Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

cukotka
14. okt 2010

pridávam aj ja svoj názor na pôrodnicu v Ružinove
... bola som dohodnutá s MUDr. Oťápkovou, že si ju na najbližšej poradni zazmluvním, avšak nestihla som to, nakoľko moja dcéra sa vypýtala na svet o mesiac skôr 🙂 Do pôrodnice som prišla na poslednú chvíľu, čiže žiadna dohodnutá lekárka a ani epidurál. Rodila ma veľmi mladá pani doktorka Bartová, bola fakt super. Taktiež sestrička na pôrodnej sále. Nemôžem si na pôrodnicu sťažovať. Priplatila som si nadštandard, sprcha a WC na izbe je na nezaplatenie. Sestričky a aj všetci lekári a lekárky boli veľmi fajn. Nemám žiadnu negatívnu skúsenosť. Strava by mohla byť aj lepšia, ale je to nemocnica nie reštaurácia 🙂

algi
15. okt 2010

baby dik za info 🙂

sirinka
15. okt 2010

baby prosim vas, co presne je mutterschaftshilfe? diky!

sirinka
15. okt 2010

@sirinka ups, sorry do inej temy...

gladiola
15. okt 2010

@sirinka: pomoc v materstve

sirinka
15. okt 2010

@gladiola no tomu rozumiem, ale co konkretne to obnasa?

gladiola
15. okt 2010

@sirinka: neviem, asi prachy, mozno, ak zijes v inom state, tak aj poradenstvo? opatrovatelstvo? podla toho v akom state si a ake podmienky na teba presne platia

sirinka
15. okt 2010

@gladiola no lebo som hladala ten pojem na internete, tak iba z nemeckych stranok mi to vyhodilo, ale v rakusku ako keby ten pojem neexistoval... ☹

radana82
15. okt 2010

ahojte baby, rodil niekto nedavno v ruzinove? pocula som ze kupelne aj WC menili na gynekologii v maji - 10 poschodie, ze je to teraz fajn, len neviem ci aj na porodnickom o poschodie nizsie a obavam sa ze nadstandard nebude volny, tak ak by dakto vedel tak diky...

lucia.kl
15. okt 2010

@radana82 ja som rodila v juni a na desiatom boli tie kupelne a zachody o trochu lepšie ako na 9 ale aj tak nič moc, šlapky aj tam aj tam, no a nadštandard si mylsim, že z tejto strany asi o moc lepší nebude, tých pár dní sa to dalo zvládnuť aj na štandarde... záchod a sprcha boli to posledné, čo ma tam zaujímalo... prvoradé boli deti...

silvia1124
15. okt 2010

radana82 ahoj neviem ale na 10 pos.vymenili len 2 WC ale bolo fajn , neviem ci na 9 je vymenene .ped porodom sa tam mozes ist pozriet ako to tam vyzera. 🙂 mas vybrateho lekara? komu tam chodis? aj ja tam chcem rodit a neviem komu mam ist.

karmelka77
15. okt 2010

@silvia1124 na 10 tom sa malovalo, nevymienali sa zachody, ale urcite boli 100 krat cistejsie ako na 9tom...ale doporucujem aby ste sa dostali hned na 9 te🙂) lebo ked Vas daju na 10te nebudete mat babatka pri sebe a budete za nimi chodit iba na kojenie..

radana82
15. okt 2010

dakujem baby, no ved prezijem to, jasne, najdolezitejsie je to male co sa dufam narodi zdravucke 🙂 @ silvia1124ja chodim ku hrabcakovi, u neho budem rodit, je velmi mily, vsetko mi pekne vysvetlil ako by to malo prebiehat 🙂 no po pravde bojim sa toho dost ale uz je malemu tak tesno v brusku ze by som to mala cim skor za sebou. ja som bola vcera na CTG na 10 poschodi - preto sa pytam na to, ze jedna skoro mamina mi hovorila o vynovenych kupelniach a WC, tam ma poslal lekar, lebo sa mu nepacili ozvy v ambulancii, ale vraj je to v poriadku, len nie a nie sa zacat otvarat, tak cakame...

sarias
15. okt 2010

ahojte, tak uz mame 2 tyzdne a malej sa dari priberat. Ked mam ohodnotit Ruzinov tak vsetko stoji a pada na porodnikovi a sestrickach. Porodinka som mala famozneho, porodila som do 6 hodin hladko a rychlo 🙂 a bez komplikacii.
Co sa tyka sestriciek - velka katastrofa, chcela osm nadstandard ale nedostala som sa tam. Bola som prvorodicka ale tak hnusen spravanie som este nezazila, kym som sa zorientovala po porode uz som mala babo pri sebe a sestricky len sucho skonstatovali ze treba kojit a kojit, nikto mi neporadil az kym som neprisla prosit o mliecko tak mi sestricka pozrela na prsia ze vsak mlieko mam a tak mi stlacila prsnik ze som skoro umrela. Boli sme na izbe 4 a teda ziadna z nas sa vobec nevyspala. Chodit na wc po siti je teda priserna bolest, ale to sa da zvladnut. Len ten pristup tych sestriciek tam ma uplne udivil, mas prist do porodnice a vediet uplne vsetko... inak Ruzinov je super a nedam dopustit na cely priebeh porodu a zopakovala by som si ho aj o tyzden 😉 hlavne vsak je ze mam zdravu dcerku a o to ide, nik nie je dokonaly ale pokial niekde pracujem tak sa snazim pomoct a nie ofrflat vsetko. Ale mozno som natrafila na take,ktore mali zlu naladu. Drzim vsetkym cakajucim mamickam palce!!!

silvia1124
15. okt 2010

@radana82 ja som lezala asi pred mesiacom na 10 posch.kupelka a WC boli vynovene.len kde boli len WC to bolo stare ale dalo sa vydrzat.sestricky boli velmi mile.neboj vsetko dobre dopadne.ja este sa len chystam tam najprv si musim vybrat doktora 🙂

silvia1124
15. okt 2010

@sarias ahoj koho si mala porodnika? 🙂

karmelka77
15. okt 2010

@silvia1124 je rozdiel medzi sestrickami na 10 tom a na 9 tom tak pozor...treba sa fakt nato pripravit...

zlatiak
16. okt 2010

@radana82 s tymi sestrickami to je individualne...niekto sa na ne stazuje, niekto nema s nimi problem...je to aj o pristupe mamicky...kamaratka mi tam porodila asi pred tyzdnom a hovorila ze tam mala jednu sestricku taku horsiu, ktora ju hned prvy den sprdla ale ona sa nedala bola k nej mila a zahrala sa na blbu 😉 a na koniec povedala ze za jej smenu sa naucila najviac, hlavne kojit co je super...a samozrejme treba sa pytat a pytat, ked je clovek ticho nikto mu neporadi....treba sa obrnit ved tie 4 dni tam clovek vydrzi...mna to caka dufam ze najneskor o tyzden tak sa uz neviem dockat... 🙂)) drzim palceky aby ti dopadlo vsetko ok a bola si spokojna 🙂)

karmelka77
16. okt 2010

@zlatiak tak uvidime ake budes mat zazitky ty...vies nikdy nehovor pred tym ako si skusila, pretoze hormony po porode robia divy aj s najsilnejsou osobnostou...ja som bola tiez prekvapena co to so mnou porobilo a ked sa na to spatne pozriem sa divim sama sebe...

emily327
16. okt 2010

ahojte, ja na sestricky na 9. poschodi nemozem dopustit, kedze som po porode mala velmi nizky tlak a hrozila mi transfuzia krvi, tak cely den som zvonila na sestricku vzdy ked som potrebovala na wc, 3 krat som im odpadla a vzdy sa ku mne chovali super, boli mi velkou oporou. To pisem o gynekologickych sestrickach. Ale je pravda,ze tie na novorodeneckom uz nie su take mile a hlavne si myslia,ze kazda prvorodicka uz vsetko vie a ked jej dieta place, tak je to jej chyba.
@sarias suhlasim s tebou, mne z novorodeneckeho presne to iste robili, ze mi stlacili cecik a ze mam dost mlieka az ked mi dieta plakalo do zadusenia celu noc, tak mi dali prikrm a ked som po pol hodine prisla,ze je to malo pre malu, tak ma vysmiala a nastvane mi povedala,ze to nemoze byt z hladu. Ale plienocku mala vymenenu... A ked prisla z prikmom v striekacke a mala jej vypila vsetko mliecko za par sekund, tak len na mna krivo kukla a odisla. Ona si asi myslela,ze som to mlieko predtym vypila ja a ze si dobre vymyslam,ze male dieta tolko nemoze vypit. No ale som uz doma a mam tu klud. Na standarde kde su 4 baby na izbe sa fakt neda vyspat ja som za cely pobyt 4 dni nespala ziadnu noc ani hodinu. Nepisem o tom,ze ked som prisla po porode unavena na smrt a chcela som si oddychnut, tak to nehrozilo. Myslim,ze by mali po porode davat zeny do nejakej speci izby, kde by si mohli oddychnut tych 6 hodin a potom ich premiestnit a dat im babatko. Ale ohlad na to, ci je zena schopna sa o babatko zacat starat hned po porode, ci sa citi alebo neciti dobre, tak to oni nerobia. Mne malu strcili do toho vozika a ja som nebola schopna as ani postavit z postele. Az za par hodin prisli na to,ze ak sa postavim, tak odpadnem ( ako sa to stalo 3 krat) tak mi malu zobrali, lebo ja som ju nemohla ani prebalit ani ju zobrat a prilozit. Je toho vela na napisanie ale uz na to nechcem spominat, viem,ze by som to absolvovala este raz, lebo ten cloviecik v postielke za to stoji 😉

karmelka77
16. okt 2010

@emily327 ja som tiez hovorila v zlom iba na tie na novorodenckom...🙂))

zlatiak
16. okt 2010

@karmelka77 ja som nic nehovorila ani netvrdila, len ked si precitas aj tuto temu tak je to tak ze jedny si chvalia a druhe nie...zatial kazda jedna moja znama a kamaratka, ktora rodila v ruzinove sa nejak extra nestazovala tak verim ze ani ja sa nebudem a poznam sa a viem ze so mnou a s mojimi hormonami to neni az take zle, ani pocas tehotenstva nebolo a ani pri inych ovela horsich a vaznejsich situaciach to nebolo take zle alebo ako by som to mala povedat...uvidim...zatial len pozitivne myslim a nepripustam si ziadne negativne skusenosti...ja som mozno v tomto ina ale verim na silu myslienok...vela krat sa mi to osvedcilo....cize len pozitivne 🙂 ale isto dam vediet moj nazor na ruzinov a ako sme to zvladli aj ked budu negativne skusenosti...

gladiola
16. okt 2010

mne sa osvedcilo, ze som bola velmi mila na kazdeho a na kravy obvzlast, ale revu som sa nevyhla 😉

sirinka
16. okt 2010

a ja po prvom porode som na novorodenecke sestricky iba nadavala a pri druhej hospitalizacii mi prisli vsetky v pohode... 😝 ale je pravda, ze druhykrat som ich v podstate vobec nepotrebovala, akurat kupat som sa zase bala.... 😅

karmelka77
16. okt 2010

@zlatiak prajem ti aby si nezazila to co niektore z nas...uvidis, drzim palce🙂)

karmelka77
16. okt 2010

@sirinka aj ja si myslim ze pri druhom uz to budem inak brat...hlavne si zoberiem asi mliecko na noc so sebou🙂)))

karmelka77
16. okt 2010

@gladiola ten rev poznam, dva dni v kuse az som sa cez slzy smiala...no niekedy...vyplasena, hormony, no robi to svoje...

radana82
16. okt 2010

@zlatiak tak to mame rovnako asi termin, ja dufam, ze tiez do tyzdna porodim, mam termin na 23, uz sa neviem dockat maleho uvidiet 🙂 ze by sme sa v Ruzinovskej stretli? 🙂

adelaine
16. okt 2010

..ja tiez ruzinov nikdy viac! 2 mesiace som sa davala potom dokopy 😠

karmelka77
16. okt 2010

@adelaine skoda ze sa sem neda dat k tvojmu prispevku paci sa mi to🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre