Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

veve23
18. jan 2010

iinuska....ok, aj tak dik... dufam ze Ruzinov je dobra volba 🙂

monica25
18. jan 2010

dakujem 🙂

iinuska
18. jan 2010

veve, ja by som inam rodit nesla 😉

plumka
18. jan 2010

Veve ja mam kopec rodiny v Jure sa ti spytam a napisem do IP. Ale viem ze sesterka s detickami chodi do strediska, len neviem ku komu, a je spokojna.

m.i.r.i
19. jan 2010

ahojte..kedze sa mi to blizi, tak mam stale nejake otazky.. 😝 Chcela by som sa vas mamin spytat este ako to je s osobnymi vecami v nemocnici...myslim ked si vezmem mobil a penazenku a manzel trebars fotak..tak ked pojdem rodit na salu, kde si tam tie veci necham, aby mi ich neodcudzili? Je tam nejaka skrinka na klucik? Nechcem si zbytocne brat dolezite veci, ale predsa tie dokumenty ako OP a tak aj tak treba a hadam neostanem bez penazi...a mobil s nabijackou tiez musim mat 😉 Dakujem

pietra
19. jan 2010

m.i.r.i. skrinka na klucik tam nie je, len taka velka skrina, kde si vsetky, co prave rodia odlozia tasku. Ale na tej chodbe sa pohybuju len rodicky a ich sprievod a myslim, ze kazdy ma myslienky niekde inde ako sa prehrabavat v cudzich veciach. Penazenku nepotrebujes, ved budes cely cas na oddeleni. A OP a mobil strc manzelovi do vrecka a da ti ho, ked ta povezu na izbu

och, tak to si ma nepotesila, ja som sa tam este nedovolala, a ked vravis, ze ma aj tak poslu na antolsku ... no super 🙄

renatkas
19. jan 2010

Ahojte, aj ja by som sa chcela spytat, dnes som bola prvy krat v poradni v nemocnici na c.41. Tam nerobievaju ultrazvuk? A CTG budu robit v tejto ambulancii alebo kedy vlastne budu robit CTG? Az pred porodom?

byggyt
19. jan 2010

renatkas na 41 ultrazvuk nerobia, je tam zvlášť miestnosť a treba sa tam objednať ani CTG nerobia v ambulancii ale hneď vedla ultrazvuku 😉

m.i.r.i. neboj sa tam ti naozaj nikto nič nešlohne, ja som tam bola sama v ten deň bolo vela pôrodov, tašky sme mali na chodbe pred tou skriňou a nič mi nezmizlo a ako píše pietra peňaženka ti bude nanič.

pietra
19. jan 2010

renatkas, na 41 ani 53 ultrazvuk ani monitor nerobia, ako pisala byggyt, na to su zvlast ambulancie. Na ultrazvuk sa musis dopredu objednat telefonicky, mne cislo dali na prvej poradni u nich. Monitor robia, ak sa im nieco nezda a myslim, ze ked prenasas, inak az tesne pred porodom, ked prides do porodnice

mizulienka
19. jan 2010

ahojte, a ako vlastne prebieha poradna? lebo teraz, ked idem k dr, tak ma najprv vysetri palpacne a pootm iden na ultrazvuk...kazdu poradnu...

pietra
19. jan 2010

mizulienka, to mas tak casto ultrazvuk? 😕
na poradni ti v ruzinove skontroluju moc (musis si ho doniest, ziadne cerstve ocuravanie papieriku sa nekona), tlak, doktorka ta pozrie odspodu, popocuva ozvy babatka, opyta sa ta, ci mas nejake problemy a ficis domov. Ako na beziacom pase

mizulienka
19. jan 2010

no ano, poradnu mam raz mesacne a to mi stale urobi ultrazvuk, iba taky kratucky, ale urobi...este stale nevieme, co to bude 🙂 tak som myslela, ze ked tam pojdem, tak mi uroiba ultz a snad oni budu vidiet lepsie 🙂

m.i.r.i
19. jan 2010

no dakujem baby...tak dufam, ze teda nic tam nedostane nohy..lebo som prave niekde citala ako si treba davat pozor na osobne veci..a peniaze som myslela len to, ze tam hadam niekedy neskor budem moct ist aj do bufetu alebo tak..ale to mi hadam uz muzik donesie 🙂

A Reni, vidim ta, ze sa tiez aj tu pytas na to CTG..ja som tiez z toho hotova, ze to vobec nerobia...poradna len o moci a tlaku a uzavretom krcku...spyta sa ci mas opuchy a ci citis babo a konec..to je nejake divne..ako zistia problemy potom? Zacinam z toho ozaj depkovat, ze mi neurobia poriadne vysetrenia...

pietra
19. jan 2010

miri, ale keby sa im nieco nezdalo, tak ta na monitor poslu. Alebo si zazmluvni lekara, vtedy to urcite nejde ako na beziacom pase

do bufetu teoreticky ist mozes, ale prakticky urcite nepojdes, lebo babo nemoze opustit oddelenie a ty urcite ani len nepomyslis na to, aby si kvoli bufetu ho tam nechala strazit napr. spolubyvajucej 😉 Ved navsteva ti prip. jedlo prinesie. A zas tak zle nevaria, aby si trpela hladom 😉

m.i.r.i
19. jan 2010

no pietra, ved prave ze ja mam zazmluvneneho lekara...cele tehu v nadstandardnom sukromnom centre, co ma vyslo nemale peniazky a doktora zazmluvneneho presne ako to chcel moj doktor, ktory zial v mojom termine ma nemoze odrodit..takze to mam podchytene..ale aj tak sa mi nezda, ze aj ked zazmluvneny, ze urobia nejako viac na tych poradniach..predpokladam, ze to ocenim pri porode..ale teraz..no uvidim zajtra..mam druhu poradnu..
A oki..asi mas pravdu s tym bufetom 😉 A ja nie som prieberciva, ja zjem vsetko..mne strava ziadna nevadi..skor tak ako nieco na pitie..ale iste..donesie mi manzel vsetko co si zaziadam 🙂

veve23
19. jan 2010

plumka..super, dik, dnes som tam bola, ale u gynekologa, ak budes mat cas popytaj sa mi na tu dr. Sice mam este chvlu cas, ale clovek nikdy nevie, dakujem.
A baby ked zacnem chodit na poradne do ruzinova, to si tam vezmem ciselko a cakam kym som na rade , alebo ako to prebieha? A druha otazka ked si tam vybavim dr. tak chodim len k nemu? Ja uz som z toho dili, dik

renatkas
19. jan 2010

t.z. ze na ultrazvuk sa mozem objednat len na odporucenie lekara ked sa mu nieco nezda??? Ja mam cukrovku a diabetolog odo mna stale vyzaduje vahu maleho, aby mi vedel regulovat dietu, no parada 😒 a za ten ultrazvuk sa v nemocnici plati a kolko sa na to caka? objednava ma na to sestricka alebo ja sama?

miri aj ja mam lekara zazmluvneneho, ale asi to beru len tak ze je to zmluva k porodu, nie k poradniam pred porodom. Na horsie sa tazko zvyka, co? 😀

pietra
19. jan 2010

veve, ak mas zazmluvneneho lekara, tak sa na poradni (kedy, kde) dohodnes s nim. Inak su poradne vo stvrtok v ambulanciach 41 a 53

renatkas, na ultrazvuk ide kazdy. Ak mas odporucanie, tak ti ho urobia mozno castejsie, to sa opytaj na poradni. Moze ti ho urobit aj tvoj gynekolog. Objednavas sa sama telefonicky. Priamo na nemocnicnom sa neplati nic, caka sa cca 2 tyzdne (tak vravela sestricka, ale ja som termin dostala o tyzden, tak ktovie, ako to s tym cakanim je). Maju aj dohodu so sukromnym GPN a tam, ked ides na odporucenie z poradne platis 10€

veve23
19. jan 2010

pietra, dik za info, mas niaky typ na dr. ktory je dobry?

pietra
19. jan 2010

veve, nemam, ja som ani pri jednom nemala lekara zazmluvneneho. Mne sa v ruzinove zdaju vsetci dobri 😀 Ale precitaj si v tejto diskusii par stranok, baby tu odporucaju roznych lekarov

filipi
19. jan 2010

tašku mám konečne narvanú a zajtra môžem ísť som zvedavá kedy drobec vykukne🙂

filipi
19. jan 2010

veve23 ako píše pietra v Ružinove sú v podstate dobrý odborníci až na jedného to je katastrofa Dr. Suchánek tomu sa vyhni ako sa len dá.......

m.i.r.i
19. jan 2010

hej Reni, tazko sa zvyka..ale co uz..
A ja co som pocula, tak je tam v Ruzinove ozaj vacsina doktorov super...takze veve, skoro ktokolvek...aj zeny lekarky su chvalene..aj ostatni...takze to mozno je aj jedno koho si zazmluvnis..

och
19. jan 2010

pietra skus si zavolat rovno na Antolsku a povedz ze ti cislo dali v ruzinove, ze je tam pokazeny pristroj 😉 a nezabudni sa opytat kde to robia 😀
02/68 67 37 53

broni
20. jan 2010

veve23, veľmi dobrá je Dr. Oťapková

pietra
20. jan 2010

och a normalne ta na Antolsku objednali? 😕 lebo mi pisala kika25, ze ju odbili, nech pocka, kym sa v ruzinove stroj opravi. No ani sa im necudujem, ak im tam po tyzdni vola kopa mamiciek, co rodili v ruzinove. Ale nemam vobec chut teraz na Antolsku volat, takze skusim buduci tyzden zavolat do ruzinova, mozno uz bude stroj opraveny
Ja len nechapem, preco nemohli tie uska vysetrit priamov porodnici 🙄

kika25
20. jan 2010

Pietra ma pravdu,mna objednat nechceli, volala som hned rano po 7, asi zavisi aj kto tam prave je, ktora sestricka,inak si to neviem vysvetlit...tiez skusim zavolat bud.tyzden do ruzinova a uvidim.

renatkas
20. jan 2010

Ahojte, viete mi povedat ci po porode ma moznost manzel drzat babatko, alebo ho moze vidiet len cez to sklo? Ja mm nebudem mat pri porode pri sebe, ale bude v nemocnici a boji sa ze si maleho nebude moct ani popestovat.

m.i.r.i
20. jan 2010

to je dobra otazka Reni..moj sice pri porode bude..ale ako to je ak pride nejaka navsteva? Moja sestra rodila v Ke-Saca napriklad a malu mala cely cas pri sebe a nasi ked prisli este v ten den na navstevu, tak normalne sli na izbu a si malu popestovali a vsetko..tu v Ruzinove sa moze navsteva pozriet len cez sklo??
A este mam jednu otazku na vas co ste mali zazmluvnenych doktorov - ked to na vas prislo, tak ste volali svojmu doktorovi, ci to treba ist len do nemky a povedat koho mate a oni mu zavolaju?

pietra
20. jan 2010

renatkas, miri, prvy den, teda v den porodu,moze ist otec dietata na izbu (ale neviem, ci to plati, aj ked nebol pri porode) a potom navstevy len cez sklo. Ale mne sa to zda spravne, ze sa nepremavaju "cudzi" ludia po oddeleni a nechodia navstevy na izby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre