dojcenie co visi pri umyvadle? Kedze sme ho necitali tak sme si ho mali najprv precitat a pripadne otazky smerovat na sestru v nasledujucej smene. Tak sme pprecitali a pockali na dalsiu sestru, no a ta nam slubila ze sa zastavi ked bude mat cas, pravda do konca sichty si ho nenasla ... Neviem ci kvoli chybajucim info, nespravnemu prilozeniu alebo kde nastal problem, ale ani jednej z nas sa nerozbbehlo mlieko ... teda mne trosku ael aj tak som na 50% dokrmovala a spoluleziacej vobec, den pred odchodom zistili malemu ze ma nieco s jazyckom ...Po dvoch dnoch nas obe prelozili na nadstandard, tam mali sestricky podstatne viac casu alebo to na mna aspon tak posobilo, poradili s cim bolo treba ...

bondy1
28. feb 2010

Ahoj maminky, rozhodujem sa medzi Kramármi a Ružinov, v Ružinove mi odporučili MUDr. Petrovu - v staršej diskusii som sa dočítala, že je super odborník - trochu chladnejší prístup - nemáte čerstvé skúsenosti? Počas tehuľkovania som nemala šťastie na príjemného lekára - pôrod by som chcela vo väčšej pohode. Ďakujem za radu.

simonka11
28. feb 2010

lenka03 - ja som bola celý čas na nadštandarde takže ja mám skúsenosti s novorodeneckými sestirčkami len odtial a tam boli fatk super🙂)))

nikollette - inak aj mne dali druhú dávku epidurálu tesne pred pôrodom a tiež som necítila kontrakcie a nevedela poriadne tlačiť , ale nakoniec sa to nejako podarilo..

teresse
28. feb 2010

simi.... my sme rodili spolu ak sa pamatas a podarilo sa to bez VE... ako sa ma malicky...?

lenka03
28. feb 2010

ja som nemala to stastie, do nemocky som prisla o 2 v noci ale kym sa mala narodila bolo 5 popoludni no a nadstandard sa usiel maminkam, ktore si svihli s porodom :( Ja to nechapem, na standarde je skoro 2x viac detisiek a rovnako vela novorodeneckych sestier ako na nadstandarde a co uz vobec nechapem je ze pomedzi mamicky behaju dve gyn sestry a len jedna novorodenecka. Ja som mala pocit ze viac pomoci od novorodeneckych potrebujem ako od gynekologickych... Ale keby som si mala znovu vybrat tak zase Ruzinov, na gynekologicke sestry a personal na porodnych salach nedam dopustit, velka pomoc, trpezlovost a podpora, za co im velmi pekne dakujem

supi
28. feb 2010

Ahojy bondy, ja som mala Petrovu pri porode s spolu s mojim Dr. a mala som sekciu. Bola ok.

bondy1
28. feb 2010

Ďakujem Supi 🙂

tikuska
28. feb 2010

Teresse a ty asistuješ len pri klasických pôrodoch ?
Ja zatiaľ spejem len ku klasickému. Malý má tri kilá a ja sa cítim na 120, chcela by som už ísť rodiť. Bruško mám ešťe stále špicaté, hlienová zátka tiež nikde, ja neviem ale malému sa tuším vôbec nechce von.
Ale mávam bolesti ako pred menštruáciou, aj to niečo znamená?

nikollette
28. feb 2010

len ja som tie kontrakcie necítila... nevedela som kedy mám tlačiť vôbec...
oni sa ma pýtali kedy mi tvrdne brucho, kedy cítim kontrakciu... ja som nevedela odpovedať, lebo som nič necítila, tak oni to museli sledovať na monitore za mna...
Ja som si aj na šitie vypýtala EPI 😀

teresse
28. feb 2010

tinuska,,, ja pracujem na porodnej sala tu sa rodi prirodzene a cisarske sa tu robia tiez. Mas este do porodu takmer mesiac samozrejme plus minus 2tyzdne, verim ti ze by si to uz chcela mat cele za sebou ale este nie je ten spravny cas,to neznamena ze babatko ma uz skoro 3kila ze je pripravene narodit sa ked bude na to pripravene vsetko sa spusti same zatial mu je tam dobre a ty mozes byt stastna ze je to tak, pre teba a maleho bude najlepsie ked to zacne same, Nemozes to brat tak ze sa mu nechce von ked pride jeho cas tak pojde. Co sa tyka tej hlienovej zatky tak to je tiez individualna vec u kazdej tehotnej niektorej odide skor inej az v den porodu, a tie bolesti co citis ako pred menstruaciu to su tzv, poslickove bolesti.To znemena ze maternica sa pomaly pripravuje na porod mozes ich pocitovat niekolko krat za den alebo v noci, byvaju uz aj mesiac pred porodom, ale nemaju vplyv na otvaranie porodnyvh ciest.Tie skutocne kontrakcie prichadzaju postupne a interval medzi nimi sa skracuje pravidelne co znamena ze najprv zacnes pocitovat bolesti v krizoch a tvrdnutie bruska raz za hodinu, potom za polhodinu, 20min a postupne ked bude pravidelne kazdych 10 az 5min, tak budes vediet ze sa to zacalo.

teresse
28. feb 2010

pri kazdom porode ktory je s epiduralkou sa po porode dava automaticky dalsia davka na sitie kazda mamicka ju dostane netreba si ju pytat,,,

tikuska
1. mar 2010

Ahoj teresse, viem že maličkému je u mňa v brušku dobre ale zase nechcem aby sa narodil moc veľký.
Mňa bolievajú kríže ale pociťujem to hlavne po námahe a pracovných výkonoch.
Bruško už cítim že mi tvrdne len kríže ma pri tom nebolia.
V útorok ráno idem do poradne tak uvidím čo mi pán doktor povie, 😅
Škoda že nepracuješ aj na novorodeneckom, hned by som sa cítila bezpečnejšie. 😉

teresse
1. mar 2010

najhlavnejsie je, ze nech je zdravucky a ta vaha co ti povedali je orientacna tak vobec nemusi mat 3kg moze mat aj menej alebo naopak, ty chodis k Dr.Divékymu ze,,?

tikuska
1. mar 2010

Ano, zatial je to najlepší lekár s akým som prišla do kontaktu, nemôžem naňho povedať nič zlé.
Preto som si ho aj zazmluvnila a chcem rodiť v Ružinove.
Po koľkých dňoch od pôrodu sa mamičky púšťajú domov ? každý hovorí že po štyroch dňoch ale nie je to málo ?

sunny323
1. mar 2010

teresse ahojky, dakujem za info. Ja som este neabsolvovala nic take, ani som nebol v tej anestez.amb. kvoli EPI, ani na tych sedeniach. Ale chystam sa ;)
Ja mavam bolesti ako pri menstruacii uz teraz a tvrdnutie mam kazdy den, citim sa uz ako slon, lebo sa mi zle chodí a ked vstanem,automaticky mi stvrdne brusko. Ale Dr. mi nakzala uzivat magnezium, tak snad to zmierni.
Si inak velmi milá a zlata, ze nas tu ukludnujes a odpovedas nam trpezlivo na nase otazky, je mozme sa s tebou v nemocnici aj stretnut? kde presne posobis? mozno budeme mat na seba stastie pri porode, to by som bola rada.. pekny dnik vsetkym zatial..

teresse
1. mar 2010

tinuska.. domov sa pusta na 4den po porode ak je vsetko v poriadku ak babatko nema zltacku. Je to koli ockovaniu na 4den sa ockuje,v zahranici mamicky uz odchadzaju domov aj niekolko hodin po porode,ale tam je zabespecena nastevna starostlivost v domacom prostredi navstevuje ich zenska sestra a detstka sestra u nas to zial tak nefunguje tak ostavate v nemocnici, porod je prirodzeny dej v zivote zeny takze nie je dovod aby mamicky ostavali po porode dlhsie v nemocnici ak na to nie je dovod

nikollette
1. mar 2010

Teresse čo som sa bavila s inými babami tak im nedávali 😕
Mne tiež cheli dať nejprv len nejakú injekciu, omrtvovák, no som povedala že chcem epi aj na šitie, tak došla anestez. a dala mi 😉 tak neviem ako to je...

simonka11
1. mar 2010

teresse - ano pametam🙂)) a dakujem za vsetko vsetci ste boli super.........malicky je zlatucky a rastie velmi rýchlo má sa super a je to velmi dobrucke a pokojne dietatko🙂)))

tikuska - inak aj mne povedali na ultrazvuku asi 2 týzdne pred porodmo ze maly ma okolo 3400gramov a nakoniec ked sa narodil ma 2970 gramov , takze ten ultrazvuk je len taky priblizny.....

nikollette
1. mar 2010

Mne ultzv bol skoro presne. Ukazoval 3300g, a malý mal 3330g 😉

Ale zase kamoške ukazoval 3500g, a malá mala iba 2500g. Takže sa sekli o kilo...

Je to individuálne.

cheerlady
1. mar 2010

teresse no ked uz ta tu mame 🙂 tak sa chcem opytat,co vsetko teda potrebujem pre seba a pre mimco do porodnice?uz by som si totiz aj tasku mohla zacat balit 😅 uz to tu bolo niekde aj spominane,ale tak daleko dozadu sa mi hladat nechce a ty to mas urcite v malicku 😉

tikuska
1. mar 2010

Už sa teším na pôrod, až budem maličkého držať na rukách. A žltačku majú všetky bábätká ?
Treba ešte brať aj deku ?

majive
1. mar 2010

ahojte máte niekto skúsenosti s doc. Hollym pri porode?rozmýšlam o zazmluvnení a neviem sa rozhodnut, ďakujem

sedula1
1. mar 2010

Ahojte baby, chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti v Ruzinove tesne po porode, ked este lezite na koze.. Babatko vam na par sekund prilozili na hrudnik- ku prsniku, alebo ho hned brali preci? Nie som si ista, ci sa to tam robieva, ale myslim ze by malo... dakujem za odpoved a zelam vsetkym len pekne skusenosti v nemocnici.

teresse
2. mar 2010

cheerlady.. do porodnice si treba zobrat len tie najnutnejsie veci nenosit zbytocne velke preplnene kufre a cestovne tasky,, tak len v skratke ti to zhrniem,, Pre seba si zober: hygienicke potreby,uterak, 2papuce (do sprchy a na chodenie po oddeleni),2kosele,kojenecku podprsenku,vlozky do podprsenky, odsavacku, balzam na pery,mineralku neochutenu,prip. hroznovy cukor.Pre babatko:plienky-papmersky,mokre utierky,ciapocku,rukavicky,deku,prip.cumlik

teresse
2. mar 2010

tikuska.. nie vsetky babatka maju zltacku nie je to pravidlo,novorodenecka zltacka ma mnoho pricin, najcastejsie na nu ma vpliv mrvna skupina a RH faktor rodicov ale tiez moze byt sposobena aj napr. vedenim porodu, co znamena ze ak babatko bolo vystavene pocas porodu traumatizmu( ked trvala dlho druha porodna doba cize nasledkom toho bolo dlho stlacene v porodnych cestach, pri operacnom vedeni porodu ako je VE a kliestovy porod) samozrejme moze to byt nasledkom,ale nemusi.

cherryblossomgirl
2. mar 2010

Ahoj Teresse, chcela by som sa ta spytat, ci v ruzinovskej nemocnici nie je problem s bezlepkovou dietou, kedze som celiaticka. Aby som vedela, ci si mam so sebou pripadne priniest nejake bezlepkove pecivo... komu je potrebne to nahlasit?

cheerlady
2. mar 2010

teresse dakujem 😉 a poporodne nohavicky a vlozky netreba??? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre