Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
13. feb 2009

To vam priviazu nohy o kozu 😖

plumka
13. feb 2009

no mne ano, ale az pri samotnom tlaceni, ale ja som bola nakoniec rada, ze to urobili, toho sa urcite nemusis bat 😉

nikollette
13. feb 2009

baby a co ste mali na sebe pri porode a cely ten cas co ste tam mali kontrakcie, ci sa prechadzali??
Nocnu koselu??? iba???
Aj ponozky, alebo este nieco??
Podprdu??? asi nie, co...

lenusiatko
13. feb 2009

Nikol, ja som mala na sebe erarnu koselu a teple bavlnene ponozky, lebo je mi vzdy kosa na nohy a vedla som si odlozila zupan, v ktorom som mala pre istotu mobil, ktorym som stihla na poslednu chvilu zavolat manzela.
A uz sa tak strasne neboj, Suska ti to poriadne ulahci, otvori ta a maly bude za chvilu na svete. Ani epi sa nestihala, to je pre neho zbytocnost. Moc ti drzim palc 🙂

sirinka
13. feb 2009

plumka no v podstate aj mne ju viac menej vytiahol... 😅 a vravel, ze keby nechcela ist, tak ze ju vyberie rukou 😨

quetka tebe sa to hovori, ked ti epi zabrala, ze to nie je moc bolestive 😉

aj ja som mala nohy vyviazane a dobre bolo, inac by som ich od seba neudrzala...ved som si aj jedno lytko presilila, ako som sa zapierala...

ja som mala erarnu koselu a lezala som s infuziou s magnezkom na oddialenie porodu, co vsak nezabralo a hned ma supli na porodny stol....ja som sa prechadzat nestihla...a mala som aj ponozky 😀
podprdu si nedavaj, lebo hned po porode ti babo prilozia k prsniku, ta by iba zavadzala.

plumka
13. feb 2009

ja som tiez mala ich koselu a ponozky

zaburka28
13. feb 2009

...jaaaj kocky ako vas tu tak citam ... pomalicky aj ja dostavam bojim bojim ... aj ked mam este cas, ale predsa som uz trosku nevrla ...
...tiez som sa rozhodla rodit v ruzinove 🙂 ... a chcem si zazmluvnit dakeho dr. kamoska mi poradila MUDr. Janeka ml. alebo MUDr. Krizka ml.
... inak chodim do poradne do gyn fivu k MUDr. Harbulakovi a najblizsiu poradnu mam az 23.2. ☹ tak dovtedy pockam, ze ci mi on dakoho odporuci alebo je to iba na mne ...

nikollette
14. feb 2009

Ahojte...
No ten moj maly, nebude asi valnetionske babtako, este sa mu dne snenchcelo von..
Takze asi to bude na utorok predsa..

Lenus, hm.. ze sa nemam bat.. po tvojej skvelej skusenosti, co si mi opisala cele story 😅
jjjaaaaaj, v horoskope som si dens precitala, ze mam mat statsny den utorok, tak som zvedava, bo utorok idem k dokimu, a neha ma pravdepodobne uz tam.. takze snad to bude pravda, a vsetko vide ako ma, a bude ten utorok štastny 😉

dula_renka
14. feb 2009

nikollette kam sa Ty stále ponáhľaš? 🙂 času je a času, bábatku je u teba dobre 🙂 a ešte ani termíne nie je 😕
a počas kontrakcii sa môžeš prechádzaťa, hopkať na fitlopte a najlepšie ak máš rada vodičku, tak sa sprchuj... ak je samozrejme všetko v poriadku a nemusia ťa monitorovať 😉 pôrodné asistentky ťa budú navigovať, čo treba robiť, neboj sa 🙂

quetka
14. feb 2009

Ja som mala na sebe ich koselu, su take pohodlne velke 🙂 Inac ja som tam sedela na fit lopte, pocuvala radio, kecala s manzelom nikto tam nebol len vedla sestri. Lekarka tusim sla aj na vizitu. Uplna pohoda, asi preto ze bola sobota. Potom dosiel ten blby lekar, ze ma ide kuknut a vtedy ma otvoril a skrical, ze idem rodit. Dobehli sestri lekarka supli ma na stol, vytiahli tie operadal na nohy, tie som zbadala prvy krat a priviazali mi ich, vtedy som sa dost zlakla. Som mierna klavstrofobicka.

caruzo19
15. feb 2009

niki ako?uz sa ti to krati,co?
maly si to este nerozmyslel a nechysta sa na svet sam?

lienocka235
15. feb 2009

ak mate fyziologicky porod tak je najlepsie rodiv v noci cez vikend... ja som tam prisla tesne pred pol nocou v sobotu a o siestej rano sa narodila cicuska.. prisla som este bez kontrakcii len mi odisla zatka ale ja som prenasala.. v pondelok som mala nastupit na vyvolavacku... porod. asistentky sme poprosili aby tam mohol manzel byt celu dobu /mali sme nakupene kavy a ine prezenty pre ne vtedy sa este nedali oficialne zazmluvnit/ v pohode som skakala na fit lopte 4 hodky a striedala so sprchou... pri mne bol cely cas manzel.. lekara sme videli az ked potom prisiel.. ze ma ide pozriet. tak povedal ok.. ideme na to.. isla som na ten stol.. povedali tam sa chyte a a cakajte teraz potlacte a tak.. a na tretie zatlacenie bola mala vonku... tie nohy ze boli priviazane mi vyhovalo.. lepsie sa tlacilo dalo sa zapriet... muz isiel s malou vedla na osetrenie.. samo ze mi je predtym ukazali... priniesol mi ju muz na prilozenie.. a boli sme tam potom spolu tie dve hodky.. co sa tam ma lezat... na obed som uz v podohe sedela... a normalne fungovala... sili mi dva stehy... ale dali mi injekciu...

lekar bol rad ze nemal so mnou tolko roboty... vedla rodila jedna pani sice uz tretie ale vobec nespolupracovala... tak mali dost problemy s porodom..

ked pojdem rodit znovu tak si chcem ale zazmluvnit lekara.co sa bude o mna starat cele tehu../alebo kamaratku PA/. kvoli pocitu ze v taky vyznamni okamzik je s vami niekto kto vas pozna... a ma na vas cas venuje sa len vam a tak.. nemusim mat znovu take stastie.. ze to bude cez vikend.. ked je malo porodov a moze byt s vami manzel pocas 1. doby porodnej...

lenusiatko
15. feb 2009

Nikol, ked pojdes na kontrolu v utorok, tak porod ti budu vyvolavat v stredu rano, ked bude najhorsie, odovzdaj sa do bozich ruk, ja som si tiez tak hovorila, lebo som nemala akukolvek moznost to ovplyvnit a fakt je, ze uz by som si nikdy nedala porod vyvolavat (okrem pripadu, ze by bolo ohrozene dieta). Dnes je to taka moda, ze vyvolat porod, dokonca pred terminom, je to pohodlnejsie pre lekarov. Ked ti pichnu vcas epidural a zaberie, tak to bude dobre. Moja skusenost bola asi jeden velky extrem, nakolko ani lekar s takou dlhou praxou moj porod absolutne neodhadol a podcenil.

nikollette
15. feb 2009

lenus, no ja idem v utorok, a potvedal, ze tam hned aj ostanem, tak ze si mam doniest veci, a tak..
To tam budem zbytocne lezat den dopredu???
Mne povedal, ze utorok, by sme tzo aj vyvolali.. jeeejda, naco by som tam cakal do stredy.. to mozem aj doma cakat, nie v hnusnej nemocnicíííííííí ☹ ☹ ☹

Aj ty si to tak mala, ze si isla utorok, a do stredy si ta tam nehali, a az stredu sa islo na vec???

nikollette
15. feb 2009

Inak baby ktore ste mali vyvolavcaku, ako to bolo..
Ked vas lekar zavolal ze dojdiete vtedy a vtedy, to si vas tam este nehali cakat jeden den v nemocnici, kym vam vyvoali porod??? 😕 ☹
Vdaka

caruzo19
15. feb 2009

to zalezi od lekara.normalny postup je taky,ze ta jeden den hospitalizuju,urobia ko,ekg,monitor a sono a na druhy den rano ti daju vyvolavacku.ale ked sa dohodne lekar s vedenim inac,mozu ti vyvolat aj hned.obrn sa trpezlivostou

nikollette
15. feb 2009

preco ze trpezlivostou.. myslis, ze to bude taka zle...
Neee, ja necem cakať ☹ v nemocnici.. brrr

sirinka
15. feb 2009

tak kamoska sla rano, o desiatej jej dali vyvolavacku a o druhej poobede uz mala dcerku na svete...

livika
15. feb 2009

Caute!!!
Ja som sla vo stvrtok rano a vyvolali mi v iatok rano!!!
Ale povodne sme boli dohodnuti,v piatok rano na prijem a hned vyvolavacku,tak neviem 😕
Len som mala take slabe bolesti,tak sme to nakoniec riesili takto 😉

caruzo19
16. feb 2009

mna hospitalizovali v piatok rano a vyvolavacku dali v pondelok a mala sa narodila v utorok nadranom

manefan
16. feb 2009

Nikollette, ja som mala vyvolavacku pri druhom porode: v nedelu rano o cca 9.30 zavedeny prostaglandin, plus postupne oxitocin, pustenie plodovej vody, o 15.30 bola mala na svete 🙂

nikollette
16. feb 2009

Tak ako vidim, je to individulane.. takze mozno mi to vyvolaju hned utork, cize zajtra, ak mi stuhniu spravit testy, EKG, atd.. no som zvedava...

Uz zajtra ma to caka... bojim sa uz trocha 😕

nikollette
16. feb 2009

jaaj a inak brali ste si aj svoj župan z domu??? Ci lespie je ked vam tam daju, a nemusite spinit, alebo??
Ja som si kupila dva nove, ale neviem ci mam brat...

patricia1971
16. feb 2009

niki-ty si ešte celá???? malému sa nejako nechce,čo????? ja som mala 2krát vyvolávačku,dali mi ju hneď doobeda,ale pôrod ma chytil až na druhú noc,pomaly som sa otvárala....tiež ma doki brala,pretože mala nočnú,takto mala pri mne 2 nočné,ale čo už...všetko je individuálne,každému tá vyvolávačka zaberie inak,ve´d každá sme iná...ja som župan a aj nočnú košelu mala z nemocnice, rodila som v júni a bolo strašne teplo,tak to sme si tam mohli meniť často...ale v taške som mala aj svoje 2 nočné košele aj župan,ale nepoužila som ich....mala som šťastie, tie nemocničné košele som mala vždy super a zupan sa tiež dal...ale je to len na tebe...ja som tam mala 2 plné kabele a skoro nič som z toho nepoužívala....tiež som tam brala všetko možné a bolo mi to na nič... 😵 😵

nikollette
16. feb 2009

Ahoj, no ešte cela.. nic mi neni, citim sa fit a v pohode, až sa mi to nezdá 😅

Ja som taka zvedava ako to tam zajtra bude.. ja som si predstavovala ze rano normalne dojdem do poradne, ako mu povedal moj lekar, kukne ma, urobia EKG atd, ine vysetrenia, lebo tak vravel, ze ked utorok dojdem,. tak urobia vysetreia, a hned si ma tam nehaju, takze idem uz s vecami zajtra..
a nie ze budem musiet cakat do stredy.. occhhh 😒

to by ma dali na obyc izbu ,nie?? kym este nemam po porode...

patricia1971
16. feb 2009

no, to pôjdeš na normálnu izbu....ale v poradni mu povedz,nech ti to vyvolá v ten deň...podľa mňa ti to tak urobí,veď ho máš vybaveného...u mňa to tak bolo,síce to bolo dávno,ale doki si ma tam zobrala a bolo to v jej záujme...skús sa ho to hneď v poradni opýtať...a na izbe môžete byť aj 3,ale určite si tam pokecáš,teda ak natrafíš na dobré maminky...ja som mala vždy šťastie,aj keď som tam ležala na amnio...a tak mi ubehol čas...ale on ti to bude vyvolávať zajtra,uvidíš....a bereš si notebook??? asi aj áno,veď čo tam budeš zajtra robiť... 😵

nikollette
16. feb 2009

Ja neviem, ci si mam brat 😨 potom budu sestricky zazerať..alebo ja neviem fakt...
kebyze viem ze mi to hned zajtzra vyvola, tak si neberem ved naco...
Ale uz mam dve plny tasky, a nechce sa mi uz nic brat navyse...
Ja by som taaak chcela nech mi to hned zajtra vyvola..
Zajtra irdinuje od 8mje do 10tej.. potom neviem ake ma plany, alebo ci este ma pacientky v nemocnici, ci tak..
ak by nemal, mohol by mi to hned zacat vyvolavat,juuuj...

Ved lebo tak nejak sa vyjadril, ze ked do utorka nic, tak utorok s vecami tam uz ma ist a ze vyvolame porod..ale nepovedal den..ale automaticky som myslela, ze teda v utorok to spravi.. ked hned aj tedy a EKg mi chcel robit.. uz sa setricky pytal, ci tAm maju ten stroj na EKGa vsetko potrebne.. tak som sa tesila ze utork to bude, anakoniec, si mozno pockam 😕

Pati, mozem nehat ciselko, aby som informovala,ze co a ako zajtra, aby tu nietko o mne nieco vedel 😉

patricia1971
16. feb 2009

neboj,on ti to zajtra vyvolá,hlavne mu to ráno pripomeň....určite má toho veľa,tak sa ho ráno na to hneď opýtaj...ale keď ťa tam bere,tak to zajtra bude,neboj...do IP ti pošlem moje číslo,pošli aj ty tvoje....a jasné,že tu budem maminky informovať,veď nie jedna to tu s tebou prežíva... 🙂 budeme sa tešiť,keď zajtra napíšeš, že už ti to vyvolal a že malý chrústik je už na svete.....

a ten župan je len na tebe,ak nechceš,tak neber...veď prežiješ aj v tom nemocničnom... 😵

nikollette
16. feb 2009

Ok poslem aj ja ciselko... 😉
No on toho uz nema tak vela, ani nema moc pacientiek na porody.. tak by mi to mohol vazne hned vvyolat...
Ja som taka neista, ze co bude.. uz nech je zajtra nech viem na com som atd 😅

patricia1971
16. feb 2009

niki neboj,bude to zajtra....kamoška u neho rodila,chcela rodiť 14.2.,tak je to tak aj vyvolal....hlavne ráno mu to pripomínaj,teda ja som taká,ja by som mu to spomenula aj 10krát,nech vie...a zajtra je super dátum,aj môj svokor má zajtra narodky...u nás v rodine je dosť 18,sú to šťastné čísla... 🙂 havne neboj a ver,že zajtra to bude... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre