Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

mata12345
1. jún 2010

Ahojte baby, chcela by som sa Vas spytat, ci ste niektora rodila u Janeka ml. a aky je to porodnik. Ja k nemu chodim a zvazujem, ze si zaplatim k porodu, ale po precitani "ód" a Ruzinove nemam ani najmensiu chut tam ist. Som prvorodicka, prvy krat v nemocnici budem, tak cakam od toho asi trosku viac. Pocula som velke chvali o nemocnici v Dunajskej Strede, ale neviem, ci je s touto nemocnicou zazmluvneny Janek, totiz jeho pristup je fantasticky a mom. si neviem predstavit nihoko ineho pri porode. Prosim poradte!

manefan
1. jún 2010

"v zivote by ma uroven ziadnej porodnice nemohla odradit od dalsieho dietata. Co su tie 4 dni alebo tyzden v porovnani s dietatom, ktore budete vychovavat cely zivot?" . - s tymto sa neda nic ine, len suhlasit!

zuzpolka
1. jún 2010

súúúúhlasím! je to tak 😉 😵

marcy30
1. jún 2010

ja mam tiez cerstvu skusenost s ruzinovskou porodnicou, a ak sa podari, sla by som tam rodit znova.
tiez som si citala rozne prestrasne historky o tom, co s babami lekaria sestricky pri porode stvaraju....ale verila som tomu, ze vela toho je dost nadnesene a mozno aj povymyslane.
nemala som lahky porod, nakoniec mi museli urobit cisarsky a vdaka personalu, ktory ma hned na druhy den postavil na nohy sa teraz citim uplne ok....jasne, ze rana este sem tam zaboli a nemozem robit ziadne akrobaticke kusky....ale okrem toho uz ani neviem, ze som pred tyzdnom rodila.
Obrovska vdaka patri doktorovi Drabovi....je to uzasny clovek, nabuduce, dufam, bude ochotny odrodit ma znova 😀 . Taktiez sestrickam na gynekologii, kde som bola prvy den na JISke, sestrickam z novorodeneckeho aj zo sestonedelia. Jasne, nie vzdy mali vsetky svoj den....ale kto ma vzdy dobru naladu?

baby, neverte vsetkemu, co pocujete a citate....je to zbytocne zatazovat si hlavu predstavami a obavami, verte tomu, ze vsetko dobre dopadne a ti ludia su tam pre to, aby vam pomohli a nie aby vam uskodili.

tilda
1. jún 2010

@marcy30 ano ano, absolutne zdielam tvoj nazor 🙂
tak nech sa dari a verim, ze sa v ruzinove stretneme 😀

tilda
1. jún 2010

@marcy30 inak pozeram, ze my sme tam museli byt naraz 🙂

cheerlady
1. jún 2010

no ja som jedna z tych,co bola nastrihnuta az po stehno a jazva ma bolela cele sestonedelie a este ani teraz nie je na 100% zahojena,ale asponze uz neboli 😔 s doktorom Divekym som mala tu cest sa stretnut,ale bohuzial ma neodrodil on,prisiel len asistovat,ked sa mi maleho nedarilo vytlacit,tak mi stlacil brucho a maly bol v momente vonku 😵 patri mu moja velka vdaka,nestihla som sa mu ani podakovat,kedze hned odisiel zo saly,ale bol velmi prijemny a velky profesional,patri mu moja vdaka,keby nebolo jeho,tak Andel mal uz na mna nachystane klieste 😲

zuzumajko
2. jún 2010

baby mate niekto skusenosti s Dr. Demeckom ako porodnikom? Je primarom na GPN v poliklinike v Ruzinove a ja by som si ho chcela zazmluvnit. Len chcem vediet ci tu nie ste take, co ste u neho rodili.

zuzi26
2. jún 2010

Demecko uz nechodi k porodom..som pocula.

zuzumajko
2. jún 2010

no super ☹ ale diky za info, skusim sa ho spytat aspon 🙂

jaja25
2. jún 2010

Ja som bola včera prvý krát na poradni u MUDr. Divékiho. Mali síce časový sklz- bola som objednaná na 12:30 a išla som do vnútra o 13:45, ale vôbec som nemala pocit, že by doktor namal na mňa čas. Pri príchode mi podal ruku, všetko v kľude vyšetril a popýtal sa. Potom som absolvovala UZV, prietoky a meranie. Vážime 2855g a placenta je zrelá II-III. Takže super. 😉

marcy30
2. jún 2010

tilda, ano, vyzera to tak, ze sme sa mozno aj stretli 😀

sportpark
2. jún 2010

ahojte ja budem tiez rodit v ruzinove...u dr.foltina máte niektora skusenost,?

sportpark
2. jún 2010

trosku ma zneistuje ze porodnici v ruzinove nemaju ult a takéto vybavenie vzdy len tlak a moč...a pozru sa ako je na tom krcok maternice zvlastne podla mna...

marcy30
2. jún 2010

sportpark, jasom chodila k dr. Drabovi a ten mi vzdy urobil aj uzv. aj prietoky

sportpark
2. jún 2010

marcy tak ja neviem čo je správne dnes mam poradnu mam sa opýtať lekára alebo nie? nechcem byt v takej neistote......som kludnejsia ked viem ze je mala oki.

marcy30
2. jún 2010

sportpark, to ta uplne chapem, ja som sa tesila na kazdu poradnu, lebo som vedela, ze sa dozviem, ci je babo v poriadku....
ja by som sa na tvojom mieste asi pytala na ten uzv, pre pokoj v dusi 😉

karmelka77
2. jún 2010

@sportpark neboj keby bol problem urobia ti ho, ked ta nahodou prijmu aj skor bude ti az liezt na nervy 2 x denne monitor, ktory zvyknu robit🙂)) drzim palce

zuzpolka
2. jún 2010

sportpark, ja som chodila k dr.Foltínovi na tie posledné poradne do Ružinova.......mne sa zdal fajn, prijemný aj srandista troška 😅 neviem ale aký je pri pôrode 😕 😉 Najprv som inak uvažovala že si ho zamluvím ale potom som to nechala tak kedže som ho zas tak nepoznala,,,,len tých pár krát z poradne 🙂

sylvia36
2. jún 2010

jaja25, ja som tiež bola včera v poradni u MUDr. Divékyho, bola som objednaná na 10tu, došla som na rad o 11:45, ale bol v pohode, dohodli sme si už aj termín, ak sa maličká nerozhodne skor, tak 16.6. nastupujem do nemocnice a 17. mi urobí sekciu. Budem to mař presne na narodeniny mojho staršieho syna. 🙂

ivanulienka81
2. jún 2010

ahojte, chcela by som sa opytat, ci je to pravda o Ruzinovskej porodnici ze aj rodiacu matku poslu napr. na Kramare kvoli nedostatku miesta... citala som nejake referencie a s tymto nazorom som sa stretla nie jeden krat... viem ze 100 ludi, 100 chuti, ale aky mate vy dojem z ruzinovskej porodnici, aky tam bol pristup personalu?

cheerlady
2. jún 2010

ivanulienka ja ked som rodila,tak som vystihla,ze uz bolo miesta,lebo este 2dni predtym mali tak plno,ze posielali vsetky rodicky,co prisli bud na kramare alebo na antolsku,nech si vyberu,ale uplne zastavili prijem a to dokonca aj tie,co mali zamluvnenych lekarov z ruzinova 😖

angellinka
2. jún 2010

jaja-aj ja som sa dostala na radu neskor,ale nevadi.Pol hodina hore dole 😉 tak v sobotu mam prist do sluzby mojej lekarke a urobi mi prietoky a sono.
cheerlady-to nemyslis vazne,ze by som sa dotrepala do porodnice a poslu ma Antolsku,a mam zazmluvneneho lekara. 😠
no dufam,ze k takej situaciii nepride,ale asi vsetko je mozne.....
sylvia-tak ty nas -asi predbehnes,aj ked mame termin narovnako aj s jajou 🙂

citacik
2. jún 2010

Ahojte dievčatá, pripájam sa do diskusie. Termín mám ca. 14.6.

Info o EPI, čo som dnes absolvovala: č.dverí 14 (na -1 poschodí v polikliniky - tej nemocničnej - prízemnej). Je možné tam prísť každý deň medzi 13-14 (inokedy nie, toto je vyhradený čas pre tehotné), netreba sa objednávať, treba mať len pripravenú tehotenskú knižku, zaklopať, dajú formulár na vyplnenie a potom sa postupne chodí dnu, kde je pohovor s dr. Následne dostanete potvrdené tlačivo a na základe toho si to môžete vyplatiť (pokladňa je na prízemí) a mať založené v knižke.

Vďaka tiež za info od Vás. Prečítala som si príspevky od str. 250, ale aj tak mám ešte zopár otázok hlavne na tie z Vás, čo to už máte za sebou (napr. Marcy, Tilda):
ako je to s holením v Ružinove?
sú nejaké veci, čo ste mali mimo odporúčaný zoznam ružinovskej pôrodnice, a sa Vásm zišli? (napr. fén, župan, nejaké jedlo...)
treba vlastné nočné košele a uteráky?
treba príbor alebo iný riad?
vložky a podložky pre mňa, ak som správne pochopila, netreba?
a ešte ohľadom pôrodného plánu - používa sa to reálne (alebo je to vo všetkých príručkách len kvôli prekladom z iných krajín)?

Vopred Vám ďakujem a všetko dobré, hlavne nech sú detičky zdravučké a dobručké 🙂!

sportpark
2. jún 2010

zuzpolka dakujem za info hej je taký srandista.....ale zasa ma dovolenku ked mam rodit to je uz druhy porodnik ako dost toto nechápem........

zu26
2. jún 2010

Ahojte viete mi niekto poradit dobreho porodnika v Ruzinove?cakam dvojicky a neviem ku komu b som sla. dakujem 🙂

zuzpolka
2. jún 2010

sportpark,,,nie je za čo 😉 fiiiiha,,,tak každý dovolenkuje? 😕 a koho si ešte chcela?
no ja viem len že mladý Križko a ešte jeden mladý na R.....(neviem si spomenúť, ale baby ho tu spomínali) a ešte dr.Diveky su velmi dobrý 😉 inak neviem.... 😖

sylvia36
2. jún 2010

angelinka, jaja25 no ak si to malá nerozmyslí ešte skôr alebo vaše bábätká, tak vás asi predbehnem, alebo sa tam možno aj stretneme. Ja sa cítim divne už teraz a to by som mala vydržať ešte dva týždne 😒 ale asi to poznáte... zajtra idem na ultrazvuk na am. námestie, som zvedavá na maličkú

karmelka77
2. jún 2010

@ivanulienka81 je to pravda bohuzial, ale nemaju inu moznost...ja som bola osobne pri tom, ked zavolali zachranku babe ktorej odtiekla plodova voda a mala kontrakcie kazdych 5 minut a bola otvorena na 4 cm...bolo to v den ked som rodila, zastavili prijmy a nezazmluvnene poslali prec...ja som bola este s jednou babou zazmluvnene a nas zobrali, ale len preto ze sme tam uz tyzden lezali na 10 tom poschodi...ale zalezi od lekara s ktorym mas zmluvu ci ta posle prec aj napriek tomu...lebo jedneho som zazila ze poslal aj ked mali zmluvu.

karmelka77
2. jún 2010

@zu26 v tomto pripade MUDR. Kozelkova

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre