Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bublinka34
28. mar 2009

mali sme návštevu a tak som nestíhala.. mne Dr povedala, že by mi aj pomohla, ale "pilulka" sa vkladá do krčku - do akého keď ten môj je zatvorený (teda aspoň v stredu bol - držal sa svojich 2,5 cm).. 🙂
no uvidím - i keď musím sa priznať: "nie je mi všetko jedno.. ☹".. radšej by som bola, keby sa mi plodovka doma sama pustila a nie takto..

nikollette
28. mar 2009

ja som bola len na 1cm otvorena, ani nie na 2,5 ako ty.. a vyvolal mi doki radsej.. nebola som po termine voebc, vyvolal mi presne v den mojho terminu, a uz to bolo nacase ako zistill.. placenta uz bola stara a zle vyzivovala maleho.. takze akurat vcas.. a vravim nebola som ani den po termíne..
a to vyvolavanie vobec nebolí, 😉

zoldy
28. mar 2009

to bude v pohode neboj...casto krat voda odteka az pri samotnom porode...Kto je tvoja lekarka???

nikollette
28. mar 2009

ako vraví zoldy.. aj mne prepichli vodu az na porodneom stole a po odteceni som sa estre mohla ist prechadzat s ptraietolm na chodbu 😀

bublinka34
28. mar 2009

ja mám krčok vraj zatvorený, vysoko a k nemu údaj 2,5cm (???).. síce idem rodiť po 2hé, ale.. pri Barborke mi pôrod vyvolávali a tým sa skončilo i moje skvelé tehotenstvo a spustili sa pohromy a komplikácie - dlhý pôrod, 2 nástrihy, infarkti na placente (preto ju nešlo "porodiť"), masívna straty krvy 1,5l.. a pod..).. preto mám tak trocha strach i keď nechcem na to myslieť.. 😒
..Barborka bola v poriadku s mierami 3,8 kg a 53 cm.. 🙂
verím, že tentoraz to bude bez komplikácií.. a verím i DR Kozolkovej.. 🙂

zoldy
28. mar 2009

Kozolkova je uzasna,to sa nemusis bat nicoho...pri nej teda urcite nie... 😀 😀

bublinka34
28. mar 2009

viem a fakt jej verím..
..no noci sú dlhé a mňa nie vždy napadajú pozitívne myšlienky.. ale snažím sa.. 🙂 už nech je to za nami.. 🙂

zoldy
28. mar 2009

ani sa nenazdas a uz bude mala pri tebe...noci su dlhe,tak skus vyvolat porod prirodzenym sposobom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka34
28. mar 2009

neboj nacvičujeme.. červené vínko, horúci kúpeľ a sex.. paráda!! a nič.. 🙂

zoldy
28. mar 2009

tak uz vazne neviem...nechce sa jej ist na svet...ale koza ju dostane von,uvidis 😀 😀 😀

zoldy
28. mar 2009

lucim sa,idem vencit krpatu...pekny vecer 😉

bublinka34
28. mar 2009

tak díky.. 🙂
..Barborka teraz venčí nášho Sammyho s dedkom, MN je v Londýne.. 🙂 pekný večer..

ladybird1l
28. mar 2009

Mile mamicky, tak trosku oneskorene pisem, uz som si to konecne odrodila pred dvoma tyzdnami. Neda mi sa nevyjadrit k pristupu personalu. Nemala som zazmluvneneho lekara, a vacsina mi kvoli tomu robila bububu, ale musim si len a len pochvalit pristup a spravanie lekarov a sestriciek. Zbalena som sla uz na svoj termin do porodnice, i ked som nemala ziadne priznaky rodenia, len kvoli tomu, lebo prvy porod som mala cisarskym. Sestricky boli velmi mile a kamaratske a lekari tiez prijemne pristupovali. Tretiu noc ma v noci chytili kontrakcie, kazdych 5 minut, tie som predychavala do nasledujuceho rana do 10 tej hodiny, kedy som sa konecne otvorila na 4 prsty, potom mi pustili plodovu vodu a potom prisli velke kontrakcie a auuu velkee, a potom prislo auuu tlacenie, vsetko bez epiduralky, sice mi dali nejaky oblbovak, ale z toho sa mi len hlava tocila a pocula som tlmene zvuky, no bolesti som citila vsetky. O 12tej hodine som porodila krasne dievcatko. Rodil ma veeelmi sympaticky mlady doktor, ktory bol nesmierne mily, a sikovny, aj ked som sa spociatku bala, ci taky mlady vobec vie rodit. Pri tlaceni som sa dost natrhla, ci z vnutra aj zvonka, tak si este pohodlne sadol a majstrovsky zasival 🙂 ale to uz bola pohodka, ani som skoro nic necitila. Na novorodeneckom bol pristup personalu tiez prijemny, mile sestricky a doktorky.
Moj "pobyt" mozem zhrnut na maximalnu spokojnost, co sa tyka chovania personalu, cistoty, no celkovo na nic sa nemozem stazovat. Mozno len na nie prilist ochotny personal laktacnych sestier, ale to sa priamo mna nedotykalo, viem len zo skusenosti spolubyvajucej.

a.d.r.i.k.a
29. mar 2009

ladybird...tak gratulujeme!!! 🙂 🙂 🙂 a prajem veľa veľa zdravíčka a spokojnosti!

patricia1971
29. mar 2009

ladybird gratulujem!!!!!super.......aj ty máš Lilly????? aj ja 🙂 ...držte sa 🙂

bublinka ty ešte celá?????

bublinka34
29. mar 2009

Ladybird gratulujem..

JOPJOJO Paťka,
ja som ešte celá.. 🙂 sľúbili sme MN , že ho počkáme a tak čakáme.. 🙂 už je na letisku v Londýne, takže fičí k nám..
..zajtra ma čaká nemocnica a nemám z toho radosť.. fakt som túžila po spontánnom pôrode - se fším všudy- aj s jeho spustením.. 🙂
..nádej však ešte je a možno sa to do zajtra do tej 11:30 (vtedy plánujeme odísť z TT) samo spustí.. 🙂

patricia1971
29. mar 2009

bublinka...to ideš z TT???? a keby ta chytili bolesti doma,tak stíhaš prísť do BA?????.....ja bývam pri nemocnici asi 4 min.autom,ale ledva sme stihli prísť 😀 😀 😀

bublinka34
29. mar 2009

máme to "odkrokované" a vieme byť za 17 min v nemocnici - nepýtaj sa ma koľko sú cm kolesá nad cestou.. 🙂 ale možno aj preto si ma chce Dr Kozolková radšej hospitalizovať.. dnes mi od rána nejako tvrdne bruško (myslím nejako často), len neviem či to nie sú vetry, črevá, pretože je to znesiteľná bolesť a po chvíľke sa bruško uvolní.. krpulka ako vždy doobeda oddychuje.. 🙂

nikollette
29. mar 2009

Ladybird gratulujem 🙂

No tak potom si mala asi stastie na lekara a ked puses ze vyezral mlady, tak tipujem ze to bol práve Dr.redecha.. ten je fakt super !!!!! 😀 😀

A ako pises, lekari v pohode hej, aj sestricky zo sestonedelia, len tie laktacne, z novorodencekeho, no nie vzdy boli velmi ochotne.. mne s kojenim pomahala dokonca sestricka zo sestonedelia, mi povedala ze ak budem potrebovat pomoct mam ist zanou .. tak v noci som za nou isla, a ochotne s usmevom na tvari pomohla.. 😉

bublinka34
30. mar 2009

ahoj dámy,
tak za chvíľu "naša loď odplouvá" smer Nemocnica Ružinov.. držte palce, aby to bolo v pohode a rýchlo.. na jednej strane sa neviem dočkať, na druhej prirodzené obavy potlačované tešením sa na návrat.. 🙂
Vašim zázrakom nech sa darí.. ozvem sa až to pôjde, ale asi až po návrate..

patricia1971
30. mar 2009

ahoj bublinka,tak sa drž a nech ti všetko super dopadne 🙂 🙂 🙂 a ppotom daj vedieť 😵 😵 😵 😵 veľa šťastia,pa

livika
30. mar 2009

Drzime palce 😵 ,nech mas svoj zazrak co najskor pri sebe a vsetko je OK 😵

nikollette
30. mar 2009

cawte.. ako sa tu mame???
Mne asi zasibalo v hlave baby.. chcem si dat predlzit vlasy.. mysliet ze som normalna ze teraz mi po takych blbostiach chodí rozum, ako su geláce, tetovanie, ci predlzenie.. frajer sa len chyta za hlavu 😅
ale co, asi mam pocit ze sa musim po porode nejak vylepšit, alebo ja neviem.. nikdy ma taketo manie nechytali, a to som nemala bábo... tak co chcem aby mal peknú mamku 😀 😉

Zoldy,heh ze malde ucho.. ja som este maldsie potom 😅 dufam ze ta tam stretneme a ze tam budeš ked pojdem na tie Kramare 😉

bublinka držím palce, uvidis, raz dva budes uz aj doma 😉

patricia1971
30. mar 2009

ahoj niki a ty ako????
no trošku ti šibká,ale to je v norme.....asi máš málo starostí,keď vymýšľaš takéto veci 😀 myslím,že máš pekné vlasy,tak nevymýšlaj 🙂 a gélače sú super,aj ja si ich dám,ale neviem ešte kedy 😀 a malý ako???? ešte sa kojíte????a je stále taký dobrušký??? 😵

vevusiatko
30. mar 2009

niki mne sa to paci len je to drahe 🙂 Niki ty mladucha pod k nam na https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😀

nikollette
30. mar 2009

Ahoj patka.. no maly je stalôe anjelik dobrucky.. nekojíme voebc.. ale davam mu moje MM, ktore odsavam.. to je pre mna hlavne.. co uz.. ked nechcel z prsa, ani cez klobuciky sa nikdy poriadne nenapapal.. a teraz mu prevaram MM ze je to dobre na žlatcku.. a asi to aj pomaha.. poamly mu to mizne 😉 aj teraz lezka sam v postielke pod oknom a cucka si dudlik a je tisko, pozera von oknom, uz asi 2hodinky.. a ani nemukne 🙂 o chvilu mu dam papať.. no asi mi šibká ,ze?? 😅 to s togho ze nama ine staroisti do kelu 😀
a tie gelace su uplne v poho.. ani neviem ze ich mám 😉

veve ahojky.. no je to dost drahe, ale nejak mi zasibkalao, a chcem aspon do pol páása, kym mi moje dorsatú 😀 uvidime ci si to dam.. kukam na nete ceny, ponuky , kvalitu, kde az kolko a tak 😉
no nakuknem, o je to za temu??

vevusiatko
30. mar 2009

Mlade maminky 😀 Sak aj ty si mladucka tak ma napadlo
No neviem ja skor to tetovanie zvazujem

zoldy
30. mar 2009

Niki,asi ta sklamem,ale ak ma pustia z roboty,tak budem odcestovana,idem s detmi ako zdravotnicky dozor do skoly v prirode.tak este uvidim ☹

nikollette
30. mar 2009

Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuj ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
to je škodáááááááááááá, už som sa uplne tešila...
radsej nech ta nepustia 😀 😅
ale prajem ti trošku vypadnút, ale vieš predsa 😉

zoldy
30. mar 2009

aj ja som sa moc tesila,ale dnes mi to ponukli,bola som s nimi pred dvomi rokmi,boli spokojny,tak mi to aj trosku lichoti,ze chcu take mlade ucho... 🙂 ale mozno ani nepojdem,mam vtedy nejake skusky,musim obvolat profesorov a ani dovolenku mi dat nemusia...tak uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre