Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

renatkas
2. mar 2010

Ahojte,

ondruska ahoooj, boli sme spolu na standarde na izbe, ako sa malej dari?

takze moje skusenosti: porod prebehol uplne v pohode, vdaka porodnym asistentkam a lekarovi. Naozaj som neocakavala ze ten pristup porodnych asistentiek bude taky ustretovy, klobuk dole pred kazdou jednou. A osobitna vdaka je pre teresse - velmi si mi pri porode pomohla, je vidno ze praca ktoru robite vas velmi bavi a mozem ti povedat ze je to neskutocna psychicka opora ked tam v bolestiach je niekto kto ta usmerni.
Rodil ma Dr.Diveky, som spokojna ze som si ho zazmluvnila, pretoze som zaroven obdrzala jeho sukromne cislo a po porode som mala komplikacie ktore som s nim potrebovala konzultovat, neviem si predstavit ze by som musela ist na pohotovost aby riesili moje problemy. Zacala som hnisat, najskor som si myslela ze mi hnisa sitie, ale nakoniec som hnisala z vnutra, do vcera som nevedela poriadne ani chodit, nakoniec som si nasla na krcku maternice nieco ako gazu a bolo toho dost vela, tak som volala lekarovi a hned som za nim aj zbehla a nakoniec som to mala zvysky z placenty - nejake blany. Hned mi ich aj vybral. Neviem ci je to chyba lekara alebo nie ze tam tie blany ostali, nezistili mi to ani na ultrazvuku, ale neriesim to, take komplikacie sa stavaju..
Len ma trosku mrzi to ze Dr. sa na mna nedosiel za cely ten cas pobytu v nemocnici ani raz pozriet, asi mal vela prace.

Mala som moznost vyskusat si aj standard aj nadstandard. Na standarde hotova katastrofa, mala som pocit ze tam sa cely ten cas co som tam bola ani raz neupratovali zachody. Mala som tu cest vidiet upratovacku v akcii na zachode a bolo to len o tom, ze prisla, zobrala vrece s vlozkami a dala novy. Sprchy tiez katastrofa. Pristup zenskych sestier aj novorodeneckych - je to indovidualne, zalezi kto ma sluzbu, v jeden den som nebola spokojna, potom nastupila nova sluzba a pristup zase trosku iny.
Na predposledny den ma presunuli na nadstandard, zenske sestri ani som nevedela ze tam su, totalny nezaujem z ich strany, bola tam jedna mlada tmavovlasa a priniesla veceru a supla ju na stol ako psovi, maly stale plakal a ja som ho nestihala utisit a prisla po pol hodine a uz mi tu veceru brala prec, ked som jej povedala ze som sa este nestihla najest tak bola nevrla jak... ale zase novorodenecke sestricky boli skvele. Bola tam aj ta co pisala ondruska, taka temperamentna vysoka tmavovlasa - vlasy v cope, asi okolo 50-tky, bola sice dost razna ale ja jej vdacim za to ze dojcim. Na niekoho mohla posobit neprijemne ale ja som s nou problem nemala.

cheerlady poporodne vlozky nepotrebujes, je ich tam vela a mozes si zobrat kolko potrebujes. Nohavicky nikto nekontroloval ake nosis, ja som mala tie poporodne a bez nich by som si to nevedela predstavit.

Ked budem rodit druhe babo, urcite zase v Ruzinove, tie veci ako pristup niektorych zenskych sestier sa prezit da 🙂 Dolezite je aky dojem si zoberiete z porodu a z personalu pri porode a tam to bolo vsetko na viac ako 100%, ked sa maly narodil prve co bolo som manzelovi povedala ze nemam problem odrodit hned aj druhe 😀

cheerlady
2. mar 2010

renatkas dakujem,tiez si radsej vezmem tie jednorazove nohavicky 😉
super,ze si mala z porodu fajn zazitok,snad budem mat take stastie aj ja 😅 a kolko ti trval porod odkedy si prisla do nemocky?

teresse
2. mar 2010

cherryblossomgirl... ahoj nie, nieje ked prides na prijem a budeme ta prijimat budeme sa ta pytat na zakladne veci ako napr., ci si prajes nadstandard, alebo nie, ci bude partner pri porode alebo nie, ci mas alergie alebo nie a ci drzis nieaku dietu .. a hned sa to zacise a oznaci potom ti sestricky na oddeleni objednavaju stravu kazdej pacientke podla oznacenia prip. obmedzenia...

renatkas
2. mar 2010

ja som bola v utorok v poradni u lekara, povedal ze v piatok mam prist aj s vecami a ze si ma tam mozno nechaju. Tak som v piatok prisla o 7:30, pozrel ma, krcok som uz mala zmaknuty, este som sa neotvarala, poslal ma na prijem ze uz v ten den budeme rodit. Necitila som ani kontrakcie, isla som do satne a cca o 9:00 som prisla na deviate a to uz som zacala citit kontrakcie skor ako mi tam otvorili dvere 🙂 dali ma na monitor asi na pol hodinku, dali mi ten yal gel a potom som sa mala prechadzat, ako zacal ten klystir ucinkovat tak uz som citila tlaky, ale este som nevedela rozoznat ake su pravidelne, mala som pocit ze to trva vkuse, len pocit ako pri MS, pohodicka, potom uz boli take trojminutove, dvojminutove... ani neviem kolko som bola na tej chodbe, mozno hodinku a pol a o pol dvanastej ma dali na monitor, prepichli plodovu vodu a pichli epiduralku a to uz potom bola pohodicka. O pol tretej som bola uplne otvorena, ale este maly nebol uplne zostupeny ci co tak sme rodili okolo pol piatej, o 16:45 bol maly na svete, cca do 17:15 ma sili.

teresse
2. mar 2010

... presne tak... bol to pekny ,rychly pôrod .. inak samu mna si prekvapila ze si porodila tak rychlo... 🙂 😉 .. ahoj moja ako sa mate..? a co maly drobcek ...? je vzorne babatko..?

cherryblossomgirl
2. mar 2010

Teresse, dakujem velmi pekne za info

tikuska
2. mar 2010

Ahojte,
Ja som bola dnes na poradni, bolo nás ako maku. Dr. Divéky mal frmol.

Povedal že nabudúci útorok už zostávam a predpísal mi tabletky Klion - D 100 - mali ste niektorá taký postup ?
Môžem sa na to spolahnúť?

Kolko budem potrebovať tých jednorázových nohavičiek ?
Prečo nemôžeme mať ochutenú minerálku ?

katkav
2. mar 2010

teresse, su na oddeleni aj dve Terky, ktore chodia k porodu? Ja som rodila v noci zo 17.8., maly sa narodil 18.8. o 2:13 a pamatam si, ze som pri porode mala taku sikulku Terku, len podla fotky neviem, ci si to Ty. 😉 ja som rodila cca 4 hodiny a ona mi povedala, ze ona 16 hodin tusim, ze mam byt rada, aj ked mi najprv neverila, ze uz. 🙂

simonka11
2. mar 2010

tikuska - stacia ti dvoje nohavicky , pretoze najlepsie je ked si celý cas bez nohaviciek mas len vlozku tak medzi nohami , aby si sa vetrala a rana v pripade ak ta budu sit sa ti nezapalila a ja som novavicky nosila len ked mi prisla návsteva....

nemozes pit bublinkove napoje pretoze nafukuju a dobre je si zobrat jablkový dzus , neperliva mineralka alebo velmi dobra je na podporu materskeho mlieka aj vinea , ale treba si ju nechat vyprchat........odporucam ti zobrat aj nejaky caj na podporu kojenia , aby sa ti rýchlejsie rozbehlo mliecko velmi dobrý je od WELEDY a mne sa velmi osvedcil aj olej na masaz prsnikov od WELEDY , ktorý tiež podporuje kojenie a tiez je na bolave prsia......ked som si tieto prípravky od WELEDY dala hned sa mi mliecko rozbehlo.......

simonka11
2. mar 2010

cheerlady - ja este odporucam zobrat si zupan , lebo mne napriklad v nemocnici vobec nedali....,ponozky si tiez nezabudni aj pri porode ich maj , aby ti nebola zima ....toaletny papier , zober si aj 2 osusky lebo po porode je najlepsie sprchovat sa po kazdej malej potrebe a budes ju mat spinavu od krvi ...

cheerlady
2. mar 2010

simonka zupan uz mam nachystany 😉
renatkas paradicka,tak by som si to nejako predstavovala 😀
tikuska preco si ta tam uz nechavaju? 😕

a este mam taku laicku otazku - bolesti brucha ako pri MS su pri porode stale,ale ako pocitujem tie kontrakcie?to su nejake krce alebo ako pisala renatka-pocity na tlacenie? 😕

katkav
2. mar 2010

cheerlady, kontrakcie su uz take "lepsie" ms bolesti, idu Ti az do chrbta, mas podobny pocit, akoby Ti brucho zvierala nejaka zelezna obruc...prichadzaju a odchadzaju, chvilku si v pohode a potom to zrazu pride, takze je dobre vediet ich spravne predychat, aby bolo babatko v poriadku, lebo ono je zavisle od Tvojho dychania. A uz ked mas tesne pred porodom pridu na Teba take pocity, ze chces velmi tlacit, ale ak nechces byt velmi roztrhana, tak netlac, kym netreba...snaz sa pockat kym babo zostupi uplne dole, pretoze maternica pomaha babatko vytlacit von a ked budes tlacit zbytocne skoro akurat sa tak natrhnes tam dole a sitie nie je dvakrat prijemne. Kontrakcie a bolesti nie su prijemne, ale aj ked svojim sposobom trpis, je dolezite pocuvat pokyny lekara a sestriciek, spolupracovat a uz sa len tesit na svoje babo. Dolezite je spravne predychat kontrakcie kvoli dostatocnemu prisunu kyslika pre babatko. 🙂 Lahko sa to povie, tazsie urobi, ale snazit sa treba. Myslim si, ze je vyborne, ak mozes mat niekoho pri sebe. Mne manzela poslali domov, ze rodit budete az na obed a on ako prisiel domov, vyvencil psa, mohol sadnut naspat do auta a uz sme rodili 🙂 takze kontrakcie som si prevzdychala do poslednej porodnej doby sama ale pri samotnom porode uz mohol byt pri mne, co bolo super. cheerlady, krasny datum narodenia vas caka 😉

ondrulka
3. mar 2010

ahoj renatkas, malej je velmi dobre, stáva sa z nej poriadny papkoš... ako si s Lukáškom užívate doma? Púštali nás tuším v jeden deň v pondelok ...

tikuska
3. mar 2010

Cheerlady , doktor povedal že už budem môcť ísť rodiť. Tie tabletky mi dal vraj na dezinfekciu pôrodných ciest.
Ja tomu všetkému moc nerozumiem ale dúfam že to pôjde ako po masle, manžel už stresuje viac ako ja.
😀
V noci sa mi dokonca snívalo ako predýchavam prvú dobu pôrodnú 😀 Manžel ma zobudil, že či netreba ísť do nemocnice ked tak prudko dýcham. Len ja mám alergiu tak už sa mi dýcha teraz ťažko.

Simonka, ja už mám teraz plný kufor, nie ešte aby som tam napchala daľšiu osušku.

Dávajú na pôrod zvlášť košelu či budem rodiť vo svojej.

teresse
3. mar 2010

katkav... ahoj,,, nie ziadna ina Tereza na porodnici nerobi iba ja,, takze asi si mala tu cest so mnou.... 🙂

teresse
3. mar 2010

tikuska.... pokial prides v priebehu dna ked funguje satna koselu a zupan dostanes urcite, ak nahodou prides pocas noci tak daku koselu najdeme,,, pokial nepridu tie blaznive dni ked sa rozhodne rodit 15mamiciek a kosele sa minu... teraz mame take pohodove obdobie tak by nemal byt problem s koselou... 🙂

katkav
3. mar 2010

teresse, tak este raz dakujem za to ako si sa o mna postarala 🙂 ja som rodila akurat v tom obdobi, ked to bola pasova vyroba, pamatam si, ze jedna sestricka na novorodeneckom povedala, ze "este jeden porod a skocim z okna" 🙂 vtedy nas davali na desiate poschodie a postupne zase premiestnovali na deviate 🙂 bol to frmol.

cherryblossomgirl
3. mar 2010

Dievcata, chcem sa vas spytat, kde presne sa chodi na poradnu - do tej malej alebo velkej budovy? ja len viem, ze cislo dveri 041 alebo 053 😀 a je potrebne si so sebou zobrat aj moc? Zajtra idem prvy krat..

lea79
3. mar 2010

zober si zo sebou aj moč v skumavke
medzi tou žltou budovou a tou vysokou budovou je taka jednoposchodova, hneď ako vojdeš na lavej strane je informátorka, tá ťa bude navigovať 😉

teresse
3. mar 2010

katkav... ten frmol u nas pretrvava od vtedy stale... 🙂 sem tam sa to ubrzdi na nacerpanie novych sil a potom zase dookola.. 🙂som velmi rada , ze aj napriek tomu frmolu a par neprimeranym komentarom si bola spokojna a vsetko dopadlo tak ako malo.. 🙂

tikuska
3. mar 2010

Ja som sa práve vrátila od kaderníčky, konečne sa staral niekto o mňa, síce mi vdaka môjmu drobcovi musela zobrať pol hlavy ale nevadí zase sa cítim ako človek. Aspoň sa ma malí nenalaká ked ma uvidí. 😀

Teresse dúfam že budeš aj pri mojom pôrode, včera ako som bola na poradni sa tam vedľa mňa bavili dve že cez víkend nebol volný ani nadštandard ani štandard. Dúfam že toto obdobie už končí a ujde sa mi ten nadštandard.

Cherry - Na predu je poliklinika s lekárňou, tam sa chodí - držím Ti palce aby doktor niekoho nerodil inak to máš na dve hodiny čakania.

Normálne sa teším ked už zostanem v nemocnici, vôbec nemám obavy, ked viem aké ste vy ostatné spokojné.
Budem to mať aj ako dovolenku. Len sa bojím manžela nechať samého, on sa bezomňa ani nenapapá. 😀

teresse
3. mar 2010

tikuska, to zalezi kedy budes rodit ja robim buduci tyzden az vo stvrtok a ty sa uz chystas rodit v utorok... ale nemusis mat ziadne obavy aj keby sme sa nestretli to na veci nic nemani, u nas mame vsetky rovnaky pristup k mamickam ,takze je uplne jedno ktora porodna asistentka ti bude pri porode... to mi mozes verit, ked bude po vsetkom sama mi o tom napises .., o.k..?.. 🙂 s tym nadstandardom ti to nemozem slubit ani ja a ani nikto ... tak sa nechaj prekvapit... 🙂

ellit
3. mar 2010

teresse prosim ta, podla tvojich prispevkov som aj napriek mojej tehotenskej demenci 🙂)) pochopila spravne, ze pracujes v Ruzinovskej nemocnici. Mozes mi prosim napisat, aky je stav teraz? Je vela porodov?

cheerlady
3. mar 2010

teresse a kolko osob je vlastne pri porode?lekar,asistentka,anesteziologicka kvoli epi a to je vsetko? 😕
tikuska a ked sa este v utorok nebude u teba nic diat,aj tak si ta tam nechaju? 😕

cheerlady
3. mar 2010

katkav dakujem za instruktaz 😀 ja som citala,ze pocas prvej doby porodnej sa ma vydychovat raz tak dlho ako nadychovat a zase uz pri druhej dobe porodnej sa plytko vdychuje aj vydychuje,je to tak nejak? 😕 nebola som na ziadnom kurze,u nas bolo vsetko beznadejne plne,tak sa spolieham na pokyny v nemocke 😅
no ten datum je sice pekny,ale to uz by som najradsej bola doma aj s krpcom 😀

inak 30.3. ma byt spln a vraj vtedy sa rodi viac deticiek,je to pravda,Teresse? 🙂

renatkas
3. mar 2010

baby to vam nikto nepovie aky je stav s porodmi, ja ked som tam rodila 18-teho co bol stvrtok tak nebol volny nadstandard a aj standard bol plny, v piatok skoro kazdeho prepustili a bola som sama na izbe, tusim v piatok ziadny porod (info od sestriciek) a v sobotu zase viac... jeden den mozte mat 10 porodov a druhy ani jeden.

cheerlady tych ludi tam je viac, ja som ani nevnimala kolko ludi bolo pri porode, ale 2 asistentky mi pomahali s malym tym ze mi tlacili na brucho, bol tam lekar, pri lekarovi tiez niekto, este jedna asistentka mi tam behala s kyslikom... bude tam dost ludi na to aby sa o teba vedeli postarat, neboj... a potom pri siti tam lekarovi tiez asistovala nejaka mlada kocka, nejake sestricky...

tikuska
3. mar 2010

Cheerlady - dúfam že si ma tam nechajú lebo už sa mi hrozne ťažko dýcha a nechcem malému uberať kyslík.
Už mi začína aj krv tiecť z nosa, neviem či je to kvapkami ale nie je to nič moc.
Bruško mi tvrdne čoraz častejšie tak asi to aj tak za chvíločku bude. 😀

tikuska
3. mar 2010

Ja som si prečítala dobrý článok v o dýchaní pri pôrode na stránke časopisu mama a ja.
Je aj dobre pochopiteľný.

katkav
3. mar 2010

tikuska, ked budes mat pred porodom, malo by sa Ti zacat lepsie dychat, lebo brusko klesne a netlaci na pluca, ja som vedela, ze to uz na mna pride tiez podla toho, ze zrazu som dychala ako pred tehotenstvom 🙂 drzim palce

cheerlady, hej na zaciatku su nadychy a vydychy dlhsie, hlboke, dycha sa do bruska, branicou a potom ked sa rodi tak sa dycha ako havinko zadychcany, iba plucami a pusou, treba si to doma trenovat, aj tak clovek zabudne polovicu toho co sa naucil na kurze, ked to na Teba pride 🙂

ja som pri porode nemala vela ludi, bola tam teresse, dr. Andel 🙂 to boli hlavni ludia v den mojho porodu, teresse mi pomohla s tlacenim, bola som totiz rizikova a na kurze som si nemohla vyskusat tlacenie, tak som to moc nevedela...teresse mi maleho vytlacila von, lebo som uz nevladala a to mi praskla voda o desiatej a maly bol na svete 2.13, neviem si to predstavit, ked niekto trpi 12 hodin 🙂...viem, ze tam pobehovala pediatricka, ci uz je Tomasko na svete...este jedna sestricka s okuliarmi....pri siti tam bol iba lekar, ja a moj manzel 🙂 sme sa rozpravali a ja som uhybala 🙂

cheerlady
3. mar 2010

katkav jeeeej,dr.andel je moj gynekolog 🙂 aky bol pri porode? ja si ho sice nezazmluvnujem,ale aspon aby som vedela.ja si nezazmluvnujem ziadneho lekara,myslim,ze je to zbytocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre