Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zabka1003
5. nov 2007

Ahojte baby, čo rodili teraz nedávno v Ružinove ste tu nejaké??
A tie čo sa chystajú? 😵

sivika11
5. nov 2007

zabka1003, sa som tam rodila presne pred 7tyzdnami a nemozem si stazovat 🙂

katulka1
5. nov 2007

Ahojte, neviete kde sa v Ružinove chodí na konzultáciu ohľadom Epi? A v ktorom týždni?

radoslava
5. nov 2007

Katulka je to v poliklinike na prizemi ale nepamatam si cislo dveri a bola som tam asi 2 mesiace pred porodom.
Ale uz sa tu o tom myslim pisalo a konzultacie su tusim len v jeden den a to od 13,00-14,00 niesom si uz ista.

januliak
5. nov 2007

ahoj maminasr
no my stale drzime pohromade, aj ked bolesti su na kazdodennom poriadku a to cakanie je vazne uz hrozne 😠 A ci sa tesim? Jasneeeeeeeeeeeeeeeeee, neviem sa dockat ako uz budem drzat toho naseho maleho cervicka 😉
Vam sa ako dari? Malinky poslucha?

pietra
6. nov 2007

katulka, konzultacia o epi je v suterenne (na vratnici ti povedia cislo dveri,ja si ho uz nepamatam, ale tusim 47). Su tam kazdy den v case 13.00-14.00

l.lara
7. nov 2007

ahojte, vyberam si porodnicu v ba. rozhodujem sa medzi antolskou a ruzinovom. vie mi niekto prosim poradit, ci v ruzinove daju dietatko (samozrejme,ak je vsetko v poriadku) ihned pri narodeni mamine prisat? a dalej som sa chcela spytat, ci je mozne sa prechadzat, sprchovat, jednoducho vykonavat nejaky pohyb pocas 1. doby porodnej? je to pre mna dost dolezite, lebo pri prvom babatku ma dali na salu na stol a nechali ma tam takmer bez dozoru 7 hodin. takze som v bolestiach cumela do plafonu 7 hod., vracala som zlc a pod. dakujem

januliak
7. nov 2007

l.lara ja som este nerodila, ale viem, ze mozes sa prechadzat, sprchovat sa atd pocas 1. dp v Ruzinove. Ja idem totiz tam. Ale ja tam idem kvoli tomu, ze tam chodim od zaciatku k lekarovi a pocula som na nu dobre referencie, ale pri kazdej sa dozvies nieco zle aj dobre.

cicushka
7. nov 2007

lara...babetko ti donesu zhruba po 5 minutach zabalene prisat na cecik 🙂 je to fakt rychle..iba par sekund....moja mala ani nesala, iba si tak lizla didku. Ale vraj to uplne staci ako impulz pre moje telo tvorit mliecko. Poriadne som si ju az ja potom prilozila na izbe..asi 4 hod po porode, ked mi ju priniesli.
ano..mozes sa tam prechadzat, sprchovat, sediet na fitlopte...(doporucujem priniest si aj nieco na citanie, lebo ja som sa na zaciatku, pri slabych kontrakciach nudila)
a uz som to niekde pisala...na vrch tasky dat slapky, ponozky a uterak, aby si nemusla hlboko v taske lovit pocas prvej doby porodnej.

januliak
8. nov 2007

cicushka tak to si potesila aj mna. Mna to caka najneskor v pondelok, ak sa to dovtedy nerozbehne.
A co tatko, bolo to v pohode?Mohol byt s tebou cely cas alebo boli chvile, ked musel cakat vonku?Vraj pri prvej dobe tam nie je?

radoslava
8. nov 2007

Januliak mne povedali ze mam zavolat otecka az som bola na 3 prsty otvorena a mysleli ze uz behom dvoch hodiek porodim. Takze tu prvu dobu porodnu somnou nebol ale potom bol az do konca.
Ja som prenasala 10 dni takze ma prijali v PO a vyvolavali v UT rano.
Rano znamena ze o 5,30 nas vypoklonkovali z 10 posch. na 9 posch. pred porodne saly kde sme sedeli a prechadzali sa az kym sme neporodili 😀
A ´porodila som cisarakom o 19,15.
Matko manzelik bol so mnou od 12,00

januliak
8. nov 2007

Radoslava ved to tam mojho draheho porazi ako ho poznam 😅 No my sme otvorene na 3 cm, krcok skoro ziadny a CS 10, tak snad to pojde rychlejsie, ale ak to nebude do pondelka, tak ideme na prijem...

radoslava
8. nov 2007

Januliatko drzim palce aby ste isli skor aby ste necakali az do pondelka.
Kamoska porodila za 2 hodky aj s pol hodinovou cestou do porodnice.
Inak uz dve kamaratky porodili tak ze sa den pred porodom strasne najedli.
Skusala som to zbodla som den pred terminom celu pizzu ale nic sa nedialo akurat som sa tri hodky nevedala pohnut. 😀
Mojej Sabinke sa skratka nechcelo ist von to nam ukazala este aj v ten den porodu 😀

januliak
8. nov 2007

dakujem 😉 No ale asi sa to rozbieha alebo zase len poslickovia, ale riadny... No uvidime 😅 Citila si pred porodom, ked si bola este doma take tlaky na konecnik?

maminasr
9. nov 2007

januliak....tak to mas naozaj uz za chvilocku tak ti prajem vela stastia a malo bolesti..xixi teda ak este nie si v nem.a moj Petko poslucha.7.11 sme mali3 mesiace a ten"malinky"ma uz7.5kg.takze veselo..drzim palce a potom sa ozvy co a ako..papa

lula5
10. nov 2007

Baby, Januliak to ma dnes po polnoci za sebou. Mala Kristinka je v poriadku.

pezincanka
10. nov 2007

l.lara, mne babo prilozili na brucho, teda na koselu, hned ako prestrihli pupocnik, bol cely krvavy a lepkavy, ale krasny. Dala som si ho aj na prso, ale len ho tak lizol. Az potom ho isli osetrovat, ale ja som predtym o tom hovorila s doktorlou a muz mi prave hovoril, ze sa narychlo ocami dohodla detska s gynekologickou, ze Apgar skore ja 10 a plakal, takze mi ho dala hned. Ale v tom pripade, ak to chces, odporucam si nechat ich nemocnicnu koselu, lebo ju budes mat nekonecne zaspinenu a potom si ju radsej vymen za svoju, Ja som to tak urobila.

l.lara
10. nov 2007

baby ste zlatucke, dakujem vsetkym za rady🙂

cicushka
11. nov 2007

lula dakujeme za info...a januliak...gratulujeme a tesime sa s tebou...potom daj vediet, ako si bola spokojna s porodnicou. 🙂

zucha
12. nov 2007

uz mamicky, chcela som sa opytat, ci je naozaj potrebne priniest do porodnice sobasny list {pripadne potvrdenie o priezvisku pre dieta}, alebo je to len taka blbost.
A este jedna vec: kedy vlastne pride matrikarka zapisat dietatko?

liluska
12. nov 2007

Zucha my sme si museli vybaviť potvrdenie o priezvisku pre dieta na matrike a musím to priniesť k pôrodu lebo ešte nie sme zosobášený a chceme priezvisko otca. Ževraj to treba aby malá mohla mať priezvisko otca 😉

lula5
12. nov 2007

Zucha, aj ja mam ten papier. Kazali k porodu doniest.

liluska
12. nov 2007

lula máme skoro rovnaký termín 😉 možno sa tam stretneme 😀

zabka1003
12. nov 2007

Liluska, Lula, prosím vás kde by som sa viac o tom papieri o priezvisku pre dieťa dozvedela? nie je nejaký link s informáciami o tom?
Ďakujem vám moc vopred..

maminasr
13. nov 2007

zabka1003..ten papier sa vybavuje na matrike a to len ked nie ste zosobaseny.a ak teda nie ste tak ti staci prist na matriku aj s priatelom a poviete jej ze chcete priznat otcovstvo a date jej obcanaky a ona vytlaci papiere vy ich obaja podpisete a hotovo.ten papier potom nos stale pri sebe keby nahodou ta to niekde necakane chytilo.a to je asi vsetko.ale daj si pozor nech ti tam napise matrikarka ze si slobodna lebo mne na to zabudla a potom moj musel od nas z myjavy letet do blavy a mal s tym problemy.skoro mu nedali maleho rodny list.. 😒

maminasr
13. nov 2007

januliak...gratulujem,uz je z teba mamina...nech sa vam dari a nech ste zdravy a plny energie..potom ak budes mat cas tak napis..

zabka1003
13. nov 2007

maminasr, dakujem za info..našťastie mňa sa to netýka, ale môjho bráška 😉

lula5
14. nov 2007

liluska ano, ale ja uz by som rada aj sla. Ak do stredy neporodim sama, tak ma v stredu vyvolaju. Januliak ide dnes s malinkou domov, vcera mi pisala.

maminasr
14. nov 2007

zabka1003 tak nech sa braco drzi 😀

zabka1003
14. nov 2007

Lula5 a ty chodíš do poradne už do Ružinova? Komu chodíš?
Maminasr dakujeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre