Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

peach
29. okt 2010

boze dalsi smutny pribeh, to mi je luto ☹

maxara
29. okt 2010

@karmelka77 ja s tebou suhlasim, mala by o tom hovorit.. ja som si pripadala strasne ked som o tom hovorila, lebo vsetci sa hned cudovali, ze preco sa tak ku mne spravali, ked ostatne baby maju pekne zazitky. Ale ja fakt nie som konfliktny typ, som maximalne nenarocna a chcela som posluchnut kazde slovo dr.. bol tam aj mm nastastie, takze on mi to moze dosvedcit.. ☹ vsetci vravia, ze aj maminy sa spravaju niekedy tak, ze by si zasluzili prefackat.. to je fakt, ale toto nebol naozaj moj pripad 😢 a myslim, ze aj Romca sa stretne s tym, ze ju odsudia, ze zrejme si take spravanie personalu "zasluzila" svojou drzostou alebo cim.. ale to je blbost.. toto si nezasluzi nikto a na niekoho sa raz za cas jednoducho vyvrsia.. a o to skor sa vyvrsia na nejakej tichsej babuly, ktora bude drzat pusku a krok, ako na nejakej, co odvrkne a pohrozi staznostou.. Ja stale napriek tomuto verim Kramarom, pojdem tam aj s druhym, ale ja si jednoznacne zazmluvnim dr a uz aj viem ktoreho, ak tam dovtedy bude robit. Mimochodom jeden z mala, ktory sa zazmluvnuje a drzi slovo. Tym chcem povedat, ze je uuuplne jedno, aka porodnica, vsade su aj mili aj drbnuti dr, aj sestricky.. 😖 😒 😠 ☹

gladiola
29. okt 2010

to je pravda, ale fakt nechapem, kde oni beru TOLKU DRZOST a chovaju sa k dospelym zenam ako k neposlusnym soplavym skolkarom! vsak sa s nami predsa da normalne hovorit, nie? oni nieco povedia, ja nieco poviem, tomu sa vravi KONVERZACIA a nemusia hned hucat, nechapem, fakt nechapem, aj ja som sa citila niekedy ako nejaka handra, ako male decko, velmi nadradene sa chovaju k mamickam, ci sestricky ci doktori, cest vynimkam; normalne som bola v soku, ked bol na mna z personalu mily, nie je to chore? nemalo by to byt samozrejmostou???

maxara
29. okt 2010

@gladiola zial malo by to byt, niekde aj je.. akoze ja chapem, ze im chyba personal a maju z toho nervy, ale ja za to mozem? druhy dr, ku ktoremu som chodila do poradne, mi nakoniec povedal, ked som sa mu postazovala, ze no vidite a nakoniec ste najlepsie zo vsetkych rodili v ten den.. to akoze co malo byt? pochvala? alebo ospravedlnenie kravy doktorky? no dovi.. kludne by som rodila aj najhorsie z ich pohladu, keby som tolko pri tom netrpela a keby mali potom ku mne mileho slova. Ved ja som od nich nic nechcela, len porodit.. a to chce drviva vacsina mamin. 😖

karmelka77
29. okt 2010

@maxara jasne, ale najhorsie na celom je ze ked o tom hovoris, tak nejde o to ze ostatni sa divia ako sa mohli ku tebe tak spravat, ale tu na MK sa zacina stavat pravidlom, ze tie ktore maju uz viac deti sa ta snazia presvedcit ze ty si si bola na vine, lebo si nic nepovedala...neozvala sa a nepytala sa...viac krat som sa to tu snazila prezentovat, vysvetlovat aby sa aj z mojich zazitkov druhy poucili, ale namiesto toho sa tu na mne bavili sposobom, ze az hruza...kazdy ma plnu hubu reci pred tym ako ide rodit a hlavne take prvorodicky, ktore ani netusia do coho lezu, a potom sa presvedcia, jasne ze nie kazda, ale niektore to "stastie" maju...a potom to uz tak otvorene radsej nenapisu...tak kazdy sme iny, a kazdy ma nakoniec svoje zazitky, ci uz dobre alebo zle...neprajem nikomu zazit tie zle, ma to byt najkrajsia chvila v zivote kazdej zeny, len bohuzia nie vzdy je to tak, a vacsinou nejde ani o zdravotne tazkosti ale co ma hneva najviac o pristup premudrelych, frustrovanych a zle platenych doktorov a hlavne sestriciek, ktorym jedinym sa v praci na tomto svete krivdi!!! A odnasame si to my!!!

maxara
29. okt 2010

@karmelka77 presne tak, musim s tebou suhlasit.. dokonca sa priznam, ze ked som si citala porodnicu Kramare pred porodom, tak som sama krutila hlavou, ze bohvie aka je ta mamina hysterka, ked po nej hucali a asi ich naozaj nerespektovala.. ale teraz viem, ze vtedy som bola hlupana, ked som neverila, ze ozaj bez priciny po ludoch ziapu.. a take co mali super lahke porody a besproblemove vsetko okolo si mozu len a len gratulovat. Ja som inak taka, ze si nedam na hlavu srat, ozvem sa v drvivej vacsine pripadov, ked sa mi nieco nepaci.. ale toto bol pre mna normalne sok. Skratka od prelozenia na porodnicu az po odvezenie odtial som iba cumela ako puk, ze ty vole, kam sa pohnem, tam na mna spustia krik a pohlady pohrdave a neviem co.. cely cas ma tam mali za simulatku.. ze akoze ved monitor ukazal, ze kontrakcie nemam, tak o co mi ide.. ale tak ja neviem.. asi som si sama rychlo praskla vodu a roztiahla krcok na 10cm.. 😖

sirinka
29. okt 2010

@maxara ono nevyhoda je ta, ze tato praca je tak specificka, ze aj ked ma mamicka mnoho krat iny pocit, ako tvrdia lekari, tak ma jednoducho strach im oponovat...ja som sice zdravotnik, ale tiez som v tej chvili nemala odvahu nieco riesit, aby sa nic nestalo babatku...nie som lekar...a nevidim, co sa dole deje...
a castokrat ani nie je v tej chvili cas na velku konverazaciu s personalom, kontrakcie, bolesti a strach o babatko nas dostavaju do submisivnej polohy oproti personalu...
a po porode uz tazko nieco dokazovat, personal drzi spolu...

na druhej strane, ja naozaj neviem posudit, kedy nastane ta situacia, ze babatko alebo maminka su ohrozene...a kedy treba spravne a vcas zasiahnut...ja som tlacit nevladala, dva mesiace som iba lezala kvoli hroziacemu predcasnemu porodu, plus som mala vysoku teplotu...iba mm postrehol, ze dr. zvaznel a kyvol na sestricku...ta sa na mna zvalila a malu vytlacili...ja som nevnimala nic, iba ulavu tesne po porode...
a teraz viem, ze zasiahli este predtym, ako by zacalo mat babo zle ozvy a pod...ale myslim, ze z jeho skusenostami jednoducho pochopil, ze by som sa zbytocne vytrapila a mohlo by to aj skoncit ovela horsie...

takze moje odporucanie je ked sa da, od zaciatku tehu si najst gynekologa-porodnika a rodit u neho...zrejme ma potom k rodicke iny pristup ako k "neznamej" rodicke...

maxara
29. okt 2010

@sirinka ano, uplne s tebou suhlasim.. nemala som odvahu, chut a ani silu nejako oponovat a tiez som sa bala.. iba viem, ze by som tlacila o dusu, keby mi hned napravila ruky a nie az skoro po porode.. skratka sa zaoberali nejakym klystirom a recami o tom ,ako maju toho vela, ale ze by mi jediny raz povedali, dajte si ruky takto, zaprite sa a zatlacte poriadne.. tak to nie.. na toto sa zmohla az po mojej otazke, ze ako mam teda tlacit, ked nespolupracujem. ..
Tiez sa pri druhom chystam tak postupovat, ako pises, od zaciatku chodit do poradne k jednemu dr a u neho aj rodit

sirinka
29. okt 2010

@maxara ja mam svojho gynekologa uz davno, obidve deti som u neho rodila...a bolo to v ruzinove, ale pristup personalu bol v pohode, on si ku mne nic zle nedovolil, ved som jeho platiaca klientka...akurat ja som bola sokovana prvykrat odd. sestonedelia...no ale nejako sme prezili... 😀
uvidime ako to bude tentokrat...pevne verim, ze budem spokojna 🙂

zucha
29. okt 2010

@monic72 velmi neprijemne, ako citam. Ale napada ma jedna otazka, preco nevolala hned, ako isla do nemocnice lekarovi? A ako je mozne, ze zenu po termine po hospitalizacii posle v ten den domov?

iwet001
29. okt 2010

To je neskutocne, taketo zazitky z porodu. normalne mi rozum zastava nad tym v akom je to vsetko stave. pomaly sa uz buduce mamicky budu chudatka viac bat pristupu doktorov a sestier v nemocnici ako tej bolesti pri porode 😖

monic72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heni79
29. okt 2010

Ja si myslím, že lekár by mal byť lekárom vždy. A maťe teda rovnaký prístupk k platiacej a i neplatiacej rodičke, keď má on službu.
Ja som to vždy chápala tak, že platím si za nadštandard v tom zmysle, že chcem, aby tam bol niekto, kto ma pozná a koho poznám ja (samozrejme myslím vo vzťahu lekár - pacient).
A nie že je to o tom, že pokiaľ má lekár "iba" štandardnú službu, tak sa bude správať ako hulvát a rodička pre neho (pre ňu) bude menej ako kus nábytku.

monic72
29. okt 2010

@magdal1 ,určite podáme sťažnosť,vybavujem si pohovor u prednostu MUDr.Holomáňa.Veľmi vám všetkým ďakujem za príspevky,som rada,že sa táto diskusia rozpútala,idem písať aj na facebook.Rodička ide vo svojom mene podať sťažnosť riaditeľovi nemocnice.Bola som ju dnes pozrieť,našťastie je malinká v poriadku,aj keď sa dozvedela,že malinkej museli po pôrode dávať kyslík.Viete najviac ma na tom zaráža,že v 21.storočí,v čase medikamentov,nechajú ženu takto vytrápiť a oni má traumu na celý život.

monic72
29. okt 2010

@zucha ,mi sme lekárovi volali hneď,a lekár ju neposlal domov,to ja ako doprovod pri pôrode som mohla odísť a potom ma mali zavolať,ak by sa pôrod rozbehol.

maxara
29. okt 2010

@sirinka ja mam svojho "obvodneho" velmi suproveho, zial on nie je kmenovy v ziadnej nemocnici a preto sa ani nezazmluvnuje, lebo sa mu to vobec neoplati.. takze u neho sa rodit neda ☹ ale pri nom by som sa nebala nicoho, to je fakt 🙂 no a to oddelenie 600nedelia.. fuuuj, jeden hnoj.. to nebol ani ze standard, svoj nestandard, alebo rovno podstandard.. tak ale to maju asi Kramare a Ruzinov rovnake.. v tomto vedie Antolska. Ja uz mam vyhliadnuteho na Kramaroch jedneho tiez super dr, takze sa druhe babo mat nebojim, nejako prezijem. Stoji to za to 🙂

@heni79 ja som s tymto presvedcenim isla rodit nezazmluvnene 😒

zucha
29. okt 2010

@monic72 nehnevaj sa, ale ja stale a opat vidim chybu aj v lekarovi, co bol zazmluvneny. Kedze tam ma svoju pacientku, tak preco sa o nu adekvatne nepostara??? 😕 Ako to, ze sa nezaujimal sam o stav pacientky priebezne? Mat zmluvu s takym lekarom, tak som velmi, velmi nespokojna aj s jeho pristupom. 😠
To, ze na spominanu lekarku sa treba stazovat, s tym plne suhlasim, takto si nemoze dovolit sa spravat. A na druhej strane treba dat aj jej priestor na vyjadrenie, ako to vsetko vlastne bolo. Hlavne, nech sa to presetri a vyvodia sa dosledky a zabezpeci sa to tak, aby sa nieco take uz nikomu nestalo.

sirinka
29. okt 2010

@heni79 hej, malo by to tak byt...ale nie je...malo by to byt poslanim...ale na v takychto podmienkach sa im ani necudujem, ze stracaju zmysel pre toto povolanie a beru to ako na pase...aj ja som odtialto radsej zdrhla...
ale aj v zahranici vidiet markantny rozdiel v pristupe k nadstandartnym pacientom a k tym "obycajnym", aj ked tam su lekari o dost lepsie ohodnoteni a maju lepsie podmienky na vykonavanie svojho povolania...

miika
29. okt 2010

Ahojte, tato diskusia rokmi presla niekam inam. Ja len pridavam svoju skusenost z Ruzinova. Rodila som tam 2x a rodit bude treti krat. Nikdy som nemala zazmluvneneho lekara, vzdy som rodila u toho kto mal sluzbu. v obidvoch pripadoch som bola na standardnych izbach (v roku 2004 sa nadstandard len budoval, v roku 2009 som si povedala ze je to jedno a prezila som to...). Ohladne porodu si myslim, ze je ovela dolezitejsie na aku porodnu sestricku natrafite ked vas prijmu a ked sa dostanete na sal. Pretoze tieto sestricky riadia takmer cely porod a lekara volaju len ked potrebuju konzultaciu alebo ked sa uz schyluje k samotnemu porodu. Ja som mala zatial vzdy stastie, natrafila som naozaj na odbornikov v kazdej faze porodu, aj po nom a v podstate som si ani nevsimla ze by tam s niekym inym zaobchadzali zle.
Zato som si vsimla, ze napr. zakaz nosit si deticky do jedalne sa veselo porusuje a lekari maju kolizie ked vezu novu mamicku na sestonedelie. Alebo ze su maminy znechutene z podavaneho jedla, tvaria sa akokeby rodili v hoteli a mali mat 4-hviezdickovu stravu. Ja som nenarocna, bola som hladna, tak som to zjedla, ale boli take co cely tanier odniesli do vozika. Rovnako som zazila maminy, ktore nechceli kojit deti, hrali divadlo ze nemaju mlieko, pritom len spia a davaju detom flasku, bez akejkolvek snahy prikladat a kojit. No a uplne som silila z mamin, ktore nevedeli o svojom tele a dietati zhola nic, proste prisli len porodit a o porode, o tom co nasleduje a prve dni s babatkom si nic nenastudovali a tvarili sa ako Alenky v risi divov a v style "rychlo mi vsetci vsetko vysvetlite a pomozte". Chcem tym povedat, ze aj my pacienti sa chovame vselijako a ze aj tie prispevky mozu niekedy nacrtnut porodnicu v zlom svetle hoci je vina aj na strane rozmaznanych pacientiek.

heni79
29. okt 2010

@maxara
Však ja tiež. A tiež som dopadla.
Môj gynekológ totiž je síce pôrodník, ale reálne k pôrodom nechodí. Nie je kmeňovým tiež v žiadnej pôrodnici. A vybrať si niekho len tak sa mi zdalo absurdné. Najmä, keď aj referencie na tých istých lekárov sú rôzne.

maxara
29. okt 2010

@zucha ja s tebou suhlasim, dr nemal odist od rodiacej pacientky hrat hokej,ci co to.. podla mna, aj tu moju ku mne poslal ten dr, co ma vysetroval a ona bola na neho strasne nasrata a na mne sa vyzurila.. a tiez sa jej aj necudujem, ale na druhej strane keby som jej dala priestor na vyjadrenie, tak .. uz sa vyjadrila, napisala mi do porodopisu ze nespolupracujem.. 😠 a keby som sa aj stazovala, ze mi nezasila krcok a musia mi ho teraz, tak sa ohradi, ze ale ona nespolupracovala.. a ked mm povie, ze to tak nebolo, tak PA povie, ze to tak bolo.. skratka.. neda sa s tym asi nic robit. Staznost je niekedy zbytocna.. mam pocit, ze sa nedohadam spravodlivosti.

heni79
29. okt 2010

@sirinka
To je smutné. ☹

maxara
29. okt 2010

@heni79 presne.. ale teraz by som uz vedela 😉 a aj ty urcite

heni79
29. okt 2010

@miika
Si ma pobavila.
Jasné, mamičky sú všelijaké.
Ale...
Napr. k tej strave - tá vôbec nezohľadňuje potreby dojčiacej matky. Zdá sa ti pomaranč na desiatu, šosovicový prívarok so špekačkou a vajcom, vyprážaná ryba, či medová nátierka ako vhodné jedlo pre dojčiacu matku? Na druhej strane je tu absencia mliečnych výrobkov, ktoré lekári tak radi "predpisujú" ako liek na opuchnuté nohy po pôrode. Ok, väčšina mamičiek nemá ihneď mlieko a tak tieto potencionálne alergény pokojne môže konzumovať. Veď tá troška azda dieťaťu neublíži. Ale sú aj ženy, ktoré už na druhý deň plne koja.

A prepáč, azda nechceš tú rodičku z príspevku @monic72 označiť za rozmaznanú pacientku?

Ale som rada, že ty si mala dobré skúsenosti a prajem ti, aby takou skúsenosťou bol aj ďalší pôrod.

karmelka77
29. okt 2010

@maxara
@zucha jedna vec - len na objasnenie - ak si niekto zazmluvni lekara tak ostatni lekari davaju od tych bab ruky prec - zazila som to na vlastnej kozi aj ked sa v podstate nic nestalo nastastie - mali mi dat vyvolavacku a kedze sa to dnes v ruzinove robi tym "najsetrnejsim" sposobom tabletka sa zavadza az na krcok - tak nejakou nahodou mi ju isiel davat rano o 6.00 sluzbukonajuci lekar, ked mu to neslo a ja som myslela ze mi maly vyjde krkom a nie zospodu sa spytal kto to nariadil a ci mam zazmluvneneho lekara a ked som povedala ze mam, ale este nie je v praci a mna z 10 teho poslali na 6.00 na porodnicu tak povedal ze mi "to tam ma dat ten koho mam zazmluvneneho" a odisiel... takze v tomto pripade by som Nie tu Tomkovu, aj ked za chovanie ano, ale SPANKU riesila!!! Debil jeden, ved co hokej je prednejsi...Ja som bola v porodnici cez sviatky, ani jedneho normalneho lekara tam nebolo, vsetko nejaky externisti...a ked som sa pytala ze co to je mi bolo povedane, ze priplatok za sobotu nedelu a sviatok je okolo 30 EUR na den a ze "pani" zo svojimi sukromnymi ambulanciami predsa za to robit cez sviatky nebudu...!!! Tak kde je ta doktorska moralka dokelu??? A ze toto je o ich nizkych platoch!! ??? Juuj zacina mi stupat tlak takto na noc...🙂))

maxara
29. okt 2010

@miika a toto presne som pisala vyssie, ze ked tu moju story niekomu zavesim na nos, tak sa mi snazia vsetci naznacit, ze som rozmaznana a neviem aka.. ze ty si nevidela na porodnici, ze by sa k niekomu spravali cudne a ani k tebe sa nespravali zle, tak to bude asi tym, ze kym si tam rodila, tak tam bola pri vsetkych rodickach ta ista smena.. ja som chodila na porodnicu od pondelka do piatka rano trikrat denne, takze niektore smeny som zazila aj viackrat a veru viem, ze ja som vychytila tu najhorsiu moznu.. vlastne pri hociktorej inej PA by som rodila podla mna s klusom a veselo. Tesila som sa ako male decko. Nepindala som cele 4 dni na to, ze mam kontrakcie a vsetci mi tvrdia, ze nemam.. tak ja som si myslela, ze su to len poslovia a bola som ticho.. odkial som mala vediet, ako to boli.. jedlo pred porodom, vzdy som zjedla vsetko a nic som si nebola kupit v bufete a mozem povedat, ze dusena kapusta den pred porodom nebola zrovna dobra volba, ale hlad je hlad.. a po porode? ostala mi neslana dieta.. z 12tich dni co som tam bola som mala 12 krat na ranajky tri suche rozky s florou light, co je pasta totalne bez chuti vyrobena z ropy, 3 krat som mala na veceru dva suche rozky s eidamovou natierkou.. dva krat krupicova kasa, tri krat cestoviny so struhankou a cukrom.. ryzovy nakyp a pod.. ja nenavidim sladke jedla.. bez pindania som to pojedla, rozrevala som sa az na 11ty den pri veceri, urobila som bordel na vizite, ze ma tam drzia pre nic za nic, nech nas teda pustia domov a na druhy den nas pustili.. otraaaas.. a ze po porode s dost velkou ranou na dost blbom mieste by som rada isla kakat na zachod, kde nic nechytim hned ako vojdem do miestnosti, by mala byt samozrejmost a nie moja rozmaznanost.. ale aj tak som nepindala.. a aj tak som sa dozila totalneho ponizenia.. 😠

karmelka77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maxara
29. okt 2010

@karmelka77 😀 len pokoooj, mame proste pravdu.. aj ja radsej idem citat nieco ine.. 😀 viem na stopercent ze nie som ziadna mazna vymaznana.. tiez som bola na standardnom oddeleni.. jedla som vsetko co mi dali, aj ked doma by som to do ust nedala, lebo sa mi to jedlo hnusi.. tak ale podla mna denne jest 6 suchych rozkov z 12tich dni asi 6 je sila.. 😢

karmelka77
29. okt 2010

@maxara presne o tom som aj ja pisala...:((( ja som tam bola 14 dni a jeden den mi dali nejake sladke jablko upecene ci co to bolo...vratila som to...na druhy den som ho mala zas pri jedle, tak som si na nom spravila znacku a vratila som ho a ked som ho dostala to iste oznackovane o dva dni neskor tak som si zacala stravu kupovat v bufete a nechala nosit z domu!! Ja si aj doma vyberam co jem, tym sa netajim, ale toto bol vrchol, to si niekto robil dobru srandu...

aspinka
29. okt 2010

citala som si pribeh a nic moc ja som rodila pred 5 rokmi bez zazmluvneneho lekara viacmenej som nic neocakavala a ked som tam prisla tvarila som sa ze vlastne si ma nevsimajte ja tu len v tichosti porodim. ten vecer mali 18 porodov ale od sestricky po sluzbukonajucu lekarku boli vsetci uzasni rodila som s Epi ked som vsetko absolvovala bola presne polnoc s mm sme boli na porodnej sale sami z casu na cas prisla sestricka ci nieco nepotrebujem anesteziolog dopichaval z casu nacas epi inak sme boli s mm sami a pozerali sme elektricky okolo siestej rano mi povedali ze som otvorena a idem rodit prisla doktorka a tlacili sme o pol siedmej prisli do sluzby ostatni gynekologovia my sme boli akurat v najlepsom tak sa okolo mna stretli ako na stadione a povzbudzovali v tlaceni malu sme porodili 6:40 vdaka doznievania Epi netusim kedy ma zasili moj mm bol stale pri mne pofortili sme sa s malinkou ju zobrali na novorodenecke a nas tam s manzelom este nechali hodinu na porodnej sale po hodine prisla sestricka ze jej je to luto ale uz sa musime rozlucit. Ja neviem asi som mala stastie nemali sme nikoho zaplateneho nikoho sme nepoznali.
Teraz idem opat do Ruzinova nezazmluvnujem radsej nic neocakavm standart beriem ako nieco normalne, jedlo vydrzim sestricky tiez.
Tiez sa mi na pribehu nepaci ze i ked ste sa tam stretli vsetci otecko, doprovod vsetci ste v pokoji odisli a Romanu nechali samu? Spanka sa ani neunuval ako zazmluvneny? Ved keby sa tam zrazu zjavil nebola by hned ina atmosfera? Vsetci ste cakali kedy vas zavolaju k porodu stale opakujem mojmu muzovi ze ja ho nepotrebujem mat pri sebe na tlacenie ale hned od zaciatku ako sme spolu rodili pri malej na tlacenie uz moze ist viete kam ja ho potrebujem od zaciatku.
Uvidime ako dopadnem verim ze to nejako zvladnem ked uz mam jeden porod za sebou.


Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre