Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
29. okt 2010

baby...ja som rozmaznany pacient...to poviem na rovinu...

@aspinka super za pozitivny prispevok...v poslednej dobe sa tu stale riesia iba tie negativne...pritom pozitivnych je minimalne rovnako ak nie viac... 😉

@karmelka77 tebe kto povedal, ze zeny sa v minulosti nic nepytali? mozno pri tretom a dalsom porode....ale aj vtedy boli babice a hlavne velmi skusene matky a svokry...pomahali aj v tehu aj s porodmi aj pri kojeni...ono to rodenie na poli a hned v zapati praca tiez nie je uplne cista pravda 😉 navyse mortalita miminiek a rodiciek sa oproti tej minulosti o dost znizila...ale kludne sa k tomu sposobu vrat, ak ma spocit, ze to bolo lepsie...

co sa tyka jedla pri kojeni...baby kojim nonstop uz vyse troch rokov a jem uplne vsetko...jedina vynimka je kel, ktory trapi mladsiu babulku... 😉
a je mi luto, ze vas rozculuju platy a odhodlanie lekarov...ono mna naserie aj oduta pani pokladnicka, ta tiez za ten plat nema dovod sa usmievat...len to akurat ta ma dopad par minut na nas zivot, kym zla nalada zdrav. a lekarov zanechava hlbsi dojem...
a preto ja som zazila aj na sk ine zdravotnictvo, kde som robila a potom som radsej zdrhla, lebo sa to zacalo valit dole kopcom a preto mam radsej sukromneho lekara, ktory sa uz tiez neunuva rodit ine ako svoje pacientky, ale aspon viem, ze bude v dobrej nalade a nalezite sa o mna postara, navyse aj personal ma pri nom respekt...
rozmaznanost na spravnom mieste vam moze usetrit par sklamani...

arrett
29. okt 2010

Je mi naozaj luo maminiek, ktoré mali zle skúsenosti s pôrodom.

Ja sa Radim medzi šťastné prvorodicky a o chvíľku druhorodicky dúfam. Môj pôrod bol jeden krásny neopisatelny zážitok na ktorý myslím dodnes. Niekedy večer keď zaspavam, tak si to "prehravam" v mysli. O pól noci mi praskla voda. Zobudila som mm, ten dobalul veci, pokial ja som sa osprchovala. Prišli sme do nemocky na CP, tam má poslali na deviate. Bola som tam prvý krát. Privítali má sestricky, zobrali mi tasku a usmernili. Prišla dr ktorá mala službu, povyytovala sa, pozrela, porozpravali sme a odišla. Dali mi cipok, epi a cely čas som sa s mm prechadzala po chodbe. Tam a spať v jedním kuse. Fotili sme sa, srandovali, rozprávali že o chvíľku budeme traja... Proste parada. Potom má PA vysetrila, povedala že ideme rodiť, epi mi už nedávali. Prišla dr a za 5 minút na 3 zatlacenia bol malicky von. Na sitie som si vypytala injekciu, takze pohoda. Rodila som o 6,25 takze ešte pred striedanim. Iba ja, mm, dve sestricky a dr. Tlmene svetla, komorna atmosféra, proste super. Nemôžem povedať na pôrod nič negatívne🙂 Bola som na štandarde, 4 baby, dobre sme si rozumeli. Okojeni som mala veľa nastudovane, takze nemali sme žiaden roblem, dokonca som radila babam. Nechodila som na žiaden kurz, ani na prípravu. Nerobili mi glukozovy test, usg 2x, krv mi brali raz, prietoky vôbec. Nepotrebovala som to. Pre mna bol a je pôrod prirodzená vec tak ako tehotenstvo. Teším sa už na další, lebo je to niečo krásne, privies dieťa na svet. Cítiť jeho telo prechádzať mojim..
Jedlo - jedla som všetko! A to myslím naozaj všetko a malému to nevadilo. Wc a sprcha - nie je to luxus, ale dá sa to zvládnuť.
Prajem všetkým budúcim mamička tak krásny zážitok z pôrodu, ako sme mali my.

heni79
29. okt 2010

@sirinka
Ja síce už nekojím, ale jesť som teda všetko nemohla. Ak som zjedla praženicu, malá sa vyhádzala. Rovnako z paradajok, alebo aj iba z obyčajného ovocného jogurtu. A to som sa prudkých alergénov (pomaranč, orechy a pod.) aj snažila vyvarovať. Si skrátka šťastlivka. 😉
Potom jej zistili Atopický ekzém a už som nemohla jesť takmer nič "normálne". ☹
Ono je to tiež individuálne, ako so všetkým.

miika
29. okt 2010

@karmelka77 prepac, ale Maxara pisala o Kramaroch a tema sa vola Ruzinov, tak chvilu porozmyslaj kto pise mimo temu... a nemam tolko casu aby som si precitala kto z vas co zazil a v ktorej porodnici, len som napisala co som ja zazila v Ruzinove, lebo o tom je predsa tato tema alebo sa moze pisat striktne len o zlych skusenostiach?

Pri prvom (rodila som 19dni pred terminom) mi odtiekla doma plodova voda o 6tej, do porodnice som prisla o 12tej a o 15.25 bol vonku. Bez epiduralu, lebo mi ho nestihli pichnut. Bola som aj nastrihnuta, proste klasika.
Pri druhom som dostala kontrakcie v nedelu a vtedy ma aj hospitalizovali. Kedze som bola otvorena na 4cm a voda sa mohla pustit kedykolvek, nechali si ma tam uz na pozorovanie a tiez som mala kazdu hodinu monitor, tlacitko pri posteli, aby som pri odteceni vody hned zavolala sestricku. Porod bol vyvolany v stredu o 11tej, o 12tej zacali kontrakcie a o 12.30 bol "maly 4kilovy" vonku, opat bez epiduralu. Rodila som 10 dni pred terminom.

Kedze som tam bola x dni, zazila som uplne vsetky smeny sestriciek na porodnom aj sestodeneli, kam ma presunuli aby mali miesto na cakacke. A naozaj som nezazila ziadny stres, hulakanie po mamickach a pod. Manzel bol pri mne od momentu ked mi dali na sale vyvolavacku az po moment, kedy ma hodinu po porode odvazali na izbu. Takze urcite tam nebol len pri samotnom porode a sestricky boli k nemu aj ku mne velmi mile. A to sme nemali fakt nikoho zazmluvneneho.

Jedine na com mam horsi zazitok je sitie. Kedze som nemala epidural, riesili to lokalnou anesteziou, dokonca mi dali na moju ziadost dve injekcie, lebo som precitlivela a aj tak ma to bolelo viac ako samotny porod. Sili ma asi 30 minut, ziapala som po tej lekarke (netusim ako sa vola) od bolesti, ale skor boli oni v strese zo mna ako ja z nich. Po porode mi dokonca jeden steh vypadol a museli ma na ordinacii na sestonedeli zaziva znova zasivat, ale aj ked som bola zla, lebo ma to bolelo, ziadne okrikovanie z ich strany nebolo. Skor chapali, ze kricim od bolesti...a ze nech sa vykricim, ked mi to pomoze... Tiez som skoro sla na kyretaz, pretoze som mala krvnu zrazeninu v maternici, ale po x ultrazvukoch a dnoch navyse s bolestivymi injekciami som nakoniec tento zakrok nemusela podstupit. O strave pomlcim, prave v tom case prerabali kuchynu, a tiez som sa x dni po sebe dzgala rohlikmi a Majkou, ktoru odvtedy uz fakt nemusim. Ale stalo sa mi nieco? nebolo to idealne, ale prezila som to...

A co sa tyka toho rodenia bez informovanosti maminy - myslim si ze je daleko doba ked sme si cupli a rodili. Pri prvom som nevedela ako tlacit a robila som to zle. Hlavne som stale nechapala co to je tlacit ako pri "velkej", ak mam dieta vytlacit z ineho otvoru... Pri druhom som vedela presne co robit (chodila som na dychacie cvicenia, plus nas ucili tlacit) a po 30minutach bol vonku, bola som vyslovene pochvalena ze som super tlacila aj dychala. Preco by som sa tam mala trapit, riskovat ze dieta budu vytahovat zvonom a neviem co, ak mozem sama svojou informovanostou pomoct rychlemu porodu? Sestricka ktora nas mala na kurze hovorila ze mnohe maminy robia chybu v tom ze sa vysilia pocas kontrakcii a pri samotnom porode, kedy treba spravne potlacit, uz nemaju ziadnu silu a musi im po bruchu skakat sestricka a neviem co este. Preto si myslim ze ak sa mamina zaujima, nastuduje si priebeh porodu a vie do coho aspon priblizne ide, preplava porodom lahsie ako ked nic nevie a vsetko sa deje tak nejako mimo nej. Je to moj nazor, aj ked si karmelka mysli o mne neviem co.

Ok, ale tak ako existuju pribehy ktore zazila Maxara, Romca ci Monika, su kvanta pozitivnych pribehov a o tych ako keby nikto nechcel pocut, ved treba si zanadavat na nase zdravotnictvo. Dievcata mali hold smolu, velmi je mi ich luto, ale zase to pausalizovat ze Ruzinov a jeho pracovnici su otrasni je fakt prisilna kava a zbytocne to strasi maminy ktore by chceli v Ruzinove rodit.

zucha
29. okt 2010

@karmelka77 a ked si mala zazmluvneneho lekara, co ta neosetroval a nevyvolaval porod od zaciatku? O tom som presne pisala, ked som myslela aj Spanku. Ak uz ma pacientku v porodnici, tak sa ma o nu starat od zaciatku. A to teraz plati aj v tvojom pripade. On nariadi vyvolanie porodu a nie je pri tom? To co uz ma byt? Akoze nepride skor, lebo az o 10.00 mu zacina sluzba?
Ja som isla do porodnice, volala som z domu lekarke, ze odchadzam a ona pocas toho uvodneho vysetrenia a monitoru, co robia pri prijme uz volala do nemocnice a bola o vsetkom informovana a kym som sa prezliekla, uz bola za mnou v porodnici. A to nehovorim, ze tam so mnou stravila 8 hodin, kym som porodila. Skoda, ze vsetci lekari taki nie su. Staci jeden jediny, ktory hodi "zle svetlo" potom na vsetkych.

Mimochodom, po tom, co sa tu pise sa necudujem, ze Dr. Spankovi sa hovori uz len ako o "medialnom" lekarovi. Co sa tyka jeho vztahu k pacientkam, uz to davno nie je ten dobry lekar, ktorym bol.

maxara
29. okt 2010

@aspinka jeeej aspinka, takto som si to predstavovala aj ja 😒 snad druhe sa mi takto podari

@karmelka77 veru je to tak, ale s tym nic nenarobime.. podla mna nemocnica by usetrila ovela viac penazi, keby vobec nevarili a stravu by dali len tym, ktory o nu maju zaujem.. takto im to vela ludi vracia a su to este zbytocnejsie prachy.. TO BOL VTIP 😅

maxara
29. okt 2010

@miika ale ja nechapem, preco si myslis, ze sme pisali o tom, ze fuuuj ruzinov.. ano prepac, ja som si dovolila zaspominat inde ako by som mala, pretoze som si nahodou precitala takmer rovnaky zazitok z porodu ako som mala ja na kramaroch.. tak som len napisala, ze zly zazitok mozes mat hocikde a ktovie od coho to zavisi.. a myslim, ze karmelka tym cupnutim v poli chcela naznacit, ze kazda z nas, odkedy si nasla na teste dve ciarky, browsila po nete a hladala infosky, co a ako.. kukali sme do zrkadla, kedy nam vykukne brusko, chystali vybavicku, tasku sme mali pobalenu dva mesiace pred terminom porodu.. ja osobne som chodila aj na pripravku predporodnu, takze som bola informaciami co sa bude diat a ako to asi bude prebiehat nabita kopcom.. zial, akosi veci nabrali taky spad, ze mi jednoducho v tej chvily, ked po mne dr hucala bez priciny, teda iba ak od hladu, nedoslo, ako mam tlacit a myslim, ze na to tam je ta PA, ktora by ma mala naviest na ten spravny sposob.. skratka ja viem, keby bolo hovno cukor, srali by sme si do kavy.. Napriek vsetkemu som pozitivne naladena, druhe dieta chcem, len akurat mam jasno v tom, ze veci uz na nahodu nenecham, lebo ja zrejme nie som murphyho kamoska, tak by som chytila rovnaku kravu doktorku ak nie horsiu.. ale samozrejme kazdemu jak je libo.. ja verim, ze dalsi moj zazitok bude krasny, dokonca ak by si citala, tak by si tam nasla aj to, ze druhe pojdem rodit znovu na Kramare, takze.. ja nechapem.. jasne ze si rada precitam o krasnych porodoch.. to ale neznamena, ze ked ma niekto negativny zazitok, tak je hned rozmaznany idiot.. 😠

maxara
29. okt 2010

@miika a pri prvom ked si zle tlacila, tak ako si ho nakoniec vytlacila? Rychlo si si zobrala knihu a nastudovala si to? Alebo ti to niekto povedal.. Ani my sme sa nestazovali na stravu, to sme spomenuli ako btw.. bol to grc a to je vsetko.. ja som chcela len bez slova porodit.. mne napr tlaictko k posteli na cakacke nedali, nedali mi ani monitor po odteceni vody, ani klystir, ved naco.. nech sa dosere..

zucha
29. okt 2010

@miika ja som tiez v Ruzinove odrodila tri deti a ak okolnosti daju a bude mi dopriate stvrte, idem tam bez rozmyslania 😉 Vela ludi si mysli, ze hoci sme v 21. storoci, tak uz je medicina tak daleko, ze sa rodi bezbolestne. Ale bohuzial to tak nie je. Dokonca som sa vcera stretla so zenou, co mala predstavu, ze ked ma zazmluvneneho lekara, tak bude cele hodiny pri nej a drzat ju za ruku 😕 Predstavy buducich mamiciek su velmi rozdielne. Ja som isla rodit s tym, ze to bude ta najhorsia, najvacsia bolest v mojom zivote a tak ma prekvapilo, ze to tak nebolo. To sa ale uz neda povedat o tom, co nasledovalo po tom 😝 Zasitie ma bolelo uplne otrasne,...................vela z nas to ale pozna. Pri druhom uz som vedela, aku bolest v sestonedeli ocakavat a tak som to uz zvladala uplne v pohode a teraz po tretom porode som od prveho dna fungovala tak, akoby som ani nerodila 😎 Samozrejme bolesti mam, ale uz to beriem tak normalne, ze vobec tomu neprikladam vyznam

sirinka
29. okt 2010

@maxara ja som rada, ze si sem napisala, lebo uz tu boli take nazory, ze iba v ruzinove sa deju tie zle veci 😉 aj ked je mi luto, ako prebiehal tvoj porod...

sirinka
29. okt 2010

@zucha 😀 skor by som povedala, ze vela zien si ymsli, ze sa rodi uplne bez komplikacii...
inac mna tie bolesti riadne prvykrat zaskocili...lebo som bola nachystana iba na porod s epiduralkou...ale kedze to slo rychlo, tak mi nezabrala...zato moje 10 minutove sitie uz s ucinkami epi bola pohoda, v podstate som tam uz vtedy takmer zaspala...

zucha
29. okt 2010

@maxara neviem, ci samotny porod niekto poklada za krasny. Ono to aj napriek epiduralu (ak ho mas) celkom boli. Skor si myslim, ze mamicky su naladane tak, ze pokladaju za krasne to, ze priviedli na svet ziveho cloveka, nieco z nich samych. Tak je to aj v mojom pripade. Hoci som po porodoch dostopkana ako stare vojenske ponozky, stale si myslim, ze je to krasne. Ale fakt nemyslim tym, ako to prebiehalo, za akych podmienok a bolesti.
Pre mna je dolezite, ze odchadzam s proodnice so zdravym dietatom.

sirinka
29. okt 2010

@zucha rodila si s epi? mne druhej krasne zabral, pocas kontrakcii som nemala ziadne bolesti, ale do finale som sa nedostala...nakoniec sme sli CR...
a kamoska co rodila 2x v ruzinove s epi hovorila, ze to nebolelo vobec...citila naozaj iba tlak...
no a teraz aj ked by som rodila vaginalne, uz epi nemozem dostat ☹

maxara
29. okt 2010

@zucha no ved jasne,, preto chcem druhe 😉 napr ja som bola na bolesti tak pripravena, ze kontrakcie som zvladala uplne v pohode, stale som cakala silnejsie a silnejsie a oni boli take v pohode a zrazu sa len zmenili na tlaciace. A tie ma vobec uz neboleli, len to bolo cudne.. cize ja si myslim, ze ja som z toho mohla mat naozaj krasny zazitok, to ako mi ju ukazali, ako mi ju dali na brucho, ako bol mm dojaty, az slzicku vyronil, ako vykrikol jej meno nadsene, ked sa nas opytali ako sa bude volat... skratka ked si odmyslim to okolo, tu dr a to, ako som sa nemozne citila, ze som totalne tupa, ze neviem ani tlacit a pritom som ju vytlacila za 5 minut a tiez bola mega, mala 4180 g , tak tie kontrakcie si ani nepamatam..

byggyt
29. okt 2010

@karmelka77 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že uvedomelé matky, presne viem o akých typoch píšeš
@maxara aj kamoška mala skúsenosť na Kramároch s tým že mala kontrakcie monitor nič neukázal a samozrejme že jej nikto neveril

baby čo ste mali takéto otrasné zážitky z pôrodu a z pobytu v nemocnici je mi to naozaj lúto, ale treba o tom hovoriť !!!!!

sirinka
29. okt 2010

@maxara ja mam oproti tebe mini deti, iba cez 3 kila a ani jedno som sama nevytlacila...skusim sa aspon pri tretom posnazit...hadam nam uz nic neskrizi plany...

miika
29. okt 2010

@sirinka ja som tiez rada ze to tu odznelo - aspon clovek vie ze aj toto sa mu moze stat, lebo v kazdej porodnici sa moze prihodit nieco zle. Len som sa ozvala na to, ze sa na mna osopila karmelka v style ze co hladam zo svojim ruzinovskym pozitivnym prispevkom v ich pochmurnej dispute...
a podla toho co napisala Maxara, naozaj nepatri k tym ,ktore sa neinformovali a vedela co robit, len mala hold smolu na personal. Ked som pisala o rozmazmanych maminach, nemyslim tym kazdu ktora mala zly zazitok. Boli tam aj maminy ktore mali hladky porod, vsetci sa k nim spravali normalne a napriek tomu furt na nieco pindali. Ja som skor teda pisala o tychto...

maxara
29. okt 2010

@sirinka a vsade sa deju aj dobre.. aby som to uviedla na spravnu mieru, tak na izbe sa mi vystriedalo 6 bab a vsetky mali porod uplne v pohode.. bez problemov.. ALE tri z toho mali tu istu sestricku, co ja, ta co mi pichala infuzku a vykaslala sa na mna a neprisla u vybrat. Namiesto toho sedela pri ventilatore, kedze bolo 40 stupnov vtedy. A tie baby mali s nou ovela horsie zazitky ako ja. Ale to bola jedna osoba na ktorej sme sa zhodli. Ta jedna babula co bola so mnou na izbe rodila hodinku predo mnou, necelu a od nej utekala ta dr ku mne. A ta baba hovorila, ze ta dr bola uz vtedy nervozna, lebo mala nejaku oskretu ruku a stipali ju na tom rukavice.. a potom ju veeelmi rychlo volali ku mne.. Ale musim povedat, ze drviva vacsina bab mala pozitivne zazitky aj z toho okolo toho.. A z nas juloviek baby co rodili v Ruzinove, tak len jedna bola z toho taka nesvoja, tiez je asi vymaznana jak prasa 😉

maxara
29. okt 2010

@miika ano take som aj ja zazila.. a ja som po tom revala do vankusa, ze co by robili ony na mojom mieste .. totiz revala som od porodu potom asi za vsetko.. ked ma pozdravili na chodbe a tak.. skratka hormony mnou lomcovali.. a tak som sa tam dosyta vyrevala a domov som prisal uz vysmiata..

@sirinka no ja dufam, ze druhe bude mensie 😀

sirinka
29. okt 2010

@maxara ja to dobre poznam...nervozny doktor je katastrofa...ako sestricka som si s nimi uzila svoje...akurat u nas si naozaj nedovolili taketo spravanie na pacientov, to sme si vzdy my zlizli...
preto ja som bola uplne zhrozena prvy krat s ruzinova a neskor aj s kramarov, ked som tam prisla ako pacient na pohotovost alebo doprovod...ako sa tam spravaju, ako ku dobytku castokrat...ja tie velke nemocnice neznasam...
ale odrodit niekde musim, doma som nechela 😝

miika
29. okt 2010

@maxara - co sa tyka prveho porodu a tlacenia. Neslo tak o to, ze som to nemala nastudovane, len som to nejako intuitivne robila tak ze som tlacila cez posvu. Az ked ma uz x-ty krat upozornili ze tlacim zle a ze mam tlacit na konecnik, som to urobila, aj ked som nechapala preco to mam robit a zrazu sa to pohlo a za chvilu bol syncek vonku, mal 3,56kg. Pri druhom som robila uz vsetko spravne, ale musela som sa viac snazit, lebo druhorodeny bol cez 4kg, hold velkost dietata je potom uz dost problem a mamina moze tlacit o dusu spasenu, ide to vyrazne horsie ako pri mensom dietatku, aj ked uz mame skusenost z prveho porodu. Ak teda pise Maxara, ze jej mala mala 4180g, tak chapem, ze jej nesla hned na prvy sup vytlacit, bola fakt velka. A ak porodny lekar vie odhadovanu velkost dietata, mal by tuto vec brat na zretel pri porode a neosopovat sa na maminu ze "slabo spolupracuje". Niektori su fakt mudri ako radio a som zvedava co by robili na nasom mieste 😖

maxara
29. okt 2010

@miika no ona na mna hucala hlavne za to.. ze ona musi vzdy vychytit nejaku bonusovku, ja tucna, decko velke, ozvy 80, ona hladna.. a ked som zatlacila na konecnik, samozrejme bez klystiru, tak som sa hned pototo, na co zacala mne hucat, ze preco nemam klystir a pod.. proste mne vycitala veci, z ktorych som mohla ovlyvnit iba moju tucnotu a aj to bohuzial nie v tom momente 😲 proste som mala smolu.. o to viac som bola sklamana, ked som nasla tu poznamku, ze som nespolupracujuca.. 😖

maxara
29. okt 2010

@byggyt mne potom niekto, ale uz neviem kto, hovoril, ze pri tucnejsich babach je to celkom bezne, ze to kontrakcie nenameria... tak ale potom si mohli aj oni uvedomit, ze som sak som tucna, tak mozno..

monic72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monic72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monic72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
30. okt 2010

@monic72 drzim palce, a nevzdaj sa....

aspinka
30. okt 2010

Ja by som k celej teme chcela len tolko ze jeden negativny zazitok neznamena ze nechodte tam pokial viem minuly rok sa stalo dost tragickych pripadov na Antolskej a vsetky zeny chceli rodit v Ruzinove bez ohladu na to ake su zazitky plusy a minusy. Teraz tiez mi bolo povedane ze aj ked chcem rodit v Ruzinove moze sa stat ze ked pridem na prijme mi povedia ze je plno a musim ist na Antolsku vraj vsetci sa hrnu do Ruzinova. Pytam sa preco ked su tam taki masiari? A este ja napriklad mam dobru skusenost s Ruzinovom a to som tam rodila a potom som tam bola este raz na cisteni po MA a fakt som mala dobru ukazkovu starostlivost. A napriklad ja si nezazmluvnujem lekara s tym ze su tam vsetci dobri ale jedneho by som zrovna nechcela vyfasovat a je to ten ktoreho monic72 doporucila Romane ako dobreho znameho ktory v tomto pripade tiez mohol urobit viac. Takze tym len chcem povedat 100 ludi 100 chuti milion zazitkov a dojmov povedzme si na rovinu ze cely porod a vsetko okolo toho je dost tazky zazitok v strese je rodicka ide tam o dva zivoty a moze sa stat hocico.
Verim ze nakoniec vsetko dobre dopadne 😉

lucia.kl
30. okt 2010

myslím, že všetko je to asi aj o tom na akého lekára v nemocnici nazíťe. ja som tam rodila moje dvojčatá, prišla som na pohotovosť lebo termín na pôrod som mala až o týždeň, môj dr. bol na dovolenke a doktor ktory ma primal sa po konzultácii rozhodol, že kedže sa mi dievčatá otočili obe dole hlavou, budeme rodiť prirodzene. s prvu som sa zlakla, ved som nemala ani epidural ani nič a bola som 9m pripravená na sekciu, no ale dnes som rada, že to takto všetko dopadlo. pôrod trval všeho všudy od odtečenia plodovej vody po pôrod druhej babule 8 hodin, s toho asi hodinu som tlačila, na mňa tiež použili vákuový zvon, lebo zakaždým ked som zatlačila, sa malá vrátila nazad ☹ doktorka bola velmi zlatá, povzbudzovala, a hlavne sa snažila ma čo najviac roztiahnuť aby ma nepotrhali, no potrhali až krčok som mala zašívaný ale nevadí( zašívali ma asi hodinu a napriek tomu, že to bolo zaživa, dalo sa to zvládnuť a doktorka si srandu robila, že predsa nechcem mať velkú dieru tam dole 😀), dievčatá su zdravé, tá jedna mala krátky pupočník a preto nechcela isť von, na hlave sa jej spravila hrča, ale aj ta už mizne chvala bohu a aj napriek tomu, že som povedala že nikdy už rodiť nebudem( ale to len kôli bolistiam pri pôrode), kludne by som išla znovu a do ružinova...

lucia.kl
30. okt 2010

jo a čo sa týka sanatória koch, tak tam pred 4 rokmi rodila švagriná, zaplatila si za to 20tisíc a nakoniec ju rodili dr z ružinova a iných pôrodníc štátnych a vraj to bolo hrozné, že rovno mohla ísť do štátnej nemocnice....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre