Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
24. sep 2010

uf...to su drsne skusenosti...ja som akurat pristup sestriciek pri prijme nezazila bohvieaky...kedze obidva porody mi zacali odtecenim plod. vody a slabymi alebo ziadnymi kontrakciami...tvarili sa, ze ich otravujem, ze co tam vlastne chcem...navyse oidva razy relativne skoro pred terminom...

gangulienka
25. sep 2010

no tusim bude ako este nebolo 😀
@emily327 ja som sa zacala otvarat uz v 37 tt tyzdni kontra mam kazdy den a stale nic, uz sa smejem ze ked to na mna pride tak to ani nebudem brat vazne 🙂

emily327
25. sep 2010

@gangulienka jaj no to ja som bola otvorena na jeden prst v 8 mesiaci - 35tt. A kontra mas silne? Jaj no toho sa bojim aj ja,ze ked to pride tak nebudem vediet,ze uz je to tu ☹ Ale verim, ze to rozoznam, ked to pride. Mas aj zazmluvneneho lekara v Ruzinove?

gangulienka
25. sep 2010

@emily327 niekedy slabe niekedy dost bolestive....ale vzdy to spravi tepla sprcha 🙂 , mne pri Tamarke najprv odisla voda a uz ani velmi nepamatam ako potom prisli kontrakcie, takze tiez sa teraz bojim. Lekara nemam zazmluvneneho, tak dufam ze napriek tomu to bude vsetko ok.

sarias
25. sep 2010

Ahojte kocky, ja uz mam porod na spadnutie a rada by som sa spytala ci vobec je zena, ktora rodila u Mudr. Secanskeho prirodzenym sposobom, lebo ako citam vsetky si to odrodili cisarakom, co teda by som bola nerada ak by porod prebiehal fyziologicky normalne.. 😕 a tiez mi ho odporucil moj gynekolog tak som trosku zmatena. Dakujem

cicus13
25. sep 2010

Ahojte, ja som počula a aj zažila na vlastnej skúsenosti, že pri prvých komplikáciách hneď robia cisársky rez. A k tým pôrodom je tam stále plno však teraz sa rodia vianočné a silvestrovské detičky 😀 😀

zucha
25. sep 2010

@cicus13 a kto robi pri prvych komplikaciach cisarsky rez? Nemylis si to s tym, ako to je na Kramaroch? Ja som totiz mala pomerne dost velke komplikacie pri prvom porode a cisarsky aj tak neurobili. Ruzinov "uznavam" prave kvoli tomu, ze preferuju prirodzeny porod, ale urcite zavisi aj od lekara, na ktoreho clovek natrafi.

cicus13
25. sep 2010

Keď som tam bola teraz v júli bolo nás tam asi 9 báb a možno 3 porodili normálne, išla som totiž ako posledná a sedela som na tej chodbe takže som videla ako každú mamičku odvážajú s tej mini operačky. A hovoril to aj lekár, že radšej to ukončia cisárskym ako potom vačšie komplikácie.

lucyliu77
25. sep 2010

@sarias Aj moja spolubyvajuca v Ruzinove u MUDr.Secanskeho rodila cisarskym.

zucha
25. sep 2010

zaujimave. Bola som tam 2x a vzdy som zazila maximalne 2 maminky, co tam boli po cisarskom. Vsetky isli prirodzene. Ale ked si mala stastie na lekara, ktory v sluzbe chce len "rezat", tak to je smola. Ja som mala zazmluvneneho porodnika a viem, ze robi CR naozaj len, ked je to naozaj nevyhnutne.

smejko1
25. sep 2010

ahojte, ak sa mi to same nespusti ( co sa asi ani nespusti) tak na 99% idem v utorok rodit cisarskym ( aj predchadzajuci bol, takze s kym sa tam stretnem? 😀 ja budem asi taka uplakana, co budem smutit za syncekom doma, ze ma hned spoznate.....
mozno je ruzinov aj preto plny, lebo kopa lekarov ma ist na daky kongres od stvrtka do nedele a asi si planuju vsetko pred a po tomto termine......

zucha
25. sep 2010

@smejko1 veru, ta moja ide od stredy do nedele ☹ Takze ak ma nezoberu v utorok, asi sa zastuplujem 😅

cicus13
25. sep 2010

Možno ak ide všetko tak ako má ísť tak nie, ale ja som bola prvorodička a pôrod trval 15 hodín a stále nič tak možno preto. Ale mám aj kamarátku ktorá mala prvý cisársky a aj druhý jej urobili CR lebo drobec mal cez 4 kilá už 3 týždne pred termínom.

smejko1
25. sep 2010

@zucha a aj Ti ponukla nahradu? mj to vyriesil takto, ale ja som rada, len dufam, ze nebude preplnene a dostanem sa na nadstandard...

zucha
25. sep 2010

@smejko1 najblizsie mi niekoho doporuci. Aj posledne mi doporucila niekoho, ale nastastie som podrzala, az kym neprisla. S tym nadstan. by som moc neratala, kedze je tak plno, ale aj ja dufam, ze tam budem. Ale ked spominas, ze vela ich odchadza na ten kongres, tak to bude teda este "huste", co sa tyka porodnikov

vivianaba
26. sep 2010

@cicus13 aj ja som rodila v juli a zdalo sa mi ze tych cisarskych bolo nejako privela, boli sme na izbe 3 a iba ja som rodila prirodzene, moje spolubyvajuce si "odtrpeli" prvu dobu porodnu normalne a potom obe skoncili cisarskym.

karmelka77
26. sep 2010

co sa tyka ruzinovu tak oni naozaj nechavaju baby sa trapit len aby to islo prirodzene...to ze to skonci cisarskym je len o tom aky je lakar...Secansky je taky ze pri prvom probleme to vzda a ide rezat ale ostatni myslim ze nie...ja som musela ist po dvoch dnoch vyvolavania cisarskym koli peceni...aj ked mi to vobec nevadilo, bola som nakoniec aj rada...ale nebojte sa, je vela takych ktore sa dlllhoooo trapili prirodzene a vela takych kolko z nich si nakoniec zelalo cisarsky a nespravili ho...

sarias
26. sep 2010

tak babenky napiste teda ktore pojdu teraz najblizsiu dobu do Ruzinova rodit, ze sa tam stretneme 🙂
ako vidim, mozno pojdem aj ja cisarskym kedze mam Secanskeho, a mozno nie ... drzme si vsetky palce!!! myslim ze CR sa ma robit len v najnutnejsich pripadoch kedy je ohrozene babo alebo matka, kamaratka mi rodila na Antolskej kde sa neskutocne vytrapila, maly mal cez 4, 5 kg a dokoncili ju vakuo ale pretlacila ho 😅 ...aj ked ozvy babetka sa spomalovali, lekari to riskli, aj ked nie vzdy to ma taky happiend ...

emily327
26. sep 2010

@sarias no mozno sa tam stretneme, mali by sme mat nejake menovky,ze modrykonik, aby sme sa spoznali 😀

gangulienka
26. sep 2010

tak mozno sa stretneme 🙂

sarias
26. sep 2010

idete na nadstandardku? ja ani neviem kedy sa to vybavuje len som povedala zeby som ju rada mala, asi ked sa tam stretneme, rozkecame sa a zistime 🙂 a ozaj ako ste boli odporucane ked to na vas pride treba ist rovno na centralny prijem?

emily327
26. sep 2010

@sarias no ja by som chcela ist na nadstandard. Ak bude nieco volne... Neda sa to vybavit, lekar mi povedal,ze prva noc je vacsinou na standarde a potom dalsi den prepustaju z nadstandardu a vtedy sa tam uvolnia miesta. Urcite sa tam spozname 🙂 Ja som sa v poslednej poradni pytala lekara, ze ked to na mna pride,ze co mam robit. Ked je to cez den, tak treba prist do ambulancie a ak vecer alebo v noci, tak na centralny prijem. A ty mas kedy termin?

sarias
26. sep 2010

emily327 dufam ze dostaneme obe nadstandard a zalezi fakt od toho kedy to na ktoru pride. Ja mam termin 2 oktober, a uz aj vies u koho budes rodit?...

emily327
26. sep 2010

@sarias aha no ja mam termin 7.10. ale lekar pri poslednej kontrole povedal,ze keby sme chceli rodit, tak mozme aj hned. Ja mam zazmluvneneho lekara MUDr. Martina Foltina. A ty mas zazmluvneneho niekoho? Myslim,ze ak nebude volne na nadstandarde, tak to hadam tych par dni vydrzime. Hlavne, nech je porod ok a nech sme s babatkami v poriadku. 😉

ziza55
26. sep 2010

@sarias
@emily327 baby kamoska mi rodila v ruzinove minuly tyzden...dostala s a na nadstatndard ale vravela ze to je uplne jedno kde lezite ci tam alebo tam...zevraj su tam plesnive kupelky a za vela to nestalo...tak netreba cakat bohvieco 🙂

emily327
26. sep 2010

@ziza55 to som pocula aj ja, akurat,ze najvacsia vyhoda je to,ze mas na nadstandarde kupelnu a wc na izbe. Ze to je jedina vyhoda nadstandardu. Takze asi tak. Len ked si clovek zrata vsetky vydavky spojene s porodom - myslim v nemocnici tak to aby si zobral uver, je to hrozne.

sarias
26. sep 2010

emily ja uz by som tiez rodila aj teraz hned buduci tyzden mam kontroly tak uvidime ci uz si nevezmem aj tasku 🙂 tak veru ked nebude volny nadstandard tak to hadam zvladneme a nebudeme tam musiet byt nejak dlho - dufam. nech sme s babetkami ok treba len poriadne tlacit a tlacit 😝

kasami
26. sep 2010

Ahoj, mozem sa k vam pridat ?
vedeli by ste mi poradit .. zajtra idem do poradne k dr. Krizkovi prvy krat ... uz ma raz vysetril a povedal, ze asi pojdeme planovane na sekciu ... a ja som sa zabudla spytat ako to funguje s tym zazmluvnenim .... mam od neho ziadat nejake tlacivo ? treba ho vobec zazmluvnovat ak bude sekcia planovana ?

vivianaba
26. sep 2010

@kasami ides ku mlademu Krizkovi??? Ja som unho rodila, bol perfektnyyyy, druhe dieta tiez bude u neho 😉
Mala som ho zazmluvneneho, vypytala som si tlacivo, to som potom vyplnila a podpisane mu to vratila (2 kopie). Potom to mal podpisat on a prednosta. Ja som ale tu zmluvu musela z neho dolovat, pripominala som to pri kazdej poradni aj pred porodom aj po nom, nakoniec som ju podpisanu dostala az ked som bola na kontrole tyzden po porode a aj som ju vtedy isla zaplatit. Mala som pocit ze Krizko sa nejako osival ked islo o zazmluvnenie akob sa hanbil o tom hovorit 🙂

kasami
26. sep 2010

@vivianaba ano 🙂 presne ten pocit som mala aj ja ... bola som u neho cca pred 10 dnami ... a asi 5 krat som sa ho pytala ci s nim teda mozem ratat ... on stale ze ano ... ale viac mi nepovedal ... teda okrem toho ... ze budeme rodit asi skor ... nech ratam s hospitalozaciou a sekciou, ale ze ma este aj predstavy prednostovi a vsetko skonzultuje ...
no a zajtra mam ist k nemu do poradne ...
velmi si ma potesila 🙂 dakujem 🙂
a rodila si prirodzene ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre